• 0
Daedagor

Problem z laptopem

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie,

Nigdy nie byłem fanem laptopów, ale gdy wracam ze studiów (gdzie mam peceta), to nie mam innego wyjścia jak z jednego korzystać w domu rodzinnym. Jest to laptop około 3 letni, marki Lenovo, z którym po kupnie nie było, a jakże, problemów. I LoL chodził na maksymalnych detalach bez zacięć, i HS dobrze działał i inne "nowsze" gierki tak do roku 2013, może i dalej. Niestety, po musowym formacie korzystanie z niego to istna mordęga. A spowodowane to było tym, że zamroziła się instalacja sterowników do AMD (z oficjalnej strony), gdzie po paru godzinach zniecierpliwiony człowiek podjął się resetu, który całkowicie zj****ł lapka. Żeby zacząć z nim pracę lub rozrywkę, muszę poczekać z godzinę jak się rozbudzi, gdyż po uruchomieniu tak laguje, że nie da się włączyć kart w Chromie czy nawet głupich folderów. Granie to pozostało mi tylko w starsze gry,  o LoLu mogę zapomnieć, ba, Hearthstone na minimalnych ostro zacina! Podejrzewam, że może chodzić o kartę graficzną, gdyż są dwie (Intel HD Graphics 4600 - zintegrowana i normalna Radeon R5 M230) i wydaję mi się, że ta Radeona nie chce odpalać i wszystko działa jedynie na Intelu, który ma problemy z tymi grami. Nigdy też nie byłem fanem AMD i może się na mnie mści XDD Pozostała specyfikacja sprzętu to:

- 4,00 GB RAM, Intel Core i5-4210M @ 2.60GHz, Windows 10 Enterprise x64

To chyba tyle, może się uda coś z tym zrobić bez pomocy specjalisty, gdyż ta opcja niestety raczej odpada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Hmm... wystawiłem wcześniej posta, ale chyba się usunął :/ No nic, jeszcze raz, ale krócej.

Wątpię, żeby to była wina wyłącznie karty graficznej, bo na Intelu nie powinieneś mieć problemów z przeglądaniem stron i działaniem samego Windowsa. W jaki sposób robiłeś reinstalację Windowsa? Wbudowanym narzędziem czy z płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No niby nie mam, ale z grami to jest dramat, skoro w LoLu na very low mam FPSów tyle, co kot napłakał, tj. poniżej 30-20. Formata robiłem z płyty, tą którą dali przy kupnie lapka, choć później jak się znowu przez instalację sterowników zjebało to z pena. Wiem, że jest mały przycisk obok włącznika, służący do naprawy ale nie było potrzeby jego używania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Możesz spróbować użyć tego przycisku, uruchamia on proces przywracania stanu fabrycznego z dysku recovery. Lenovo ma serwis niestety w Niemczech (o ile nic się nie zmieniło w ostatnim czasie), więc w przypakdu naprawy serwisowej musiałbyś się rozstać z komputerem na 2 miesiące. Ja na Twoim miejscu wypróbowałbym następujące opcje:

1. Wypróbowałbym przycisk recovery.

2. Gdyby to nic nie dało, napisałbym na bardziej specjalistycznym forum, najlepiej na forum lenovo. Możesz spróbować zadziałać na anglojęzycznym forum, jeśli na polskojęzycznym nie znajdziesz pomocy.

3. Gdyby tutaj też się nie udało, udałbym się do zwykłego serwisu laptopów, najlepiej specjalizującego się w laptopach Lenovo. Nie będą Ci raczej rozbierać laptopa, więc nie utracisz gwarancji, a może rozwiążą ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Serwis odpada bo to nie mój laptop, tylko niby siostry kupiony przez babcię więc zgody nie dostanę, zwłaszcza że wszystko to czego chcą działa dobrze. Ale zastanawia mnie jak to możliwe, żeby LoL, który świeżo po zakupie chodził na maksymalnych detalach bez zacięcia, teraz ma 30 FPSów max i to na very low bez żadnych innych zbędnych dodatków. Używałem różnych programów do czyszczenia czy optymalizacji i nic, jak było tak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem ten sam problem pod Vista, włączałem go, ekran był czarny. Kilka rozwiązań może działać (lub nie) w zależności od problemu, zadzwoniłem do informatyka, powiedział mi, aby wyjąć baterię i ładowarkę, aby naciskać trzydzieści sekund na przycisk, aby rozpocząć (to niekoniecznie musi się zdarzyć ) Po ostatnim trzydziestu sekundach podłącz ładowarkę, nie wkładaj baterii i naciśnij przycisk, aby uruchomić i dla mojego problemu zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się