Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Hardware[ram]

139 postów w tym temacie

Miałem nietakdawno formata, dysponuje 256 pamieci ram, amd sempron 2400+ i ati radeon 9550 256/128, w tej chwili xp chodzi mi.... wolno :P A Gry ładują się też wolno [ cs:s na full grafie może nawet 15 minut ] Kupuje 512 DDR Kingston 400 mhz cl 2.5 , i zamierzam opublkować wszystkie poprawki i wszystkei rzeczy na których się zawiodłem, aby potem ułatwić wam wybór ramu :] Jeżeli poprawi się ładowanie się gry, ilość fps ( krążą takie plotki że ram zwiększa fps :> ) , i szybkość działania Windowsa XP, to oznacza że warto mieć 768 ram ;) A co wy o tym myślicie ? Co, wg was, poprawi się a co nie ?
Apropo - Codziennie defragmentuje dysk diskeeperem , maly no-adware programik który dobrze mi służy, ogolnie malo smiecia mam na komputerze, jedna partycja, NTFS . Tylko 1 dzien po formacie chodzil mi xp prawie dobrze, podobno do poprawnego szybkiego dzialania XP trzeba miec 480 ram :> ( w ten jeden dzien zainstalowalem... sterowniki ] , u kolegow co maja celerona 1,3 , 512 ramu wszysciutko śmiga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, że to wynika z ogólnego zestawienia wszystkich części w kompie. Mimo to, że posiadam:
Celeron (słabiutki i mało wydajny) 1700@1900
Dobrze skalibrowaną płytę MSI-na chipsecie intel''a
dysk 40 GB (seagate dość szybki)
Kartę grafiki Nvidia GeForce 4 MX 460 (większego "szajsu" świat nie widział)
i 768 RAM-u.
To na moim kompie chodzi wszystko, co nie wymaga "shaderów", całkiem nieźle. Nie narzekam na jakikolwiek niedobór pożądanych FPS-ów, lub zacięcia, lub długie ładowanie się gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 21:20, WorldWar3PL napisał:

Miałem nietakdawno formata, dysponuje 256 pamieci ram, amd sempron 2400+ i ati radeon 9550 256/128, w tej chwili xp chodzi
mi.... wolno :P A Gry ładują się też wolno [ cs:s na full grafie może nawet 15 minut ] Kupuje 512 DDR Kingston 400 mhz cl
2.5 , i zamierzam opublkować wszystkie poprawki i wszystkei rzeczy na których się zawiodłem, aby potem ułatwić wam wybór
ramu :] Jeżeli poprawi się ładowanie się gry, ilość fps ( krążą takie plotki że ram zwiększa fps :> ) , i szybkość działania
Windowsa XP, to oznacza że warto mieć 768 ram ;) A co wy o tym myślicie ? Co, wg was, poprawi się a co nie ?
Apropo - Codziennie
defragmentuje dysk diskeeperem , maly no-adware programik który dobrze mi służy, ogolnie malo smiecia mam na komputerze,
jedna partycja, NTFS . Tylko 1 dzien po formacie chodzil mi xp prawie dobrze, podobno do poprawnego szybkiego dzialania
XP trzeba miec 480 ram :> ( w ten jeden dzien zainstalowalem... sterowniki ] , u kolegow co maja celerona 1,3 , 512 ramu
wszysciutko śmiga .


http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=475 Upgrade sprzetu - możesz tu się podzielić swoimi odkryciami i ewentualnie doradzić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 21:49, michal19 napisał:

Co znaczy skalibrowana płyta?

Oznacza to że jest dobrze dobrana pod resztę komponentów "blaszaka" i to że odpowiednio dobrze poustawiany jest BIOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 22:33, MoHanes napisał:

> Co znaczy skalibrowana płyta?
Oznacza to że jest dobrze dobrana pod resztę komponentów "blaszaka" i to że odpowiednio
dobrze poustawiany jest BIOS.


Ja bym to nazwał optymalnym połączeniem i dostrojeniem BIOS oraz optymalizacją systemu.

Kalibrować w ogóle nie pasuje - nawet wg słownika języka polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie kalibracja - to mi się kojarzy z dostrajaniem płyty głównej, ale z część i ruchomych to na płycie jest najwyżej wiatrak chipsetu :) No to zależy jakiej firmy jest płyta, bo NONAME to moze mieć i inne części ruchome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 21:20, WorldWar3PL napisał:

Miałem nietakdawno formata, dysponuje 256 pamieci ram, amd sempron 2400+ i ati radeon 9550 256/128, w tej chwili xp chodzi mi.... wolno :P


Podstawowa zasada budowania komputera jest taka aby wszystkie jego elementy byly podobnej jakosci (zeby siebie nawzajem nie spowalnialy). 256 MB RAM nie stosuje sie do komputerow z procesorem powyzej 1GB bo to samobojstwo. 512 dla twojego komputera to ABSOLUTNE minimum (az sie dziwie, ze nie wyrzuciles jeszcze kompa za okno).
PS. Kupujac uwazaj zebys mial pamieci tej samej szybkosci (Mhz i CL) bo jesli nie, to znow jedna bedzie spowalniac druga i nici z zysku szybkosci (wtedy lepiej miec jedna 512 niz 512+256)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze stare ramy mi spowolnią nowe, :> Wiem tylko że obie ramy będą działać z cl dla siebie, stare chyba z 3.0 albo 3.5 a nowe z 2,5 , ale przez stare ramy zamiast 400 mhz ujze na nowych 333... :/ No ale gora za rok wyrzuce stare ramy i dokupie drugie takie same jak nowe i bedzie dual channel :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 11:04, WorldWar3PL napisał:

Wiem ze stare ramy mi spowolnią nowe, :> Wiem tylko że obie ramy będą działać z cl dla siebie, stare chyba z 3.0 albo
3.5 a nowe z 2,5 ,


Niee... CL musi być wspólne - więc to najgorsze czyli najwyższe (to z najgorszej kości)

Jednak jeśli RAM jest 400MHz CL3 a Ty je puszczasz na 333MHz to CL możesz dać na 2.5 (a nawet może i 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie identyczny sprzęt jak ww3 ale mam parę pytań. Dotyczą ramu:

Mam już 256 ramu na 333 (chyba :P).
I jeżeli kupił bym to:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12780

To musiał bym "bye bye" 256 :(. No niedobrze... Bo właśnie ram jest główną przyczyną mych problemów :/. Holender... dlaczego ten ram jest taki drogi T.T

Za dwie 512 na 400 oraz nową kartę graficzną będę musiał dać prawie 1000zł!!!. Bo sempron 2500+ chyba wystarczy tymczasowo...

Znacie jakiś tani sklep z ramem?
A i jeszcze one pytanie:
Zwiększyłem "pliki stronnicowania" do 512. (mam 256 ramu) Podobno teoria głosi ,że pliki stronnicowania muszą być 2x większe od ilości ramu... ale on nadal chce więcej :/. Na ilość miejsca na dysku nie narzekam. Więc mógłbym powiększyć tą ilość stronnicowania or something - ale czy to zamiast przyspieszyć - nie spowolni kompa?

I sry za takie trywialne pytania :). Ale jestem lekkim nowy w tym temacie J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie duży plik stronicowania zwalnia start komputera, ale później jest już wykorzystywany wg potrzeb i jeśli jest odpowiednio duży to nie ma już spowolnien powodowanych rozrostem Page_File.

Podstawowy rozmiar powinien być 150%RAM czyli dla 512 => 768 MB

Ale ogólnie można nastawić 1024 do 1920 i powinno wystarczyć.
Dodatkowo warto ten plik umieścić na innym niż systemowy dysk a dodatkowo na partycji FAT(16) - o pojemności 2GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc, nowy ram prawie nie poprawił działania windowsa, ale za to w grach super wszystko sie poprawilo czas ladowania poczatkowa przecinka mniam ! Wiec z windowsem problem moze lezec jednak z zapelnieniem dysku... Polecam te ramy ( 512 Kingston 400 Mhz cl 2.5 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle zapełnienie dyku co zły cache, zaśmiecony rejestr, brak optymalizacji, nie powyłączane zbędne usługi itd itp.


Co i jak??
Wszystko do znalezienia w neciku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

optymalizacja jest, nie wiem co z cache, a procesow mam wlaczonych... 6 ? :] 10 ? cos kolo tego, nawet antyvira mam wylaczonego :> noobik nie jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 18:49, WorldWar3PL napisał:

optymalizacja jest, nie wiem co z cache, a procesow mam wlaczonych... 6 ? :] 10 ? cos kolo tego, nawet antyvira mam wylaczonego
:> noobik nie jestem :D


Pzry XP nie chodzi tylko o procesy ale o Usługi których masz kilkanaście lub więcej :) z czego do 10 zbędnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 16:35, Valed napisał:

Za dwie 512 na 400 oraz nową kartę
graficzną będę musiał dać prawie 1000zł!!!. Bo sempron 2500+ chyba wystarczy tymczasowo...


Tak to juz jest z wiekszymi zmianami w sprzecie. No ale nie musisz wszystkiego na raz. Jak jestes cierpliwy to na 512 jakos wytrzmasz (to duza roznica z 256). A jesli bedziesz chcial grac w WoW to mozesz zostawic jeszcze te 256 stare i pozostac przy 333Mhz (co przy twoim procesorze moze nie byc tak glupim pomyslem)

Dnia 06.11.2005 o 16:35, Valed napisał:

Znacie jakiś tani sklep z ramem?


Komputronik to raczej drogi sklep. Warto poszukac w okolicy czegos tanszego
Ja na przyklad kupowalem http://proline.pl/shop.php?prodid=5457494e4d4f535f3531325f3430305f43322e35 (nie dosc ze firmowe to jeszcze maja lepszy CL :)

// Poprawiono link :) //

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować