Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

9-latek zastrzelił siostrę, bo nie chciała mu oddać pada

24 postów w tym temacie

To nie wina gier, ani broni. Już były przypadki, gdzie gracze zabijali nożem czy innymi narzędziami, jak tylko utrudniano im grę. Jakby nie pistol, to zadźgałby ją czy zabił inaczej. Problemem tutaj byli i są rodzice, którzy dali dziecku dostęp do broni i to że dziwnym trafem umiał z niej strzelać. Kolejny problem to jest to, że rodzice wolą dać dziecku grać do upadłego, byleby mieć z nim spokój i nie musieć wychowywać. Problemem są tutaj rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drążąc internet nie znalazłem nic o tym żeby szeryf mówił że dzieciak nauczył się strzelania z gier. Albo nie umiem szukać, albo ktoś niefajnie koloryzuje artykuły. Tylko po co tworzyć kolejne miejskie legendy i psuć ludziom krew. Tfu

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Divanex napisał:

Drążąc internet nie znalazłem nic o tym żeby szeryf mówił że dzieciak nauczył się strzelania z gier. Albo nie umiem szukać, albo ktoś niefajnie koloryzuje artykuły. Tylko po co tworzyć kolejne miejskie legendy i psuć ludziom krew. Tfu

Panie weź pan naucz się internetów, bo słabo Ci idzie. Nawet w tym temacie dałem link, gdzie o tym mowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kogoś to jeszcze zainteresuje, ale znalazłem "rzeczone oświadczenie" Cantrella tj wspomnianego szeryfa. A dokładny cytat jest ważny, bo potem wszelkie media "branżowe" się podniecają jakąś kontrowersją (bo po co szukać faktów, gdy się ma sensacje?) i jeszcze "się rozchodzi po internecie".

Cytat

… I think a lot of this goes back to these games, you know, where you hit the reset button where everybody’s okay.”

W wolnym tłumaczeniu

"Myślę, że większość z tego wiąże się z tymi grami, wiecie, gdzie naciskasz przycisk reset i wszyscy są cali i zdrowi"

Jakby mnie spytać, to ja tu widzę coś o problemach sprawcy z odróżnieniem gry od rzeczywistości (tego, że w życiu nie można wczytać zapisu stanu gry),  czyli temat często wałkowany w branży, a nic o uczeniu się obsługi broni z gier.

To raz, jest jeszcze coś z e "Źródła" tutejszego artykułu.

Cytat

"I assume he's seen this on video games or TV. I don't know if he knew exactly what this would do. I can't answer that. I do know it's a tragedy."

"Przypuszczam, że widział to [strzał w tył głowy dop. zadymek] w grach komputerowych albo TV. Nie wiem czy dokładnie wiedział, co to zrobi. Nie znam odpowiedzi. Wiem, że to tragedia"

I znowu, dzieciak prawdopodobnie nie odróżniał rzeczywistości od fikcji z filmu lub gry. Nic o uczeniu się obsługi broni z gier.

A skoro tak, to skąd się w ogóle wziął ten artykuł?

 

PS Wisienka na torcie\takie małe czepialstwo, na marginesie.

Cytat

Kula dostała się do mózgu i choć Dijonae White została natychmiast przetransportowana do szpitala w Memphis, nie udało się jej uratować.

Ofiara NIE została natychmiast przetransportowana do szpitala w Memphis. Najpierw zawieziono ją do szpitala w Amory, Miss.

Edytowano przez zadymek
zdrowi i cali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować