Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Hardware[ram]

139 postów w tym temacie

GeILe i Patrioty najmocniej dają się podkręcić, przy czym te drugie da się podkręcić jescze kilka Mhz więcej. Obydwie marki są jednymi z najlepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OCZ, Crucial Ballistix, Mushkin, Corsair, A-DATA Vitesta => jest wiele dobrych highendowych RAMków, ale ceny też potrafią mieć HighEndowe :)

Dla przeciętnych zjadaczy chleba Patrioty są obecnie najlepszym rozwiązaniem dopóki GeIL nie wróci do formy. Ewentualnie może jeszcze ASTAKi - ten sam poziom, ale przeważnie z gorszym chłodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 12:44, HumanGhost napisał:

Patrioty mówicie? A co sadzicie o tych: http://www.gral.pl/preview/PatriotMemory/DDR-SDRAMDDR4001024MBPatriot2x512MBDualDDRCL2.5_10.php
?
Wygladają bardzo przyzwoicie.

Witam.
Właśnie dziś je kupiłem. Cena jest już nieaktualna, teraz to jest około 370zł. Pamięci 5ns, no a poza tym wyglądają na zwykłe no - name, gdyby nie naklejka hehe. Dokupiłem je do płyty Asusa pod nowy komputer. Zobaczymy jak wyjdą w praniu.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 19:56, kupczyk11 napisał:

Jak można powiększyć liczbę ram?

Jejku.... Dokupujesz dodatkowa pamieć (128,256,512,1024) i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 19:59, Yasiu89 napisał:

> Jak można powiększyć liczbę ram?
Jejku.... Dokupujesz dodatkowa pamieć (128,256,512,1024) i tyle.

Ale ja gdzieś widziałem że można powiększyć sobie ram i nic nie dokupuwując

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 20:01, kupczyk11 napisał:

Ale ja gdzieś widziałem że można powiększyć sobie ram i nic nie dokupuwując

Hmm. Tego nie słyszałem. RobeN powinien wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 20:01, kupczyk11 napisał:

> > Jak można powiększyć liczbę ram?
> Jejku.... Dokupujesz dodatkowa pamieć (128,256,512,1024) i tyle.
Ale ja gdzieś widziałem że można powiększyć sobie ram i nic nie dokupuwując


Nie można wówczas zwiększyć fizycznie a tylko można za pomocą niektórych programów (poprzez dobre zawiadowanie cache''m systemowym i bla bla bla) zmniejszyć zużycie pamięci przez sam system co prowadzi do uwolnienia części pamięci czyli zwiększenia ilości wolnej pamięci.

Przykład dla jasności:

Masz 512MB RAM Fizycznie.
Windows z podtswowymi ustawieniami i programami zużywa standardowo około 196MB RAM => zostaje 316MB wolnej pamięci RAM. Gry, które wymagają więcej będą kazały Windowsowi powiększać Plik Pamięci Wirtualnej (Page_File). Będzie to zastępowało prawdziwy RAM jednak to strasznie spowalnia pracę komputera.
Dzięki zastosowaniu programów do ustawiania Cache, wyłączania zbędnych procesów, usuwania nieużywanych DLLi z pamięci, itp. można tak skonfigurować Windowsa, że zamiast 196MB RAM będzie zużywał około 100MB => wówczas około 400MB będzie wolnych i programy, gry będą chodziły lepiej (jeśli znów nie będą potzrebowały więcej niż 400MB :) )

Jest to więc tylko tuningowanie a nie zwiększanie ilości Fizycznej pamięci. W skrajnym przypadku ktoś kot miałby nawet 2GB RAM mówgłby mieć problemy z płynnością w grach gdyby inne programy zajmowały mu całość pamięci (a jest to możliwe :) )
Wszystko więc opiera się o porządnym ustawieniu systemu operacyjnego tak aby działał jak najsprawniej i pochłaniał jak najmniejsze ilości pamięci tylko dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 21:21, HumanGhost napisał:

Jak to wyglądają jak zwykłe no name? Mówimy o tych samych? Jeszcze nie trafiłem na pamieci
no name z radiatorami. Zobacz zdjęcie. :-)

No tak,mam model PSD1G400K a z radiatorami to są te same tylko z dodatkiem H na końcu. Jednak tych nie mieli już na stanie. Musiałem wziąść bez radiatorów, na ale nie będę za mocno ich kręcił hehe. Najwyżej dokupię radiatory i dokleję.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 20:07, Keroth napisał:

Cóż - dokupiłem Ramu. Teraz zasuwam na 1GB - jaką pamięć wirtualną pod to ustawić :)?


ja mam 1GB ramu i 1GB wirtualnej (na sztywno) i dziala ok, wiecej to juz by byla przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 20:10, gmx napisał:

> Cóż - dokupiłem Ramu. Teraz zasuwam na 1GB - jaką pamięć wirtualną pod to ustawić :)?


ja mam 1GB ramu i 1GB wirtualnej (na sztywno) i dziala ok, wiecej to juz by byla przesada


Ja słyszałem, że ma być przynajmniej 2 razy tyle co ma się ramu. WIęc ustawiłem na razie 2GB :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 20:15, Keroth napisał:

Ja słyszałem, że ma być przynajmniej 2 razy tyle co ma się ramu. WIęc ustawiłem na razie 2GB
:]


tez sie kierowalem ta zasada ale mam za malo miejsca :) a ze jeszcze ani razu nie wyskoczylo mi okno braku wirtualnej (a czesto mam odpalone kilka ciezkich programow, do tego jakas gra i ciagle alt+tab) :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 20:15, Keroth napisał:

Ja słyszałem, że ma być przynajmniej 2 razy tyle co ma się ramu. WIęc ustawiłem na razie 2GB
:]


2 GB to zdecydowanie za dużo, szkoda miejsca. Ja mam 256 RAM i 1GB wirtualnej bo często mi wyskakuje brak pamięci, ale zaniedługo będe może miał 512 to będe miał spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czym się różnią poniższe moduły oprócz radiatorów:
http://www.gral.pl/preview/DDRDualChannel/DDR-SDRAMDDR4001024MBPatriot2x512MBDualDDRCL2.5_09.php
http://www.gral.pl/preview/DDRDualChannel/DDR-SDRAMDDR4001024MBPatriot2x512MBDualDDRCL2.5_10.php
Bo ceny sa dziwne trochę. Za moduły z radiatorami trzeba zapłacić sporo mniej. Czemu? No i dlaczego tych drugich nie ma na stronie producenta? Same niewiadome.. Może mnie ktoś uświadomić? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 12:11, HumanGhost napisał:

Nikt nie zna odpowiedzi na powyższe pytanie? Może jednak ktoś by mnie uświadomił? ;-)


Powiem Ci, że nie mam pojęcia. Jeszcze przed końcem roku cena była 388 za model KH.
Nawet główni dostawcy Patriotów mają je za 380PLN dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować