Zaloguj się, aby obserwować  
ww3pl

Hardware[ram]

139 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2006 o 08:24, HumanGhost napisał:

Musiałbyś ostro podkręcać żeby działały na swoich nominalnych ustawieniach. Nie opłaca się,
ba i tak nie osiągniesz takich wyników. Można chyba włożyć szybsze, ale i tak będą działały
tak jak na to pozwala płyta główna. Nie lepiej wybrać coś z DDR400?


Czyli teoretycznie taka zabawa jest możliwa. No ale zawsze można je puścić niezależnie od FSB i powinno działać.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo zamierzam w niedługim czasie zakupić w końcu kość 512MB. Obecnie mam kość DDR 256MB PC2100 w taktowaniu 2.5-3-3-6 (133 Mhz). Chciałbym zakupić pamięć DDR 333Mhz czyli PC2700.

Czy opłaca mi się kupować taką pamięć i wsadzić ją razem z tą co mam teraz. Aha i jeszcze jaką pamięc byście polecali, firma itd.

Moja płyta głowna to MSI KT3 Ultra (MS-6380E) z mostkeim VIA VT8367 Apollo KT333. Obsługuje pamięci 333Mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 19:00, HumanGhost napisał:

Pamiętaj, że różne kości na tej samej płycie będą chodziły z wydajnością tej najsłabszej, wszystkie.


Ale chyba lepiej mieć 768 MB 266Mhz niż 512MB 333Mhz, nie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary, powiem tak. Po pierwsze głupotą jest kupować kości o różnych FSB. Jak masz FSB 333 to kupuj tylko kości tylko takiej szyny. Po drugi kompletnym nieporozumineim jest rada Latniaka, który mówi że lepiej mieć 768 MB na 266 niż 512 na 333. Po co ładować pieniądze w kości o mniejszej FSB, które beda chodziły wolniej i mniej wydajnie? Za około pięciu stówek będzieszm iał 1 GB Ram na zajebistych kościach na takiej szynie jak twoja plyta główna. Polecam Kingstone albo Twinmos bo to bardzo dobre firmy. Sam troche zle zrobiłem bo mam jedna 512 kingstone''a na FSB 400 i druga GoodRam tez na 400, co prawda roznica miedzy dwonma identycznymi jest niewidzoczna ale jest. Nie daj sie ladować w balona. Poczekaj i kup dwie tej samej firmy, tej samej mocy i na ta sama szyne. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 19:13, Latniak napisał:

Ale chyba lepiej mieć 768 MB 266Mhz niż 512MB 333Mhz, nie :p


Czy ja wiem? Zalezy jakie te kości będą. Niekiedy lepiej jest mieć 512MB ale dobrej kości niż 768MB jakichś mieszańców. Niekiedy wydajnosć nie idzie w parze z iloscią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz stary rację. Nigdy nie opłacało się mieć dwóch różnych kości. ani pod wzgledem firmy, szyny czy taktowania. lepiej poczekac byc zadowolonym z zakupu niz pluć sobie w brode z powodu zle wydanych pieniedzy niekiegy dlugo zbieranych. Szacunek dla HumanGhost''a za trzeźwe i logiczne myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że za dużych funduszy to ja nie mam. Oraz moja płyta głowna nie obsługuje duala. Jej max to 333Mhz. Więc nie rozumiem co mówisz o ładowaniu w coś słabszego (266Mhz już mam, a kośc nową chcę dokupić). Po co mam kupować 400 jezeli nawet nie zadziała. Nie zależy mi też na ogromnej wydajności, od 3 lat męczę się na 265 Ramu i wiem, że jeśli przeskocze na 512 to będzie już dla mnie ogromna róznica.
Czekać już dłużej nie chće, bo czekam już na kupno nowego ramu za długo.

A moim stwiedzeniem że 768 mieszanka może być lepsza od 512 333Mhz chciałem się róznież dowiedzieć czy to prawda.
Zdziwiło mnie równiez to, że odpowiadaając na mój post mowisz w trzeciej osobie do mnie że moja rada (która radą jakotaką nie była) jest zła.
Ja tylko chcę się dowiedzieć, czy opłaca mi się ładować 512 PC2700 razem z 256 PC2100, i o ile takie połączenie byłoby mniej wydajne niż gdyby były jednego taktowania. A ty mi piszesz żebym poczekał i wybulił więcej kaski ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE mówiłem, że masz kupować FSB 400. Podałem tylko przykład. Jeżeli masz płytę na FSB 333 to kup taką kośc, z taką szyną. Dobra rada, wywal tą kostke i wstaw sobie 512 na 333. zobaczysz jak różnica. Co do twojej wypowiedzi to sorry, źle wychwyciłem jej sens. Nie masz racji. Gdyby nie było różnicy to nie robiono by płyt i pamięci o różnych FSB. Zawsze sprzęt dopasowany do siebie parametrami działa wydajniej. Tak jak napisął HumanGhost, nawet jezlei bedziesz miał 1 gb na róznych szynach to załużmy 512 tojego kolegi na jednen szynie takiej jak jego płyata będzie działa lepiej. Przemyśl to jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2006 o 22:13, General Sturnn napisał:

NIE mówiłem, że masz kupować FSB 400. Podałem tylko przykład. Jeżeli masz płytę na FSB 333
to kup taką kośc, z taką szyną. Dobra rada, wywal tą kostke i wstaw sobie 512 na 333. zobaczysz
jak różnica. Co do twojej wypowiedzi to sorry, źle wychwyciłem jej sens. Nie masz racji. Gdyby
nie było różnicy to nie robiono by płyt i pamięci o różnych FSB. Zawsze sprzęt dopasowany do
siebie parametrami działa wydajniej. Tak jak napisął HumanGhost, nawet jezlei bedziesz miał
1 gb na róznych szynach to załużmy 512 tojego kolegi na jednen szynie takiej jak jego płyata
będzie działa lepiej. Przemyśl to jeszcze...


Czyli mogę kupić 512 MB PC2100 (266Mhz) i będę miał razem 768 w jednym taktowaniu, ale potem nie będę mógł dokupić nic szybszego (wartego uwagi) albo 512MB 333Mhz i jeśli zobaczę jakieś zwisy, restarty to wyciągnąć kostkę 256MB 266Mhz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 14:34, Latniak napisał:

Czyli mogę kupić 512 MB PC2100 (266Mhz) i będę miał razem 768 w jednym taktowaniu, ale potem
nie będę mógł dokupić nic szybszego (wartego uwagi) albo 512MB 333Mhz i jeśli zobaczę jakieś
zwisy, restarty to wyciągnąć kostkę 256MB 266Mhz ?


Stary,masz płytę główną na FSB 333, tak? To po co masz upowac kość na wolniejszej szynie, wydasz tyle samo kasy a bedzie działało wolniej. Włóż jedna kość 512 na 333 FSB i po sparawie. Zasada jest taka: wkładaj kości o tej samej szynie, najlepiej tej samej firmy i tych samych częstotliwościach. I tyle. Nie bądz zachałanny na moc, nawet jak bedziesz miał 768 na 266 to bedzie wolniej niz jedna kostka 512 na 333. O to cąła filozofia. Wybór nalezy do ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 14:41, General Sturnn napisał:

Stary,masz płytę główną na FSB 333, tak? To po co masz upowac kość na wolniejszej szynie, wydasz
tyle samo kasy a bedzie działało wolniej. Włóż jedna kość 512 na 333 FSB i po sparawie. Zasada
jest taka: wkładaj kości o tej samej szynie, najlepiej tej samej firmy i tych samych częstotliwościach.
I tyle. Nie bądz zachałanny na moc, nawet jak bedziesz miał 768 na 266 to bedzie wolniej niz
jedna kostka 512 na 333. O to cąła filozofia. Wybór nalezy do ciebie...


Ok, dzięki za pomoc. Właśnie tego chciałem się dowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem zapytać jak zmienic taktowanie ramu na plycie Asus a8n-vm - w progamie everest i cpu-z pisze, ze czestotliwość ramu jest 200MHz - jak ja mam 512 Ram 400MHz - u mojego kumpla jest tak samo a ma plyte Gigabyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 17:55, Arclight napisał:

Masz kości DDR. Normalne taktowanie to 200 MHz, ale przez DDR (Double Data Rate) daje to 400
MHz. Płyta pracuje dobrze mając 200 MHz.

aha, tereaz rozumiem :) dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować