Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Monster Hunter: World z trailerem premierowym. Wyrusz w nieznane

3 posty w tym temacie

Jak ktoś grał w ten tytuł na konsolach Nintendo to wie o czym mówię. Seria jest bardzo popularna w azji. W europie wiele osób o niej nie słyszało. Czy warto? Wg mnie tak ale jeżeli ktoś lubi specyficzny rodzaj rozgrywki. Bo o ile technologicznie gra poszła do przodu o tyle mechanika bardzo się nie zmieniła więc:

- mnóstwo misji jest na czas. Co wg mnie jest na ogół zbędne ale powstrzymuje sytuacje gdzie gracz sobie z potworem zwyczajnie nie radzi. Jak np bierze na szybkiego latającego stwora ciężki miecz i ten mu prze 90% czasu odfruwa. Czasu jest zawsze więcej jak trzeba ALE niektórzy nie lubią zegarka tykającego mu za uchem.

- gra wygląda jakby wymagała tylko unikania ciosów i walenia w potwora jak cepem ale tak nie jest. Potwory mają swoje części ciała podatne mniej lub bardziej na specyficzne bronie. I tak np waląć w głowę potwora olrzymim młotem mamy szansę go ogłuszyć. Generalnie im bardziej zakopujemy się w grę tym bardziej odkrywamy jej stopień skomplikowania. Jest się czego uczyć.

- zresztą o tym jest gra. Wpadamy w nieznany świat. Uczymy się o jego potworach, uczymy się o faunie, florze i wszystkim co jest związanego z tą grą. Usprawniamy ekwipunek itp. I to widać po nas. Niemal każdy większy stwór pozwala nam stworzyć ekwipunek z jego części. Unikalnie wyglądający ekwipunek. Także każdy gracz staje się poniekąd własną reklamą.

Ale sama gra jest tym na co wskazuje tytuł. MONSTER HUNTER. Całość sprowadza się do wyruszania na kolejne wyprawy w celu zabicia kolejnego stwora. I to w zasadzie tyle. W DUŻYM UPROSZCZENIU. Wiele osób może tego nie lubić. Jeżeli np nie przypadły Wam do gustu tytuły w stylu "Horizon Zero Dawn", a dokładnie część związana ze stworami - prawdopodobnie ten tytuł też Wam się nie spodoba.

Co jest fajne w tej grze - jest bardzo unikalna i to widac. Jest to coś świeżego na europejskim rynku. Więc jak ktoś nie lubi odgrzewanych kotletów to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam duży problem z ą grą ... Nie potrafię walczyć, ciosy nie dochodzą przeciwnika, często bohater uderza w powietrze i w zupełnie innym kierunku, niżby tego oczekiwał gracz + jest spore przenikanie się obiektów, itp.

Sama gra ładna ale ta walka jest, moim zdaniem, mocno niedopracowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować