Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gdyby nie przejęcie przez EA, BioWare zostałoby zamknięte

10 postów w tym temacie

Osobiście nie wierzę w Anthem. Skaczące robociki i otwarte światy się już raczej przejadły, a póki co tylko tym promują ten tytuł. Mnóstwo pracy idzie w grafikę, dopracowanie postaci, ich ruchów itp. To wszystko pozytywy, ale nie takimi elementami zdobywa się serca graczy. Ludzie chcą głębi, sensu, ciekawych pomysłów - to takie gry przechodzą do legendy. Takie było pierwsze Mass Effect i Dragon Age, a także wcześniejsze tytuły BioWare. Nie były to gry idealne, ale było w nich coś fajnego, świeżego. Chciałbym aby Anthem takie właśnie było, ale nie wierzę, że dadzą radę. Za dużo tu exela, a za mało serca i odwagi do podjęcia niesztampowych decyzji.

Jednak jeśli to ma być ostatnia gra BioWare, to życzę im by poszli na całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę podziękować EA za to, że  umożliwili skończenie trylogii? Dziękuję. Należy się za najlepszą grę wszechczasów wg mnie (trylogię liczę jako jednąw grę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to padnięcie na własnych zasadach byłoby chyba lepszym rozwiązaniem. IP pozostałyby w rękach właściwych ludzi, a talent znalazłby zatrudnienie w innych firmach, bądź założył coś nowego.

A tak? Mamy studio wyciśnięte jak gąbkę, pełne wypalonych ludzi, pracujących nad projektem skazanym na porażkę. To nie pierwszy raz oczywiście - tak po prostu działa EA. Niemniej, gdy tą samą wyniszczającą strategię stosują wobec studia, które kiedyś się lubiło, to mimo wszystko przykro jest patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że produkcje Bioware są coraz gorsze a Andromeda zaliczyła epicką wtopę to czarno to widzę.

Teoretycznie pomysł na Anthem nie jest zły. W praktyce wygląda to tak że... to EA. Znajdą sposób żeby spieprzyć ten projekt.

Tylko ciężko powiedzieć co to będzie. Chora polityka DLC? Mikropłatności? Może coś gorszego tym razem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby EA zamknęło BioWare to jakoś strasznie bym się nie zdziwił bo ten moloch ma już "parę" studiów na sumieniu. A obrazek sprzed paru lat staje się coraz bardziej realny.

EA.thumb.jpg.321e8413d916c289c0e8d5d9849852de.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mieszane uczucia mam, z jednej strony szanuję bioware za jade empire, mass effect 1 i dragon age początek, z drugiej DA: inkwizycja to crap prawie na całej linii, zwieńczenie historii Sheparda też (dla mnie) do porywających nie należało, a Andromeda jest w najlepszym razie średnia.

Kiedyś, każda produkcja była inna, bawiła się w jakiś sposób np. mechaniką moralności, czy fabułą i wyborami, a potem pojawiły się 2 trylogie robione na jedno kopyto.

Teraz dostajemy zapowiedź gry, która wcale nie przypomina mi bioware jakiego znam, postawienie na grafikę i nijaki (mocno obecnie oklepany) setting, od studia które kojarzę z zupełnie odwrotnej formy ...

Czy obchodzi mnie, że mogą zostać zamknięci? Nie, dla mnie już od dłuższego czasu nie istnieją, tylko nazwa jest nadal wykorzystywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować