Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie mieszajmy gier i polityki historycznej - polemika

37 postów w tym temacie

https://dorzeczy.pl/kraj/56588/Ewa-Kurek-Zrodla-zydowskie-sa-porazajace-Trzeba-je-przetlumaczyc.html

Ta Pani posługująca się w pełni materiałem ŻYDOWSKIM według Pana pannowacki nie jest warta by jej wierzyć .

Jemu należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:

Lol. Naprawdę, mam lepsze zajęcia niż debunkowanie teorii spiskowych. 

Ale w skrócie dam Ci poradnik, jak sobie radzić w Internecie:

Jeśli dane źródło mówi równocześnie o BigPharma, stawia pod znakiem zapytania lądowanie na księżycu, sugeruje, że WTC zostało zniszczone ładunkami wybuchowymi, Tupolew został zestrzelony działami elektromagnetycznymi, światem rządzą reptylianie, mędrcy Syjonu, grupa Bilderberg, ziemia jest płaska,  a szczepionki służą depopulacji ludzkości, to prawdopodobnie NIE JEST to źródło godne zaufania.

Jeszcze Pana ktoś zatrudnia? Fachowiec jak pierwszy wódz KOD.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://gazetabaltycka.pl/promowane/bolszewicy-ubecy-zbrodniarze-oto-przyklady-zydowskich-zasluzonych

Tutaj też o przepisie z prawa żydowskiego (Izraela) tylko wzmianka.

(Niektóre książki podają, że zgodnie z prawem dla ratowania własnego życia Żyd może bezkarnie pozbawić życia dowolną osobę. Ponoć są tacy, którzy z tego prawa korzystali).

Ja wiem że to są dwa paragrafy prawa Izraela uchwalone w 1950 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:

@AlSandro: to brzmi cokolwiek... naciąganie. Czy mógłbyś podać jakiekolwiek sensowne źródło? Bo po wpisaniu fragmentu rzekomego paragrafu wyskoczył jedynie jakiś śmieszny blog straszący szczepieniami i Big Pharmą.

@BLyy87: wiesz, ja się nie będę upierał na śmierć i życie, żeby Polacy przepraszali za Jedwabne i Kielce. Ale dobrym pierwszym krokiem byłoby nieprowadzanie przepisów, na mocy których będzie się wysyłało ludzi do Sztumu za mówienie prawdy o pogromach i szmalcownictwie.

Za Jedwabne raczej nie musimy .Pewny jestem w 85% . Kielce to prowokacja UB-ecka . W tym okresie w UB 50% stanowisk kierowniczych obsadzona była przez tych w których prowokacja była wymierzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś kiedyś korzystać ze źródeł, które nie mają antysemickiej obsesji? Gazeta Bałtycka to też straszny ściek.

Ale w sumie nie ma tego złego: wypisując te antysemickie bzdury tylko potwierdzasz to, co piszę o porażce polskiej polityki historycznej. Próby zepchnięcia winy za pogromy na ich ofiary to szczególna podłość, i powinna być karana tak, jak zaprzeczanie holokaustowi jest karane w innych krajach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:

A próbowałeś kiedyś korzystać ze źródeł, które nie mają antysemickiej obsesji? Gazeta Bałtycka to też straszny ściek.

Ale w sumie nie ma tego złego: wypisując te antysemickie bzdury tylko potwierdzasz to, co piszę o porażce polskiej polityki historycznej. Próby zepchnięcia winy za pogromy na ich ofiary to szczególna podłość, i powinna być karana tak, jak zaprzeczanie holokaustowi jest karane w innych krajach.

Tylko mają lewacką? Oni są prawdomówni i jak lilie niewinni . Antysemicka obsesja ... Przejawia się w czym?

Dr Bawer Aondo-Akaa, czarnoskóry Polak pozwał Guya Verhofstadta za nazwanie 60 tysięcy Polaków nazistami . To byłoby zabawne gdyby się okazało że jestem żydem i antysemitą . Pannowacki musiałby dorobić sobie inną łatkę dla kogoś takiego jak ja .Jak Pan gó**o wie co się tam wydarzyło i powtarza Pan lewacką prawdę objawioną to może proszę zająć się historią i zacząć w końcu robić coś dobrze. Mogę panu wkleić wypowiedzi naocznych świadków lub wyniki ostatnich badań . No ale one zostały zebrane przez złą stronę... Jedwabne to teren okupowanej przez Niemców Polski . Okupant ponosi odpowiedzialność za to co się tam dzieje . Ciekawe co Pan by zrobił pod lufą karabinu ? Tu o '' Prowokacji Kieleckiej '' https://polskaniepodlegla.pl/magazyn-patriotyczny/item/2801-wielkie-klamstwo-ub-zdemaskowane-prawda-o-pogromie-kieleckim-wychodzi-na-wierzch Oprócz tego drogi Panie ja z Panem razem krów nie pasałem więc proszę bez tykania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To warto w końcu czy nie warto robić gry podpierając się historią Polski? Bez samobiczowania siebie samych lecz ukazywaniu tego co w nas najlepsze? Z łukiem , mieczem , karabinem lub innym czołgiem, samolotem  lub łodzią podwodną ? Ja uważam że warto . Subtelnie, pozytywistycznie ale z dozą romantyzmu i z klasą uczyć świat naszej historii bo jako Naród nie mamy czego się wstydzić.

 

 

Pogaduszki polityczne zostawic na inne fora . Pomimo prowokującego tematu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie z oddziału Łupaszko zrobili to co zrobili

http://natemat.pl/171037,zygmunt-szendzielarz-lupaszko-czyli-walka-o-polske-bez-kompromisow-w-obronie-wykletego-bohatera

Nie oceniam i nie tłumaczę . Sam nie jestem pewny co bym zrobił. Nie poszli i zamordowali bo takie mieli widzimisię.Tego jestem pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AlSandro napisał:

To warto w końcu czy nie warto robić gry podpierając się historią Polski?

 

Przecież sam na końcu tekstu pisałem, że cieszy mnie ukazywanie Polski w mediach - po prostu zwracam uwagę, jakie problemy mogłyby się pojawić, gdyby gry były robione jako narodowa propaganda, albo gdyby za "patriotyczne" gry zabrali się ksenofobowie z tego czy innego studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że tu znowu jakaś gównoburza i będzie się z czego pośmiać. Niestety zawartość, to jedynie pseudopatriotyczne wynurzenia gościa, co ma problem napisać choćby jedno zdanie poprawnie w języku polskim. Eh, szkoda cennego, niedzielnego wieczoru.

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, ale i w mniejszych miejscowościach takich jak Spała, Głowno czy Myszków odbyły się biegi Tropem Wilczym. W sumie w 333 imprezach w Polsce, ale i na świecie wzięło udział ok. 70 tys. osób.

Dziękuję za szufladkowanie oraz oceny, a to żródeł, z których korzystam, a to moich umiejętności pisarskich. Oczywiście, znam media uważane za główny nurt i tzw godne zaufania . Może dla Panów . Nie dla mnie. Ksenofobowie? Narodowa propaganda? Czy to coś podobnego do ''zapluty karzeł reakcji'' , ''moher'', ''zabrać babci dowód'' ? Czyli kosmopolityczna demokracja jest w porządku ? Taka bez więzów ,norm , internacjonalistyczna ? To ja wolę taką przaśną, z Bogiem , honorem i patriotyzmem nie pozwalającym na szkalowanie bohaterów  . Uznającą wyniki wyborów, a nie wrzeszczącą za granicami że demokracja się skończyła bo oni stracili władzę. Nie proszę o propagandowe gry . Proszę o gry na bazie historii Polski. Jako naród nie mamy powodu do wstydu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, jeśli mnie spytacie o problem marketingu polskiej historii, to nie będzie to ani jakoś realizacji, ani propagandowy wydźwięk, ani nawet bycie na usługach "polityki historycznej". Problem też nie tyle w tym, że nie mamy się czym "pochwalić" (osobista antypatia do nacjonalizmu na bok) tylko w tym, że "chwalimy się" nie tym.

Wszelkiej maści powstańcy? Przegrańcy. Twórcy II RP? Ile toto przetrwało? Partyzantka drugowojenna? Nie rozśmieszajcie mnie. IOW problem w tematyce. No, ale takie są konsekwencje dominacji ultranacjonalimu w dziale marketingu kraju na Wisłą. A przecież każdą z tych "glorii" rozbroi proste pytanie, o korzyści...wiecie, takie realne, nie "moralne zwycięstwo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie zamierza ustosunkować się do tej dawki antymsemityzmu jaką wpompowano do tego tekstu? Redakcja gram czy coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staniuk napisał:

Naprawdę nikt nie zamierza ustosunkować się do tej dawki antymsemityzmu jaką wpompowano do tego tekstu? Redakcja gram czy coś? 

1. Powyższy felieton wyraża osobiste poglądy autora i nie może być utożsamiany z całą redakcją portalu.

2. Jeśli, dobry człowieku, widzicie tu jakieś antysemickie treści, to radzę skontaktować się ze specjalistą, a nie zawracać głowę redakcji ;) A jeszcze lepiej zapytać jakiegoś oryginalnego Żyda, co on na TO.

3. Już pomijając absurdalność oskarżenia, wypadałoby najpierw samemu coś przytoczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, staniuk napisał:

Sorry, błąd. Miało być do komentarzy AlSandro , ale nie da się edytować tekstów.
 

Aha.

No, jak ktoś wyjeżdża z takimi rewelacjami, to nie ma nic gorszego niż przywalić sankcjami. Już lepiej kulturalnie to obalić, choćby po to by nie narazić się na oskarżenia o nękanie patriotów (autor nie ma czasu na debunkowanie teorii spiskowych, wiec pewnie się nie doczekamy). Jeśli np chodzi o materiał o Łupaszce, to nie za bardzo jest nawet co obalać, można się tylko lekko uśmiechnąć, takie to żałośnie naciągane ;)

IOW Im bardziej debilne argumenty, tym mniej represji, a więcej śmiechu zalecam.

PS Osobną sprawą jest to, co wyprawiają sami Żydzi. Nie jest tajemnicą poliszynela, że oni też mają swoich nawiedzony nacjonalistów, nie obawiają się też od czasu do czasu zagrać kartą Holokaustu... ot, polityka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadymek napisał:

PS Osobną sprawą jest to, co wyprawiają sami Żydzi. Nie jest tajemnicą poliszynela, że oni też mają swoich nawiedzony nacjonalistów, nie obawiają się też od czasu do czasu zagrać kartą Holokaustu... ot, polityka.

To, że wielu izraelskich polityków czy dziennikarzy przegina to jest fakt. Moim zdaniem mamy tutaj ciekawy przykład ciekawego odwrócenia wektorów: tak jak nasi polscy politycy robią kurtyzanę z historii na potrzeby prowadzenia polityki, podobne zagrywki stosowane są również w Izrealu. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że nasi dyplomaci zostali mistrzowsko pokonani własną bronią - i jeśli będziemy się licytowali na to, kto został bardziej pokrzywdzony, zrzucając równocześnie winę na wszystkich dookoła i bijąc w narodowy bęben, to nie mamy szans w takim starciu. Ale rozkminy na temat dyplomacji międzynarodowej to może być trochę zbyt duży kaliber dyskusji na ten wątek ;)

Co do antysemityzmu - jest przycisk "zgłoś", w sumie nie wiem, czemu wcześniej z niego nie skorzystałem ;) Jak zauważycie jakieś wybryki, śmiało zgłaszajcie, niektóre rzeczy mogą umknąć moderatorom i administacji. My, jako redaktorzy, nie prowadzimy bezpośrednio moderacji forum i komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować