PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wczoraj miałem bardzo częste przerwy w dostępie do internetu (niestety, mniejsze lub większe przerwy zdarzają się od ponad trzech lat), co skutkowało min. wolnym otwieraniem się stron oraz problemami z YT - jakość filmów sama ustawia się na najgorszą a ich ładowanie trwa w nieskończoność ... Czy to wina internetu, czy komputera? Raczej nie karty graficznej, bo ta ma dopiero 10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lis_23 napisał:

Wczoraj miałem bardzo częste przerwy w dostępie do internetu (niestety, mniejsze lub większe przerwy zdarzają się od ponad trzech lat), co skutkowało min. wolnym otwieraniem się stron oraz problemami z YT - jakość filmów sama ustawia się na najgorszą a ich ładowanie trwa w nieskończoność ... Czy to wina internetu, czy komputera? Raczej nie karty graficznej, bo ta ma dopiero 10 miesięcy.

może być wiele przyczyn awarii :)

 

http://downdetector.pl

po pierwsze sprawdz tzw dyspozytor dla ubogich :) jeżeli tam jest trochę wpisów to znaczy problem po stronie operatora. 

Dwa restart "urządzenia" dającego internet. Piszę urządzenia bo najpewniej jest to jakiś modem HFC. 

jak to nie pomaga - twardy reset

do tego w cmd ping wp.pl -t

netstat (jeżeli powyżej 30 wpisów to może świadczyć o kompie)

tracert np. wp.pl i zobaczyć gdzie i na jakich ip mamy największe przeskoki/straty

oczywiście tryb awaryjny z obsługą sieci i tam sprawdzamy

 

i podstawowe pytanie czy połączenie jest przewodowe czy po WiFi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AdwCleaner wykrył 11 błędów, po ich usunięciu i restarcie jest lepiej, choć modem nadal co jakiś czas odmawia współpracy i światełka nań gasną ale strony już się tak nie tną. Cóż, jutro ma przyjechać fachowiec z kablówki i zobaczymy, co powie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wpierdzieliło do Firefoxa, prawdopodobnie OpenH264 Video Codec Ads. Na kilku stronach (min. Na Ekranie lub YT) otwiera mi linki do reklam, gier, stron erotycznych, itp. tak, ze trudno czyta newsy.

Odpaliłem ADWCleaner, coś znalazł ale się zawiesił podczas usuwania. Uruchomiłem go ponownie, znalazł, usunął, uruchomił ponownie PC ale nic to nie dało. Antywirus też coś znalazł w systemie - usunął, uruchomił ponownie system i nic. Odpaliłem też CCleaner i nic. Zainstalowałem Firefoxa, próbowałem przywrócić system i nic, nie powiodło się.

Co jeszcze mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Parę dni temu zrobiłem format na laptopie lenovo z51-70. Posiadam na nim dwie karty graficzne, intela 5500 oraz radeona m375 r9. Po zainstalowaniu sterowników odkryłem jeden mały problem. Podczas wprowadzenia laptopa w stan uśpienia, nie mogę już go wybudzić. Komputer uruchamia się od początku. Dwa dni siedziałem nad tym problemem i odkryłem że winę za to ponosi radeon. Kiedy wyłączam w menadżerze urządzeń tą kartę to wszystko jest w porządku. Jednak z drugiej strony chciałbym korzystać z obu kart graficznych a tymbardziej z radeona bo jest chyba lepszą kartą niż zintegrowana intela.Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Edytowano przez Seqiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Seqiu napisał:

Witam.
Parę dni temu zrobiłem format na laptopie lenovo z51-70.

Czy instalowałeś sterowniki od lenovo ? https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-z-series-laptops/z51-70/downloads

Bo jeżeli instalka windowsa nie zawierała ich sterowników to wtedy trzeba instalować od podstawy czyli instalacji chipsetu, stery do zintegrowanej intela, i grafika dedykowanej.

menadżerze urządzeń miales jakies zolte trojkaty/ostrzezenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2017 o 12:26, Sarinew napisał:

Czy instalowałeś sterowniki od lenovo ? https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-z-series-laptops/z51-70/downloads

Bo jeżeli instalka windowsa nie zawierała ich sterowników to wtedy trzeba instalować od podstawy czyli instalacji chipsetu, stery do zintegrowanej intela, i grafika dedykowanej.

menadżerze urządzeń miales jakies zolte trojkaty/ostrzezenia?

Instalowałem wszystkie sterowniki od podstaw do z51-70 ale nie ze strony lenovo bo tam nie ma sterowników do windowsa 7, a ja właśnie takiego posiadam. I nie mam żadnych wykrzykników w menadżerze urządzeń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We czwartek zaktualizował mi się Windows 10 i od tej pory, min. nie działa prawy przycisk myszy - nowy - folder, dokument tekstowy, itp. wiesza się i koniec ale nie to jest najgorsze. Po aktualizacji Windows kazał mi zaktualizować CClener i choć przy instalacji odhaczyłem wszystkie dodatkowe aplikacje to coś się tam w grało, bo teraz Firefox natarczywie odpala mi uciążliwe reklamy, wystarczy w coś kliknąć, otworzyć pocztę, zacząć pisać posta, itp. Próbowałem CClenera, ADWCleaner, rozszerzony do Malwarebytes Premium Trial i antywirusa 360 Total Sexiurity i nic, nie mogę tego usunąć. Co mam zrobić? Odinstalować Firefoxa?

Bez tytułu.png

Edytowano przez lis_23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2018 o 17:08, lis_23 napisał:

 

Nie wiem jak sobie poradziles w zeszlym roku, patrz pare postow gore, gdy miales problem z OpenH264 Video Codec Ads, moze to samo rozwiazanie pomoze?

Sprawdz zakladki dodatki/addony w firefoxie i innym przegladarkach jak chrome itd.

Moze odinstaluj  CCleaner?  i zainstaluj stara wersje? Lub przejrzyj listę zainstalowanych programów?
Przy instalacji CCleaner moze czegos nie odznaczyles, albo program źle to zrobił. Inne programy ktore instaluja niechciany soft, ukrywaja ich instalacje pod opcje zaawansowane lub inne nazwy.
No chyba, ze prośba o aktualizacje to byla robota wirusa czy innego zlosliwego programu, ktory sie teraz ukryl i nasmiecil reklamami.
 

Rada na przyszlosci i przeszlosc "nie ufaj komunikatom komputerowym, trzeba do nich podchodzic z rozwaga, nawet gdy wyglądają w porządku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowanie CClenera nic nie dało, pozostaje tylko przywrócenie systemu ale punkt przywracania jest przed aktualizacją, opisana jako krytyczna i nie wiem, czy to jeszcze bardziej nie pogorszy sprawy? Przywrócenie usunie aktualizacje Windowsa do wersji 1809 i usunie CClenera, którego sam już odinstalowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywam win10, wiec nie wiem co bedzie sie dzialo.
Na internecie nie widze ostrzezen, ze nie wolno w takich przypadkach przywrocic poprzedniego punktu, wiec moze na wszelki wypadek, zeby miec jako "tako dzialajacy" system to zrob samodzielny punkt przywracania byleby nie stracic tego dobrego punktu przywracania.

Odnosnie skanowania roznymi programami to moze byc, ze ten zlosliwy program wykrywa skanowanie i sie ukrywa podczas skanowania, ze wtedy skanowanie trzeba zrobic uzywajac innego systemu np. z livecd, pendriva, czy podlaczyc fizycznie dysk i z niego startowac komputer.(albo dysk z problemem do innego kompa jako drugi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma co robić własnego punktu przywracania, bo w systemie jest ten wirus - ogólnie to problemem jest fakt, że ja mam siódemkę uaktualnioną do dziesiątki, więc zawsze są jakieś błędy, ale teraz doszedł jeszcze internet.

Chyba spróbuję przywrócić system sprzed aktualizacji, nie wiem tylko jak to będzie z PIN em przy włączaniu systemu, bo jego też sobie wtedy założyłem i czy mi się system w ogóle uruchomi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przywrócenie systemu się nie powiodło, system nie mógł tam czegoś przywrócić i punkt przywracania sprzed aktualizacji przepadł, teraz mogę tylko cofnąć próbę przywrócenia systemu. Teraz już nie wiem, jak się pozbyć tych złośliwych reklam, a jak wygaśnie trial Malvarebytes, to będzie jeszcze gorzej. Może jakiś program antywirusowy zamiast 360 Total Security? Coś, co usuwa adware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze poczytaj ten artykul
https://www.pcworld.pl/porada/Reinstalacja-Windows-10-jak-to-zrobic,410884.html
zwrocic uwage na akapit, gdzie pisza o  "powiązać numer seryjny naszej kopii OS-u z kontem Microsoft. " zeby aktywacja z win7 do 10 nie przepadla.
No i ostrzegaja, że "Reinstalowanie systemu ma jedną podstawową wadę – przed tą operacją niezbędne jest wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych i ustawień, a po niej – ich przywrócenie, zainstalowanie wszelkich aplikacji/gier i skonfigurowanie systemu tak, by działał i wyglądał zgodnie z życzeniem i preferencjami użytkownika."

Jak chcesz sprobowac  pozbyc sie tego  bez reinstalacji to  musialbys przeskanowac kompa bez aktywnego systemu win10 np. przy pomocy  pakiet hirens boot 15.2 gdzie zawarto Malwarebytes Anti-Malware  czy CCleaner. Zeby to przygotowac to trzeba samodzielnie nagrac to na plyte dvd, jak masz nagrywarke i czysta plyte, wystarczy nagrac, lub wersje na pendrive, ale wersje  na pendrive dluzej sie robi, i z poradnikiem nt.temat, zeby go dobrze przygotowac.
Chyba, ze bedziesz mial od kogos pozyczyc gotowe lub moze masz gotowca z jakiejs gazety o komputerach, bo czasami na plycie jest juz gotowiec. (Lub jeszcze inaczej wyjac fizycznie dysk i podpiac go do innego kompa jako drugi dysk, by na innym kompie probowac rozwiazac ten problem)

Ewentualnie jakis znajomy co sie zna na kompach lub inne forum, gdzie sie zajmuja takimi rzeczami, ale nie znam takiego.  I na wszelki przypadek nie uzywaj tego kompa, zeby sie logowac na wazne strony, zeby sie nie okazalo, ze jeszcze siedzi jakis trojan czy keylogger.

 

Tak czesciowo w temacie, dlatego warto nauczyc sie robic   obraz partycji systemowej, bo po skorzystaniu z obrazu system jest gotowy do pracy i zainstalowanymi rzeczami jakie byly w czasie robienie obrazu, a nie goly jak po formacie czy reinstalacji.

tutaj jest jakis poradnik, ale chyba bym poszukal jak robic obraz win10 bez uzywania windowsowych narzedzi.

https://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/jak-wykonac-kopie-calego-systemu-windows-10/8sdmreg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że prościej byłoby odinstalować firefoxa, usunąć folder Mozila Firefox z Document and Seting i zainstalować świeżego liska, tylko najpierw musiałbym wyeksportować zakładki do pliku (niestety, nie mogę znaleźć tej opcji w obecnym Firefoxie) i przede wszystkim, znaleźć moje loginy i hasła do for internetowych, a tego też nie mogę znaleźć. Ewentualnie można użyć opcji zresetuj program Firefox, która usunie tylko wygląd przeglądarki i zakładki na pasku u góry.

Niestety, nie mam innego PC, żeby się logować, nie mam też gdzie podłączyć dysku, wszyscy znajomi mają PS4 i ewentualnie laptopa.

Edytowano przez lis_23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładki już skopiowałem, pozostaje tylko kwestia haseł i loginów do stron i for internetowych - znalazłem dodatek o nazwie Paswoord Exporter ale on już nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poradniki firefoxa
hasla sa w 2 plikach( wyzej jest opis jak  dojsc do plikow profilu)
https://support.mozilla.org/pl/kb/Odzyskiwanie%20wa%C5%BCnych%20danych%20ze%20starego%20profilu#w_hasaaa
mozesz tez dodatkowo caly profil, by miec dodatkowa kopie, gdyby cos umknelo
https://support.mozilla.org/pl/kb/Tworzenie%20kopii%20zapasowej%20swoich%20danych

Nie wiem czy to ten czy inny  dodatek o podobnej nazwie  FF Password Exporter  do wersji Firefox 58 i wyzej
https://github.com/kspearrin/ff-password-exporter

pod Download/Install sa linki do instalatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak długo ale mam problem z zalogowaniem się na forum, ciągle mnie wylogowuje.

Na razie wyeksportowałem sobie zakładki do pliku i spisałem wszystkie hasła ręcznie, choć długo to trwało. Nie mam obecnie czasu ale jak znajdę chwilkę to odinstaluję Firefoxa i zobaczę, czy to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2005 o 18:45, PirO_17 napisał:

Witam, mój kumpel ma problem z hasłem do biosu i nie może wejśc do kompa.
Podobno istnieją hasła uniwersalne i programy do odzyskiwania haseł.
Wie ktoś jakie konkretnie?
Ma on płyte główną soltek 75FRN2-L.
Wersji biosu nie zna, i nie wie jak sprawdzić.

P.S. Aha, i wolałby on hasła nie usuwać i nie zmieniać.

Tak jak napisał S1G, jeżeli nie dasz rady spróbuj napisać do https://zefix.pl/  zajmuje się elektroniką, zna się na płytach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej,

Czy jeśli programy Adobe mam zainstalowane na dysku opercyjnym C czy moge je przenieść na inny dysk? Jak to zrobić bez usuwania i ponownego instalowania? Chce je tylko przenieść żeby zwolnić miejsce na dysku operacyjnym, i chciałbym żeby programy Adobe dalej działały tak samo bez zarzutu. Czy jest to wykonalne?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się