Zaloguj się, aby obserwować  
Yasiu89

Settlers III - porady

95 postów w tym temacie

Witam
Mam problem z 6 misją przeciwko amazonkom. Gram azjatami i w opisie gry jest że mam 75 minut na rozwalenie świętych gongów amazonek. Nie wiem co to za gongi i nie znalazłem ich przeszukując złodziejami teren przeciwnika (czy to jakieś budowle?). Proszę pomóżcie albo prześlijcie seva do misji następnej bo tą probuje przejść już 5 raz.adres: bulanda.m@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 09:25, 7fazi7 napisał:

Witam
Mam problem z 6 misją przeciwko amazonkom. Gram azjatami i w opisie gry jest że mam 75 minut
na rozwalenie świętych gongów amazonek. Nie wiem co to za gongi i nie znalazłem ich przeszukując
złodziejami teren przeciwnika (czy to jakieś budowle?). Proszę pomóżcie albo prześlijcie seva
do misji następnej bo tą probuje przejść już 5 raz.adres: bulanda.m@interia.pl


Gongi to machiny wojenne Amazonek, tak jak np. Rzymianie mają katapulty. Nie są to żadne budynki, niszczy je się tak samo jak zwykłych żołnierzy. Dokładnie nie pamiętam tej misji, więc Ci nie powiem gdzie one są. A jeżeli chcesz wiedzieć jak wyglądają te gongi, to najlepiej zagraj jakąś własną grę amazonkami, wybuduj warsztat gongów (budynki wojenne), czy jak to się tam nazywa i zbuduj sobie jeden. Ogólnie biorąc są to takie gongi jeżdżące na takich czterokołowych drewnianych podkładkach. Szpiegami możesz ich nie wytropić, bo pewnie będą otoczone przez żołnierzy.

Zresztą i tak już pewnie to przeszedłeś:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 13:18, benek kierownik napisał:

mam pytanko: jak można grać w Settlers III przez neta z innymi i czy w ogóle jest taka możliwość????


Jest, ale słabo to wychodzi.
Przy mocno rozbudowanej grze często dochodzi do desynchronizacji - wówczas każdy z graczy gra sobie...
Do ostatniego patcha nie naprawili tego błędu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 13:20, RobeN napisał:

> mam pytanko: jak można grać w Settlers III przez neta z innymi i czy w ogóle jest taka
możliwość????

Jest, ale słabo to wychodzi.
Przy mocno rozbudowanej grze często dochodzi do desynchronizacji - wówczas każdy z graczy gra
sobie...
Do ostatniego patcha nie naprawili tego błędu...



a mógłbyś mi przybliżyć jak to sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 19:59, benek kierownik napisał:

a mógłbyś mi przybliżyć jak to sie robi



Najłatwiej założyć grę typu LAN - wówczas po wewnętrznej sieci można sobie grać.
To jest praktycznie tak proste, że tłumaczyć nie trzeba.
Jeden zakłada grę, drugi wyszukuje i się podłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam taki problem: w trakcie gry (już jakiś czas od rozpoczęcia), kiedy buduję nowe rezydencje, czasami nie wychodzą z nich osadnicy. Od czego to zależy? Spotkał się ktoś z takim zjawiskiem? Bardzo to spowalnia grę.

dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 23:29, Zlotooka napisał:

witam.

mam taki problem: w trakcie gry (już jakiś czas od rozpoczęcia), kiedy buduję nowe rezydencje,
czasami nie wychodzą z nich osadnicy. Od czego to zależy? Spotkał się ktoś z takim zjawiskiem?
Bardzo to spowalnia grę.

Tak się dzieje, jak się uprzednio zniszczy wcześniejszą jakąś rezydencję. I osadnicy, którzy nie pracowali, po wybudowaniu domku juz pracują, ale nowi nie wychodzą, póki się wszystko nie wyrówna. Albo jakiś wstrętny bug, ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to jest to identyczne rozwiązanie, jak w SIV - zawsze musi istnieć pewna liczba rezydencji (zależna od ilości tragarzy), które będą służyły za "dom" dla tragarzy. Jeśli tych budowli będzie za mało, to z nowo wybudowanych nie będą wychodzili nowi, dodatkowo nie będą chcieli nosić towarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jescze w wakacje Grałem w S3 w internecie. i grałem tak sobie przez niecały rok.. Potem odstawiłem ją na 2 miesiace i znowu chciałem sobie przyszarpać na neci a tu mi wyskakuje komunikat Nieznaleziono serwera-problemy sieciowe. co jest czy kotoś ma podobny problem możę zamkneli serwery. a może coś u mnie jest nie tak??, proszę o odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 17:59, adik475 napisał:

Witam jescze w wakacje Grałem w S3 w internecie. i grałem tak sobie przez niecały rok.. Potem
odstawiłem ją na 2 miesiace i znowu chciałem sobie przyszarpać na neci a tu mi wyskakuje komunikat
Nieznaleziono serwera-problemy sieciowe. co jest czy kotoś ma podobny problem możę zamkneli
serwery. a może coś u mnie jest nie tak??, proszę o odpowiedż


Proszę bardzo http://www.thesettlers.com.pl/forum/viewtopic.php?t=76 Tutaj masz wszystko po kolei wyjaśnione :)
Jakbyś chciał się dołączyć do klanu, umówić się na grę, albo wyśrubować rekordy w multiplayer to forum to służy pomocą :) http://www.thesettlers.com.pl/forum

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy na laptopie z vistą wpisuje numer seryjny i naciskam ok wyskakuje mi error agdy na na drugm kompie z 98 wpisuje numer seryjny i biore ok to wszystko wporzo chodzi, co mam zrobic aby mi gra normalnie chodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 19:15, Kamil.i.Maciek napisał:

> Witam jescze w wakacje Grałem w S3 w internecie. i grałem tak sobie przez niecały rok..
Potem
> odstawiłem ją na 2 miesiace i znowu chciałem sobie przyszarpać na neci a tu mi wyskakuje
komunikat
> Nieznaleziono serwera-problemy sieciowe. co jest czy kotoś ma podobny problem możę zamkneli

> serwery. a może coś u mnie jest nie tak??, proszę o odpowiedż

Proszę bardzo http://www.thesettlers.com.pl/forum/viewtopic.php?t=76 Tutaj masz wszystko po
kolei wyjaśnione :)
Jakbyś chciał się dołączyć do klanu, umówić się na grę, albo wyśrubować rekordy w multiplayer
to forum to służy pomocą :) http://www.thesettlers.com.pl/forum

Pozdrawiam!


Przepraszam, że nie kasowałem powyższego. Zrobiłem to celowo aby była jasność.
Otóż był okres kiedy nie można było zalogować się do Settlers III, ale obecnie jest inny, a mianowicie;
Teraz logowanie jest bez problemu ale za nic nie można wejść do stworzonej gry. Dzisiaj próbowaliśmy we trzech i każdy tworzył nową grę (tworzenie odbywało się prawidłowo i bez problemów) i my próbowaliśmy do niej dołączyć, ale w statusie przez dłuższą chwilę jest "łączenie" a potem "nie połączony" i koniec na tym. Widzieliśmy, że Niemcy grają bez problemu. Jeśli możesz to wytłumacz nam to dlaczego tak się dzieje? Czy zrobienie kombinacji z linka, który podałeś, tez w tym wypadku pomoże? Proszę, pomóż nam jeśli możesz. Proszę też innych o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno do gry w SIII przez Internet trzeba mieć publiczny adres IP, co gorsza, dotyczy to i hostujących i dołączających do założonej już gry :/. Jeśli macie adresy prywatne, to możecie grać co najwyżej za pomocą programów takich, jak hamachi, bez możliwości grania na serwerach BB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 14:42, Blackhand napisał:

Podobno do gry w SIII przez Internet trzeba mieć publiczny adres IP, co gorsza, dotyczy to
i hostujących i dołączających do założonej już gry :/. Jeśli macie adresy prywatne, to możecie
grać co najwyżej za pomocą programów takich, jak hamachi, bez możliwości grania na serwerach
BB.


Fajnie mi to wytłumaczyłeś, że dalej nie rozumiem o co chodzi :)
Mam normalną neostradę, adres IP jest dynamiczny i taki chyba jest publiczny. Codziennie mam inny IP.
Dlaczego wcześniej, kilka miesięcy temu mogłem wejść do gry i grałem z innymi a teraz nie. Z internetem nic nie zmieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz neostradę i nie korzystasz z routera, to na pewno masz IP publiczny. Tylko czy to samo dotyczy osób, z którymi próbujesz zagrać (tzn. czy mają IP publiczny, a nie czy mają neo :))?
Może też BB po prostu wyłączył część serwerów, a te, które zostały, są "nur fur deutsche" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, to u mnie już chodzi bo mam IP publiczne etc. tylko, że są ludzie tylko na niemieckim kanale (pewnie 98% to oczywiście Niemcy), i ostatnio zostałem wykopany z gry jak się chciałem do nich dołączyć. Panowie moze zasiedlimy np. angielski kanał i zagramy kilka partyjek? Kto jest chętny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mogę przejść tej misji, poprostu jest za mało czasu. jakies porady???

Dnia 02.10.2007 o 11:43, mani.caesar napisał:

> Witam
> Mam problem z 6 misją przeciwko amazonkom. Gram azjatami i w opisie gry jest że
mam 75 minut
> na rozwalenie świętych gongów amazonek. Nie wiem co to za gongi i nie znalazłem
ich przeszukując
> złodziejami teren przeciwnika (czy to jakieś budowle?). Proszę pomóżcie albo prześlijcie
seva
> do misji następnej bo tą probuje przejść już 5 raz.adres: bulanda.m@interia.pl

Gongi to machiny wojenne Amazonek, tak jak np. Rzymianie mają katapulty. Nie są to żadne
budynki, niszczy je się tak samo jak zwykłych żołnierzy. Dokładnie nie pamiętam tej misji,
więc Ci nie powiem gdzie one są. A jeżeli chcesz wiedzieć jak wyglądają te gongi, to
najlepiej zagraj jakąś własną grę amazonkami, wybuduj warsztat gongów (budynki wojenne),
czy jak to się tam nazywa i zbuduj sobie jeden. Ogólnie biorąc są to takie gongi jeżdżące
na takich czterokołowych drewnianych podkładkach. Szpiegami możesz ich nie wytropić,
bo pewnie będą otoczone przez żołnierzy.

Zresztą i tak już pewnie to przeszedłeś:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować