PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2015 o 23:36, DracoBart31 napisał:

Robię to codziennie od jakiegoś miesiąca i żadnej zmiany. :P Chociaż dzisiaj zauważyłem,
że problem występuje tylko w przypadku "odświeżonej" wersji ikonki.


http://www.sevenforums.com/tutorials/49819-icon-cache-rebuild.html

w skrócie usuń C:\Users\[NazwaUzytkownika]\AppData\Local\IconCache.db

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, dwie sprawy.

1) Pomoze ktos z orientacyjna wycena ponizej wypisanego zlomu? ;) wszystko tak czy siak zostanie wystawione za zlotowke, bez ceny minimalnej, ale ciekaw jestem ile moze byc warte. Lista czesci:

a) Core 2 Quad Q8300- w pelni sprawny
b) Asus P5KC- sprzedawana bedzie jako uszkodzona (nie dziala karta sieciowa i 2/3 porty USB, wygiete PINy od LED obudowy)
c) Tagan TG530-U15- sprzedawany jako uszkodzony (dziala bez problemu do czasu odpalenia wymagajacej gierki [jak Wiedzmin 3 lub GTA V] nie uciagnal sprzetu: i5 4690k, Gigabyte R9 290 W3, do tego piszczace cewki)
d) Asus M2N-E z CHYBA Athlon 64 X2 6000+ +boxowy cooler (nie zdejmowalem coolera by spojrzec co tam siedzi, ale jesli pamiec nie myli jest to 6000+)
f) 1 GB RAM DDR2 nie mam pojecia jakiej firmy ani jakie taktowania, low profile
g) Scythe Mine rev. B, z montazem tylko pod socket 775, wraz z 120mm wiatrakiem Arctic Freezer
h) dwie nagrywarki DVD, jedna na SATA druga na IDE, kolor srebrny

2) poleci ktos (jesli jest) darmowy program do sklonowana dysku HDD na SSD? Bede wymieniac dysk w laptopie (a wlasciwie dokladac, bo lapek ma dwie kieszenie na dyski) i nie chce mi sie zgrywac wszystkiego recznie. Zalezy mi na sklonowaniu calego systemu, maili, plikow, zakladek w przegladarce etc. etc. Jesli darmowego programu nie ma a jest platny (za "ludzkie" pieniadze) to tez bede wdzieczny za polecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 21:01, Ichvander napisał:

Siema, dwie sprawy.

1) Pomoze ktos z orientacyjna wycena ponizej wypisanego zlomu? ;) wszystko tak czy siak
zostanie wystawione za zlotowke, bez ceny minimalnej, ale ciekaw jestem ile moze byc
warte. Lista czesci:

a) Core 2 Quad Q8300- w pelni sprawny

Ze 100 zł.

Dnia 14.12.2015 o 21:01, Ichvander napisał:

b) Asus P5KC- sprzedawana bedzie jako uszkodzona (nie dziala karta sieciowa i 2/3 porty
USB, wygiete PINy od LED obudowy)

1-10 zł.

Dnia 14.12.2015 o 21:01, Ichvander napisał:

c) Tagan TG530-U15- sprzedawany jako uszkodzony (dziala bez problemu do czasu odpalenia
wymagajacej gierki [jak Wiedzmin 3 lub GTA V] nie uciagnal sprzetu: i5 4690k, Gigabyte
R9 290 W3, do tego piszczace cewki)

To znaczy że uszkodzony nie jest. 4690K + R9 290 to więcej niż ten zasilacz zgodnie ze specyfikacją jest w ogóle w stanie udźwignąć:
http://old.benchmark.pl/artykuly/testy/zasilacze2003_2/Tagan_U15/tabliczka.gif

Ot, stary typ zasilaczy jeszcze bez dużej mocy na linii 12V (a to z niej pobiera energię 90% twojego komputera).

Choć na więcej niż 3-5 dych to się nie nastawiaj - stare używane zasilacze są jednak potencjalnym ryzykiem dla twojego komputera a nie brakuje aukcji na Allegro gdzie można dostać dużo nowsze jednostki w rozsądnych cenach.

Dnia 14.12.2015 o 21:01, Ichvander napisał:

d) Asus M2N-E z CHYBA Athlon 64 X2 6000+ +boxowy cooler (nie zdejmowalem coolera by spojrzec
co tam siedzi, ale jesli pamiec nie myli jest to 6000+)

Procek + płyta - pewnie jakieś 120-130 zł.

Dnia 14.12.2015 o 21:01, Ichvander napisał:

2) poleci ktos (jesli jest) darmowy program do sklonowana dysku HDD na SSD? Bede wymieniac
dysk w laptopie (a wlasciwie dokladac, bo lapek ma dwie kieszenie na dyski) i nie chce
mi sie zgrywac wszystkiego recznie. Zalezy mi na sklonowaniu calego systemu, maili, plikow,
zakladek w przegladarce etc. etc. Jesli darmowego programu nie ma a jest platny (za "ludzkie"
pieniadze) to tez bede wdzieczny za polecenie.


Kup dysk z serii Samsung Evo 850 - dostajesz wówczas darmowe oprogramowanie Samsung Migration Tool właśnie do tego celu. Wymagany jest tylko jeden zakup dodatkowy - potrzebujesz najtańszej nawet obudowy USB (czyli z 30-40 zł). Wówczas podłączasz Samsunga przez USB, uruchamiasz ten program, on kopiuje ci system, potem wkładasz już go normalnie do środka PC-ta i wszystko śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, szczegolnie wyjasnienie co do zasilacza ;) tak czy siak, jak pisalem, wszystko wyladuje na allegro od zlotowki, ciekawe za ile zejdzie.

Co do SSD- jest to prezent o ktorym oficjalnie nie wiem ;) dostaje SSD370 Transcenda (ktory, o dziwo, wg newslettera dzis jest dostepny za 300zl :P :P). Takze darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada, jestem az nadto zadowolony z takiego prezentu na swieta. Dlatego- czy program samsunga zadziala z innymi SSD? Czy jednak bede musial szukac dalej (a pare programow, wraz z filmami na YT znalazlem, ale z kazdym moga wystapic jakies drobne, ale upierdliwe problemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 23:24, Ichvander napisał:

Czy jednak bede musial szukac dalej
(a pare programow, wraz z filmami na YT znalazlem, ale z kazdym moga wystapic jakies
drobne, ale upierdliwe problemy).


Szukasz innego, Samsungowy program na pewno nie zadziała na dysku innej firmy.

Clonezilla z aplikacji open-source''owych, trial Acronis Image jak chcesz czegoś komercyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem miesiąc temu nowy komputer. Stary poszedł do kąta i tak stał nie używany. Dzisiaj zebrałem się wreszcie aby go podłączyć bratu. Wszystko podpiełem, komputer się normalnie uruchomił ale monitor nic nie wykrywał. Pomyślałem, że może to wina monitora u brata, zwłaszcza że musiałem używać przejściówki więc spróbowałem go podłączyć na swoim. Również nic. Czy to normalne, że coś się popsuło od samego stania i nie używania? Co mogło paść i jak to mogę sprawdzić? Dodatkowo przy wielu próbach chyba tylko raz laser w myszce się świecił, klawiatura tak jakby w ogóle nie była wykrywana bo żadne kontrolki się nie palą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 00:49, Nightdew napisał:

Czy to normalne, że coś się popsuło od samego stania i nie używania? Co mogło paść
i jak to mogę sprawdzić? Dodatkowo przy wielu próbach chyba tylko raz laser w myszce
się świecił, klawiatura tak jakby w ogóle nie była wykrywana bo żadne kontrolki się nie
palą.


Sam z siebie się raczej nie popsuł. Ale pewnie go przenosiłeś, odłączałeś itd - otwórz obudowę, dociśnij kable itp. Bardzo często pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2015 o 11:32, ziptofaf napisał:

Sam z siebie się raczej nie popsuł. Ale pewnie go przenosiłeś, odłączałeś itd - otwórz
obudowę, dociśnij kable itp. Bardzo często pomaga.


Dziwna sprawa, chyba po dociskałem wszystko. Wiatraki na zasilaczu, procku, karcie graficznej itd chodzą. Lampka zasilania na płycie zapalona. Wszystko wygląda ok a obrazu jak nie było tak nie ma. Chyba będę musiał go nieść do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 13:06, Nightdew napisał:

Dziwna sprawa, chyba po dociskałem wszystko. Wiatraki na zasilaczu, procku, karcie graficznej
itd chodzą. Lampka zasilania na płycie zapalona. Wszystko wygląda ok a obrazu jak nie
było tak nie ma. Chyba będę musiał go nieść do serwisu.


Ja bym zaproponował wyciągnąć wszystkie wtyczki i włożyć jeszcze raz, to samo z kartą graficzną i ramem. W przypadku dwóch ostatnich po wyjęciu przetrzeć styki nawet palcami. Jeżeli masz zintegrowaną kartę graficzną sprawdź czy przypadkiem nie masz sygnału na wyjściu graficznym z płyty głównej. Ewentualnie wykonaj reset CMOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E-koledzy mam problem z youtube center Smutek Wyskoczyły mi jakieś problemy i zainstalowałem je od nowa, tylko że nigdzie nie ma ustawień, żadnych. Tam gdzie powinny być są tylko standardowe ustawienia konta. Pomożecie? Smutek Chyba, że znacie inny sposób na to, żeby filmy na yt buforowały się w całości. Korzystam z firefoxa i jak za pierwszym razem instalowałem ten dodatek to problem był identyczny ale nie pamiętam jak doszedłem do rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Windows 10. Podczas uruchamiania włącza się tryb automatycznej naprawy. Opcja naprawienia podczas uruchamiania nie pomaga, a przywrócić systemu nie mogę, bo oczywiście nie zrobiłem punktu przywracania. Coś jeszcze mogę zrobić poza przywracaniem systemu, bo mam całkiem sporo rzeczy, których jeszcze nie zgrałem na żaden nośnik, a ich potrzebuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post jeden pod drugim.
Podczas uruchamiania trybu automatycznego naprawiania pojawia się komunikat (obrazek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Parę dni temu zmieniłem zasilacz oraz kartę graficzną z jednej z najtańszych wersji GeForce 9500 na Gigabyte Radeon 6850 HD. Wszystko gra, komputer się odpala i można na nim działać, ale czasem jak wydam polecenie otwarcia jakiegoś folderu albo filmu w HD, muszę czekać pół minuty aż się otworzy, do tego tekst w komputerze nie zawsze jest wyraźny. Stwierdziłem, że jest to wina sterowników, bo po starcie systemu pojawia mi się komunikat, że muszę je przeinstalować. Niestety po zainstalowaniu odpowiednich sterowników, komunikat ciągle mi się pojawia, a mimo tego, że mam wersję Net Framework 4.0, to sterownik nie chce się odpalić i wyświetla nowy komunikat, że do działania sterowników wymagana jest wersja Net Framework 2.0.
Jeśli jest to istotne, na tym komputerze jest zainstalowany Windows XP SP3 32bit i zarówno Net Frammework 4.0 jak i sterownik do karty graficznej był wybrany właśnie pod ten system.
Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

Z góry dziękuję bardzo za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dokonał czyszczenia sterownikow karty graficznej jakims lepszym programem niz dodaj/usun w panelu sterowania- A jak w ogole usuwales stare stery geforca, (stery radeona moze tez bedzie wyczyscic?)
Odpowiednie stery do Radeon 6850 czyli jakie konkretnie pobierales/instalowales? numer sterow moze podaj.
Net Framework sprawdz w panelu sterowania czy masz wersje 2.0, a jak nie masz to bym przeinstalował 4.0. Jesli bedziesz pobieral Framework 4 to upewnij sie, ze pobierasz pelna wersje, bo sa tez wersje Client Profile, w ktorych czegos nie ma i chyba lepiej pobrac wieksza wersje.
(a moze byc pewniejsze sprawdzenie foldera windowsa C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework
folder z cyframi w nazwie oznaczaja jakie wersje masz instalowane)

Nie wiem czy mozesz sprawdzic tresc bledu z bluescreena(watek z innego tematu) moze bedzie w Narzędzia administracyjne/Podgląd zdarzeń albo w WINDOWS\Minidump odpowiedni plik DMP(jezeli w ogole go zrobil), ale do otwarcia jest wymagany program do ich czytania np. bluescreenview wtedy mozna by blad poanalizowac. (troche durne, ze w windowsie nie ma odpowiedniego softu, tylko musze pobierac go z neta?!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie laptopa z Windows 8.1 na pokładzie, bo mój poprzedni staruszek już niestety dusił się pod własnym ciężarem, jakkolwiek to brzmi.

Mam jednak problem... otóż nie działa mi drukarka, która na Windows XP działała bardzo dobrze. Chodzi o Epson 925. Ściągnąłem najnowsze sterowniki pod Win8.1 (64bit) ze strony producenta i zainstalowałem je, włączając transfer danych i tak dalej. System poinstruował mnie co i jak mam robić. Niestety, komputer w ogóle nie wykrywa drukarki mimo zainstalowania sterowników do kompatybilnej z Win 8.1 drukarki, poprawnego podłączenia oraz mimo próby ręcznego wyszukania sprzętu z poziomu Panelu Sterowania.

Czy wiecie jak to naprawić? :/ Moja praca bardzo często opiera się na drukowaniu, a na nową drukarkę tego kalibru nie mam pieniędzy (drukuję nie tylko pisma, ale także projekty graficzne na wysokiej jakości papierze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
stary komp (gdy zestaw amd 64 6000 na płycie gigabyta i HD 4850 był jednym z topowych ;D zasilacz corsair 430 dokupiony znacznie później) co jakiś czas samoczynnie się wyłącza. Komp potrafi się wyłączyć na grach typu Minecraft lub Creadle of Rome więc raczej gry nie obciążające karty. Na wszelki wypadek bebechy sa odkurzone a GPU dodatkowo zdjęte i dokładnie wyczyszczone z kurzu, temp. w speed fanie na karcie nie przekraczały 50 stopni. Avast nie pokazuje wirusów. Dodatkowo komp wyczyszczony programami typu Easy Cleaner i Odkurzacz. Jakieś porady co może być przyczyną? Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 14:40, Zand79 napisał:

Na wszelki wypadek bebechy sa odkurzone a GPU dodatkowo zdjęte
i dokładnie wyczyszczone z kurzu, temp. w speed fanie na karcie nie przekraczały 50 stopni.
Avast nie pokazuje wirusów. Dodatkowo komp wyczyszczony programami typu Easy Cleaner
i Odkurzacz. Jakieś porady co może być przyczyną? Z góry dzięki


Jaki konkretnie zasilacz Corsaira? :P Bo seria CX wyłącza się przy 35 stopniach Celsjusza (a VS jest jeszcze gorsza) więc wystarczy by wewnątrz obudowy było ciepło a już będziesz mieć wyłączający się komputer. Zwłaszcza jeśli dostał się do niego kurz i zapchał mu wentylator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się