Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Hardware[ram]

139 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2005 o 22:56, RobeN napisał:

Ale ogólnie można nastawić 1024 do 1920 i powinno wystarczyć.
Dodatkowo warto ten plik umieścić na innym niż systemowy
dysk a dodatkowo na partycji FAT(16) - o pojemności 2GB.


A juz zupelnie bajer to zrobic partycje na osobnym dysku SCSI :)
Nie przesadzaj RobeN. Proponuj jakies bardziej przyziene porady. Jak ktos nie ma ramu i nie stac go na nowy to nie bedzie kupowal drugiego dysku na swapa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach




Dobra dobra napisałem, bo zaczęła się rozmowa o "Kalibrowaniu" => w innym wypadku odpuściłbym sobie paplaninę o szczególikach dla nadgorliwych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, mam 768 ram i tyle starczy ;p gora kiedys sprzedam stare 256 i dokupie te same 512 i bede mial dual channel, tak wogle mam 1 ( sik !!! ) partycje C: NTFS :D na nowy rok albo torche pozniej planuje formata, wtedy zamierzam zrobić 1 Partycje na windows XP 5 gigową FAT 32, druga też FAT 32 ale już na resztę, gierki i inne gów!@$% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 256 ramu (nie wiem ile Mhz i ile cl ), dwie partycje po 30 i 10 GB z NTFS, oraz 768 pliku stronnicowania. Do tego słabiutki AMD Duron 1,2 Ghz. Wszystko to razem z win XP daje kompletny złom...
Gdzie mogę sprawdzić ile moje ramy mają mhz i cl, oraz co to jest cl?
Musze dodać że w ogule nie znam się Biosie (nigdy do niego nie zaglądałem), więc jak będe musiał tam coś robić to proszę o dokładne wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 21:55, RobeN napisał:

Ściągnij sobie CPU-Z z http://www.cpuid.com a zobaczysz jakie masz RAMki w zakladce SPD a w Memory zobaczysz jak są ustawione
przez BIOS


ściągłem sobie to i po obejżeniu danych przeżyłem mały szok. W zakładce Memory pisze ze mam SDRAM :/
Freqency 133MHz i cl (hyba to CAS# Latency) 3.0
Wydawało mi się ze mam normalne DDRAM, a tu takie coś. jeśli to prawda (rozkręce kompa i przekonam sie na własne oczy) to kupie sobie 512 DDR a SD wywalę na złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz napisane DDR-SDRAM to jest OK. A jeśli SDRAM PC133 to znaczy, że takie właśnie masz.

A poza tym jeśli rzeczywiście masz płytę na stare SDRAMy to nie wsadzisz tam DDRów bo są zupełnie inne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 01:35, RobeN napisał:

Jeśli masz napisane DDR-SDRAM to jest OK. A jeśli SDRAM PC133 to znaczy, że takie właśnie masz.

A poza tym jeśli rzeczywiście
masz płytę na stare SDRAMy to nie wsadzisz tam DDRów bo są zupełnie inne :D PP


Pisdze tylko SDRAM.
Na mojej płycie głownej mam 2 gniazda na SDRAM i 2 gniazda na DDRAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sprawdź jakie DDRam obsługuje. I jakie mas zmożliwości zmiany napięcia dla DDR

Bo jeśli masz stałe 2.5V jak na płytach dla DDR266 to kiepsko będzie. DDR333 i 400 najczęściej potrzebują 2.6V (do 2.8V). Zatem musiałbyś kupować DDR266 a tych już mało i w zasadzie opłacalne tylko wtedy gdy kupisz naprawdę tanio. (ale sprawdź jak to z tym napięciem i obsługą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 10:49, RobeN napisał:

To jeszcze sprawdź jakie DDRam obsługuje. I jakie mas zmożliwości zmiany napięcia dla DDR

Bo jeśli masz stałe 2.5V jak
na płytach dla DDR266 to kiepsko będzie. DDR333 i 400 najczęściej potrzebują 2.6V (do 2.8V). Zatem musiałbyś kupować DDR266
a tych już mało i w zasadzie opłacalne tylko wtedy gdy kupisz naprawdę tanio. (ale sprawdź jak to z tym napięciem i obsługą)


Z tego co sprawdziłem to mam 2.5v dla DDR i nie wiem gdzie moge sprawdzić czy da się to zmienić. Wygląda na to że i moja płyta główna jest złomem :( a funduszy na nową nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 12:19, Pitkit napisał:

Z tego co sprawdziłem to mam 2.5v dla DDR i nie wiem gdzie moge sprawdzić czy da się
to zmienić. Wygląda na to że i moja płyta główna jest złomem :( a funduszy na nową nie mam.


Opis musi być w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam płytę Asus P4B533 i w temacie "Upgrade kompa..." Roben napisał mi, że mam źle ustawione parametry (screen poniżej) płyty przez co źle chodzą ramy (moje RAMy to 2x256 ddram Twinmos). Czy mógłby mi ktoś podać prawidłowe parametry i jak je zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 15:52, Yasiu89 napisał:

Witam.
Mam płytę Asus P4B533 i w temacie "Upgrade kompa..." Roben napisał mi, że mam źle ustawione parametry (screen poniżej)
płyty przez co źle chodzą ramy (moje RAMy to 2x256 ddram Twinmos). Czy mógłby mi ktoś podać prawidłowe parametry i jak je
zmienić.



Nie wiem jakie masz RAMy => za pomocą CPU-Z 1.31 ze strony http://www.spuid.com zrób screeny SPD i Memory a wówczas powiem jak je ustawić.

Odpowiedź koło 22 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 18:03, Yasiu89 napisał:

Screeny:
częśc druga


Ponieważ (masz podkręcony procesor a ) Twoja płyta główna udostępnia tylko 2 rodzaje dzielników CPU/Memory Frequency => 1:1 i 3:4 to nie możesz zmienić już nic.

Masz nieco podkręcony procesor i dlatego RAM musi pracować wolniej niż jej nominalna prędkość.
Najlepiej byłoby tak spróbowć przestawić procesor aby pracował na magistrali 133MHz a nie 120MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 19:27, RobeN napisał:

Najlepiej byłoby tak spróbowć przestawić procesor aby pracował na magistrali 133MHz
a nie 120MHz.

Czyli ze 120 na 133? Teraz mam 120x20 czyli 2.4GHZ to po podniesieniu będzie 133x20=2660MHz. To trochę duże podkręcenie z procesora 2.00GHz. Może lepiej wrócic do normalnych wartości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2005 o 19:33, Yasiu89 napisał:

Może lepiej wrócic do normalnych wartości?


Powrót spowolni. Albo zostaw jak jest (skoro jest OK)
Albo jak możesz (masz odblokowany mnożnik) przestaw na 19x133 czy nawet 18x133. Ale zapewne mnożnik jest zablokowany.

Działa OK to niech działa dalej.

A co do tego czy to dużo => pojęcie względne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji narazie nic nie znalazłem (wszystko po angielsku :/ )
W ionstrukcji pisze, że mam dwa sloty DDR SDRAM, a nie jak pisałem wcześniej DDRAM.
Czy w DDR SDRAM wejdą mi normalne DDRAMy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DDR SDRAM to to samo co DDRy
Najważniejsze JAKIE TYPY obsługuje => 266 333 400???
266 były najczęściej na 2.5V reszta brała już 2.6V i więcej. Jeśli płyta ma stałe niezmienne napięcie w wysokości 2.5V to musiałbyś kupić 266ki których się już po prostu kupować nie opłaca...

Jeśli nie umiesz angielskiego to podaj mi Firmę i model Płyty a sam sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować