PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Po czyszczeniu nadal są problemy. Tylko, że mało było do czyszczenia - wnętrze było stosunkowo niezakurzone. Poza tym, problem występuje praktycznie tylko przy oglądaniu filmów bądź graniu. Idzie to jakoś połączyć ze sobą? Przy całej reszcie działa normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na procesor dales nowa paste termo, wentylatory od chlodzenia tez czysciles? Pamiec ram ruszales, moze "zle" weszla. ;) Moze masz wlaczona opcje ponownie uruchom komp przy bledzie( jest taka opcja, wiec ja wylaczyc trzeba). Jezeli mialbys jakis kod bledu to ciut latwiej by bylo.
Na laptopach mozna wlaczyc "tryb oszczedny" czasami to pomaga na wrazliwy "przegrzewajacy" procesor,(a moze na karte graficzna tez wplywa?) ale nie wiem czy dziala tak samo na stacjonarnym kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii problemów z wydajnością w AC IV BF, zmieniłem sobie AA z TXAA x4 na MSAA x8 ale nie zauważyłem na razie większej różnicy, gra dalej przycina podczas szybkiego biegu, nie wiem też, czym jest "promień stwórcy", czy jakoś tak. Trochę to dziwne, ze grafika za dwa tysiaki nie wyrabia przy TXAA ale wydaje mi się, że to problem procesora, przez te trzy tygodnie gdy był podkręcony, takich problemów chyba nie było ale wtedy niewiele grałem, więc mogłem ich nie zauważyć.
Cóż, weryfikaxja przyjdzie już we wtorek wraz z premierą "Watch Dogs" i dopiero wtedy zobaczymy, na co stać mój sprzęt ale na pewno dam inne AA niż TXAA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 14:45, lis_23 napisał:

W kwestii problemów z wydajnością w AC IV BF, zmieniłem sobie AA z TXAA x4 na MSAA x8
ale nie zauważyłem na razie większej różnicy, gra dalej przycina podczas szybkiego biegu,
nie wiem też, czym jest "promień stwórcy", czy jakoś tak. Trochę to dziwne, ze grafika
za dwa tysiaki nie wyrabia przy TXAA ale wydaje mi się, że to problem procesora, przez
te trzy tygodnie gdy był podkręcony, takich problemów chyba nie było ale wtedy niewiele
grałem, więc mogłem ich nie zauważyć.


Tak w zasadzie to nie musi być w tym nic dziwnego. GTX 780 jest piątą co do wydajności jednordzeniową kartą przegrywającą z GTX780Ti, R9 290X, Titanem i mniej więcej równą z R9 290 którego wyrwiesz za 1500. Z czego Ti w wersjach niereferencyjnych potrafi wyprzedzać 780tkę miejscami o nieco ponad 20% co już może być powodować wyraźną różnicę w wydajności.

Choć w sumie...i tak niedługo wyjdzie Wiedźmin 3 (co tam jakieś Watch Dogs!) który w MAX detalach...
http://pclab.pl/news54778.html
Cóż, GTX Titan nie wyrobił ;P

Jeśli chcesz na szybko sprawdzić czy to nie wina procesora to jest na to dość prosty sposób - 3D Mark Fire Strike. Jak wyjdzie ci poniżej 8100 punktów (który jest dość typowym wynikiem fabrycznie podkręconego GTX780) to znaczy że rzeczywiście okazuje się już za wolny.

Tym niemniej, uczciwie zaskakuje mnie że ty WIDZISZ różnice między AA x4 a x8. Bo ja już niekoniecznie, dla mnie to już tylko takie fajne numerki ale w grach dużo nie robią poza zabijaniem ilości klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2014 o 15:03, ziptofaf napisał:


Tak w zasadzie to nie musi być w tym nic dziwnego. GTX 780 jest piątą co do wydajności
jednordzeniową kartą przegrywającą z GTX780Ti, R9 290X, Titanem


A Titan nie jest przypadkiem kartą dwurdzeniową?

Dnia 21.05.2014 o 15:03, ziptofaf napisał:


Choć w sumie...i tak niedługo wyjdzie Wiedźmin 3 (co tam jakieś Watch Dogs!) który w
MAX detalach...
http://pclab.pl/news54778.html
Cóż, GTX Titan nie wyrobił ;P

Heh, mi tam jakieś realistyczne futro do szczęścia potrzebne nie jest, wazne, żeby ogólnie grafika była dobra, przede wszystkim oświetlenie, tekstury i cienie.

Dnia 21.05.2014 o 15:03, ziptofaf napisał:

Jeśli chcesz na szybko sprawdzić czy to nie wina procesora to jest na to dość prosty
sposób - 3D Mark Fire Strike. Jak wyjdzie ci poniżej 8100 punktów (który jest dość typowym
wynikiem fabrycznie podkręconego GTX780) to znaczy że rzeczywiście okazuje się już za
wolny.

W teście 780 TI pokazują wyniki z owego 3D Mark Fire Strike i 780 ma 8055, najwięcej ma AMD Radeon 7990 6GB (10857), a swoją drogą, skąd pobrać ten programik?, zapewne jest to wersja trial?.

Dnia 21.05.2014 o 15:03, ziptofaf napisał:

Tym niemniej, uczciwie zaskakuje mnie że ty WIDZISZ różnice między AA x4 a x8. Bo ja
już niekoniecznie, dla mnie to już tylko takie fajne numerki ale w grach dużo nie robią
poza zabijaniem ilości klatek.


Uczciwie?, nie widzę różnicy po przejściu z TXAA X4 na MSAA X8 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją kilku gier. Podczas instalacji wyskakuje mi komunikat widoczny na obrazku. Wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca i gry instalowały się normalnie. Sformatowałem komputer ale to nic nie dało. Proszę o pomoc.

20140521160651

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 16:01, lis_23 napisał:

A Titan nie jest przypadkiem kartą dwurdzeniową?

Nie.

Dnia 21.05.2014 o 16:01, lis_23 napisał:

Heh, mi tam jakieś realistyczne futro do szczęścia potrzebne nie jest, wazne, żeby ogólnie
grafika była dobra, przede wszystkim oświetlenie, tekstury i cienie.

Ładne futerko i ogółem realistyczna fizyka dla mnie przemawia bardziej niż niektóre efekty graficzne, co kto lubi ;P

Dnia 21.05.2014 o 16:01, lis_23 napisał:

W teście 780 TI pokazują wyniki z owego 3D Mark Fire Strike i 780 ma 8055, najwięcej
ma AMD Radeon 7990 6GB (10857), a swoją drogą, skąd pobrać ten programik?, zapewne jest
to wersja trial?.


Masz podkręconego fabrycznie 780 więc teoretycznie wynik powinien być nieco wyższy niż te 8055.
Zaś co do linka:
http://www.futuremark.com/benchmarks/3dmark#windows
To nie jest trial, używasz ile razy chcesz. Z tym że za każdym razem musisz powtórzyć wszystkie testy i masz pewne limity w stosunku do wersji płatnych.

Dnia 21.05.2014 o 16:01, lis_23 napisał:

Uczciwie?, nie widzę różnicy po przejściu z TXAA X4 na MSAA X8 ;)

A widzisz różnice (w ruchu bo jak stoisz w miejscu i się uważnie przyglądasz to może i się znajdą) między MSAA x8 a x4? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2014 o 16:10, ziptofaf napisał:


Masz podkręconego fabrycznie 780 więc teoretycznie wynik powinien być nieco wyższy niż
te 8055.
Zaś co do linka:
http://www.futuremark.com/benchmarks/3dmark#windows
To nie jest trial, używasz ile razy chcesz. Z tym że za każdym razem musisz powtórzyć
wszystkie testy i masz pewne limity w stosunku do wersji płatnych.

A długo trwa taki test?
szukałem wyników tutaj ale chyba trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym:

http://www.3dmark.com/search#/?mode=advanced&url=/proxycon/ajax/search/cpugpu/fs/P/1199/241/500000?minScore=0&cpuName=Intel%20Core%20i5-2500K%20Processor&gpuName=NVIDIA%20GeForce%207800%20GTX

Dnia 21.05.2014 o 16:10, ziptofaf napisał:

A widzisz różnice (w ruchu bo jak stoisz w miejscu i się uważnie przyglądasz to może
i się znajdą) między MSAA x8 a x4? :P


Sprawdzałem:

TXAA x2
TXAA x4
MSAA x2
MSAA x8

różnicy nie zauważyłem ale nie zauważyłem też większej różnicy w wydajności (zapewne grałem zbyt krótko na poszczególnych ustawieniach), w przypadku AC IV BF mogę jeszcze zmniejszyć lub wyłączyć ów "promień Boga'', czy jak to się zwie, oraz rozmycie podczas ruchu, które też nic nie wnosi do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 16:24, lis_23 napisał:

A długo trwa taki test?

Z 10 minut.

Dnia 21.05.2014 o 16:24, lis_23 napisał:

szukałem wyników tutaj ale chyba trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym:

Trzeba dobrze wpisać nazwę karty graficznej:
http://www.3dmark.com/search#/?mode=advanced&url=/proxycon/ajax/search/cpugpu/fs/P/1199/865/500000?minScore=0&cpuName=Intel%20Core%20i5-2500K%20Processor&gpuName=NVIDIA%20GeForce%20GTX%20780

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 16:07, White_Eagle napisał:

Mam problem z instalacją kilku gier. Podczas instalacji wyskakuje mi komunikat widoczny
na obrazku. Wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca i gry instalowały się normalnie.
Sformatowałem komputer ale to nic nie dało. Proszę o pomoc.



Poprosiłbym zakładkę health programu HD Tune.
Przeskanuj także komputer jakimś programem antywirusowym. Może cos być na rzeczy, choć format by to wykluczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2014 o 16:32, ziptofaf napisał:

Większość wyników to 2xSLI, znalazłem tylko takie coś:

Intel Core i5-2500K Processor (3,301 MHz), Giga-Byte Technology Co., Ltd. NVIDIA GeForce GTX - 12128:

http://www.3dmark.com/fs/2159083

moja karta to dokładnie: Gigabyte WindForce 3x GEFORCE GTX 780 OC Version 3072mb GDDR5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 16:47, lis_23 napisał:

moja karta to dokładnie: Gigabyte WindForce 3x GEFORCE GTX 780 OC Version 3072mb GDDR5.


Źle patrzysz. Zwłaszcza że widzę tam duży znaczek "This result is invalid".
http://www.3dmark.com/fs/1773831 - tu masz ładniejszy. Z tego co widzę jest to 780tka Gigabyte z chyba takimi samymi parametrami jak twoja. Fakt że proc podkręcony o gigaherc (normalny Core i5 2500k wykazywałby info że max turbo core clock to 3.7 GHz)... jak mówiłem, samemu zrób ten test i potem dopiero będzie można ocenić czy i o ile procesor ogranicza bo tylko po wynikach innych za dużo nie odgadniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 16:46, Jackal-pl napisał:

Poprosiłbym zakładkę health programu HD Tune.
Przeskanuj także komputer jakimś programem antywirusowym. Może cos być na rzeczy, choć
format by to wykluczył.


Zainstalowałem ten program i zamieszczam obrazek wskazanej zakładki.

20140521170722

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak mówiłem,

Dnia 21.05.2014 o 16:57, ziptofaf napisał:

samemu zrób ten test i potem dopiero będzie można ocenić czy i o ile procesor ogranicza
bo tylko po wynikach innych za dużo nie odgadniesz.


Nie wiem, czy dobrze szukam, mam pobrać tę wersję demo z fotki, tak? - z tego co widzę, nie da się już pobrać, można tylko kupić, pobieram więc z jakiejś niemieckiej strony (Chip).

20140521170818

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 17:07, White_Eagle napisał:

> Poprosiłbym zakładkę health programu HD Tune.
> Przeskanuj także komputer jakimś programem antywirusowym. Może cos być na rzeczy,
choć
> format by to wykluczył.

Zainstalowałem ten program i zamieszczam obrazek wskazanej zakładki.


Wstępnie wygląda wszystko ok.
Zrób jeszcze, proszę, test zakładki benchmark. Wstaw również screen.
Ogólnie jednak to może być problem natury software''owej.

Instalujesz gry z nośnika optycznego, czy również z innych źródeł, np. dyski FLASH, instalatory pobrane z Internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 17:27, Jackal-pl napisał:

Wstępnie wygląda wszystko ok.
Zrób jeszcze, proszę, test zakładki benchmark. Wstaw również screen.
Ogólnie jednak to może być problem natury software''owej.

Instalujesz gry z nośnika optycznego, czy również z innych źródeł, np. dyski FLASH, instalatory
pobrane z Internetu?


Instaluje gry tylko z nośnika optycznego. Formata zrobiłem też dlatego że windows nie chciał pobierać i instalować aktualizacji co kiedyś się nie zdarzało. Dysk sformatowałem dzisiaj i zobacze czy to pomoże w kwesti aktualizacji.

20140521174141

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc
posiadam dysk ssd:
http://www.komputronik.pl/product/168255/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/SanDisk_2_5_SSD_128_GB_Serial_ATA3_7_mm.html

SanDisk 2.5'''' SSD 128 GB(Serial ATA3) 7 mm
szybkość zapisu 350 MB/s
szybkość odczytu 490 MB/s

Sprawdziłem go programem atto disk benchmark:
(jpg) czy wartości nie są zbyt małe ? jeśli chodzi o zapis ?

20140521193131

20140521193724

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się