PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

O odłączeniu mówiłem dlatego, że jeśli coś zostało wykryte, to to coś może się obronić przed usunięciem z systemu gdy podłącznona jest sieć. (niby się usuwa, ale po restarcie jest ponownie, lub nawet zawiesza komputer podczas usuwania)


Dodatkowo możesz usunąć całkiem połączenie sieciowe i stworzyć nowe (ale po zabezpieczeniu za pomocą SS&D 1.3TX ora SB 3.4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 21:45, RobeN napisał:

Dodatkowo możesz
usunąć całkiem połączenie sieciowe i stworzyć nowe (ale po zabezpieczeniu za pomocą SS&D 1.3TX ora SB 3.4)


Próbowałem, nie mogę usunąć tego połączenia...nie pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2005 o 21:50, Latniak napisał:

Próbowałem, nie mogę usunąć tego połączenia...nie pozwala.


W takim razie odłącz kabel sieciowy przed startem Windows''a XP.
Następnie Odinstaluj Kartę Sieciową.
A dopiero później zainstaluj ponownie i stwórz nowe połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóżcie:)

Ale od początku. Qpiłem sobie Radka X700 (win xp pro, płytka Abit nf7, giga DDR 333) Mam ATI po raz pierwszy na pokładzie więc nie wiedziałem w co się pakuje:) Zainstalowałem stery załączone do płytki ver 5.7 CCC i przezyłem lekki szok panel kontrolny to program który waży ponad 300 mega? Najpierw cięło mi się właśnie w tym panelu (w opacjach 3D jest animacja która na bieżąco pokazuje jak wyglądają zminy które wprowadzasz). Cięla sie na samym włączeniu panela. Wyłączłem opcje w biosie o dość enigmatycznej nazwie (nie pomnę ale chodziło o niby usprawnienie buforowania) i było nieźle:) Niestety qpiłem DS2 i wiadome są problemy z tą grą i sterownikami ATI. Zainstalowałem więc sterowniki OMEGA (ver 5.1 Catalist) i gra chodzi świetnie niby jest ok ale dzieją sie dziwne rzeczy w sasym systemie.
1. Przeglądałem forum (to forum) i dwukrotnie monitor zgasł jakby zmieniał rozdzielczość i wracał- bez żadnych komunikatów,
2. zestartowałem kompa i zobaczłem system w 4 bitowych kolorkach- sterownik sie nie załadował - po kolejnym restarcie - znowu wszysko bło oki:)

Prosze o pomoc ludzi którzy mają radki dłużej moje pytanka.
1. Jak ustawić Bios
2. Czy można bezproblemowo zmienic karte z gforca na radka bez reinstalki systemu?
3. Jak w końcu poprawni zainstalować sterowniki do radka bo juz głupi jestem:/ - wywalić wszystkie stery płyty głównej?
4. Czy to że płyta jest na chipsecie nforce2 ma jakiś negatywny wpływ

HELP!

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 10:32, Persona Non Grata napisał:

Proszę pomóżcie:)

Z Catalystami są problemy. Mnie się udało kilkanaście razy przeinstalować Catalysty przy zastosowaniu takiej procedury:
Odinstalować sterowniki przez dodaj/usuń programy.Restart
Odinstalować resztki sterowników DraiverCleaner''em. Restart
Uruchomienie WinDoctora z narzędzi Nortona (likwiduje zbędne zapisy w rejestrze) Restart
Instalacja nowych sterowników.

Którą wersję zainstalować - nie wiem. Wydaje mi się, że ostatnią pełną wersją był 5.3 - przynajmniej dla monitora LCD z wejściem cyfrowym. Na póżniejszych wersjach niektóre rozdzielczości ekranu LCD nie były dobrze obsługiwane.
RobeN opisał to wcześniej, masz też opis na stronie w pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 10:32, Persona Non Grata napisał:

Prosze o pomoc ludzi
którzy mają radki dłużej moje pytanka.
1. Jak ustawić Bios
2. Czy można bezproblemowo zmienic karte z gforca na radka bez
reinstalki systemu?
3. Jak w końcu poprawni zainstalować sterowniki do radka bo juz głupi jestem:/ - wywalić wszystkie stery
płyty głównej?
4. Czy to że płyta jest na chipsecie nforce2 ma jakiś negatywny wpływ


1. Wyłączyć Fast Writes i AGP Aperture Size nastwić na przynajmniej 256MB
2. Trudno jest. Należy odinstalować sterowniki, w trybie awaryjnym za pomocą Programu Driver Cleaner Pro wyrzucić resztę sterowników, w trybi normalnym wyskanować i oczyścić rejestr z pozostałości (np. WinDoctor z pakietu Symantec''a). To jednak nie gwarantuje 100% sukcesu :(
3. Nawet gdy zmieniasz wersję sterowników powinieneś wykonywać punkt 2 (w zasadzie to punkt 2 jest właśnie związany ze zmianą sterków a nie sprzętu, bo ATI i nVidia mogą wprowadzać pewne zmiany ustawień w rejestrze, których nie da się automatycznie cofnąć.)
4. Chipset nForce2 jest najszybszym chipsetem dla procesorów Athlon/Sempron. Chcakteryzuje się najwyższą przepływowością pamięci w stosunku do np. VIA (KT600/880/pomijając starsze).

Co do sterowników to pamiętaj, że modowane nie zawsze muszą być stabilne. Używasz ich na własne ryzyko.
Poza tym są zawsze 2 wersje sterków ATI => z Control Panel i bez. Różnica w nazwie to chyba to całe CCC.


Do KrzysztofaMarka


Używanie DriverCleaner'a nie w systemie awaryjnym mija się nieco z celem. Gdyż część plików które tenże program usuwa w trybie normalnym powraca na swoje miejsce po kilkunastu sekundach od skasowania. A właśnie tych plików trzeba się pozbyć, bo ewentualny błąd podczas instalacji nowych spowoduje, że będziesz posiadała Nowo/Starą wersję, gdzie te dosyć ważne pliki pozostaną wlaśnie ze starych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 10:48, RobeN napisał:


Do KrzysztofaMarka


Używanie DriverCleaner''a nie w systemie awaryjnym mija się nieco
z celem.

Masz najoczywiściej rację, ja właśnie tak robiłem, tylko pisząc zapomniałem o tym napisać. Ot, skleroza...To pewnie przez wędzony boczek, tyle w nim cholesterolu co niepotrzebnych bajerów w WinXP. Pierwsza moja deinstalacja Catalysta chyba właśnie dlatego była "udana inaczej", że też zapomniałem o użyciu DriverCleanera w trybie awaryjnym.
Ale też słyszałem, że nowsze Catalysty można "nadgrywać" na starsze wersje bezpośrednio - czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 13:43, KrzysztofMarek napisał:

Ale też słyszałem,
że nowsze Catalysty można "nadgrywać" na starsze wersje bezpośrednio - czy to prawda?



Szczerze mówiąc nie mam pojęcia.
Nawet jeśli tak mówi ATI (być może rzeczywiście tak przygotowali inastalator w końcu) to pewnie większość i tak nie chce ryzykować.
Chociaż tak to powinno było być już zrobione dawno temu. Aby deinstlacja była 100% deinstalacją => przecież wszelkie zmiany w systemie są dokładnie zaprogramowane w instalatorze => powininno być łatwo przygotować proces odbity w lustrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 13:46, RobeN napisał:

/.../ przecież wszelkie zmiany w systemie są dokładnie zaprogramowane w instalatorze => powininno być łatwo
przygotować proces odbity w lustrze.

Może to i prawda, ale ja nie ryzykowałem. Poza tym, o ile nowsza wersja może i jest nadgrywalna na starszą to już powrót do wcześniejszej wersji wcale taki być nie musi i tutaj na pewno nie warto ryzykować. A i jeszcze zapomniałem - na czas instalacji nowych sterowników warto odłączyć kompa od sieci, jak się zagapimy to po odinstalowaniu starej wersji WinXP może sam ściągnąć "jedynie słuszną wersje" ze strony Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 13:58, KrzysztofMarek napisał:

A i jeszcze zapomniałem - na czas instalacji nowych sterowników warto odłączyć kompa od sieci, jak się zagapimy to po odinstalowaniu
starej wersji WinXP może sam ściągnąć "jedynie słuszną wersje" ze strony Microsoftu.



No ale to już wyjątkowy wyjątek :) choć nie przeczę, że MS jest zdolne do takich rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomogło, nadal nie wykrywa odpowiedniego połączenia, DHCP przydziela mi błędny IP, a jak wszystko ustawie ręcznie to działa tylko komunikator...
Chyba zostało mi tylko wezwanie informatyka z firmy dostarczającej sieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 19:49, Lord_Zak napisał:

> Czy jest nowszy Direct niż Direct 9.0c ?

Nie, na razie nie ma nowszej wersji DirectX.

A gdzieś czytałem że 9.0 d już jest :P
I chyba kolejna wersja Dx będzie jakoś inaczej nazwana i pewnie będzie w Windows Vista :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 17:09, Latniak napisał:

Nic nie pomogło, nadal nie wykrywa odpowiedniego połączenia, DHCP przydziela mi błędny IP, a jak wszystko ustawie ręcznie
to działa tylko komunikator...
Chyba zostało mi tylko wezwanie informatyka z firmy dostarczającej sieć :(



Bardzo możliwe, że z powodu zawirusowania/zaspyware''owania komputera został zablokowany dostęp do internetu (do niektórych portów).
Możliwe też, że w dalszym ciągu coś siedzi w komputerze. Być może już nie Spyware a jakiś Wirus czy Trojan.
Oczywiście, że najlepiej zgłosić się do speca, jeśli samemu nie można się uporać z problemem.
Życzę szybkiego wyjaśnienia sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 17:09, Latniak napisał:

Nic nie pomogło, nadal nie wykrywa odpowiedniego połączenia, DHCP przydziela mi błędny IP, a jak wszystko ustawie ręcznie
to działa tylko komunikator...
Chyba zostało mi tylko wezwanie informatyka z firmy dostarczającej sieć :(


Bede troche zgadywac, bo tak od reki nic nie przychodzi do glowy.

1. Czy instalowales cos przy ostatnim uruchomieniu XP (albo zmieniales cos w rejestrze)?
2. Czy zmieniales cos w firewallu?
3. Jaki masz dostep do sieci - czy masz w domu router, modem, czy tez tylko "skrzynke" z gniazdkiem sieciowym?
4. Jak wyglada Twoja umowa z providerem, czy masz dostep "na lokal", czy "na komputer"? Niektorzy providerzy analizuja naglowki, by sprawdzic, czy polaczenie nie jest rozdzielane na kilka komputerow. Jesli zobaczyli raz WinXP, a drugi raz Win98 mogli pomyslec, ze rozszczepiasz sygnal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu system pokazuje mi 192mb ram skoro mam w kompie kosc 256ram?Co moze byc przyczyna?Komp to laptop:toshiba satellite a65-s1362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się