Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2011 o 21:29, Nephren-Ka napisał:

A gucio(to odnośnie postu Adidasa).:P


Na swoje usprawiedliwienie mogę napisać, że zawsze instalowałem wszystkie po kolei :P Więc nie wprowadziłem w błąd celowo, sam w nim tkwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 21:31, Adidas66 napisał:

Na swoje usprawiedliwienie mogę napisać, że zawsze instalowałem wszystkie po kolei :P
Więc nie wprowadziłem w błąd celowo, sam w nim tkwiłem.


Akurat błąd to żaden, bo i tak zmiany będę te same.:> Oszczędzimy tylko koledze nieco roboty.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 21:32, Nephren-Ka napisał:

Akurat błąd to żaden, bo i tak zmiany będę te same.:> Oszczędzimy tylko koledze nieco
roboty.:)


Dzięki, jak pobrałem i zainstalowałem wszystkie po kolei patche to dopiero się dowiaduje, że wystarczyło ostatni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też od dziś posiadam FM 2011 i mam pytanie.

Jakie dodatki zainstalować by cieszyć się grą? Chciałbym mieć wszystkie loga i móc prowadzić jak największą ilość drużyn ;)
W FM 2010 były to Logo Megapack, VETR Fix, bomboniera Profesora.
A tutaj?

Myślicie, że długo będzie trzeba czekać na kolejny patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 22:10, walgierz napisał:

Jakie dodatki zainstalować by cieszyć się grą? Chciałbym mieć wszystkie loga i móc prowadzić
jak największą ilość drużyn ;)
W FM 2010 były to Logo Megapack, VETR Fix, bomboniera Profesora.
A tutaj?


Łatka 11.2.1 i fake to podstawa. Tę pierwszą znajdziesz bez problemu na jakiejś FM-owej stronie(czy też dość dobrym torrencie od SI), za to fake Vetra ostatnimi czasy nieco obniżył loty(nazwy niektórych drużyn są cokolwiek idiotycznie skonstruowane) i śmiało mogę polecić Ci ten:
http://www.centrumfm.org/plik-481,Fake_by_Axa_v30.html
Bomboniera to już coś zupełnie zbędnego, do FM 2010 masz przecież możliwość wyboru niestandardowej bazy danych. Wystarczy zaznaczyć dużą i dodatkowo wczytać aktualnych reprezentantów z wszystkich kontynentów, a będzie działać jeszcze lepiej jak dodatek Profesora.
Odradzam za to uaktualnienia składów, primo gra może się przez to sypać, secundo to zazwyczaj sporo modyfikacji piłkarzy to za sobą niesie(a tak ma się domyślnie to co cały świat), tertio to zazwyczaj sporo dubli(ten sam piłkarz x2,3,4 czy 5:P) w takiej bazie się napotyka, co może strasznie irytować.:>
Dobrze jest też wczytać sobie ligi, w których kluby mają wysoki poziom obiektów młodzieżowych, będzie Ci się generowało więcej zdolnych regenów. Takie ligi to choćby Czechy, Turcja czy Meksyk(bo o Brazylii czy Argentynie chyba każdy pamięta:P), zresztą możesz sobie to sam sprawdzić dokładnie w edytorze dołączonym do FM.
Sama ilość drużyn do prowadzenia to już sprawa tego, ile grywalnych lig odpalisz, w końcu tylko w nich można pracować jako menadżer.
Logosów i innych grafik najlepiej chyba jest szukać na forum Susie(te z CMRev też nie są złe), tu masz jakiegoś pierwszego z brzegu megapacka: http://www.sortitoutsi.net/forum/topic/47975-fmformations-logo-megapack-4000-logos/ Sam zazwyczaj kompletuję sobie tylko loga do ligi, w której aktualnie gram, także w razie jakiś problemów nie pomogę(a podobno czasami nowy FM przez dużą ilość grafik potrafi zwariować:D).

Dnia 20.01.2011 o 22:10, walgierz napisał:

Myślicie, że długo będzie trzeba czekać na kolejny patch?


Standardowo, po zakończeniu zimowego okienka transferowego. A ile konkretnie zajmie SI wypuszczenie łatki, to już jest ciężko powiedzieć. Póki co na 11.2.1 gra działa całkiem ok.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, Panowie.

Wgrałem Vetra jednak, ale to już wczoraj.
Poza tym bomboniera (chyba nie zaszkodzi większa ilość kopaczy) niższe ligi polskie i loga do tego.

Masz rację co do dodatków, bo czas uruchamiania gry znacznie wzrósł. No, ale tylko tak mogę powojować Rakowem ;)

Ponoć nowy FM ma zmienną reputację lig. Czyli jest chyba szansa, że w końcu polska liga stanie się nieco atrakcyjniejsza dla obcych ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś stronkę arenafm? Jeśli tak, to może orientuje się też ta osoba, co się stało z artykułami, które tam były i czy ewentualnie jakaś inna strona ich nie przejęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 20:05, fataem napisał:

Pamięta ktoś stronkę arenafm? Jeśli tak, to może orientuje się też ta osoba, co się stało
z artykułami, które tam były i czy ewentualnie jakaś inna strona ich nie przejęła.


Wynalazłeś niezłego dinozaura, dobrych parę lat już się sceną CM/FM interesuję, a nie pamiętam za bardzo takiej stronki.:> Google nic nie znajdują, a to raczej oznacza że nic po niej nie zostało. Wątpliwe jest też, żeby jakaś inna strona to przejęła. Aczkolwiek mnóstwo ciekawych tekstów można znaleźć na CMRev czy Centrum FM, może znajdziesz tam coś podobnego do tego, co Cię interesuje.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2011 o 20:31, Nephren-Ka napisał:

Wynalazłeś niezłego dinozaura, dobrych parę lat już się sceną CM/FM interesuję, a nie
pamiętam za bardzo takiej stronki.:> Google nic nie znajdują, a to raczej oznacza
że nic po niej nie zostało. Wątpliwe jest też, żeby jakaś inna strona to przejęła. Aczkolwiek
mnóstwo ciekawych tekstów można znaleźć na CMRev czy Centrum FM, może znajdziesz tam
coś podobnego do tego, co Cię interesuje.:)


Tyle, że nie istnieje to ja wiem, bo sam na niej pisałem^, szukam pozostałości po niej, bo po kilku latach kontakt z ludźmi ją tworzącymi urwał się, a chciałem tylko odzyskać swoje teksty xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Gram w FM 11 i nie mogę zmienić klubu. Przyjmuje propozycje zmiany klubu, a nadal prowadzę stary zespół. Co zrobić, abym mógł prowadzić nowy zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 12:42, Black-Hawk napisał:

Mam problem. Gram w FM 11 i nie mogę zmienić klubu. Przyjmuje propozycje zmiany klubu,
a nadal prowadzę stary zespół. Co zrobić, abym mógł prowadzić nowy zespół.


A rozwiązałeś kontrakt ze starym klubem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 12:42, Black-Hawk napisał:

Mam problem. Gram w FM 11 i nie mogę zmienić klubu. Przyjmuje propozycje zmiany klubu,
a nadal prowadzę stary zespół. Co zrobić, abym mógł prowadzić nowy zespół.


Znaczy dostajesz konkretną ofertę(z budżetem płacowym i transferowym), klikasz że przyjmujesz i nic? Wygląda mi to na jakiegoś buga, który własnie w FM 2011 się pojawił(gdzieś o takich problemach na forum FM czytałem). Cóż, spróbuj najpierw zrezygnować z posady w zespole, w którym pracujesz(jak mówi Isildur) i dopiero wtedy przyjąć nową ofertę, może to coś da.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 18:08, Nephren-Ka napisał:

> Mam problem. Gram w FM 11 i nie mogę zmienić klubu. Przyjmuje propozycje zmiany
klubu,
> a nadal prowadzę stary zespół. Co zrobić, abym mógł prowadzić nowy zespół.

Znaczy dostajesz konkretną ofertę(z budżetem płacowym i transferowym), klikasz że przyjmujesz
i nic? Wygląda mi to na jakiegoś buga, który własnie w FM 2011 się pojawił(gdzieś o takich
problemach na forum FM czytałem). Cóż, spróbuj najpierw zrezygnować z posady w zespole,
w którym pracujesz(jak mówi Isildur) i dopiero wtedy przyjąć nową ofertę, może to coś
da.:)

Próbowałem tak wcześniej i nic.:(. Trudno. Zaczynam grę od nowa.

PS
Grałem Burnley od początku do sezonu 2015/2016 i dostałem propozycje z Realu Madryt. To się nazywa pech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka.
1.Gram sobie teraz na starym kompie w FM''a 2010 bez łatek. Jak zainstaluje łatkę do dalej będę mógł grać (już w zmodyfikowaną wersję) na starym savie? Na razie mam tylko 2 polskie ligi bo czekam do marca na laptopa więc strata i tak nie była by duża :P
2.Coś jest nie tak z tymi ofertami transferów w FM''ie bez łatek? Proponuje drużyną Cueto za 3 mln (cena rynkowa 8mln) i nic. Za 1 mln - też zero odzewu. Za 0 zł się zgłosiły jakieś tam kluby ale oczywiście się nie zgodziłem :P . Dziwne bo z tego co pamiętam w 2008 zawsze ktoś się znalazł chętny na piłkarza.
3.Do cholery czemu trenerzy zatrudniani do trenowania pierwszego zespołu jednocześnie trenują juniorów? Przecież ich powinni trenować trenerzy juniorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 19:03, Wijet napisał:

1.Gram sobie teraz na starym kompie w FM''a 2010 bez łatek. Jak zainstaluje łatkę do
dalej będę mógł grać (już w zmodyfikowaną wersję) na starym savie? Na razie mam tylko
2 polskie ligi bo czekam do marca na laptopa więc strata i tak nie była by duża :P


Wszystko powinno być ok, i każda zmiana zawarta w łatkach która modyfikuje kod gry będzie aktywna od momentu wczytania zapisu. Na zmiany w bazie danych jednak nie masz co liczyć.:>

Dnia 01.02.2011 o 19:03, Wijet napisał:

2.Coś jest nie tak z tymi ofertami transferów w FM''ie bez łatek? Proponuje drużyną Cueto
za 3 mln (cena rynkowa 8mln) i nic. Za 1 mln - też zero odzewu. Za 0 zł się zgłosiły
jakieś tam kluby ale oczywiście się nie zgodziłem :P . Dziwne bo z tego co pamiętam w
2008 zawsze ktoś się znalazł chętny na piłkarza.


Pewnie zwyczajnie nikt nie chce go kupić, co może być efektem wielu czynników. Piłkarz, który grał w małej ilości spotkań wzbudza małe zainteresowanie(daj mu zagrać w kilku sparingach, powinno być lepiej), masz mało lig odpalonych(zakładam, że baza danych tez nie jest duża), to i jest mniej chętnych na zakup. Potencjalnych kontrahentów mogą tez odrzucać zbyt wysokie zarobki zawodnika, wreszcie może nikt nie szuka gracza o takich umiejętnościach na tę pozycję.
IMO to ogólnie w FM 2010 system transferowy jest zrobiony lepiej, niż we wcześniejszych częściach. Gdybym miał obstawiać, czemu masz problemy żeby go sprzedać to postawiłbym w pierwszej kolejności na małą ilość lig(i bazę danych), a w drugiej kolejności na brak ogrania zawodnika.:)

Dnia 01.02.2011 o 19:03, Wijet napisał:

3.Do cholery czemu trenerzy zatrudniani do trenowania pierwszego zespołu jednocześnie
trenują juniorów? Przecież ich powinni trenować trenerzy juniorów.


A zatrudniłeś ich jako ''trenerów pierwszego zespołu''? Bo gość na takim stanowisku nie ma prawa pokazać się w treningu juniorskim. Za to wszyscy ze sztabu na posadzie ''trenera'' zawsze byli dostępni tak dla seniorów, jak juniorów.:>

BTW - jak zaczynasz się bawić w FM 2010 to przyjrzyj się dokładnie sparingom, w szczególności tym granym na wyjeździe(za które można zgarnąć spora kasę).:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że muszę tym co są tylko trenerami juniorów płacić sporo kasy za rozwiązanie kontraktu :/
A bazę mimo wszystko wziąłem dużą ;)
W sumie nigdy w FM''ie nie zwracałem uwagę na sparingi, wybierałem słabsze drużyny i to grając zwykle u siebie więc zobaczę jak to jest z tymi wyjazdami.

A teraz czas się pochwalić moją super 10 XD (oczywiście zabrakło tylko Cueto którego już nawet nie próbuje się pozbyć :/ poczekam z 1 sezon może ktoś się trafi)

20110201202803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie mogę edytować posta XD Oczywiście nie mam się z czego cieszyć bo to jedenastka tygodnia a w tym tygodniu były zaledwie 2 spotkania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować