Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Micorosft obwinia Valve za brak Age of Empires: Definitive Edition na Steam

11 postów w tym temacie

Microsoft po prostu sobie wymyślił wymówkę by uspokoić graczy, którzy chcą by gra była wydana na Steama, jednak sytuacja z Killer Instinct rzeczywiście nie pomaga w ogóle w ich argumencie. Gra raczej od początku miała być tylko i wyłącznie ekskluzywnie na Windows Store, więc niech nie udają już głupich i nie szukają winnych.

Oosbiście sam czekam na tą grę, ale nie mam zamiaru być zmuszany do Windowsa 10 (chociaz coraz bardziej to nieuniknione) i do Windows Store.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MS ma długą kartotekę jeśli chodzi o ich "cudowne" usługi, po zamknięciu GfWL (nigdy nie udało mi się do tej usługi zalogować z poziomu gry, zawsze musiałem grać na koncie offline, jedyny przypadek, gdzie wszystkie "sprawdzone" i "1000% pewne" sposoby zawiodły) niektóre gry powiązane z tą platformą stały się bezużyteczne, na SkyDrive po trochu okrawają miejsce, ale największym (autocenzura) było zablokowanie Windows Update dla Visty na jakieś pół roku przed oficjalnym zakończeniem wsparciem dla tego systemu i zablokowanie tegoż WU dla W7 posiadaczom Ryzenów i procesorów intela 9-tej generacji. Zatem, moim zdaniem, najlepiej zaczekać, aż któryś menadżer w MS stwierdzi, że WS jest nieopłacalny i każe wyłączyć serwery - wtedy albo gra trafi do jakiejś normalnej usługi albo niech już lepiej przepadnie w odmętach przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jsaakby nie mogli podpiąć sie bezpośrednio do Steama. Wkurzajace jest jak do gry trzeba wchodizć przez 10 roznych platform. Po to jest "międzyfirmowy" Seam, żeby była jedna platforma. Ale nie! Gracz musi mieć na kompie jedną do EA, jedną do UbiSoftu, 1 do MS, 1 do kogos tam jeszcze... i Steama do reszty. Proponuję, żeby  inni olali pisanie gier pod Windowsa i od razu niech wydadzą darmowe systemy operacyjne, każdy kompatybilny z grami innej marki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NemoTheEight napisał:

Jsaakby nie mogli podpiąć sie bezpośrednio do Steama. Wkurzajace jest jak do gry trzeba wchodizć przez 10 roznych platform. Po to jest "międzyfirmowy" Seam, żeby była jedna platforma. Ale nie! Gracz musi mieć na kompie jedną do EA, jedną do UbiSoftu, 1 do MS, 1 do kogos tam jeszcze... i Steama do reszty. Proponuję, żeby  inni olali pisanie gier pod Windowsa i od razu niech wydadzą darmowe systemy operacyjne, każdy kompatybilny z grami innej marki :) 

Co Cię niby dziwi w tym, że firmy wolą same zarabiać na swoich grach niż płacić marżę dla valve? Optymalną (utopijną) opcją byłaby platforma wspólna wszystkich firm, gdzie zarabiałyby i utrzymywałyby serwery swoich własnych produkcji.

Ale niestety jest inaczej i już wolałbym brak jakichkolwiek platform.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nikomu mówić, że Windows Store to jest padaka od samego początku, garstka gier za duże pieniądze, a sprzedawanie Horizona za 220 zł, bo można też na X padle pograć jest absurdem stojącym na równi z rozłożeniem namiotów przed iStore w Chicago dzień przed premierą kolejnego iPhone'a. Tyle hajsu za grę z 2016? Tylko dlatego jeszcze nie grałem, barany łase na hajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MisioKGB napisał:

Nie trzeba nikomu mówić, że Windows Store to jest padaka od samego początku, garstka gier za duże pieniądze, a sprzedawanie Horizona za 220 zł, bo można też na X padle pograć jest absurdem stojącym na równi z rozłożeniem namiotów przed iStore w Chicago dzień przed premierą kolejnego iPhone'a. Tyle hajsu za grę z 2016? Tylko dlatego jeszcze nie grałem, barany łase na hajs.

Ta a pamiętasz jak wydali Age of Empires 2 HD na steam to sami twórcy remastera przyznali, że gra o wiele więcej sprzedała się na steam niż na badziewiu Microsoftu. I jeśli pamięć mnie nie myli na mowa była o tym jak to na 1.000 kopii na windows store przepadało 20.000 kopii na steam.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować