Gram.pl

Recenzja The Evil Within 2 na gram.pl

6 postów w tym temacie

15 godzin temu, MisioKGB napisał:

Skoro jedynka dostała 6,2, a mi osobiście podobała się i grało się mega fajnie, to recenzja sequela tylko zachęca, będę grał. :)

Powiem tak - o ile gra ma kilka mniejszych problemów związanych ze zmianą formuły z tej zamkniętej na bardziej otwartą, to to naprawdę dobry sequel. Choć wydaje mi się, że mogli o wiele ciekawiej rozplanować zadania poboczne. Głównie po to, aby lepiej poznać niektórych bohaterów.

Mam tylko nadzieję, że Bethesda ma w planach wydanie ewentualnej trójki. W zasadzie patrząc na to, jakie gry wydają, to możemy być spokojni. Kiedyś na pewno to się stanie :D

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muradin a mi duzo bardziej odpowiada ten mini otwarty swiat. Taki swiat ma potencjal do jeszcze wiekszego robienia strachu. Jedynka nawet w polowie nie wywoluwa takiego napiecia jak 2 i to wlasnie dzieki swiatowi w ktorym migdy nie qiadomo do konca co czai sie za rogiem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Stack_Black napisał:

Muradin a mi duzo bardziej odpowiada ten mini otwarty swiat. Taki swiat ma potencjal do jeszcze wiekszego robienia strachu. Jedynka nawet w polowie nie wywoluwa takiego napiecia jak 2 i to wlasnie dzieki swiatowi w ktorym migdy nie qiadomo do konca co czai sie za rogiem . 

No właśnie, czy dwójka jest straszna? Czy wywołuje ten dreszczyk i niekontrolowane reakcje gracza? Uwielbiam się bać, uwielbiam horrory, wszystko co wywołuje duże pokłady emocji. Uwielbiam grać w straszne gry, uwielbiam adrenalinę wtedy wiem, że żyje, bez kitu. Jedynka momentami mroziła krew w żyłach, ale tylko momentami, do F.E.A.R.a czy też serii Penumbra bądź Siltent Hill dużo jeszcze devsom z Japonii brakowało, no i właśnie, czy nowy Evil Within też potrafi przestraszyć? :)

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Stack_Black napisał:

Muradin a mi duzo bardziej odpowiada ten mini otwarty swiat. Taki swiat ma potencjal do jeszcze wiekszego robienia strachu. Jedynka nawet w polowie nie wywoluwa takiego napiecia jak 2 i to wlasnie dzieki swiatowi w ktorym migdy nie qiadomo do konca co czai sie za rogiem . 

Nie mówię, że mi nie odpowiada. Powiem więcej - to był naprawdę dobry ruch ze strony Tango Gameworks. Nie zmienia to jednak faktu, że ten cały potencjał nie został w pełni wykorzystany. O ile kilka fajnych momentów się pojawia, tak można było dać kilka dodatkowych misji pobocznych, które wkręciłyby graczy na kilka dodatkowych godzin.

5 godzin temu, MisioKGB napisał:

No właśnie, czy dwójka jest straszna? Czy wywołuje ten dreszczyk i niekontrolowane reakcje gracza? Uwielbiam się bać, uwielbiam horrory, wszystko co wywołuje duże pokłady emocji. Uwielbiam grać w straszne gry, uwielbiam adrenalinę wtedy wiem, że żyje, bez kitu. Jedynka momentami mroziła krew w żyłach, ale tylko momentami, do F.E.A.R.a czy też serii Penumbra bądź Siltent Hill dużo jeszcze devsom z Japonii brakowało, no i właśnie, czy nowy Evil Within też potrafi przestraszyć? :)

Bo dwójka stawia na trochę inny rodzaj straszenia. Taki, który nie miażdży jumpscare'ami czy innymi tego typu sprawami. Zarówno jedynka, jak i dwójka na swój sposób stawia na klimat, a nie na tanie straszaki i właśnie za to The Evil Within polubiłem. A dwójka jako sequel jest naprawdę satysfakcjonującym doświadczeniem, choć niepozbawionym wad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się