Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2008 o 19:50, hunter22 napisał:

Temat już nadpleśniały, to go odgrzybię trochę... :)


Mam wybór, plazma 42" vs LCD 37"?


Plazma: http://www.ceneo.pl/996639s (waga 31 kg o_O)

LCD: http://www.ceneo.pl/688753s


Ceny porównywalne, LCD 100 złotych droższy (przynajmniej tam gdzie chce kupić)... co
warto kupić? Chce se Euro oglądać komfortowo i ogólnie TV, DVD, itd.


Do Euro potrzebujesz szybkiej reakcji, na LCD będziesz się wkurzać, że coś ci przeskakuje czy smuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 17:36, jaceloth napisał:

zależy też jaki masz sygnał tv. jeśli sd (zwykła kablówka), to na pewno plazma poradzi
sobie lepiej.


Mam kablowke i najcześciej wlaśnie oglądam TV normalnie, nieraz tylko jakiś filmik na DVD... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 17:49, hunter22 napisał:

> zależy też jaki masz sygnał tv. jeśli sd (zwykła kablówka), to na pewno plazma
poradzi
> sobie lepiej.

Mam kablowke i najcześciej wlaśnie oglądam TV normalnie, nieraz tylko jakiś filmik na
DVD... :)

Jeżeli chodzi o oglądani tv , to najlepsze s SAMSUNGI z serii R i M . Sam niedawno kupiłem SE 37M87BD i obraz z 15 letniej anteny wygląda bardzo dobrze .
Popyt tv plazmowych spada , mi każdy odradzał plazmy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 17:54, Prateorian napisał:

Popyt tv plazmowych spada , mi każdy odradzał plazmy .

co za "eksperci" naopowiadali ci takich bzdur? akurat jest odwrotnie:-)
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3473

rozumiem, że ci którzy odradzali ci plazmę mieli z tymi telewizorami dużo do czynienia? najlepiej samemu przyjrzeć sie i zdecydować, który obraz bardziej odpowiada. dobrze jest też poczytać na forach opinie użytkowników oraz o wadach i zaletach obu technologii. żeby uniknąć rozczarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 19:00, jaceloth napisał:

> Popyt tv plazmowych spada , mi każdy odradzał plazmy .
co za "eksperci" naopowiadali ci takich bzdur? akurat jest odwrotnie:-)
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3473

rozumiem, że ci którzy odradzali ci plazmę mieli z tymi telewizorami dużo do czynienia?
najlepiej samemu przyjrzeć sie i zdecydować, który obraz bardziej odpowiada. dobrze jest
też poczytać na forach opinie użytkowników oraz o wadach i zaletach obu technologii.
żeby uniknąć rozczarowania.

Oczywiście wiem , że kolory na plazmie są lepsze , ale to pobieranie energii 2x większe niż na LCD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdby ktos z was chcial kupic TV oczywiscie nowy jaki tylko chcecie chetnie zalatwie w bardzo przystepnej cenie oczywiscie z gwarancja. Piszcie maila albo na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 19:14, Prateorian napisał:

Oczywiście wiem , że kolory na plazmie są lepsze , ale to pobieranie energii 2x większe
niż na LCD .

to mity. plazma pobiera przeciętnie tyle samo energii, co lcd, który świeci cały czas tak samo. plazma świeci zależnie od prezentowanego obrazu - im jaśniejszy tym więcej energii pobiera, im ciemniejszy tym mniej. sęk w tym, że przy plazmach jest podawana moc maksymalna, stąd można odnieść mylne wrażenie. testy obu technologii pokazują, że częstokroć to właśnie plazmy zużywają mniej energii.
na twoim miejscu troszkę wstrzymałbym sie z zakupem i spróbował trochę pogłębić temat.np. na hdtv.com.pl
zakup tv, to jednak spory wydatek na parę ładnych lat. szkoda potem żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się poradzic przy zakupie nowego TV. Otóż prawdopodobnie zdecydowałbym się na plazmę, chociaż może byc też LCD jak jest jakiś dobry model. Najlepiej gdyby taki telewizor miał rozdzielczośc 37 cali i kosztował 3-3.5 tys. Za wszelkie rady z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 20:49, reykan napisał:

Chciałem się poradzic przy zakupie nowego TV. Otóż prawdopodobnie zdecydowałbym się na
plazmę, chociaż może byc też LCD jak jest jakiś dobry model. Najlepiej gdyby taki telewizor
miał rozdzielczośc 37 cali i kosztował 3-3.5 tys. Za wszelkie rady z góry dzięki:)

wydaje się, że w segmencie budżetowym rządzą panasy.
np. TH-37PV80
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3801
to chyba najlepszy wybór. ma wszystko co potrzeba, w tym 3 wejścia hdmi. czyli podłączysz sobie dvd, tuner sat hd oraz konsolę, jeśli tylko zechcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak sobie myślę o zakupie TV LCD tylko nie bardzo wiem co kupić.

Zacznijmy może od wymagań :
FullHD
oglądał będę z odległości ok 4m
do TV będzie podłączona kablówka ( UPC )
generalnie to będę oglądał filmy, jakieś ciekawsze mecze itp. chyba standardowo jak każdy :)

w temacie piszę też o PS3 z tego względu że chcę zakupić tą konsolkę.

W necie trochę poszperałem i tak sobie pomyślałem... LG Scarlet 37''''
co sądzicie o tym TV? naczytałem się że jest bardzo dobry jak w tej cenie itp.

37'''' ponieważ większego raczej nie wstawię do pokoju w którym ma być.
Jak już napisałem do TV podłączyć bym chciał PS3, a konsolkę tą kupuję ze względu na Blu-ray no i co tu ściemniał będę... w MGS4 chętnie zagrałbym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 19:56, Arczir2d2 napisał:

Zacznijmy może od wymagań :
FullHD
oglądał będę z odległości ok 4m

pamiętaj, że z tej odległości i przy tej przekątnej ekranu nie będziesz widział większej różnicy między full hd, a hd ready, chyba, że przez lornetkę.

Dnia 02.07.2008 o 19:56, Arczir2d2 napisał:

W necie trochę poszperałem i tak sobie pomyślałem... LG Scarlet 37''''
co sądzicie o tym TV? naczytałem się że jest bardzo dobry jak w tej cenie itp.

model 42'' ma entuzjastyczne recenzje, więc pewnie jest wart uwagi. 37'' jednak nie ma 100Hz. przy grach i sporcie jednak może to robić różnicę.
można ewentualnie porównać ten tv z Toshibą 37Z3030 D G. jeśli masz mało miejsca w pokoju i nie inwestujesz w kino domowe, to plusem toshiby jest dźwięk opracowany przez onkyo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 20:08, Carl92 napisał:

No wedlug mnie najlepsze były te telewizory normalne bo najdłużej trzymają ja mam taki
15lat i nadal działa nawet lepiej odbiera od takiego nowszego. Te nowsze są jeszcze
słąbo dopracowane i szzybciej sie psują.


Plazmy mają to do siebie jak pisze wiele osób niezły wygląd i próby czasu nie znoszą za dobrze. Normalne zaś tego wyglądu nie mają, a przynajmniej nie wszystkie. Sam 28 calowy telewizor z tego normalnego typu, śmiga już przez długi czas na pewno plazma tyle by nie wytrzymała, ale tej jego ,,dupy" nie da się ukryć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 12:35, Rosomk napisał:

E,przepraszam, takie głupie pytanie. Lepsze sa telewizory LCD czy plazma?

Plazmy, ale markowe (Pioneer, Hitachi, Panasonic). Produkty tych firm mają super jakość obrazu, żywotność ponad 10 lat (przy założeniu, że oglądasz 8 godzin dziennie), zero smużenia i prawdziwą czerń. Fakt, że plazmy są opłacalne tylko w telewizorach powyżej 37 cali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 12:51, ziptofaf napisał:

Plazmy, ale markowe (Pioneer, Hitachi, Panasonic). Produkty tych firm mają super jakość
obrazu, żywotność ponad 10 lat (przy założeniu, że oglądasz 8 godzin dziennie), zero
smużenia i prawdziwą czerń. Fakt, że plazmy są opłacalne tylko w telewizorach powyżej
37 cali.


Tu się zgadzam i jest faktem, że plazmy są opłacalne powyżej 37 cali. Słyszałem tak od kilku osób posiadających te telewizorki, ale od tych samych osób słyszałem również, że są to niezwykle kosztowne ,,luksusy" i pozwolić sobie na takie cudo może chyba jakiś bogacz. Bo na pewno nie osoba zarabiająca przeciętną krajową :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 12:57, Tarves napisał:

Tu się zgadzam i jest faktem, że plazmy są opłacalne powyżej 37 cali. Słyszałem tak od
kilku osób posiadających te telewizorki, ale od tych samych osób słyszałem również, że
są to niezwykle kosztowne ,,luksusy" i pozwolić sobie na takie cudo może chyba jakiś
bogacz. Bo na pewno nie osoba zarabiająca przeciętną krajową :).


Nieprawda. Spójrz sobie na ceny Panasonica (modeli HD-Ready). To nie jest takie drogie. Często różnice cenowe nie są znaczne w stosunku do podobnych wielkościowo LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 13:02, ziptofaf napisał:

Nieprawda. Spójrz sobie na ceny Panasonica (modeli HD-Ready). To nie jest takie drogie.
Często różnice cenowe nie są znaczne w stosunku do podobnych wielkościowo LCD.


Kolejny fakt, ale w porównaniu do normalnych to jest wyraźna różnica. Telewizor dajmy na to 28 calowy typu normalnego w porównaniu do plazmy 28 calowej różni się znacznie ceną. Natomiast tak jak piszesz, że pomiędzy LCD, a plazmiakiem są niewielkie różnice cenowe to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 13:14, Tarves napisał:

Kolejny fakt, ale w porównaniu do normalnych to jest wyraźna różnica. Telewizor dajmy
na to 28 calowy typu normalnego w porównaniu do plazmy 28 calowej różni się znacznie ceną.

gdzie żeś ty człowieku widział te 28 calowe plazmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.chcę kupić nowy telewizor i nie wiem jaki będzie lepszy plazmowy czy LCD
zastanawiałem się nad zakupem 37 calowego modelu ale od sprzedawcy usłyszałem że to niepopularna wielkośc
lepiej więc dopłacic i kupić 42 calowy model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować