Zaloguj się, aby obserwować  
Doman15

Najlepszy browar

678 postów w tym temacie

Jak w temacie - najlepszy waszym zdaniem browar. I w przypadku odpowiedzi "Red''s" albo "Gingers" apeluję o tygodniowego bana!

Osobiście jak mam ochotę się podelektować, to biorę Okocim Mocne (w ch*j drogi!), Carlsberga, Staropromena tudzież Tatrę Mocną. Zdarzają mi się odstępstwa, ale generalnie to jest moja czołówka. A jak mam dziurę budżetową, to rządzi niepodzielnie Mocne Jabłonowskie za 1,49 zł (7,5% !). Żubr jest za drogi, by go kupywać w hurtowych ilościach. A co do ultrapopularnego Tyskie, to śmiem twierdzić, iż to piwo w ogóle nie jest trve i kvltowe. W ogóle nie ma takiego mocnego smaku prawdziwego piwa; mam wrażenie, że piją je w zdecydowanej większośći ludzie, którzy nie lubią tej charakterystycznej goryczki, a zarazem niezbyt przepadają za sokami alkoholowymi (vide Red''s). Oczywiście nie muszę powtarzać, iż jest to kompletnie nie kvltowe. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Zywiec!

2. Vetter 33 (Tak, ma 33 % - mozna kupic w niektorych knajpach w Niemczech, np. w Heidelbergu, gdzie takie cacuszko pilem :-))

3. Amsterdam Maximator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 01:20, Elwro napisał:

1. (...)


Jak sie przekonać nie mogłem i za cholere mi nie smakowało, tak teraz już z przyzwyczajenia i w sumie także ze smaku - TYSKIE :)
Z polskiego rynku można również polecić Żubra.

Dnia 07.11.2005 o 01:20, Elwro napisał:

2. Vetter 33 (Tak, ma 33 % - mozna kupic w niektorych knajpach w Niemczech, np. w Heidelbergu, gdzie takie cacuszko
pilem :-))


Tylko tak sie zastanawiam czy można to jeszcze traktować jako normalny browar? Chyba maximum to jest 18%?

Dnia 07.11.2005 o 01:20, Elwro napisał:

3. Amsterdam Maximator.


Ooo tak, gorąco polecam :) Naprawdę czuć smak - puszka kosztuje 5-6 złotych, ale naprawde warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja glosuje na:
1. Warka Strong - podobno sa dwa browary (plotka zaslyszana u barmana), z jednego jest nie najlepsze, ale za to z nastepnego, to miod...
2. Okocim Palony.
3. Tatra mocja - jak nie ma powyzszych...

@Elwro 33% ?!! matko ... a ja myslalem ze lubie mocne piwa ... przy tym to cienkusze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocne piwa są dla lamerów, którzy muszą sobie i światu udowadniać, że nie są lamerami. Prawdziwi faceci piją piwa, które lubią ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 01:54, kNOT napisał:

Mocne piwa są dla lamerów, którzy muszą sobie i światu udowadniać, że nie są lamerami. Prawdziwi faceci piją piwa, które
lubią ;-)

Sa jeszcze prawdziwi faceci, ktorzy lubia mocne piwa :-)

A co do vetter 33 to prawie nie czuc w nim tej mocy - ma ono bardzo karmelowy (trudno jakos to opisac, w kazdym razie slodki) smak. No i pije sie w dawkach po 0.2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Saris (słowackie - miodzio)
2. Żywiec
3. Tyskie

BTW. oby ten temat nie podzielil losu "malego rankingu bezalkoholowego ;)" ze starego forum ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


1. Żubr!!! Najlepszy stosuek jakości do ceny no i więcej woltów. Mój ulubiony browar od długieeeego czasu
2. Kujawiak
3. Brok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na 1 miejscu zielony bosman:)

lubie niemieckie lagery za miedzą piwo tansze i voltowo ubogie ale smak jest piekny:) Miejscowy Lipzieg albo z balrdziej ogólnokrajowych wersstainer (maja około 4% lajtowe milo wchądza kremowa pianka smakują wspaniale szczególnie lipzieg) Oczywiście butelkowane - inwestujesz raz qpujesz skrzynke + butelki a potem tylko wymieniasz :) Piwoko wychodzi około 2 zł za średnie piwo , droższe nawet 8 zł ale i tak sie opłaca:)
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 01:54, kNOT napisał:

Mocne piwa są dla lamerów, którzy muszą sobie i światu udowadniać, że nie są lamerami. Prawdziwi faceci piją piwa, które lubią ;-)


Rany, nie śadziłem, ze dożyję dnia, w którym się z Tobą zgodzę. ;-)
Osobiście preferuję Tyskie, Dog in the Fog i Hainekena. Przyjemne w smaku o ciekawym aromacie. :-) A jak mam ochotę na coś mocniejszego to już wolę "czystą", gin lub dobre, czerwone wino, najlepiej włoskie. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej ... :) spodziewalem sie slow krytyki, ale od Ciebie? :P
A tak na serio, to duzo ludzi tak uwaza....ale niewielu chce sie zmierzyc... Sporo moich znajomych nabijalo sie ze mnie ze babskie piwo pije ... ale jest tak jak piszesz. Prawdziwy facet, pije piwo, ktore mu smakuje. A mi smakuja mocne piwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pije piwko to "Leszka". W porywach porywam się na "Żubra". Podkreślam pije bardzo żadko -od ponad 2 m-cy tylko raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... odkad nie wolno pic juz kompani piwowarskiej musialem zmienic jadlospis tak wiec...
1. Warka
2. Brok
3. Żubr (kiedys najwiecej tego pilem, teraz bardzo sporadycznie ;) )
4. Piwo Jasne (joke) - bo najtansze sa najlepsze ;) 1.29 zł, 4,2% - lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2005 o 09:58, Araondoion napisał:

4. Piwo Jasne (joke) - bo najtansze sa najlepsze ;) 1.29 zł, 4,2% -
lol

1,29?! u mnie kosztuje 99gr. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować