PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z komputerem. Resetuje się od czasu do czasu, jednak za każdym razem, gdy młodszy brat uruchamia jedną ze swoich gier.
Pierwsze co chciałem zrobić, to naprawa uszkodzonych plików za pomocą funkcji odzyskiwania Windows (boot z CD Windows). Niestety, wyskoczyło mi okienko "Na którą instalację systemu Windows chcesz się zalogować?", wpisałem 1 bo nie wiedziałem o co chodzi, a tu komunikat o hasło - jak żadnego hasła nie ustawiałem :o Oczywiście 3x błędnie wpisane, teraz nie mogę nawet zbootować Windowsa z CD, bo przerzuca do wczytywania się Windowsa zamiast do wczytywania plików z płyty.

Jakieś pomysł o co chodzi? Z dupy się ten problem wziął, pierwszy raz pojawił się jak brat grał w swoją grę, a teraz jest coraz bardziej notoryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro nie masz hasła do Windowsa, to starczy samo enter przy pytaniu. Swoją drogą jak płyta może "pamiętać" że już 3 razy źle hasło wpisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2014 o 20:10, S1G napisał:

skoro nie masz hasła do Windowsa, to starczy samo enter przy pytaniu. Swoją drogą jak
płyta może "pamiętać" że już 3 razy źle hasło wpisałeś?


Nigdzie nie napisałem, że płyta cokolwiek pamięta, tylko, że po tym incydencie nie mogłem ponownie zbootować Windowsa z CD.

@Możliwe, że się przegrzewa, pier***lnięcie w obudowę pomogło, aż kurz poleciał. Zaraz go rozłożę i potraktuję sprzężonym powietrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę też tu, gdyż do tematu AC IV nie wszyscy zaglądają:

Mam problem...
ostatnio w AC IV BF grałem w grudniu ub. roku, dzisiaj chciałem zagrać ponownie, najpierw Uplay zaczął mi pobierać jakiś patch a potem przy próbie uruchomienia gry AVG Free wykrył mi jakiegoś wirusa - wywaliłem go ale po tym gra nie chciała się już uruchomić. sprawdziłem spójność plików gry i wykryło sporo błędów, dałem "napraw'' ale mimo iż Uplay już nic nie wykrył to gra nie chciała się odpalić...
odinstalowałem ją i zainstalowałem od nowa, znowu pobrałem patch i chciałem uruchomić grę i znowu AVG wykrył mi tego wirusa 9fotka poniżej), co z tym zrobić?.
Dodam jeszcze, że uruchamia mi się AC III i Revelations ale przy FC3 jest ten sam wirus co w przypadku ACIV
odinstalować Uplay?.

20140517174001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać fałszywy alarm od AVG, zdarza się różnym antywirusom rozpoznawać coś czego nie ma :P Wybierz pozwól i graj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2014 o 18:15, Nufiko napisał:

Widać fałszywy alarm od AVG, zdarza się różnym antywirusom rozpoznawać coś czego nie
ma :P Wybierz pozwól i graj.

Przeskanowałem cały dysk AVG i wykrył mi i usunął 9 zagrożeń i teraz gra się znowu nie odpala (ponownie sprawdzam spójność plików gry) i chyba znowu będę musiał ją ponownie instalować...co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek z wirusami na Uplay.
AC IV i Far Cry 3 nie działają, AC III już tak...nie wiem, co dalej, ponownie instalować obie gry, czy cały Uplay?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2014 o 18:20, lis_23 napisał:

Przeskanowałem cały dysk AVG i wykrył mi i usunął 9 zagrożeń i teraz gra się znowu nie
odpala (ponownie sprawdzam spójność plików gry) i chyba znowu będę musiał ją ponownie
instalować...co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek z wirusami na Uplay.


Na 99,9% to nie wirus tylko coś co przypomina wirusa dlatego AVG się pluje. Ot antywirusy oprócz bazy danych istniejących wirusów mają bazę fragmentów podejrzanych, tak aby chronić przed nowopowstającymi wirusami, których jeszcze nie zdążono sklasyfikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2014 o 18:25, Nufiko napisał:


Na 99,9% to nie wirus tylko coś co przypomina wirusa dlatego AVG się pluje. Ot antywirusy
oprócz bazy danych istniejących wirusów mają bazę fragmentów podejrzanych, tak aby chronić
przed nowopowstającymi wirusami, których jeszcze nie zdążono sklasyfikować.


Czyli instalować obie gry od nowa i zezwalać na uruchomienie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2014 o 18:28, lis_23 napisał:

Czyli instalować obie gry od nowa i zezwalać na uruchomienie?.


Ja bym zezwolił skoro jest to pobierane przez klienta UBI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2014 o 18:39, Nufiko napisał:

> Czyli instalować obie gry od nowa i zezwalać na uruchomienie?.

Ja bym zezwolił skoro jest to pobierane przez klienta UBI.


Na razie zainstalowałem ponownie FC3 i działa, potem zainstalowałem AC Liberation i też działa, teraz instaluję ponownie AC IV BF i zobaczymy, czy i ona zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry już działają (na razie), a przy okazji: którą metodę SSAO ustawić dla Far Cry 3 (sprzęt w podpisie) aby uzyskać kompromis pomiędzy wydajnością a efektownością? - AC IV BF lekko przycin podczas biegu przy ustawieniach na maxa, na podkręconym procku tego nie było, ale były za to bluescreeny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2014 o 21:02, lis_23 napisał:

Wszystkie gry już działają (na razie), a przy okazji: którą metodę SSAO ustawić dla Far
Cry 3 (sprzęt w podpisie) aby uzyskać kompromis pomiędzy wydajnością a efektownością?


Ciekawe pytanie. Ostatnio miałem z tym do czynienia, tylko, że chodziło o inną grę, a dokładniej Crysis 3. Przejrzałem internety: teksty, filmy i opinie. Doszedłem do jednego wniosku, trzeba sobie samemu potestować i popróbować, być może znajdzie się kompromis. ;)
Może HBAO?

Dnia 17.05.2014 o 21:02, lis_23 napisał:

- AC IV BF lekko przycin podczas biegu przy ustawieniach na maxa, na podkręconym procku
tego nie było, ale były za to bluescreeny ;)


Co to znaczy, ledwo przycina? U mnie Crysis 3 w całkowitym "maksie" ustawień graficznych spada do 23-25 fpsów na najbogatszych wizualnie terenach i troszkę przycina. Nie mogłem się zdecydować, ale po wielu próbach gram z zmniejszonym MSAA do 2X. Gra dalej wygląda dobrze, a gra się komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2014 o 23:14, Kakarotto napisał:



Ciekawe pytanie. Ostatnio miałem z tym do czynienia, tylko, że chodziło o inną grę, a
dokładniej Crysis 3. Przejrzałem internety: teksty, filmy i opinie. Doszedłem do jednego
wniosku, trzeba sobie samemu potestować i popróbować, być może znajdzie się kompromis.
;)
Może HBAO?

Co to znaczy, ledwo przycina? U mnie Crysis 3 w całkowitym "maksie" ustawień graficznych
spada do 23-25 fpsów na najbogatszych wizualnie terenach i troszkę przycina. Nie mogłem
się zdecydować, ale po wielu próbach gram z zmniejszonym MSAA do 2X. Gra dalej wygląda
dobrze, a gra się komfortowo.


Ja w AC VI BF używam TXAA chyba x2 lub 4, czym się różni AA od tego SSAO?
"Crysisa 3" na nowej grafie jeszcze nie odpalałem, najbardziej martwię się o WD i nowego Wolfensteina, oraz o jesienne premiery (prawie wszystkie gry wymagają I5) ale myślę, że obniżenie AA załatwi w większości sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 00:31, lis_23 napisał:

...czym się różni AA od tego SSAO?


AA [ Anti-aliasing ] - wygładzanie krawędzi - cobyś schodków nie miał na obiektach.

SSAO - AO [ Ambient occlusion ] - jedna z technik odwzorowania realistycznego cieniowania obiektów - odwzorowania, bo naprawdę realistyczne cieniowanie obiektów mogłoby zarżnąć większość domowych kompów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 08:54, Cierpik182 napisał:

> ...czym się różni AA od tego SSAO?

AA [ Anti-aliasing ] - wygładzanie krawędzi - cobyś schodków nie miał na
obiektach.

SSAO - AO [ Ambient occlusion ] - jedna z technik odwzorowania realistycznego
cieniowania obiektów - odwzorowania, bo naprawdę realistyczne cieniowanie obiektów mogłoby
zarżnąć większość domowych kompów.


Dzięki
a V-Sync sprawia, że obraz nie "rwie się" podczas ruchu, obrotu kamery, tak?

jakiś czas temu założyłem temat o ustawieniach graficznych ale zapomniałem jego nazwy ;), da się jakoś sprawdzić założone przez siebie tematy?, w profilu nie ma chyba takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to zamiast wyczekiwac premier nowych gier i mieć z tego troski, bo ktoraś cześć kompa nie wyrobi z ustawieniami graficznymi max na wszystko to graj w starsze gry i poczekaj na pojawienie sie i9 czy i11 czy jakie nazwy beda po i7. Bo kiedyś bedą, a w międzyczasie cena i7 i gier spadnie;) oraz nie ma gwarancji, ze sprzęt da radę, skoro wystarczy, ze gra bedzie zle zrobiona i wlaczenie jakiejs opcji tylko pogarszy sprawe.

Nie zapominaj, ze nawet "super procek" nie bedzie efektywny w kluczowych momentach gdy masz dzialajace w tle rozne programy, a np. w AVG mozesz wylaczyc "ochronę rezydenta" na czas grania, zreszta AVG czasami jest zaliczany do zasobożernych programow, moze to on obniza "osiagi" w tym przypadku? Ale by to sprawdzic, trzeba go calkowicie odinstalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli komp dlugo "pracowal" i przegrzewal sie przez kurz to mogly sie przegrzac rozne rzeczy i np wybrzuszone zostaly kondensatory na plycie glownej, lub "uszkodzil" sie procek/karta ze mimo czyszczenia czy wymiany past termo moze byc nadal jakas "usterka" nie-do-naprawy, tylko do wymiany. Takie info jakby po czyszczeniu nadal byly problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 12:57, Sarinew napisał:

Tak ogólnie to zamiast wyczekiwac premier nowych gier i mieć z tego troski, bo ktoraś
cześć kompa nie wyrobi z ustawieniami graficznymi max na wszystko to graj w starsze
gry i poczekaj na pojawienie sie i9 czy i11 czy jakie nazwy beda po i7. Bo kiedyś bedą,
a w międzyczasie cena i7 i gier spadnie;) oraz nie ma gwarancji, ze sprzęt da radę, skoro
wystarczy, ze gra bedzie zle zrobiona i wlaczenie jakiejs opcji tylko pogarszy sprawe.

Nie zapominaj, ze nawet "super procek" nie bedzie efektywny w kluczowych momentach gdy
masz dzialajace w tle rozne programy, a np. w AVG mozesz wylaczyc "ochronę rezydenta"
na czas grania, zreszta AVG czasami jest zaliczany do zasobożernych programow, moze to
on obniza "osiagi" w tym przypadku? Ale by to sprawdzic, trzeba go calkowicie odinstalowac.


Na takiego następcę I7 na pewno mnie nie będzie stać, ledwo dwa lata temu udało mi się zakupić I5, mógłbym go wziąć na raty ale wiąże ale wiążę się to z wymianą płyty głównej, pamięci RAM oraz chłodzeniem procesora,a jak twierdzą forumowicze, różnica pomiędzy I5 a I7 jest niewielka.
Co do programów działających w tle; obecnie jest ich 91,z czego najwięcej zasobów zżera Firefox oraz proces hosta dla usług systemu windows, AVG zżera 19 996 k,14 840 k,10 476 k i 10 044 k, myślałem o tym,żeby dokupić 4 lub 8 GB RAM,co by może trochę przyśpieszyło kompa ale nie jestem tego tak pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się