Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Czy ma ktos jakies doswiadczeia z telewizorami LCD i zwyklad telewizja odbierana przez antene? Jak jest z obrazem? Czy duzo lepiej jest majac jakas N czy Cyfre+?

Bo tak sie zabieram za zakup telewizorka (dosc dluuugo sie juz zbieram :P) i sam nie wiem czy warto juz czy moze lepiej poczekac, a jesli juz to lepiej tania plazme czy moze jakiegos LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 15:46, Volvox napisał:

Bo tak sie zabieram za zakup telewizorka (dosc dluuugo sie juz zbieram :P) i sam nie
wiem czy warto juz czy moze lepiej poczekac, a jesli juz to lepiej tania plazme czy moze
jakiegos LCD.


Zależy od lokacji i łapanych fali ale wierz mi, że znacznie lepszy będziesz miał cyfrowy obraz przez jakąkolwiek satelitę :). Tzn. w przypadku większych telewizorów to bardzo wyraźnie widać, sam miałem nieporównywalnie lepszy obraz przy plaźmie 52" [tak naprawdę przy większych telewizorach jakość plazmy i LCD może być porównywalna według mnie], przy przejściu ze zwykłej kablówki, na cyfrowy polsat [wcale nie chcieliśmy akurat tego, lepiej "N", ale po prostu tak wyszło :f]. Przy podłączeniu samej anteny bez dekodera obraz jest znacznie gorszy. [Nie mówiąc o tym że odbiera kilkaset mniej kanałów ;d]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 15:46, Volvox napisał:

Czy ma ktos jakies doswiadczeia z telewizorami LCD i zwyklad telewizja odbierana przez
antene? Jak jest z obrazem? Czy duzo lepiej jest majac jakas N czy Cyfre+?

Cóż, zwykła telewizja nie jest tam taka zła (o ile jest się w pewnej odległości od TV...). Ale od razu widać bardzo wyraźną różnicę po przełączeniu się na jakiś kanał HD - obraz dosłownie ostry jak żyleta.

Dnia 24.08.2008 o 15:46, Volvox napisał:

Bo tak sie zabieram za zakup telewizorka (dosc dluuugo sie juz zbieram :P) i sam nie
wiem czy warto juz czy moze lepiej poczekac, a jesli juz to lepiej tania plazme czy moze
jakiegos LCD.

Zależy, co rozumiesz przez tanią plazmę - o ile coś od Panasonica, Hitachi, czy Pioneera, to jest to świetny wybór, znacznie lepszy niż dowolny LCD (zero smużenia, lepszy kontrast, prawdziwa czerń). Ale w innym wypadku wybór plazmy jest złym pomysłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z zakupem telewizorka z góry piszę że Plazma i CRT odpada więc zostaje mi LCD najlepiej 37".
Zacznijmy od marki liderami w produkcji matryc jest Sharp, LG oraz Samsung wszystkie inne firmy wykupują od nich matrycę więc raczej skupie się na wyżej wymienionych producentach.
Druga sprawa to naturalnie pytanie Redy czy Full z i tu moje pytanie czy opłaca się wydawać ok 800zł więcej za Full który będę mógł odczuć tylko wtedy gdy podłącze pod niego Blue-Ray albo jakąś konsole(X360 lub PS3)?
Ostatnie pytanie czy konieczne jest założenie "N" pod telewizor HD czy np. Cyfra + wystarczy?

P.S jaki proponujecie telewizorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 13:00, PtaQ15 napisał:

Zacznijmy od marki liderami w produkcji matryc jest Sharp, LG oraz Samsung wszystkie
inne firmy wykupują od nich matrycę więc raczej skupie się na wyżej wymienionych producentach.

jednak inne firmy ładują swoją elektronikę, co może robić różnicę.stąd wziałbym pod uwage jeszcze sony i toshibę. nawet bardziej niż dwie ostatnie firmy.

Dnia 25.08.2008 o 13:00, PtaQ15 napisał:

Druga sprawa to naturalnie pytanie Redy czy Full z i tu moje pytanie czy opłaca się wydawać
ok 800zł więcej za Full który będę mógł odczuć tylko wtedy gdy podłącze pod niego Blue-Ray
albo jakąś konsole(X360 lub PS3)?

zależy tylko od tego, czy rzeczywiście zamierzasz używac ps3. x360 jako konsole mającą służyć również do oglądania filmów odradzam, bo nie ma sensu inwestować w wycofywany z rynku format hddvd. jeśli tak to warto zainwestować w full hd. jeśli tylko do programów hd oglądanych na platformie cyfrowej, to trzeba sie zastanowić, bo obraz niekoniecznie będzie dużo lepszy. mało tego może nawet odniesiesz wrażenie, że telewizor hd ready daje lepsza jakość w programach hd. i będzie to miało sens, bo na ten moment nikt w polsce nie nadaje programów w rozdzielczości full hd, czyli 1080p. i jeszcze długo nie będzie nadawał.

Dnia 25.08.2008 o 13:00, PtaQ15 napisał:

Ostatnie pytanie czy konieczne jest założenie "N" pod telewizor HD czy np. Cyfra + wystarczy?

wszystko zależy jakie chcesz mieć programy. cyfra z pakietem hd na pewno da rade.

Dnia 25.08.2008 o 13:00, PtaQ15 napisał:

P.S jaki proponujecie telewizorek?

a za ile? jak masz nieograniczony budżet, to proponowałbym loewe:-)
warto przemyśleć jeszcze sprawę wielkości. między 37'', a 42'' nie ma przepaści cenowej, a wielkość robi różnice. po tygodniu oglądania każdy tv, który wydawał sie duży robi sie znacznie mniejszy. mi wydawało się, ze 50'' to wielka krowa, ale jak zawisł w salonie, to stwierdziłem, ze mógłby mieć jeszcze te parę cali więcej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele się słyszy, że plazma jak się ogląda ją przez parę godzin to np. zostawia znaczek programu czy coś... a dlaczego w LCD tego nie ma? (sprawdzone: oglądałem przez 10 godzin raz 8) )
Coś się domyślam, ale może mi ktoś to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:24, Kalejdoskop86 napisał:

Wiele się słyszy, że plazma jak się ogląda ją przez parę godzin to np. zostawia znaczek
programu czy coś... a dlaczego w LCD tego nie ma? (sprawdzone: oglądałem przez 10 godzin
raz 8) )

Ależ w LCD też to jest :) Tylko ciężko zauważyć. Podobnie w CRT. W plazmie jest to po prostu najbardziej widoczne. Z tym, że najbardziej = wypalone logo zobaczymy tylko, gdy w pokoju jest ciemno, a na telewizorze czarny obraz. A poza tym zniknie po 20-30 minutach jak zmienimy kanał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:24, Kalejdoskop86 napisał:

Wiele się słyszy, że plazma jak się ogląda ją przez parę godzin to np. zostawia znaczek
programu czy coś... a dlaczego w LCD tego nie ma? (sprawdzone: oglądałem przez 10 godzin
raz 8) )
Coś się domyślam, ale może mi ktoś to wytłumaczyć?


powiem ci jedno. to zwykła plotka ::) Mój wuja ma plazme LG 50" i jakoś niezostaje znaczek programu jak sie długo ogląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:22, PtaQ15 napisał:

Kasy na telewizorek mam max. 4500zł.
Co sądzisz o tym telewizorku: http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe/sony-kdl-40d3550.bhtml


Kasy jak lodu, a zostajesz przy LCD-ku? Bierz plazmę! Lepsze kolory, prawdziwa czerń, zero smużenia.
Wystarczy, że weźmiesz dowolny model firmy Panasonic, Hitachi, albo Pioneer i będzie tak zadowolony, że bardziej się nie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:29, 19Tsunami92 napisał:

powiem ci jedno. to zwykła plotka ::) Mój wuja ma plazme LG 50" i jakoś niezostaje znaczek
programu jak sie długo ogląda :)


Zostaje, ale go nie widać :)
Mnóstwo ludzi klnie na plazmy, a nigdy ich na oczy nie widziało. A przecież to znacznie lepsza technologia (przynajmniej jako TV) niż LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:29, 19Tsunami92 napisał:

powiem ci jedno. to zwykła plotka ::) Mój wuja ma plazme LG 50" i jakoś niezostaje znaczek
programu jak sie długo ogląda :)

To dobrze. ;-)

@ziptofaf
Jak to? Ja nigdy na monitorze czy na TV LCD nic nie widziałem wypalonego. :)
Poza tym, plazma jako TV jest najlepszych wyborem, a jak znika logo to już super! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:30, ziptofaf napisał:

Wystarczy, że weźmiesz dowolny model firmy Panasonic, Hitachi, albo Pioneer i będzie
tak zadowolony, że bardziej się nie da :)


Niby tak jednak w moim podręczniku od technologi teleinformatycznej napisane jest ze technologia "Plazma" zżera sporo więcej energii a już po 2000 godzin pracy jakość kolorów zaczyna minimalnie spadać więc jakoś zwolennikiem plazm nie jestem ;) chodź wiem ze obraz ma nieco lepszą wydajność.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:34, PtaQ15 napisał:

Niby tak jednak w moim podręczniku od technologi teleinformatycznej napisane jest ze
technologia "Plazma" zżera sporo więcej energii a już po 2000 godzin pracy jakość kolorów
zaczyna minimalnie spadać więc jakoś zwolennikiem plazm nie jestem ;) chodź wiem ze obraz
ma nieco lepszą wydajność.

Ja jakoś też nie jestem. Wolę LCD, chociaż plazma jest najlepsza do TV. Ale jeżeli wypala znaczki czy zmniejsza się jakość obrazu nawet po tych 2000 godzinach? I jeszcze zjada dużo prądu? Nieee... dobrze, że mam dwa telewizory LCD. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:34, PtaQ15 napisał:

Niby tak jednak w moim podręczniku od technologi teleinformatycznej napisane jest ze
technologia "Plazma" zżera sporo więcej energii a już po 2000 godzin pracy jakość kolorów
zaczyna minimalnie spadać więc jakoś zwolennikiem plazm nie jest ;) chodź wiem ze obraz
ma nieco lepszą wydajność.

>

Dnia 26.08.2008 o 11:34, PtaQ15 napisał:

Pozdrawiam!


Większy pobór energii - tak w rzeczywistości to jakieś 40W różnicy (LCD zawsze pobiera tyle samo, plazma bierze max. tylko jak wyświetla zupełnie biały obraz).
Co do 2000 godzin pracy - nie pomyliło ci się z projektorem? Plazmy wytrzymują 4-5x tyle :) A jakość kolorów nie spada, to akurat jest problem OLED-ów (chwilowy...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:37, Kalejdoskop86 napisał:

Ja jakoś też nie jestem. Wolę LCD, chociaż plazma jest najlepsza do TV. Ale jeżeli wypala
znaczki czy zmniejsza się jakość obrazu nawet po tych 2000 godzinach? I jeszcze zjada
dużo prądu? Nieee... dobrze, że mam dwa telewizory LCD. ^^


Tyle, że to nieprawda :)
Wszystko opisałem w poprzednim poście. Po prostu niektórzy uparli się, aby plazmy (czyli lepszą technologię od LCD, przynajmniej w TV) postrzegać jako coś złego. A to po prostu ewolucja CRT.

PS Jak sprawuje się nowy PC? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tej jakość zmiany kolorów nie zauważysz gdyż jest ona minimalna i następuje stopniowo jednak jeżeli po 5 latach użytkowania kupisz sobie dokładnie taką samą Plazmę i postawisz ją obok będziesz widział pewną różnicę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:32, ziptofaf napisał:

> powiem ci jedno. to zwykła plotka ::) Mój wuja ma plazme LG 50" i jakoś niezostaje
znaczek
> programu jak sie długo ogląda :)

Zostaje, ale go nie widać :)
Mnóstwo ludzi klnie na plazmy, a nigdy ich na oczy nie widziało. A przecież to znacznie
lepsza technologia (przynajmniej jako TV) niż LCD.


Święte słowa ziptofaf ! Plazma ma znacznie llepszą jakość obrazu bo jest zawsze full HD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:39, ziptofaf napisał:

Tyle, że to nieprawda :)
Wszystko opisałem w poprzednim poście. Po prostu niektórzy uparli się, aby plazmy (czyli
lepszą technologię od LCD, przynajmniej w TV) postrzegać jako coś złego. A to po prostu
ewolucja CRT.

Nie znam się za bardzo, ale chyba podobnie jest z Windows Vista - wielu ma XP i sobie chwali, a Vistę na oczy nie widziało i psioczy na nią, co jest nie prawdą, gdyż Vista jest z pewnością bardzo dobrym systemem.

Dnia 26.08.2008 o 11:39, ziptofaf napisał:

PS Jak sprawuje się nowy PC? :)

Nie ma go jeszcze, będzie dzisiaj pod wieczór... ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować