PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2005 o 17:21, KrzysztofMarek napisał:

> /.../

Wyłącza się, czy restartuje? Bo podobne objawy miałem gdy padał zasilacz. Sprawdź zasilacz, jeśli jest no name
300 W to masz 90% pewności, że żywot zasilacza się kończy. Tylko ten dźwięk, u mnie był przerywany, ale to może być różnica
BIOSu...


Wyłącza się całkowicie. I słychac jedynie ten dźwięk...nie mogę go "zlikwidować" po dłuższym przytrzymaniu przycisku włączania kompa, dopiero po wyłączeniu listwy zasilającej przestaje piszczeć (no ale to logiczne). Zasilacz 300W no name....mam go...oj długo...będzie ze 4 lata jakoś. Spóbuję może pozyczyć od kogoś zasilacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha....czy ma znaczenie to jak założyłem wentylator na proca ?? Tzn. chodzi mi o to, że ja mam te metalowe zatrzaski z 2 stron... no i mam w sumie dwie opcje założenia tego wiatraka wraz z radiatorem...no ale czy tak czy tak założę to on się niczym z wyglądu nie różni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem został rozwiązany. W sumie to rozwiązałem go przed chwilą sam, bo informatyk wczoraj przyjść nie raczył. Moim problemem była samoistna zmiana IP przy uruchamianiu XP.

Dzisiaj przejrzałem sobie dokładnie co jest uruchamiane podczas startu systemu. Pośród tego znalazłem spyware. Po usunięciu wszystko wróciło do normy. Pragnę dodać że żaden wykrywacz spyware nie mógł wykryć tego dziadostwa. Musiałem to ręcznie usuwać. Spyware nazywał się NewDotnet (albo coś w tym stylu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 17:29, S4jm0n napisał:

> > /.../

Wyłącza się całkowicie. I słychac jedynie ten dźwięk...nie mogę go "zlikwidować" po

/.../

Teraz dopiero nie wiem, co powiedzieć. Mnie się restartował, albo wyłączał, ale jeśli się wyłączał, to dźwięku też nie było. Ale zasilacz zawsze warto sprawdzić, zwykle się go nie docenia, ja już miałem pad zasilacza w moim komputerze i komputerze żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 17:46, KrzysztofMarek napisał:

Teraz
dopiero nie wiem, co powiedzieć. Mnie się restartował, albo wyłączał, ale jeśli się wyłączał, to dźwięku też nie było. Ale
zasilacz zawsze warto sprawdzić, zwykle się go nie docenia, ja już miałem pad zasilacza w moim komputerze i komputerze żony.


Zasilacz sprawdziłem - poszwedłem z kompem do pokoju obok do kumpla i podłączyliśmy jego zasilacz (400W jakiś tam markowy, u niego chodzi bez problemu, dwa wiatraki, w każdym razie na pewno OK). No i po wlaczeniu sprawdziłem temp. wszystkie były w normie. Pograłem jednak 10 minut (w LFS''a :P) no i to samo co już opisywałem - wyłączył się i nieprzyjemny sygnał.

Napiszę jeszcze o wskazaniach temp.
W BIOSie wskazywana jest temp CPU 53 stopnie, Systemu - 32 stopnie.
W speedfanie:
Temp2 (Chip Winbond W83627HF) - 53 stopnie
Temp1 (ACPI) - 52 stopnie.

Przegrzewa się proc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 18:06, S4jm0n napisał:

> Teraz
> dopiero nie wiem, co powiedzieć. Mnie się restartował, albo wyłączał, ale jeśli się wyłączał, to dźwięku
też nie było. Ale
> zasilacz zawsze warto sprawdzić, zwykle się go nie docenia, ja już miałem pad zasilacza w moim komputerze
i komputerze żony.

Zasilacz sprawdziłem - poszwedłem z kompem do pokoju obok do kumpla i podłączyliśmy jego zasilacz (400W
jakiś tam markowy, u niego chodzi bez problemu, dwa wiatraki, w każdym razie na pewno OK). No i po wlaczeniu sprawdziłem
temp. wszystkie były w normie. Pograłem jednak 10 minut (w LFS''''a :P) no i to samo co już opisywałem - wyłączył się i nieprzyjemny
sygnał.

Napiszę jeszcze o wskazaniach temp.
W BIOSie wskazywana jest temp CPU 53 stopnie, Systemu - 32 stopnie.
W speedfanie:
Temp2
(Chip Winbond W83627HF) - 53 stopnie
Temp1 (ACPI) - 52 stopnie.

Przegrzewa się proc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 18:06, S4jm0n napisał:

>

Przegrzewa się proc ?


Przegrzewa, zanim zdążysz sprawdzić temperaturę w BIOSie, spada o ładnych kilka stopni.
Sorry za poprzedni post, kliknąłem, zanim pomyślałem. Typowy przodownik pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 17:25, Hegemon napisał:

> Tzn jakkiego ma firewalla?Net mam w akademiku takze chyba mozna go nazwać osiedlowym.

Teraz sprawdzilem - ta Shareaza
to P2P. Innymi slowy - jestes w sieci akademickiej i chcesz korzystac z P2P tak? Moim zdaniem nie ma wiekszych szans - administratorzy
na uczelniach blokuja P2P, zeby nie zamulac sieci i nie byc oskarzanymi o lamanie praw autorskich.

Łącze nie idzie z uczelni.TYlko z jakiejs firmy netowej.Shareaza to owszem p2p,ale działa.LEci sobie z ładną predkością.Nie narzekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 18:06, S4jm0n napisał:

> /.../
Przegrzewa się proc ?


Sorry za poprzedni post, kliknąłem, zanim pomyślałem, typowy przodownik pracy.
Proc się przegrzewa, zanim zdążysz sprawdzić w BIOSie, to temperatura spadnie o ładnych kilka stopni. Ale może jeszcze coś się psuć, masz jakieś nietypowe objawy, może RobeN, albo Olamagato coś poradzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 18:21, KrzysztofMarek napisał:

Sorry za poprzedni post, kliknąłem, zanim pomyślałem, typowy przodownik pracy.
Proc
się przegrzewa, zanim zdążysz sprawdzić w BIOSie, to temperatura spadnie o ładnych kilka stopni. Ale może jeszcze coś się
psuć, masz jakieś nietypowe objawy, może RobeN, albo Olamagato coś poradzą...


Ehh....
rozkręciłęm, skręciłem, powyjmowałem i powkładałem wtyczki wszystkie, zresetowałem biosa.... wciąż to samo z tą różnicą że trochę dłużej utrzymywała się temp 48 stopni.... jednak po ok 15 mintuach jak już zaczalem wykonywac wiecej operacji w Windzie temp wzrosiła znowu do 53..

TO teraz pozostaje chyba jeszcze sprawdzić u kogoś mój wentylator od procka ?? (ten ma w sumie tylko rok)

hmmmm...
no a teraz jak wykonalem przywracanie systemu (bo mi sie zwaliło w sysie coś jak podlaczyłem zasilacz u mojego kumpla pod jego monitor o_O) no to w tym okienku gdzie jest test pamieci itd pokazał sie komunikat:
CPU is unworkable or has been changed. Please recheck - CPU SOFT MENU. Nacisnąłem F1 i poszło dalej... przywracanie systemu zrobiło swoje. Temp. sprawdziłem ponownie - 47 stopni...w normie. Uruchomiłem ponownie...... znowu ten komunikat :/
CPU is unworkable or has been changed. Please recheck - CPU SOFT MENU.

?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 18:50, S4jm0n napisał:

> /.../

?????


Teraz zupełnie nie mam pojęcia. Za słaby jestem, nigdy się z tym nie spotkałem.
To chociaż wytłumaczę Ci się z tych postów. Jak kliknąłem dodaj post, to mój post się nie wyświetlił, zupełnie jakby przepadł, napisałem drugi, wtedy pokazały się obydwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 19:00, KrzysztofMarek napisał:

Teraz zupełnie nie mam pojęcia. Za słaby jestem, nigdy się z tym nie spotkałem.
To chociaż
wytłumaczę Ci się z tych postów. Jak kliknąłem dodaj post, to mój post się nie wyświetlił, zupełnie jakby przepadł, napisałem
drugi, wtedy pokazały się obydwa.


Spoko ;) Też miałem taki przypadek w innym wątku...nie masz się cotłumaczyć modem nie jestem ;)

No a komp od tamtej pory sobie chodzi...czyli jakieś pol godziny już no i temp utrzymuje sie na poziomie 47 stopni..z tymże nic na nim nie robię :/
No i wciąż czekam na odpowiedz, moze ktos bedzie wiedział czemu pojawił sie ten komunikat ? :/
CPU is unworkable or has been changed. Please recheck - CPU SOFT MENU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący proble. Mój komputer nie widzi wogóle napędów cd-rom. Nawet wirtualnych. Sterowniki są dobre ale mam błąd 41 czyli przy połączeniu. Taśma jest dobra i gniazda są też dobre. O dziwo wirtualne napędy mają też problem z połączeniem(!?) tylko jakim cudem. Najdziwniejsze jest to że gdy mam odłączony HDD, cd-rom działa ale gdy podłącze HDD CD-rom leży :/. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić bo to mnie już doprowadźa do białej gorączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to problem mam chyba rozwiązany.... o_O
Nie wierzę w to do tej pory.....
po prostu DHL zmieniło mi procka....
przypadkiem zauważyłem w Biosie że procek ma taktowanie 1350mhz zamiast 1800 Mhz.... o_O
Rozkręciłem kompa, sprawdziłem i siedzi procek o oznaczeniach:

DHD1800DLV1C / MIXJB0434BPMW / Y941352H40684

z dwoma nakjlejkami gwarancyjnymi - jedną moją, urwaną, która była na tamtym procku i drugą ich..... o_O

Ehhh....ciekawe czy odzyskam chociaż kasę za tamtego procka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem!
Gdy chcę odpalić nieważne jaką gierę to mi się komp zawiesza, albo sam się komp restartuje, lub mnie wywala do windy!!!
Co robić?
Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 20:43, iraas napisał:

Ja mam inny problem!
Gdy chcę odpalić nieważne jaką gierę to mi się komp zawiesza, albo sam się komp restartuje,
lub mnie wywala do windy!!!
Co robić?
Z góry dziękuję za pomoc!

Sterownik/Bardźo mało pamięci/0 miejsca na dysku. Zaktaualizuj sterowniki i sprawdź czy tamte inne też są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 20:43, iraas napisał:

Ja mam inny problem!
Gdy chcę odpalić nieważne jaką gierę to mi się komp zawiesza, albo sam się komp restartuje,
lub mnie wywala do windy!!! (...)


Po pierwsze - jak napisał Milteen - powinieneś nam ujawnić, jaki masz system i podać przykład gry, która się nie uruchamia.

Rzecz, jaką tu opisałeś zazwyczaj zdarza się, kiedy chcemy uruchomić DOSową grę pod Windows XP, jeżeli tak jest, to spróbuj najpierw tzw. "trybu zgodności" jeśli aplikacja dalej nie będzie się włączać - użyj emulatora DOSBox ( http://dosbox.sourceforge.net/ ).

Na koniec polecę przeskanowanie systemu jakimś antywirusem - tak na wszelki wypadek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 09:51, Milteen napisał:

Jaki masz windows?
Jesli XP to starsze gry ci nie pojda, a jesli 98 to odwrotnie!

no nieiwem mi pod xp chodzi ładnie wszystko z dosowym prehistorykiem 2 (a ten ma ze 20 lat) włacznie. aczkolwiek są tacy co im nawet baldur nie chce pójść (może pirat albo to od bulidu zależy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... bardzo zaśmiecił mi się komp i mam pełno wirów. Zgubiłem płytke z windowsem xp ( ale ciapa zemnie ) ale mam zato windows 98 i pytanie brzmi: jeżeli gram sobie tylko na kompie to windows xp rożni się czymś od 98? tnz czy na win 98 będą jakoś gry słabiej chodziły?
P.s mam tylko 256 ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się