Gram.pl

Recenzja Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi - nikt nie spodziewał się tak dobrego filmu!

23 postów w tym temacie

No ja niestety zgodzić się nie mogę. Już tłumaczę.

Ostatni Jedi to w żadnym wypadku zły film. Ogląda się go przyjemnie i zdecydowanie lepiej niż Przebudzenie Mocy, ale nadal mam problem z jedną rzeczą - mam wrażenie, że moznaby podstawić dowolne inne nazwy i otrzymałoby się po prostu dobry film.

Brakuje mi Gwiezdnych Wojen w Gwiezdnych Wojnach - Palpatine był uosobieniem zła, Snoke, w poprzedniej części straszy, w tej... powoduje lekkie wtf na twarzy. Duży plus dla Adama Drivera, robi co może żeby oddać to co dzieje się we wnętrzu Kylo Rena. Postać mentora? Praktycznie nie istnieje, za wyjątkiem jednej sceny, będącej wielkim ukłonem dla przeszłości. Nie wspominając o scenie a la "Mary Poppins". Wątek Finna w tej odsłonie jest jakby wcisnięty na siłę i w perspektywie... niepotrzebny.

Reasumując, rozumiem, że Disney musi w pewien sposób odciąc się od 'tego co było" i stworzyć wszystko na nowo. Szkoda, że przez to, dla mnie, Gwiezdne Wojny straciły swoją esencje. Tym niemniej polecam iść na film i przekonać się samemu. To dobry film, ale nie Gwiezdne Wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam film na pewno jest o wiele lepszy niż poprzednia część , jednak wątem Snoke'a ...

No kurde , to było totalnie głupie . Miałem nadzieję na jakąś fajną walkę między Lukiem a Snoke'em a tu wuj , ale nawet bez walki między nimi jego wątek był strasznie słabno rozwiązany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak zazwyczaj zgadzam się z reckami i się nimi kieruję tak tutaj... WTF?!

byłem na maratonie i co mnie uderzyło, że Przebudzenie Mocy po 2 latach okazuje się całkiem dobrym filmem za to Ostatni Jedi? jego największym plusem jest fakt, że za 2 lata będzie faktycznie ostatni.

za każdym razem gdy była szansa na twist wgniatający w fotel twórcy rzucali banał większy niż bym sobie mógł wyobrazić.

genialna opcja była z wykorzystaniem Lei, ale to co odstawili z nią... to było żenujące...

druga opcja na twist był ze Snokiem... geez, slabo...

Driver do sceny ze Snokiem był zaskoczeniem a potem... ma-sa-kra. humor do tej sceny też był świetny, aż za bardzo.

jeżeli dwóch niby wymiataczy w Mocy ma problemy z pokonaniem 6 strażników to ja wysiadam i mówię dziękuję.

dawno nie miałem ochoty wyjść z seansu. wczoraj tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten film to tragedia. Cały seans miałem wrażenie że oglądam jakiś amerykański sitcom w telewizji z elementami akcji. Ciesząca się z oklepanych i banalnych żartów publika wcale nie pomagała (robili za to charakterystyczne tło z seriali, kiedy ludzie się śmieją).

Scenariusz kupy się nie trzyma. Brak jakiegokolwiek łańcucha przyczynowo skutkowego. Przebudzenie mocy (które również uważam za słabe) prawie nic nie wnosi do tego filmu.

Jedyne co sprawilo, że wytrzymałem na tym seansie to prawdopodobnie postacie Luke'a (w sumie bardziej zachowaniem przypominającego Marka Hamilla niż mistrza Jedi), Kylo Rena (którego nienawidziłem w TFA) oraz Rey.

Szedłem do kina z wypiekami na twarzy. W końcu tyle nowych postaci w tej trylogii. Może zrobią z nimi coś ciekawego.

 

[TROCHĘ SPOILEROWY AKAPIT] Pytania przed seansem. Kim jest Snoke? Jak odkupi się Kapitan Phasma? Skąd jest Rey? Jak zginie Leia? Najważniejsze pytania, na które miał odpowiadać ten film, zostają zignorowane lub potraktowane po macoszemu.

Muzyka? Dobra, ale co ma nie być dobrego, jeżeli to odgrzany kotlet. Nawet nie postarali się o nowe utwory "w klimacie". Zwykłe wykorzystanie metody Kopi-Pastego.

Moja ocena? 6/10. Drugi najgorszy film sagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Crad999 napisał:

Ten film to tragedia. Cały seans miałem wrażenie że oglądam jakiś amerykański sitcom w telewizji z elementami akcji. Ciesząca się z oklepanych i banalnych żartów publika wcale nie pomagała (robili za to charakterystyczne tło z seriali, kiedy ludzie się śmieją).

Scenariusz kupy się nie trzyma. Brak jakiegokolwiek łańcucha przyczynowo skutkowego. Przebudzenie mocy (które również uważam za słabe) prawie nic nie wnosi do tego filmu.

Jedyne co sprawilo, że wytrzymałem na tym seansie to prawdopodobnie postacie Luke'a (w sumie bardziej zachowaniem przypominającego Marka Hamilla niż mistrza Jedi), Kylo Rena (którego nienawidziłem w TFA) oraz Rey.

Szedłem do kina z wypiekami na twarzy. W końcu tyle nowych postaci w tej trylogii. Może zrobią z nimi coś ciekawego.

 

ufff, czyli nie tylo ja tak mam i zastanawiam się skąd takie oceny ten film łapie. ale 6/10 to zdecydowanie za dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bartheze napisał:

odepchnięcie, zatrzymanie, uniesienie... 5sek powinno to trwać.

już lepiej Finn by sobie poradził.

 

lot Lei to taki facepalm, że szok.

Wiesz - Jak by na to nie patrzeć , to Leia ma w sobie krew Anakina i jest uzytkowniczką Mocy . Fakt , że za młodu nie wytrenowaną ani nic , ale skoro Luke jest Jedi , to można założyć , że coś jej tam szepnął przez ten czas , który upłynął i pozwolił trochę opanować Dar - pod takim założeniem , można przymknąć oko ( przynajmniej ja

xD ) Inna sprawa , że jest czy nie , to i tak zginąć wtedy powinna , bo przecież wybuchło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoiler

A co do walki - przecież oni nie potrafią odpychać , a Rey nauczyła się uniesienia dopiero na koniec . Paraliż Kylo mógł by coś dać gdyby nie to , że on przecież musi się na tym skupić żeby utrzymać , a w czasie walki 3 na 1 to niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DiabloStars napisał:
2 godziny temu, bartheze napisał:

odepchnięcie, zatrzymanie, uniesienie... 5sek powinno to trwać.

już lepiej Finn by sobie poradził.

lot Lei to taki facepalm, że szok.

Wiesz - Jak by na to nie patrzeć , to Leia ma w sobie krew Anakina i jest uzytkowniczką Mocy . Fakt , że za młodu nie wytrenowaną ani nic , ale skoro Luke jest Jedi , to można założyć , że coś jej tam szepnął przez ten czas , który upłynął i pozwolił trochę opanować Dar - pod takim założeniem , można przymknąć oko ( przynajmniej ja xD ) Inna sprawa , że jest czy nie , to i tak zginąć wtedy powinna , bo przecież wybuchło.

no to i tak nie pykło. Anakin trochę ognia i cały w ustrojstwo wpakowany, Leia wybuch i brak powietrza a lata lepiej niż Superman po walce z Doomsdayem. a byłby tak genialny twist.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DiabloStars napisał:
A co do walki - przecież oni nie potrafią odpychać , a Rey nauczyła się uniesienia dopiero na koniec . Paraliż Kylo mógł by coś dać gdyby nie to , że on przecież musi się na tym skupić żeby utrzymać , a w czasie walki 3 na 1 to niemożliwe

i Luke takich wymoczków się wystraszył... jak Stalin "a mógł zabić" i szkoda, że nie zrobił tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartheze napisał:
DiabloStars napisał:
A co do walki - przecież oni nie potrafią odpychać , a Rey nauczyła się uniesienia dopiero na koniec . Paraliż Kylo mógł by coś dać gdyby nie to , że on przecież musi się na tym skupić żeby utrzymać , a w czasie walki 3 na 1 to niemożliwe

i Luke takich wymoczków się wystraszył... jak Stalin "a mógł zabić" i szkoda, że nie zrobił tego.

No fakt - " walka " Luke'a z Kylo to była trochę żenada .Tzn - Samo wejście było super , jk zaczeli w niego grzmotać ze wszystkiego , to pomyslałem - Kurde , żeby poczymś takim wyjśc jk gdyby nigdy nic , to trzeba być kozak . I liczyłem na jakiś naprawdę fajny pojedynek ... no a tu wuj . 2 uniki i się okazało dlaczego i było po sprawie ... taki trochę żal . A potem po prostu znikł ... no przecież debilizm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo są spore problemy z edytowaniem postów, które są utworzone... Bardzo proszę o to, aby wykorzystywać opcję "spoiler". Wystarczy wpisać w kwadratowym nawiasie i ukryć treść. Tak jak było na starym forum wiele lat temu. Możecie też skorzystać z opcji, która widnieje na forum - klikacie na "oko" i możecie ukryć spoilery. Proste i skuteczne :)

Uszanujcie proszę tych, którzy jeszcze filmu nie oglądali, a chcieliby zapoznać się z opinią innych bez spoilerów. Każde spoilery, które będą nieoznaczone będziemy usuwać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Muradin napisał:

Dobra, bo są spore problemy z edytowaniem postów, które są utworzone... Bardzo proszę o to, aby wykorzystywać opcję "spoiler". Wystarczy wpisać w kwadratowym nawiasie i ukryć treść. Tak jak było na starym forum wiele lat temu. Możecie też skorzystać z opcji, która widnieje na forum - klikacie na "oko" i możecie ukryć spoilery. Proste i skuteczne :)

Uszanujcie proszę tych, którzy jeszcze filmu nie oglądali, a chcieliby zapoznać się z opinią innych bez spoilerów. Każde spoilery, które będą nieoznaczone będziemy usuwać. 

starałem się nie pisać za wiele, ale rozumiem, poprawię się B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja może się w przyszłym tygodniu wybiorę na nowe GW ale po poprzedniej części wielkich oczekiwań nie mam więc może się nie zawiodę.

Edytowano przez Gregario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj i jestem całym sercem za autorem. Film kapitalny, o wiele lepszy niż początek nowej trylogii, akcja raz wartka raz pozwalała sobie odpowiednio zwolnić by pokazać film również od strony emocjonalnej by znów wzbić się wysoko pokazując niebywały cliiffhanger. Ja nie mam pytań, świetna część, teraz będę czytał pół dnia wszystkie smaczki których nie zauważyłem i dlaczego tak a nie inaczej. Też miałem bekę z kilku sytuacji pamietając wszystkie teorie spiskowe, w jedną z nich sam wierzyłem, a tutaj takie zaskoczenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się