Zaloguj się, aby obserwować  
Doman15

Najlepszy browar

678 postów w tym temacie

A pszenne piweczka koleżanki i koledzy próbowali ??? Takie mętne jasne piwka ... te to mają aromacik, pychota.
Niestety w sklepie są tylko niemieckie i troszkę droźsze, ale warto czasem zaszaleć ;-)

Za to polskie piwko najbardziej mi smakowało w jednym z Krakowskich pubów.
Jest taka knajpa/restauracja gdzie piwo jest warzone na miejscu i podawane w takich fajnych szklanych rurach.
Kto jest z Krakowa powinien wiedzieć. No cudo, rarytasik dla prawdziwych smakoszy. Polecam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heineken, Żywiec, Dog In The Fog. Moja trójka. Oprócz tego jeszcze Żubr (z browaru Dojlidy - też w podlaskim;)) i Redd''s malinowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:20, lurynowicz napisał:

Redd''s malinowy.

Redd''s to piwo? ;) to można pić jak oranżade nie jak piwo :P. Też prawda po paru Reddsach można powoli tracić kontakt ze światem ;). Redds nie ma smaku prawdziwego piwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem spytać. Któryś z forumowiczów zbiera piwne wafelki? Tzn. podkładki pod kufelki? Bo ja niedawno zacząłem i mam narazie podkładki Hevelius (2), Specjal(2), Łomża, EB (2) i Tyskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:23, WoWmen napisał:

> Redd''s malinowy.
Redd''s to piwo? ;) to można pić jak oranżade nie jak piwo :P. Też prawda po paru Reddsach można
powoli tracić kontakt ze światem ;). Redds nie ma smaku prawdziwego piwa.

Oh God. Jeszcze troche i bana za tego Redd''sa dostane. ;) To piwko typowo deserowe, takie do ciasta. :D Ja tam je lubie... Za to nie lubię Carlsberga ani Leszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:03, kowalov napisał:

> [/.../
P.S.
KrzysztofieMarku
- po co nam pokazujesz te naklejki na piwie? he? Uwierzymy ci na slowo ze ''piles'' piwo. Naprawde nie musisz nam tego udowadniac
naklejkami :-D

No dobrze, ale ja juz taki nieufny jestem, ze nie we wszystko wierzę. Polskie przysłowie mówi, że krowa, co dużo ryczy, mało mleka daje. Być może i ci, co najwięcej o piwach "wiedzą" znają je tylko z wystawy? Jak ktoś (Thorongil) pisze o Warce Strong, że jest słodka, to wiem, że musiał przynajmniej spróbować, bo faktycznie jest z dodatkiem miodu. Ale jak ktoś, kogo nie znam, autorytatywnie stwierdza, że piwo X jest cacy a piwo Y jest be, to niech to jakoś uzasadni...
Albo lepiej, pokaże nalepki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A skąd, ja na poważnie... Co mam zrobić, żeby Cię przekonać? Chyba zejdę do piwnicy i przynosę nalepkę jakiegoś bardziej egzotycznego piwa, chińskiego albo japońskiego... Tajlandzkie też może byc? No i otworzę puszkę jakiegoś tutejszego, bo trudno dyskutować tak o suchym pysku..."

Nie, przekonywać mnie nie musisz, tylko trochę mi to zalatywało podpuchą, bo nie mogłem uwierzyć, że jeśli mnie ktoś nie zna, a ja napiszę, że piłem np. Heinekena, a nie dam foty, to on mi nie uwierzy. Tak jakbyś na siłę starał się być intelektualistą w nie do końca (jak to się piszę?!) poważnym temacie.

Wodzasty ---> Białe piwo? Tzn? Możesz coś przybliżyć, bo się nigdy z takim czymś nie spotkałem...

A swoją drogą, to w krajach arabskich mają ponoć okropne piwa (wiem, że "oni nie mogą", ale to tylko tak się oficjalnie mówi ;)). Sam nie piłem, ale ojciec przebywał ostatnio rok w Iraku i mi opowiadał jak to każde piwo od Araba powoduje odruch wymiotny u największych piwoszy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze piwa to sa w Torunskim pubie Bunkier i Kotłownia (z kija rzecz jasna). W Bunkrze jest "Żubr" czy raczej cos co powinno byc zubrem, bo smakuje to to jak 1/4 i 3/4 wody a kosztuje 3.50 (przegiecie). Natomiast wKotłowni jest piwo studenskie (nie ma nazwy) za 1.80 i przy tym to ''Bunkrowy'' Żubr smakuje jak swietne piwko z Bawarii. Nie wspominam tylko ze po jednym i drugim jest taki kac (nawet jak wypije sie male ilosci) ze szkoda gadac. Takze jak bedziecie w Toruniu i chcecie isc na piwo to tam nie idzcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:26, Thorongil napisał:

(...)
A swoją drogą, to w krajach arabskich
mają ponoć okropne piwa (...)

W Algerii mają całkiem przyzwoite piwa, ale wszystko z importu i tylko w większych miastach. To zostało im po Francuzach. Wina też mają, miejscowe, ale te które są na miejscu, a te które eksportują, to pomimo tych samych nalepek dwa zupełnie inne produkty...

Białe piwo jest nawet do nabycia w niektórych supermarketach w Polsce. Faktycznie, odcień nieco białawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Weissbier...

Polecam Paulanera - w polsce dość łatwo dostępny.

Innym ciekawym piwkiem jest Koźlak.


A to odradzam Indyjskie piwo Golden Peacock jakby ktoś do Indii jechał - pijesz jak wódkę takie jest niesmaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 14:54, Thorongil napisał:

(...)
Eee tam, za słabe. Za 89 groszy jest
Berg z 5%. ;)


Piwo "Tesco" kosztuje bodajże 79 groszy, ale jakoś nie miałem ochoty tego spróbować :P

A wracając do tematu. Ten browar chyba nie był jeszcze wymieniany -> Guinness z Irlandii. Gorąco polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 16:19, Thorongil napisał:

No Guinnessa piłem, bardzo dobry. Za to słyszałem, że Miller ponoć nieszczególny...


taaaa, raz próbowałem .... perfumy a nie browar .... za to Guiness - rewelacja, całkiem niezła jest też Corona + cytrynka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:50, .Darnok napisał:

> (...)
A wracając do tematu. Ten browar chyba nie był jeszcze wymieniany -> Guinness z
Irlandii. Gorąco polecam :)

No, to wracając do tematu, właśnie degustuję piwo z puszki. Też polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 16:22, KrzysztofMarek napisał:

(...)
> > No, to wracając do tematu, właśnie degustuję piwo z puszki. Też polecam.


Może mam złe odczucia, ale co ma znaczyć ten ton?
Miałem opisać cene, miejsce w którym ostatni raz go spożywałem, opisać dokładnie doznania towarzyszące w trakcie jego spożywania, jakąś ciekawostke lub anegdote z tym browarem związaną dopisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 16:55, .Darnok napisał:

> (...)

Ależ skąd! Ja po prostu nie lubię dyskutować o poważnych sprawach o suchym pysku. No to wiec usadowiłem sie wygodnie, wziąłem cos do picia, co by w gardle nie zaschło, i możemy zaczynac.
Guiness owszem, jest niezły, ale żeby zaraz rewelacja. Miller też nie jest najgorszy, najgorsze, to to, że mi się gdzieś nalepka zapodziała, zaraz bym ją zeskanował. A jeszcze z pół godziny temu widziałem...
A to piwo z puszki jest niezłe.Mam zresztą drugą puszkę w lodówce, nazwa ta sama tylko i puszka w innym kolorze i zawartość % troszkę wyższa. Jak podyskutujemy dłużej to i ją zeskanuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Mocny z Geanta lub Leader Szajsa. W tej chwili lepszy od Warkim Stronga, po tym jak sie ta ostatnia mocno zepsuła. I cena przystępna w granicach 1.80 zł.
Poza tym jednak Carlsberg - zdecydowanie najlepszy na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry jest Porter z CocaCola. Z Jednej strony slodki a z drugiej lekko gorzkawy Zreszta sam Porter tez jest dobry tylko ze ja go wole z cola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 16:55, .Darnok napisał:

> (...)

No, ja dalej czekam na poważną dyskusję, drugą puszkę z lodówki wyciagam, jak dyskusji nie będzie to co mi przyjdzie zrobic? Trzeciej puszki w lodówce nie mam, do sklepiku nie będę biegał, bo zanim się schłodzi, to zawsze parę godzin upłynie. Do zamrażarki też nie wstawię, bo zapomnę na chwilę i zamarźnie, jak mi się raz zdarzyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować