Zaloguj się, aby obserwować  
Yasiu89

Settlers III - porady

95 postów w tym temacie

Witam.
Ja mam w zasadzie kilka pytań i mam nadzieję, że nie wexmiecie mnie za idiotkę :)
1. Co może powodować, że gra mi sie zacina czasem, kiedy prajadę kursorem w jakieś miejsce? Potem jedynym ratunkiem jest restart kompa :( bo gra się nie "odcina".
2. Czy jest możliwość transportu czegokolwiek- chodzi o materiały, nie o ludzi- z jednej wyspy na 2? Jeśli tak, to bede wdzięczna za odp. jak to sie robi :/ (Domyslam się, że potrzebny jest prom lub handlowiec, ale co dalej? )
3. Jak się handluje? Bo ja jakoś nie potrafię do tego dojśc. Chyba za głupia jestem :P

Będę wdzięczna za szybką odp :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 16:40, Hagnos napisał:

2. Czy jest możliwość transportu czegokolwiek- chodzi o materiały, nie o ludzi- z jednej wyspy
na 2? Jeśli tak, to bede wdzięczna za odp. jak to sie robi :/ (Domyslam się, że potrzebny jest
prom lub handlowiec, ale co dalej? )


Musisz mieć statek handlowy i budynek w którym gromadzone są surowce na transport dla statków, nazywa się chyba Przystań. W budynku wybierasz jaki surowiec i ile mają ci przynieść, potem stawiasz pomost dla statku, podstawiasz do niego statek, ustalasz trasę i statek powinien automatycznie zacząć kursować.

Dnia 20.01.2006 o 16:40, Hagnos napisał:

3. Jak się handluje? Bo ja jakoś nie potrafię do tego dojśc. Chyba za głupia jestem :P


Widzę że masz niską samoocenę ;) Na pocieszenie powiem, że sam też nie wiedziałem, ale po wysłaniu kilku transportów do komputera zacząłem się zastanawiać tak jak ty o co chodzi z handlem i odpowiedź znalazłem kiedyś przypadkiem. Handel jest możliwy tylko z "żywymi" graczami w sieci, z komputerem handlować się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź, przynajmniej już coś wiem... Tylko czy końcowy odcinek trasy to gdzie ma być? na przystani drugiej osoby, albo na mojej drugiej wyspie? (mam nadzieję ,że rozumiecie to pytanie :P )

A jeszcze jedno- od czego jest rynek i jak się go uzywa?

A co do gry z innymi przez neta, jakoś mi się jeszcze nie udało :/

P.S. A z moją samooceną wszystko w porządku ;) Ja lubię się z siebie posmiać :)

Jakby co, to ja poprosze kogoś o kontakt gg: 7137389. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tylko czy końcowy odcinek trasy to gdzie ma być? na przystani drugiej osoby, albo na mojej drugiej wyspie?

Na Twojej drugiej wyspie.

Dnia 20.01.2006 o 22:18, Hagnos napisał:

A jeszcze jedno- od czego jest rynek i jak się go uzywa?


Rynku używa się chyba tylko przy grze w multiplayer (w singlu nie przypominam sobie abym go użył). Z tego co kojarze to może on służyć do przesyłania/ odbierania towarów od innego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w tą gre od jakiś 3 lat, więc moje porady mogą nie być w 100% dokładne. Jednak zachęcony poprzednim sukcesem:P - wydaje mi się, że aby skasować istniejące połączenie trzeba poprostu kliknąć na samą końcówkę szlaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 04:20, Hagnos napisał:

Dobra, przetransportować na jedną wyspę umiem, ale jak to zrobić na drugą? Jak się po prostu
kasuje trasę i wybiera nowa?


Robisz tak samo jak w przypadku kiedy ustalałaś pierwszą trasę - stara sama się skasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 12:15, Raylin napisał:

> Dobra, przetransportować na jedną wyspę umiem, ale jak to zrobić na drugą? Jak się po
prostu
> kasuje trasę i wybiera nowa?

Robisz tak samo jak w przypadku kiedy ustalałaś pierwszą trasę - stara sama się skasuje.



No własnie problem w tym, że nie umiem :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 22:03, Hagnos napisał:

No własnie problem w tym, że nie umiem :|


Jeśli ustaliłaś jedną trasę na pierwszą wyspę to znaczy że umiesz. No ale dobrze, zacznijmy od początku: budujesz przystań (nie wiem czy tak nazywa się ten budynek, ale po wybudowaniu kiedy na niego klikniesz dolną połowę będą zajmowały surowce, które twoi tragarze mają tu przynieść) koło brzegu. Klikasz na przystań, potem na przycisk "buduj pomost" i umieszczasz go w morzu tak, żeby jednym końcem stykał się z lądem. Po kolejnym kliknięciu na przystań ustal trasę - składa się z czterech etapów, więc klikasz "koniec trasy" i wybierasz miejsce docelowe statku, potem na linii, ktora się pojawi klikasz w odstępach trzy razy i trasa powinna być ustalona. Przyciski których uzywasz są w menu przystani nad surowcami, które przynoszą ci tragarze. Teraz tylko musisz wybrać które surowce i ile chcesz przetransportować, podstawiasz statek handlowy w okolice pomostu i powinno działać. Mam nadzieję, że to o to ci chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 12:41, Raylin napisał:

> No własnie problem w tym, że nie umiem :|

Jeśli ustaliłaś jedną trasę na pierwszą wyspę to znaczy że umiesz.


Nie umiem, to znaczyło nie że nie potrafię, tylko, że robię tak, ale trasa nie znika :P

A co z wieszaniem sie gry? Zawsze mi się wiesza, jak skieruję obraz w okolice chaty pszczelarza w Amazonkach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamieniasz osadników w pionierów, wysadzasz ich na tej wyspie docelowej, zajmujesz troche terytorium, zamieniasz pionierów spowrotem w osadnikow. Tylko, że na tym terytorium (które zajmujesz) muszą znaleźć się szczątkowe ilości materiałów i narzędzi (inaczej nie będziesz miał wystarczającej ilości surowców by cokolwiek na tej nowej wyspie ''rozkręcić'')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... :)
Ja mam nastepujacy problem... gra sie uruchamia normalnie... wlaczam kampanie wybieram rzymian mam opis pierwszej misji... klikam ok i gra sie wylacza i wyskakuje okno z info:"S3 spowodował wystąpienie błędu w <nieznany>. Nastąpi zamknięcie programu S3."
Mam oryginalna wersje The Settlers 3: Złota Edycja. WinMe. ktos wie jaka moze byc przyczyna tego błedu? jak staram sie grac innymi nacjiami albo w misje dodatkowe jest dokladnie to samo... gra sie wylacza i jest ten komunikat :/ za odpowiedz z gory dzieki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 20:14, KrzysiekCDP napisał:

Witam,
Settlers 3 - misja Mroczne Rytuały
W jaki sposób należy pojmać conajmniej 10 piratów i uwięzić ich w kraterze ???
Z góry dzieki za info !

Zaznacz kapłana. Podejdź do piratów w kraterze, zaznacz czar "Złudny lot" i kliknij na środek krateru który jest obok.Piraci zostaną przeniesieni do drugiego krateru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo mam taki problem kupilam gre w sklepie ale nei mialam w srodku zadego seriala gra byla zapakowanan ortyginalnie moge grac tylko w kampanie moze ktos wie co na to poradzic?a druga sprawa to jak zbudowac statek?zeby przetransportowac ludzi na inna wyspe?jesli ktos wie prosze o kontakt gg 6725853

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to pierwsze pytanie niestety nie znam odpowiedzi.

Na to drugie odpowiedź jest prosta. Tworzysz pionierów, ładujesz ich na statek transportowy i wysyłasz ich na drugą wyspę. Tam przekopujesz kawałek,zmieniasz ich z powrotem w tragarzy i jeśli masz tam tylko łopaty i młotki to od razu zmieniają sie oni w budowniczych. Potem potrzebujesz już jedynie materiałów do rozbudowy osiedla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kiedys daawno temu chyba jeszcze na Amidze grałem w Settlersów I i giera mi się bardzo spodobała. Teraz chciałbym sobie kupić jakąś częśc ale nie wiem którą. Niby wychodzi teraz nowa 5 ale co do nowości to jestem ostrożny bo przewaznie są napakowane grafiką i często na tym sie kończy. A więc mam pytanie która część jest najlepsza według was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować