Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czym zachwyciło nas GTA IV 10 lat temu?

9 postów w tym temacie

Pamiętam podnietę jak pojawił się pierwszy trailer. Gra miała niesamowitą ilość detali i rozwiązania, które wtedy zaginały np. w grze był "fikcyjny" internet z którego można było korzystać, czy też edytowalne motywy/dzwonki w telefonie. Wszedzie były smaczki i nawiązania do popkultury, myślę że to tutaj Rokctar osiagnął mistrzostwo na tym polu (które już tylko dalej rozwija w kolejnych GTA).

Nie należy zapomnieć o dwóch doskonałych DLC: LatD i BoGT. Pierwszy miał super klimat gangów metalowych (razem z barem-hubem który miał super atmosferę) a w drugim doskonale można było poczuć clubbing w wielkim mieście. Zarówno podstawka jak i DLC wniosły coś fajnego do gry. Liczyłem na takie DLC w GTA V i srogo się zawiodłem, bo Rockstar poszedł w multiplayer. Oczywiście sądzac po popularności trybu był to dla nich strzał w dziesiątke, ale dla single player to strzał w kolano, bo na jego rzecz zrezygnowano z DLC fabularnych (a początkowo były planowane) i prawdopodobnie wydłużył on czas oczekiwania na kolejną część (bo po co rezygnować z kury co znosi złote jajka?)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż łezka w oku się kręci ile GTA IV potrafiła skraść godzin z życia. Troche byłem w szoku, że to juz 10 lat...

Ta gra naprawdę była ekstra i dawała tyle zabawnych sytuacji z życia w Liberty City + komiczne bugi, których twórcy nie zamierzali naprawiać bo powodowały spory uśmiech na twarzy gracza :)

Za te smaczki uwielbiam "R". Robi kawał dobej roboty. Marka GTA jeszcze długo bedzie zapewniać rozrywke graczom. IV część wprowadziło mnóstwo smaczków, które rozszerzono i dodano kolejne w V części. "R" doskonale pokazuje w serii GTA ciagłe udoskonolanie produktu (Kaizen). Obecnie mało jest firm gdzie w ciemno można kupic gre nieogladając zapowiedzi i być zadowolonym. 

Gorąco polecam GTA IV wraz z dwoma dodatkami :) a sam w koncu musze sie przestawic na GTA V :) bo nie wiadomo kiedy VI sie pojawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobny akapit powinien być przeznaczony na fizykę w grze. Silnik Euphoria zastosowany na szerszą skalę po raz pierwszy właśnie w GTA IV powodał totalny opad szczęki. Pamiętacie ten wątek z wybraniem się do baru razem z Romanem? Postać toczyła się jak w realu, a to tylko jeden z setem ficzerów tego silnika! Udoskonalony w kolejnej części tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że NaturalMotion stworzyła najlepszy silnik fizyki jak widziałem w jakiejkolwiek grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O cholera, od czego by tu zacząć... W sumie koledzy wyżej mi pomogli, ale ja ze znajomymi najbardziej byliśmy zachwyceni przeskokiem jakościowym. Cieszyły mnie nawet takie pierdoły jak możliwość zadzwonienia z komórki na np. policję (i ich reakcje), relacje pomiędzy znajomymi w grze ("Hey, Niko, cousin, let's go bowling" xD) kafejki internetowe, jedzenie, które było widać w dłoniach Niko, jak i podnoszenie kubków po coli i rzucanie nimi w głowy NPCów. Mógłbym wymieniać w nieskończoność, ale nostalgia już mnie pożarła, ale i nie chcę się rozpisywać na 3/4 strony. W każdym razie GTA IV wywarło na mnie kolosalne wrażenie. I choć "piątka" jest lepsza, większa i bardziej dopracowana, to nadal większe miejsce w sercu skradła mi poprzedniczka.

Edytowano przez Skelldon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować