Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

9-latek zastrzelił siostrę, bo nie chciała mu oddać pada

24 postów w tym temacie

Super, że nagłaśnia się takie sprawy. Znowu wizerunek gracza zdefiniuje para amerykańskich bachorów-szajbusów ze zbyt łatwym dostępem do broni. Ale jankesi oczywiście widzą problem w "ultra brutalnych grach video". A tymczasem w całej Europie, Azji i Australii żadne dziecko nie robi strzelanin w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, 9-latek grał w grę dla dorosłych i miał bardzo łatwy dostęp do broni, lecz wina leży po stronie gry...

Chciałbym się dziwić temu ale po narodzie który wybrał Trump'a na prezydenta to wydaje się dziwnie normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalny szeryf stwierdził, że dziecko mogło nauczyć się strzelania z gier.

Małpa potrafiłaby przystawić komuś spluwę do głowy i wcisnąć spust, więc niech nie chrzanią o "uczeniu się strzelania".

Poza tym, gry nie nauczą cię więcej, niż przebywanie w otoczeniu broni przez całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie dziwi mnie to że znowu się obwinia o kolejną zbrodniepopełniane przez młodocianych brutalne gry. Znacznie łatwiej jest uderzać w stosunkowo młody sposób rozrywki jakim są gry komputerowe niż prawo do posiadania broni które isnieje chyba od począdku istnienia USA i jest głęboko zakorzenioe w świadomości amerykanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagonka na gry ma się dobrze jak widzę. Nie ma to jak kreować zmyślony problem, żeby zrzucić winę na coś innego poza prawem posiadania broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawo do posiadania broni też nie jest tu problemem... ani gry...

Problem jest w tym że dziecko dobrało się jakoś do broni... skoro już się posiada broń to IMHO powinna ona być należycie zabezpieczona tak aby osoby niepowołanie nie miały do niej dostępu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wina pada. Ewidentnie był źle przechowywany skoro dzieci miały do niego dostęp.

Przy okazji, jaka to była konsola i jaka gra?

Chciałbym wiedzieć żeby uniknąć postrzału od córek jak im pady zabiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzelania z gier? Nie no, jasne, cud nad cudy, że co trzecia osoba na ulicy nie jest w takim razie haj-elo-uber-pro komandosem. Grałem w CoDa, więc chyba powinienem być w stanie zabijać terrorystów z półobrotu. Bez wsparcia z powietrza. Aha, widziałem jeszcze MacGuyvera, więc będę ich zabijał samoróbką ze spinacza...

Ale prościej powiedzieć: wina gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oho to czekam na wieści jak jajogłowi Donalda Trumpa teraz będą chcieli wnieść podatek dla twórców tworzących konsole xD tak jak to ma miejsce z brutalnymi grami xD.

No bo przecież wiadomo nie od dziś że to nie wina rodziców że dzieci miały dostęp do broni ale konsoli i gier ;), bo przecież to zła wcielone ]:-> to pad od konsoli zabił siostrę nie broń, to pad kazał bratu zabić swoją siostrę nie broń nie jego mózg xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. 9 latek miał dostep do broni palnej -> Wina rodziców. Wyglada na patologie w rodzinie

2. Matka była w pokoju obok gzzie karmiła resztę dzieci. Czyli mja przynajmniej 4 bachorów. Biorąc pod uwagę że wśród amerykańskiej klasy średniej jest max 3 dzieci...

3. " Lokalny szeryf stwierdził, że dziecko mogło nauczyć się strzelania z gier. Źle sie dzieje. Szeryf nigdy nie miał broni w ręku, albo nigdy nie grał w żadną grę. No chyba że poprawnośc polityczna nie pozwala mu powiedziec że w pewnych grupach rodzice/opiekunowei uczą dzieciaki strzelać i mierzyc do ludzi..

4. W jami stanie to było?

5. Może pokażą kogos z tej dodzinych. Ciekawi mnie do której grupy etnicznej należą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, alex1112 napisał:

4. W jami stanie to było?

Mississippi.

14 minut temu, alex1112 napisał:

5. Może pokażą kogos z tej dodzinych. Ciekawi mnie do której grupy etnicznej należą.

Śmiesz twierdzić że kolor skóry jest istotny? Ty faszysto! :D 

A tak na serio to https://www.thesun.co.uk/news/5843831/boy-shoots-sister-video-game-argument/ 

Kolor skóry przypadkowy. 

Edytowano przez TigerXP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli bede miał curzycę ibędę jadł słodycze to umrę z powodu słodyczy? 9-cio latek zabił siostrę, bo był prawdopodobnie (nie diagnozowałm go zresztą nie mogę) silnie zaburzony, a jego ojciec nie przechowywał broni w sejfie. A szeryf jest do zwolnienia, bo człowiek pracujacy na codizeń z bronią twierdzacy, zę mozna sie nauczyć jej obsługi z gier jest niekometentym pajacem. Obsługa broni ma 2 aspekty:

1. Wystrzelenie z przygotowanej do strzału i odbezpieczonej broni - tego sie nie trzeba uczyć, to potrafi każdy cżłowiek >7 r.ż.  50 IQ, bo pistolet to rura z otwore na jednym końcu, jdnym uchwytem i 2 dyngsami.

2. Wszystko inne jak dbezpeczana, przeładowywanie, czyszczenie itd. co rzadko jest poazywane w gach, a jeszcze rzadziej poprawnie.

Poza tym dlaczego nie z filmów? Tam pokazują to samo, nawet ładniej.

No i jedna kwestia. W USA nie ma PEGI, ale jest ESRB i nadal są klasyfikacje. Jak dizeciak ponoć z powodu produktu 18+ popełnia przestępstwo pry użyciu narzędzia 18+ to ani producent narzedzia, czy samo narzedzie, ani producent produktu, czy sam produkt nie są winni. Qiinny jest ten, kto dał dizeciakowi produkt i narzędzie.

A jak pan szeryf nie wyleci w ciagu kilku dni adę do USA zatrudnić sie w FBI jako instrktowr wali wręcz. Grąłem w Mortl Kombat i Tekkena. Zainteresowanch informuję, zę mam podobne przeszkolenie z pilotarzu myśliwćów, szybkiej jazdy smaochodem w ruchu ulicznym, pilotażu śmigłowców i dronów, strzelectwa, hakerstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować