Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak często oszukujemy w grach? Jak często trafiamy na oszustów?

8 postów w tym temacie

W PayDayu2 problem oszustów był tak duży, że musiałem zrezgnować z uwania maski za przejscie wszystkich msji na ówcześnie najwyższym ppoziomie poza rozgrywkami ze stałą ekipą, bo inni wywalali mnie jeszcze na etapie lobby. Powód? Większosć posiadaczy tej maski czitowała na misjach (choćby hackując program tak, żeby zamiast nosić paczki do vana "wystrzelić" ich strumień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pojęcie "oszustwa" w grach jest czymś zupełnie niezrozumiałym. Wykluczając motywy finansowe i czyste gówniarstwo doprawdy nie wiem, jak ktoś może odczuwać satysfakcję, czy choćby spokojnie spoglądać w lustro, po nieuczciwie wygranej rozgrywce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwięksi oszuści w grach multiplayer to cholerne "Smerfy". To są moim zdaniem największa hołota gamingu jeśli chodzi o oszustwa podczas meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Numenpl napisał:

Dla mnie najwięksi oszuści w grach multiplayer to cholerne "Smerfy". To są moim zdaniem największa hołota gamingu jeśli chodzi o oszustwa podczas meczu.

Bo są obeznani i znają exploity, czy bo "zgrywają nooba"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zadymek napisał:

Bo są obeznani i znają exploity, czy bo "zgrywają nooba"?

Smerfy to są np. w Overwatch gdzie ludzie tworzą dodatkowe konta by sobie na głównym nie psuć statystyk i tym samym psują innym graczę frajdę z gry. To jest gorsze niż facet latający a aimbotem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Numenpl napisał:

Smerfy to są np. w Overwatch gdzie ludzie tworzą dodatkowe konta by sobie na głównym nie psuć statystyk i tym samym psują innym graczę frajdę z gry. To jest gorsze niż facet latający a aimbotem.

Aha, czyli to pierwsze. Ja to osobiście nigdy nie przywykłem do idei matchmaking'u. "Za moich czasów" grało się z kim się trafiło, nie było tego parowania wg ELO. Dlatego wolałbym jednak ukrytego weterana niż przyczajonego hax'a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem oszustów jest większy niż nam się wydaje. Z cała pewnością jest ich od roma w grach tzw. przegladarkowych. Oszyści kupują walutę gry albo przez jakieś trzecie programy lub prawdziwie kupuja walutę a potem anuluja transakcję ale waluta zostaje w grze.

Śmiało można powiedzieć, że w grach w microtansakcjami jest mnostwo oszóstów. Nam szaraczkom wydaje sie, że ktoś cała wypłatę wyklada na grę a tak naprawdę oszukuje system i nic nie płaci a przewaga nad innymi graczami rośnie nie proporcjonalnie szybciej niż staż grania.

W grach multiplayerowych czesto dochodzi do kradzieży kont lub no niszczenia ich przez sprzedanie wszystkich itemów z konta.

Moim zdaniem problem tkwi w prawie. W grze za różne przewinienia można kogoś zbanować na jakis okres czasu lub permanetnie zbanować. Takie srodki sa za słabe bo ktos stworzy nowe konto i dalej będzie działać proceder.

Kara finansowa powinna bardziej zadziałać na takich gagatków.

W dzisiejszych czasach na zwykłej grze można sporo zarobić sprzedając a to itemy czy konta to jest biznes. Nawet waluta w grze jest do sprzedania osobom trzecim.

Skoro restrykcje są w grach hazardowych/automatach itp. to i tu w końcu prawo powinno się zabrać za cyber oszustów w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować