PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2005 o 12:33, Seqiu napisał:

/.../ tnz czy na win 98
będą jakoś gry słabiej chodziły?
P.s mam tylko 256 ram


Będą chodziły szybciej, z wyjątkiem tych, które nie chodzą wcale pod Win98. Ale takich jest mało, o ile wogóle są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 13:44, sig. napisał:

szybciej, ale sie niezdziw jak ci bluescreen wyskoczy. linia 9.x o wiele częsciej zalicza zwisy niż xp

bluescreen? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że uszkodziłeś rejon rejestru odpowiadający za sterowniki do kontrolerów.
Należy odinstalować wszystkie wirtualne napędy, usunąć je w trybie awaryjnym jeśli nie chcą się same odinstalować i zobaczyć czy wróci do normy.

Parę razy się spotkałem z taką sytuacją i tylko 2 razy udało się naprawić bez ponownej instalacji Windows''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 17:53, sig. napisał:

bierze sie to stąd że ekrany lcd (nie tylko w notebookach, te do komputerów stacjonarnych również) mają fabrycznie ustaloną
rozdzielność. każda inna spowoduje albo "rozciągnięcie" tego co przyszło do monitora na cały ekran, albo wspomnianą przez
ciebie czarną ramkę. zwykle da sie ustawić co z tych dwóch ma robić, ale reguła to nie jest.


Próbowałam zmieniać rozdzielczość i przy każdej jest czarna ramka :/ Więc to chyba nie to.
No nic, spróbuję pobawic się ze sterownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 14:39, Seqiu napisał:

bluescreen?

Niebieska plansza z napisem, że wystąpił jakiś tam poważny błąd w bardzo ważnym miejscu systemu. Niby można powrócić do Windowsa, ale to nigdy nie działa, albo nacisnąć ctrl+alt+del i zrestartować.
Zdarza się to zdecydowanie częściej, niż na WinXP (który u mnie działa bardzo stabilnie), ale tyle lat świat sobie z tym radził, więc można z tym żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 16:13, RobeN napisał:

Bardzo możliwe, że uszkodziłeś rejon rejestru odpowiadający za sterowniki do kontrolerów.
Należy odinstalować wszystkie
wirtualne napędy, usunąć je w trybie awaryjnym jeśli nie chcą się same odinstalować i zobaczyć czy wróci do normy.

Parę
razy się spotkałem z taką sytuacją i tylko 2 razy udało się naprawić bez ponownej instalacji Windows''''a.

Właśnie żę sterowniki są dobre :/ Sam system to potwierdźa :/. Wirtualnych nie miałem przedtem i też nie działało :/. A reinstalka się nie uda bo jak, przecierz napęd nie działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 16:23, Epiphany napisał:

Próbowałam
zmieniać rozdzielczość i przy każdej jest czarna ramka :/ Więc to chyba nie to.
No nic, spróbuję pobawic się ze sterownikami.

Zajrzyj do BIOSu - kiedyś czytałem o podobnym problemie i chyba w BIOSie była opcja (skoro to notebook, to w BIOSie mogą być takie opcje, bo wiadomo jaki to monitor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 16:26, WoWmen napisał:

Właśnie żę sterowniki są dobre :/ Sam system to potwierdźa :/. Wirtualnych nie miałem przedtem i też nie
działało :/. A reinstalka się nie uda bo jak, przecierz napęd nie działa :/

Spróbuj uruchomić kompa z dyskietki startowej Win98 (jeśli masz), załadować obsługę CD i komendą dir zobaczyć czy odczytuje dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 16:26, WoWmen napisał:

Właśnie żę sterowniki są dobre :/ Sam system to potwierdźa :/. Wirtualnych nie miałem przedtem i też nie
działało :/. A reinstalka się nie uda bo jak, przecierz napęd nie działa :/



Są dobre ale źle osługiwane.
A czy się nie uda??? A może w DOSie CD-ROM jeszcze działa??? Tego nie sprawdzałeś.

Windows XP ma samobootującą płytę => może warto sprawdzić???

Z Twojego opisu wnioskowałem, że napęd jest dobry tylko Windows przestał z nim gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 16:27, Vel Grozny napisał:

Zajrzyj do BIOSu - kiedyś czytałem o podobnym problemie i chyba w BIOSie była opcja (skoro
to notebook, to w BIOSie mogą być takie opcje, bo wiadomo jaki to monitor)

Znalazłem ten post - dotyczył gry w TLJ na laptopie o panoramicznym ekranie, ale rozwiązanie powinno być podobne. Gość, który to pisał, powiedział, że 99,9% laptopów ma takie opcje w BIOSie (LCD expansion, LCD screen stretch).
Mam nadzieję, że się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, otóż własnie zainstalowałem najnowsze sterowniki ATI wraz z panelem kontrolnym do mojego radeonka 9800 se i nie wiem czemu owy panel nie chce mi sie włączyć i wyskakuje błąd
"Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000135)"

Czym to moze byc spowodowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 16:36, Vel Grozny napisał:

Znalazłem ten post - dotyczył gry w TLJ na laptopie o panoramicznym
ekranie, ale rozwiązanie powinno być podobne. Gość, który to pisał, powiedział, że 99,9% laptopów ma takie opcje w BIOSie
(LCD expansion, LCD screen stretch).
Mam nadzieję, że się uda :)


Oj, dzięki ogromne!!! Nie bardzo chcialo mi się wierzyć w to, co mówił poprzedni właściciel - że tak musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Dnia 14.10.2005 o 17:38, kilgor16 napisał:

Czym to moze byc spowodowane ?


Niewłaściwą instalacją sterowników i/lub panela. Spróbuj zainstalować ponownie, jak nie pomoże, to musisz odinstalować (w dodaj/usuń programy), uruchomić w trybie awaryjnym, wyczyścić resztki DraiverCleanerem, zrestartować i zainstalować na nowo. Jeśli nie zależy Ci na najnowszych sterownikach a preferujesz stabilność, to pozwól systemowi ściągnąć sterowniki z Windows Update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 10:22, sig. napisał:

> Jaki masz windows?
> Jesli XP to starsze gry ci nie pojda, a jesli 98 to odwrotnie!
>
no nieiwem mi pod xp
chodzi ładnie wszystko z dosowym prehistorykiem 2 (a ten ma ze 20 lat) włacznie. aczkolwiek są tacy co im nawet baldur nie
chce pójść (może pirat albo to od bulidu zależy)


Mozliwe....
Mi tez wszystkie gierki chodza "nawet baaardzo state"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2005 o 16:36, RobeN napisał:

Są dobre ale źle osługiwane.
A czy się nie uda???
A może w DOSie CD-ROM jeszcze działa??? Tego nie sprawdzałeś.

W Biosie nawet nie wykrywa

Dnia 14.10.2005 o 16:36, RobeN napisał:

Windows XP ma samobootującą płytę => może warto sprawdzić???

Próbowałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2005 o 18:08, KrzysztofMarek napisał:

systemowi ściągnąć sterowniki z Windows Update.

akurat od tych bym sie trzymał z daleka. sterowniki do nvidi z microsoftu nie obsługują opengla, ati chyba to samo (a napewno jakieś jaja są)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 20:07, sig. napisał:


> /.../. sterowniki do nvidi z microsoftu
nie obsługują opengla, ati chyba to samo (a napewno jakieś jaja są)


Bardzo możliwe, ale to jednak oryginalne ATI, tylko nie najnowsze. Akurat gram pod Win2000 na Catalystach 5.6, na nich mam w rozdzielczości 1280x960, na monitorze LCD czarny pasek u dołu ekranu, na Catalystach 5.3 czarnego paska nie ma, a Catalysty 5.8 dają w twej rozdzielczości pokaszaniony obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:
Mamy 2 komputery (w niedalekiej przyszłości dojdzie jeszcze jeden) połączone w sieć, przy czym mój ma wolne jeszcze jedno gniazdo sieciowe. W ciągu dwóch tygodni mają zawitać do nas panowie z Dialogu z zamiarem zamontowania łącza DSL (od nich dostajemy specjalny modem sieciowy np. Callisto821 podpinany pod gniazdo RJ45). Pytanie sprowadza się do tego: czym (router, switch) połączyć obie maszyny (+ tę trzecią za jakiś czas), aby można spokojnie korzystać z dostępu do sieci niezależnie od tego, która maszyna jest włączona? Jeśli ktoś wie, co i jak, to prosiłbym też o sugerowaną markę i cenę urządzenia (chcemy rozejrzeć się na Allegro, tylko musimy wiedzieć, czego szukamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się