Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - Andrzej Sapkowski jednak pomoże przy produkcji serialu?

21 postów w tym temacie

Skoro wiadomo tylko tyle, że razem siedli i wypili, nie wyciągajmy pochopnych wniosków. Mogło chodzić o cokolwiek. Ona pisze serial na podstawie jego książek. Nawet, jeśli pan Andrzej nie chce jej pomagać, to tematów do rozmowy i tak mają sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak jesli sapkowski sie zgodzi to hejterom zamkna sie japy. Bo kto lepiej wie niz ten kto wiedzmina stworzyl. Poza tym Sapkowski jest w stanie wyniesc razem z Baginskim ten serial na wyzyny kinematografii. Szacunek dla wszyskich ktorzy sie tego podjeli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alienwashere napisał:

A ja powiem tak jesli sapkowski sie zgodzi to hejterom zamkna sie japy. Bo kto lepiej wie niz ten kto wiedzmina stworzyl. Poza tym Sapkowski jest w stanie wyniesc razem z Baginskim ten serial na wyzyny kinematografii. Szacunek dla wszyskich ktorzy sie tego podjeli

Bagiński nigdy porządnego filmu nie zrobił a Sapkowski to bufon. Serio tak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy obsada ma składać się z Polskich aktorów? Jeśli tak to jakich? No właśnie. Jeśli nie, bo przecież to ma być serial skierowany do masowego odbiorcy i zapewne wszystkie kwestie po angielsku. To ja już wolę nasz stary serial z gumowym smokiem. Dzięki za niszczenie marki tylko po to by się nahapać i udawać, że będzie serialowa konkurencja dla Gry o Tron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oxygar napisał:

Przepraszam, czy obsada ma składać się z Polskich aktorów? Jeśli tak to jakich? No właśnie. Jeśli nie, bo przecież to ma być serial skierowany do masowego odbiorcy i zapewne wszystkie kwestie po angielsku. To ja już wolę nasz stary serial z gumowym smokiem. Dzięki za niszczenie marki tylko po to by się nahapać i udawać, że będzie serialowa konkurencja dla Gry o Tron.

Hahahaha skąd się biorą tacy ludzie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oxygar napisał:

Przepraszam, czy obsada ma składać się z Polskich aktorów? Jeśli tak to jakich? No właśnie. Jeśli nie, bo przecież to ma być serial skierowany do masowego odbiorcy i zapewne wszystkie kwestie po angielsku. To ja już wolę nasz stary serial z gumowym smokiem. Dzięki za niszczenie marki tylko po to by się nahapać i udawać, że będzie serialowa konkurencja dla Gry o Tron.

Twój sposób myślenia jest co najmniej idiotyczny... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Twój sposób myślenia jest co najmniej idiotyczny... 

Albo twój. Co jest idiotycznego w tym, że boję się zepsucia słowiańskiego klimatu? Może dla Ciebie to nie ma znaczenia, może łykasz wszystko co jest widowiskowe i gdzie będzie golizna. Ale jak postacie będą gadać po angielsku to sobie nie wyobrażam by ta swojskość została zachowana. No cóż, niestety jest coraz mniej wymagających odbiorców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Oxygar napisał:

Albo twój. Co jest idiotycznego w tym, że boję się zepsucia słowiańskiego klimatu? Może dla Ciebie to nie ma znaczenia, może łykasz wszystko co jest widowiskowe i gdzie będzie golizna. Ale jak postacie będą gadać po angielsku to sobie nie wyobrażam by ta swojskość została zachowana. No cóż, niestety jest coraz mniej wymagających odbiorców...

Czy serial Vikings nie ma skandynawskiego klimatu, bo aktorzy mówią po angielsku? Albo Wiedźmin 3 w wersji angielskiej? To nie język jakim mówią aktorzy tworzy klimat, ale scenografia, kostiumy oraz ich gra aktorska. Anglojęzyczny odbiorca dużo lepiej odczuje słowiański klimat gdy będzie wiedział, o czym mówią postacie :) A angielski jest tak popularnym językiem, że mało kto będzie miał z nim problem. Poza tym serial kierowany do globalnego odbiorcy będzie miał nieporównywalnie większy budżet, a polski dorobek kulturowy będzie w ten sposób silnie promowany poza granicami naszego kraju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ja patrzę na to bardziej egoistycznie. Uważam, że niektóre marki nie powinny wychodzić poza pewne ramy. Czyli z kartek na ekran. Gra na szczęście jest wybitna, ale tutaj podkłada się głosy i modeluje postacie, a nie charakteryzuje gotowych aktorów(są wyjątki). Serial Vikings nie jest ekranizacją żadnej sagi literackiej. Nie jestem też nordem więc trudno mi się czepiać języka. A jeśli chodzi o wiedźmina to jestem nauczony do Geralta, który mówi po Polsku, charakterystycznym dla naszej lokalizacji głosem. Podobna sytuacja jest przy kilku innych postaciach. Jest też kwestia tego czy aktorzy potrafią zachować klimat charakterystyczny dla dzieła. Nie bagatelizuj języka. Nasz jest bardzo specyficzny i moim zdaniem odgrywa istotną rolę. W Wikingach można często usłyszeć chociażby skandynawski akcent. Chciałbym żeby produkcja zachowała nasz klimat, ale jak narazie trudno mi to sobie wyobrazić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shu napisał:
Oxygar napisał:

Przepraszam, czy obsada ma składać się z Polskich aktorów? Jeśli tak to jakich? No właśnie. Jeśli nie, bo przecież to ma być serial skierowany do masowego odbiorcy i zapewne wszystkie kwestie po angielsku. To ja już wolę nasz stary serial z gumowym smokiem. Dzięki za niszczenie marki tylko po to by się nahapać i udawać, że będzie serialowa konkurencja dla Gry o Tron.

Twój sposób myślenia jest co najmniej idiotyczny... 

Zdecydowanie idiotyczny. Poczytaj Twittera Pani scenarzystki, zapoznaj się z jej podejściem do serialu, doceń że przyjechała do Polski po inspirację, a potem szczekaj. Boże, że ziemia takich rodzi! Ktoś chce przenieść wybitne dzieło na ekrany TV, za niemałe pieniądze, rozpowszechnić markę i wypromować Polskę przy okazji, to nie. Bo po polsku nie będzie... Ważne, żeby dobrze napisane i zagrane było. Produkcja z 200o roku była tak sztuczna i kiczowata, że na trzeźwo nie da się jej oglądać. Ale była po naszemu, więc git. Podejście nie tylko małostkowe, ale po prostu głupie. 

Na koniec zaś, Panie "gumowy smoku" - "Wiedźmin" Netflixa będzie i owszem konkurencją, ale nie dla "Gry o tron" (bo ta zaraz się skończy), tylko dla "Władcy Pierścieni" od Amazon. Więc przestań, cytując Mistrza, siać "dyfetyzm i dyzercję".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Oscar_Oks napisał:

Na koniec zaś, Panie "gumowy smoku" - "Wiedźmin" Netflixa będzie i owszem konkurencją, ale nie dla "Gry o tron" (bo ta zaraz się skończy), tylko dla "Władcy Pierścieni" od Amazon. Więc przestań, cytując Mistrza, siać "dyfetyzm i dyzercję".

No bez przesady. Władca amazona ma kosztować 200 baniek za sezon. Nie wiem ile ma kosztować wiesiek, ale stawiam że nie będzie to nawet połowa tego. Jak będzie 1/4 to będzie dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oscar_Oks napisał

Zdecydowanie idiotyczny. Poczytaj Twittera Pani scenarzystki, zapoznaj się z jej podejściem do serialu, doceń że przyjechała do Polski po inspirację, a potem szczekaj. Boże, że ziemia takich rodzi! Ktoś chce przenieść wybitne dzieło na ekrany TV, za niemałe pieniądze, rozpowszechnić markę i wypromować Polskę przy okazji, to nie. Bo po polsku nie będzie... Ważne, żeby dobrze napisane i zagrane było. Produkcja z 200o roku była tak sztuczna i kiczowata, że na trzeźwo nie da się jej oglądać. Ale była po naszemu, więc git. Podejście nie tylko małostkowe, ale po prostu głupie. 

Na koniec zaś, Panie "gumowy smoku" - "Wiedźmin" Netflixa będzie i owszem konkurencją, ale nie dla "Gry o tron" (bo ta zaraz się skończy), tylko dla "Władcy Pierścieni" od Amazon. Więc przestań, cytując Mistrza, siać "dyfetyzm i dyzercję".

Moje stwierdzenie dotyczące naszego starego gumowego smoka było sarkastyczne. Wątpię by serial miał rozpowszechnić Wiedźmina bardziej niż najnowsze dzieło Redów. A wybitne dzieło w książce i grze nie oznacza wybitnego w filmie. To się dopiero okaże. I ja nadal pesymistycznie do tego będę podchodził. To, że coś jest dobrze napisane może zostać popsute przez szczegóły. To samo z grą aktorską. Już tyle razy mówiłem o co mi chodzi. Wyrażałem swoją opinię i czy moje obawy są słuszne czy nie to się zobaczy gdy obejrzę pierwszy odcinek. 

Czy tak trudno zrozumieć, że niektórym może się ekranizacja(lub sam jej pomysł), jeszcze przed jej zrealizowaniem nawet nie podobać? Takie samo mam podejście do pomysłu przenoszenia na ekran Archiwum Burzowego Światła. Cieszę się, że gra CDPR jest tak bliska tego co sobie wyobrażam czytając sagę o Geralcie i mam prawo bać się tego, co do marki wniesie serial. I żadne takie czarowanie budżetem na mnie wrażenia nie robi. Perspektywa promowania Polski również. Starania tej kobiety mogę doceniać, ale to nie zmienia faktu, że produkcja może u części koneserów sagi o Wiedźminie wywołać negatywne odczucia. I w pewien sposób przyczynić się do gorszego postrzegania tego świata. Zaburzyć nawet to co sobie potrafi czytelnik wyobrazić czytając książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Oxygar napisał:

Czy tak trudno zrozumieć, że niektórym może się ekranizacja(lub sam jej pomysł), jeszcze przed jej zrealizowaniem nawet nie podobać?

Pierdololo, na szczęście nikt nikogo nie będzie zmuszał do oglądania czegokolwiek. Poza tym pewnie i tak będziesz oglądał odcinek za odcinkiem, choćbyś miał psioczyć na efekty specjalne, na akcent aktorów, na to że trochę inaczej wymawiają imiona... Ot kolejny malkontent któremu zawsze coś nie będzie pasowało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować