PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2005 o 16:42, upiordliwy napisał:

Mam następujący problemik - mój komputer od pewnego czasu ma tendencję do pokazywania mi okropnego błękitnego ekranu

Mój kumpel miał tak samo jak do swojej karty graficznej Gf4ti zainstalował najnowsze sterowniki nvidi. Potem zainstalował jakieś stare i mu normalnie chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 18:45, PirO 17 napisał:

Witam, mój kumpel ma problem z hasłem do biosu i nie może wejśc do kompa.
Podobno istnieją hasła uniwersalne i programy
do odzyskiwania haseł.
Wie ktoś jakie konkretnie?
Ma on płyte główną soltek 75FRN2-L.
Wersji biosu nie zna, i nie wie jak
sprawdzić.

P.S. Aha, i wolałby on hasła nie usuwać i nie zmieniać.

Są uniwersalne hasła dzięki którym można wejść nie zmieniając starego hasła. Jak będe miał czas to poszukam i podam na for.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2005 o 20:05, Krid17 napisał:

Mój kumpel miał tak samo jak do swojej karty graficznej Gf4ti zainstalował najnowsze sterowniki nvidi. Potem zainstalował jakieś stare i mu normalnie chodziło.



I tu masz rację. GF4 najlepiej chodzi na sterownikach do wersji 61.77 (w każdym razie od 66.93 mogą pojawiać się problemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 19:49, Seqiu napisał:

Czy ostnieje jakiś program którym można oddzielić w piosence muzykę od słów osoby śpiewającej?

a jak to sobie wyobrażasz? trzeba by ciąć po częstotliwości (a wtedy super precyzyjnie nie będzie) to by było by możliwe jesli muzyka i głos były by na różnych ścieżkach. jesli już zmiksowane to nie widze na to żadnego sposobu (a co dopiero programu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 20:22, Olamagato napisał:

Wywaliłem duplikat skoro ten już jest. :)



Który??? Twój temat dla mnie dalej istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 18:45, PirO 17 napisał:

Witam, mój kumpel ma problem z hasłem do biosu i nie może wejśc do kompa.
Podobno istnieją hasła uniwersalne i programy
do odzyskiwania haseł.
Wie ktoś jakie konkretnie?
Ma on płyte główną soltek 75FRN2-L.
Wersji biosu nie zna, i nie wie jak
sprawdzić.

P.S. Aha, i wolałby on hasła nie usuwać i nie zmieniać.

Wyjmij na chwile baterie z płyty głownej hasło zniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem błąd pliku systemowego, kiedy miałem brudny radiator i wiatraczek i procesor nagrzewał się do niesamowitych temperatur.

Często za takie błędy odpowiada też wadliwy RAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 20:58, BloodRayne napisał:

> Witam, mój kumpel ma problem z hasłem do biosu i nie może wejśc do kompa.
Wyjmij
na chwile baterie z płyty głownej hasło zniknie



Ale to również usunie ustawienia BIOS!!! A to może doprowadzić do nieprzyjemności (jeśli użytkownik jest niedoświadczony i nie znał wcześniejdzych ustawień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 21:18, Vel Grozny napisał:

Ja miałem błąd pliku systemowego, kiedy miałem brudny radiator i wiatraczek i procesor nagrzewał się doniesamowitych temperatur. Często
za takie błędy odpowiada też wadliwy RAM...



Czyli w sumie zgadzasz się ze mną ;)

Dlatego najlepiej sprawdzić na początku budę a póżniej kombinować z reinstalką/formatem (czy jak tam kto chce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 21:20, RobeN napisał:

Dlatego najlepiej
sprawdzić na początku budę a póżniej kombinować z reinstalką/formatem (czy jak tam kto chce)


Coś o tym wiem. Wiele razy komp mi się wieszał przez niedociśnięte karty. Często go przesuwam i czasem coś wypadnie.
Najbardziej niezwykły przypadek miałem parę miesięcy temu. Gdzieś przez trzy miesiące, monitor od kompa mi gasł na sekundę i za chwilę się włączał. Nie wiedziałem co to jest, później zaczął się resetować. Nic nie pomagało. Docisnąłem wtyczkę od ZASILACZA i wszystko wróciło do normy... Czaicie? Komp przez trzy miechy miewał bardzo krótkie przerwy w dostawach prądu przez tę wtyczkę, a mimo to działał. Kto z was pomyślałby, że to może być zasilacz? Gdyby to były od początku resety, bym się domyślił, ale takie gaszenie monitora, bardziej wskazywało na jego usterkę... A zasilacz mimo to był sprawny, tylko ta wtyczka. Naprawdę niezwykły przypadek. Zdarzyło wam się kiedyś coś takiego lub jakiś inny ciekawy przypadek? (wiem, że to lekki off-top, ale nie wiem ile będzie odpowiedzi, więc nie warto zakładać nowego tematu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem demo "Empire Earth II" z Gram.pl i przy rozpakowywaniu Winrar wywalił się z "błędem CRC plik uszkodzony". Ściagnąłem inne, obydwa FlashGet''em, i jest to samo. O co może w tym chodzić? Teraz ściągam bezpośrednio, ale wolałbym FlashGet''em, bo jak się zerwie połączenie, to wszystko na nic, a plik ma 180 MB i jest spakowany, z rozszerzeniem .zip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupiłem nowego kompa i jak narazie chodzi bez zarzutu, tylko jedno mnie niepokoi, mianowicie karta graficzna GF6600GT strasznie się grzeje, przy wysokich obciążeniach, głównie w grach temperatura rośnie do ponad 60 stopni, maxymalną zanotowałem 67 stopni, to chyba za dużo, przynajmniej tak mi się wydaje, zauważyłem też że karta ta była podkręcona do 1100 pamięć i 550 rdzeń, a powinny być 1000/500, procek athlon 64 3000+ nie przekroczył jak dotąd 40 stopni. ogólnie komp ma dwa tygodnie i nie zaliczył jeszcze nieoczekiwanego restartu, ani żadnych innych objawów niestabilności. powinienem zmniejszyć taktowania, założyć jakiś lepszy cooler czy może co innego zrobić aby karta się nie przegrzewała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 22:03, cinus` napisał:

ostatnio kupiłem nowego kompa i jak narazie chodzi bez zarzutu, tylko jedno mnie niepokoi, mianowicie karta graficzna GF6600GT
strasznie się grzeje, przy wysokich obciążeniach, głównie w grach temperatura rośnie do ponad 60 stopni, maxymalną zanotowałem
67 stopni, to chyba za dużo, przynajmniej tak mi się wydaje,


Dla karty graficznej 67 to wcale nie jest dużo. Mógłbyś się martwić gdyby doszło do 80+.
Np. 6800GT nawet na dobrym chłodzeniu w Idle ma około 50*C a na stockowym w Stresie dochodzi do 70+.
Zegary??? Być może masz taki model => producenci zmieniają nieraz referencyjne parametry. Jeśli natomiast kupowałeś kartę z drugiej ręki to istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś edytował BIOS karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. W jednym z kompów po wyłączeniu WindowsaXP, komp nie wyłącza się do końca tak jak zwykle (wiadomo windows się wyłącza, a potem komp też), tylko window się wyłącza, ekran gaśnie, wentylatory chodzą wolniej, ale chodzą, i tak ażnie wyłącze przyciskiem... Czy to system czy coś w BIOSie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:23, michal19 napisał:

Mam taki problem. W jednym z kompów po wyłączeniu WindowsaXP, komp nie wyłącza się do końca tak jak zwykle (wiadomo windows
się wyłącza, a potem komp też), tylko window się wyłącza, ekran gaśnie, wentylatory chodzą wolniej, ale chodzą, i tak ażnie
wyłącze przyciskiem... Czy to system czy coś w BIOSie?


Sprawdź panel sterowania/Opcje zasilania/zaawansowane
przyciski zasilania
w pierwszym zamknij system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:57, michal19 napisał:

Tak, ale pod przyciskiem system się zamyka, tylko potem komp się nie chce do końca wyłączyć... To to samo?

Fakt, nie zastanowiłem się zbytnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się