Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ostatni Jedi i kwestia Mocy promocyjnej. Felieton Trafienie Krytyczne

4 posty w tym temacie

Przypomniałem sobie tekst o Blade Runner 2049 i tam przekaz był taki, że film to skok na kase wykorzystujący sentyment i bardzo dobrze, że skończyło się finansową klapą.

Teraz czytam, że nowe Gwiezdne Wojny to w sumie reklama zabawek (czyli jeszcze gorzej, prawda?), ale tym razem morał jest taki, że nie ma co sie oburzać.

Taki tam dysonans, ale kto by się tym przejmował, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenr1r napisał:

Przypomniałem sobie tekst o Blade Runner 2049 i tam przekaz był taki, że film to skok na kase wykorzystujący sentyment i bardzo dobrze, że skończyło się finansową klapą.

Teraz czytam, że nowe Gwiezdne Wojny to w sumie reklama zabawek (czyli jeszcze gorzej, prawda?), ale tym razem morał jest taki, że nie ma co sie oburzać.

Taki tam dysonans, ale kto by się tym przejmował, co nie?

Trochę może tak, ale mnie się wydaje, że to są odmienne przypadki. I dochodzi też kwestia tego, co możemy, a czego nie możemy zrobić. Mocy się nie zatrzyma niestety, pozostaje tylko obserwowanie i wzruszanie ramionami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2017 o 16:08, KeyserSoze napisał:

Trochę może tak, ale mnie się wydaje, że to są odmienne przypadki. I dochodzi też kwestia tego, co możemy, a czego nie możemy zrobić. Mocy się nie zatrzyma niestety, pozostaje tylko obserwowanie i wzruszanie ramionami :)

Blade Runner 2049 jest filmem zdecydowanie bardziej ambitnym od Gwiezdnych Wojen. Może i nowa część jest w gruncie rzeczy o tym samym co poprzednia, ale mimo to jest to kawał dobrego kina i porządne sci-fi.

A Star Wars? Ja tam nigdy nie byłem fanem tego uniwersum, ale o ile w Rogue One znalazłem dla siebie jakąś wartość, to reszta wytworów Disneya to lipa pod każdym względem. Tu i tu w jakimś stopniu odcina kupony, przy czym Disney jest bardziej bezczelny, przy tym robiąc dużo gorsze filmy. I to jest dla mnie nieco smutne, bo kto w przyszłości zaryzykuje pieniądze na coś pokroju Blade Runnera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować