Gram.pl

Microsoft szykuje się do przejęcia Electronic Arts?

15 postów w tym temacie

Apple ma dużo więcej hajsu :)

Valve jest firmą prywatną, gdzie raczej nikt nie ma ochoty nic sprzedawać. Poza tym kiepski ruch jak chce się gry...

EA raczej nie będzie łatwo wykupić - 5 największych podmiotów ma 38% akcji, największy 11%. Reszta top drobnica. Z drugiej strony EA nie wypłaca dywidendy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sanders-sama napisał:

Nie orientuję się za bardzo w biznesowej stronie naszej kochanej branżuni, ale czy jest ktoś kto ma więcej hajsu od EA?

Ba, czy MS ma kasę by ich wykupić?

MS ma roczny dochód większy niż EA obroty pięcioletnie - w końcu to firma, w której gry nie są głównym napędem biznesu.

Poza tym obrotami więksi od EA są również Acti-Blizz i Tencent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludziska ,żeby mięc wpływ na politykę firmy nie trzeba posiadać 100% udziałów często nawet nie trzeba 50 %. Chodź sądze,że taniej i lepiej by wyszedł zakup kilku małych firm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli posiadasz pakiet wiekszosciowy masz obowiazek zlozyc oferte wykupu. Wiec nie ma znaczenia czy masz 20% czy 30%, bo w momencie gdy masz "wiecej niz inni" nie ma juz drogi odwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sanders-sama napisał:

Nie orientuję się za bardzo w biznesowej stronie naszej kochanej branżuni, ale czy jest ktoś kto ma więcej hajsu od EA?

Ba, czy MS ma kasę by ich wykupić?

Microsoft bez problemu mógłby kupic EA. Microsoft dysponuje budżetem około 130 mld dolarów a EA wyceniane jest na około 35 mld dolarów xD

Edytowano przez Muradin
Czytelność postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sadhu napisał:

Ogólnie to nie ma nikogo, kto ma więcej hajsu niż M$. 

Źródło: otchłanie mojej pamięci.

Oj nie wiem czy Ogryzek nie ma większych rezerw w gotówce od M$ ;)

A niech M$ kupuje sobie EA, obie firmy są siebie warte. Dziwi mnie tylko kto mógł wpaść na pomysł wymyślenia plotki o kupnie Valve przez M$. Jest to przecież totalna abstrakcja i kompletna nieznajomość rynku.

Edytowano przez Gregario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że to bzdura ale.. życzę M$ by kupiło EA.. patrząc jak uśmiercają wszystko co kupują to mam nadzieje że EA zniknie z rynku. Microsoft. Nie zawiedź mnie.

PS. To że jakaś firma ma kasę na wykupienie kogo kolwwiek to najpierw DANA firma musi chcieć się sprzedać ;) wy tu Janusze biznesu ;P to nie działa tak że jak ktoś ma kasę to może każdą firmę kupić. Za dużo filmów o bogacza się naoglądaliście że kupują z dnia nadzień hotele ;)

Dobrym przykłądem jest tu Disney i FOX. Disney wyraził chęć kupna fox, fox chce się sprzedać aleeee państwo musi na to zezwolić. Więc to że oni chcą to jedno, drugie to już sprawdzenia prawne które trwają często powyżej roku, aby dostać pozwolenie na tak duże zakupy :)

Edytowano przez Kafar
dodanie treści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta już widzę jak kupują Valve. Co do EA to nie wiem po co. Jaki jest sens kupować zwycięzcę na najgorszą firmę w US? Kogoś kto potrafił spalić fps w świecie star wars. DWA RAZY.

Studia chcą przejąć? Jakie? Bioware już się nie liczy zbytnio. Respawn ma pomysły ale ich wykonanie im nie wychodzi. To studio co simsy robi? A może twórców Sim City co przegrali z młodym studiem które się wydało pod Paradox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dariuszp napisał:

Ta już widzę jak kupują Valve. Co do EA to nie wiem po co. Jaki jest sens kupować zwycięzcę na najgorszą firmę w US? Kogoś kto potrafił spalić fps w świecie star wars. DWA RAZY.

Studia chcą przejąć? Jakie? Bioware już się nie liczy zbytnio. Respawn ma pomysły ale ich wykonanie im nie wychodzi. To studio co simsy robi? A może twórców Sim City co przegrali z młodym studiem które się wydało pod Paradox.

A może Microsoft znalazł okazję na świetny interes? Po ostatnich akcjach związanych z Electronic Arts oraz przy zero-jedynkowym podejściu do tematu do branży (podobno sprzedaż Battlefronta 2 wyszła na 9 mln... a EA zakładało 10 mln i już się im nie zgadza), taki ruch mógłby pomóc Elektronikom naprawić zszarganą przez ostatnie lata reputację. Tym bardziej, że współpraca EA z Microsoftem w ostatnich latach jest bardzo bliska, a niektóre usługi są wręcz łudząco do siebie podobne (Xbox Game Pass i EA Access chociażby).

Co do Valve - Polygon mówi o "szalonych pomysłach", a nie takie rzeczy się działy w branży :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariuszp napisał:

Ta już widzę jak kupują Valve. Co do EA to nie wiem po co. Jaki jest sens kupować zwycięzcę na najgorszą firmę w US? Kogoś kto potrafił spalić fps w świecie star wars. DWA RAZY.

Studia chcą przejąć? Jakie? Bioware już się nie liczy zbytnio. Respawn ma pomysły ale ich wykonanie im nie wychodzi. To studio co simsy robi? A może twórców Sim City co przegrali z młodym studiem które się wydało pod Paradox.

heh jak zwykle dariuszp w żywiole czyli same brednie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariuszp napisał:

Ta już widzę jak kupują Valve. Co do EA to nie wiem po co. Jaki jest sens kupować zwycięzcę na najgorszą firmę w US? Kogoś kto potrafił spalić fps w świecie star wars. DWA RAZY.

Mam jakieś niejasne przeczucie, że Microsoft wie, co z takimi podupadającymi firmami zrobić ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Kafar napisał:

PS. To że jakaś firma ma kasę na wykupienie kogo kolwwiek to najpierw DANA firma musi chcieć się sprzedać ;) wy tu Janusze biznesu ;P to nie działa tak że jak ktoś ma kasę to może każdą firmę kupić. Za dużo filmów o bogacza się naoglądaliście że kupują z dnia nadzień hotele ;)

Nie zawsze kupowana firma musi się chcieć sprzedawać. Słyszałeś zapewne kiedyś o tzw. wrogim przejęciu? ;) Nawet dość niedawno była taka próba przejęcia Ubisoftu przez Vivendi. Wystarczyłoby więc aby M$ skupywał akcje EA i tak pomału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się