PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

musisz hm najlepiej było by kupić modem z wbudowanym routerem/przełącznikiem. wtedy podpinasz do specjalnego gniazdka linie telefoniczną, do reszty komputery i chodzi. zapytaj w dialogu może takie też mają (jak nie to drogo raczej nie kosztuje). są jeszcze 2 inne możliwości: 1 to przełącznik potrafiący współpracować z modemem asdl, albo też sposób drugi czyli wydzielić komputer do którego modem będzie podłączony, tyle że on musiał by chodzić cały czas (stareńkie p166 to aż za dużo). jak byś zdecydował sie na to ostatnie, to są specjalne odpalane ze zwykłej dyskietki 3,5'''' dystrybucje Linuksa które zajmą sie wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 22:17, sig. napisał:

a próbowałeś tych z http://www.omegadrivers.net ? orginalne catalysty od ati zawsze były kłopotliwe (naprawiając jeden
bład robią go gdzie indziej).

Nie, dałem sobie spokój. Jak mi gra chodzi, to nie zmieniam sterowników, nauczyłem się tego dawno, kiedy wyciąłem pół windowsa, żeby pozbyć się sterowników ATI. Być może zrobię tak, jak zacznę znowu grać w Neverwinter Nights; odpuściłem sobie grę, bo gra się zawieszała. Ja jestem po prostu za słaby i za leniwy, żeby coś takiego zrobić ot tak, od ręki, dopiero jak muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś podłączyć swój CD-ROM u kolegi, albo CD-ROM kolegi u Ciebie???
Może kontroler się zepsuł albo CD-ROM???
A może po prostu coś jest niedociśnięte??? (wtyczka Molex zasilająca/taśma IDE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 00:59, RobeN napisał:

A czy próbowałeś podłączyć swój CD-ROM u kolegi, albo CD-ROM kolegi u Ciebie???
Może kontroler się zepsuł albo CD-ROM???
A
może po prostu coś jest niedociśnięte??? (wtyczka Molex zasilająca/taśma IDE)

Sprawdźałem podpięcia. Teraz tylko sprawdźe napęd z drugiego kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 19:18, S4jm0n napisał:

No i wciąż czekam na odpowiedz, moze ktos bedzie wiedział czemu pojawił sie ten komunikat
? :/
CPU is unworkable or has been changed. Please recheck - CPU SOFT MENU.


To pewnie nie to, ale to jedyne co mi przychodzi do glowy. Zabezpieczenie antypirackie MS :) Tzn. kazdy XP jest przypisany do sprzetu i jezeli wymienisz zbyt duzo czesci, to ma pretensje (bo pomysli, ze jest po raz kolejny zainstalowany na innym komputerze.

Tak czy inaczej, nie wiem jak moznaby to naprawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 20:42, S4jm0n napisał:

po prostu DHL zmieniło mi procka....


Wierzyc sie nie chce... Jesli rzeczywiscie tak bylo, to to jest skandal i domagaj sie odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 20:06, WoWmen napisał:

W
Biosie nawet nie wykrywa


A moze w BIOSie masz gdzies ustawiana ostatnia litere dysku (i znalazlo sie tam c jakims cudem)? Jesli nie, to problem wydaje sie byc sprzetowy (tylko dlaczego wirtualne napedy nie dzialaja?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 09:19, Hegemon napisał:

> W
> Biosie nawet nie wykrywa

A moze w BIOSie masz gdzies ustawiana ostatnia litere dysku (i znalazlo sie tam c
jakims cudem)? Jesli nie, to problem wydaje sie byc sprzetowy (tylko dlaczego wirtualne napedy nie dzialaja?).

Na BIosie moim się dość dobrze znam i poprostu nie wykrywa :/. Tylko właśnie dlaczego wirtualne nie działają?
Spróbuje coś ze sterownikami pokombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 22:13, GanD napisał:

Sprawa wygląda tak:


Polecam raczej modemo/router, skoro sa 3 kompy (na 2 to mozna od biedy ICS uzywac). Mozesz kupic bezprzewodowy (tylko, ze jest drozszy, moze wymagac wymiany kart sieciowych i zabezpieczania, zeby nikt z zewnatrz sie nie laczyl), lub kablowy. Sam od ok. pol roku korzystam z Asmaxa Ar-804u (wtedy zaplacilem 220-230 zl; szukalem najtanszego) i nie narzekam.

Przy okazji, sprawdz przy podpisywaniu umowy, czy jest "na lokal", czy "na komputer", bo w tym drugim przypadku dzielenie lacza jest nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 22:25, sig. napisał:

musisz hm najlepiej było by kupić modem z wbudowanym routerem/przełącznikiem. wtedy podpinasz do
specjalnego gniazdka linie telefoniczną, do reszty komputery i chodzi.


Coś w tym stylu powiedział nam pan w Dialogu: żebyśmy kupili zwykły router, który kosztuje około 120zł (miał on rację z tą ceną? - trzeba nastawić się psychicznie, nim wpadniemy do sklepu;).

Dnia 14.10.2005 o 22:25, sig. napisał:

zapytaj w dialogu może takie też mają (jak nie to drogo raczej nie kosztuje).


Dialog może i ma dobre ceny za połączenia i net (no... w miarę dobre, lepsze niż tepsa;), ale ani telefonów, ani żadnych dodatkowych urządzeń nie sprzedają, a szkoda bo byłby problem z głowy. Powiedzieli, abyśmy najlepiej poszli do MediaMarkt...

Dnia 14.10.2005 o 22:25, sig. napisał:

są jeszcze 2 inne możliwości: 1 to przełącznik potrafiący współpracować z modemem asdl,


Odpada, zależy nam na możliwości równoczesnego korzystania z sieci, więc jak rozumiem do wyboru pozostaje już tylko marka routera.

Dnia 14.10.2005 o 22:25, sig. napisał:

(...) sposób drugi czyli wydzielić komputer do którego modem będzie podłączony, tyle że on musiał by chodzić
cały czas (stareńkie p166 to aż za dużo).


Również odpada, szkoda nam pieniędzy na dodatkowe opłaty za prąd. Student, jak to student, do bogaczy nie należy, oszczędza na wszystkim :P

Co do umowy: łącze DSL z Dialogu można rozciągać, na tyle kompów, ile się człowiekowi podoba. Poza tym wszystkie kompy są w jednym lokalu, więc nie mamy się czym przejmować.
Bezprzewodowy router za 220/230zł? Ulala, trochę za drogo, jednak zostaniemy przy zwykłym kablowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ostatni wgrał windowsa 98 i po włączeniu kompa zaraz mu się odrazu wyłączał... musiał wgrac xp, wie ktoś co się mogło stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupiłem nowego kompa i mam troche problemów z nagrywarką DVD NEC która nie czyta mi niektórych płyt DVD. nagrałem już kilka płyt i część z nich napęd widział jako pustą płytę, po jakimś czasie włożyłem jeszcze raz te płyty do napędu i o dziwo większość zaczęła czytać bez problemów, tylko jednej nie chciała dalej czytać. podobnie miałem z płytami DVD z wypożyczalni, wypożyczyłem dwa filmy i jedną płytę mi napęd czytał a drugiej nie chciał, co dziwne zawartość tej płyty była widoczna dzięki programowi DVD Decrypter więc aby obejrzeć film z płyty której napęd nie widział, musiałem użyć tego programu i zrzucić film na dysk, inaczej filmu obejrzeć się nie dało. napęd ten nie chce też czytać mi płyty DVD z CDAction na której mam Sudeki. to raczej nie jest wina płyt gdyż wszystkie wyżej opisane bez problemu odczytywałem na moim starym napędzie Pioneer. w czym może tkwić problem? może przydałoby się wymienić firmware nagrywarki?
PS. mam Windows XP z SP2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Cinus''

Tak - wymiana Firmware''u może rozwiązać problem.
Mógłbyś też sprawdzić (nie wiem jak masz podłączone napędy) czy gdy NEC będzie sam jako Master na Drugim Kanale (i tylko dysk z Windowsem na pierwszym kanale) to pracuje już dobrze.
Może wina leży w podłączeniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem właśnie płytkę z windowse xp ;) kiedy ją wkładam do cd-romu następuje autoodtwarzanie, wszystko jest w porządku, jednak niewiem dlaczego kiedy resetuję kompa płyta niejest czytana ;( chciałbym wgrać windowsa i przyokazji wszystko poformatować. Ustawiłem w biosie żeby komp czytał najpieews cd-rom, ale to jakoś niedziała. W czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2005 o 20:50, Seqiu napisał:

Ustawiłem w biosie żeby komp czytał najpieews cd-rom, ale to jakoś niedziała. W czym problem?



Jeśli zrobiłeś to poprawnie to musi czytać.
Jeśli masz więcej niż 1 CD-ROM to spróbuj inny (jeżeli nie masz w BIOSie ściśle określone z ktorego napędu ma korzystać komputer przy rozruchu)
Jeśli masz płytę ASUSa to możesz wywołaś BOOT Menu za pomocą klawisza ESC zaraz przed zgaśnięciem pierwszego obrazu.
Problem był przy starych płytach, które rzekomo mogły startować z CD-ROM''a ale w Menedżerze dysków w BIOSie nie dało się wykryć CD-ROM''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:47, RobeN napisał:

Mógłbyś też sprawdzić (nie wiem jak masz podłączone napędy) czy gdy NEC będzie sam jako Master na
Drugim Kanale (i tylko dysk z Windowsem na pierwszym kanale) to pracuje już dobrze.
Może wina leży w podłączeniu??


na taśmie z nagrywarką nic innego nie jest podłączone, twardziel jest podłączony do SATA, nie wiem tylko czy nagrywarka jest na master czy na slave, musiałbym to sprawdzić, ale nie mam w tej chwili takiej możliwości. jedyne co będę mógł pokombinować z podłączeniem to sprawdzić jak nagrywarka pracuje na master a jak na slave, ale czy to może mi coś dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 22:51, cinus` napisał:

to sprawdzić jak nagrywarka pracuje na master a jak na slave, ale czy to może mi coś dać?


W BIOSie powinno wówczas być wyłączone BOOTowanie z S-ATA a włączone dla CD-ROM.
Jeśli mi podasz nazwę i producenta płyty => i jeśli będę w stanie znaleźć instrukcję w necie, to podam Ci opcje które powinieneś zaznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 22:59, RobeN napisał:

W BIOSie powinno wówczas być wyłączone BOOTowanie z S-ATA a włączone dla CD-ROM.


mam włączone bootowanie dla nagrywarki jako pierwsze.

Dnia 15.10.2005 o 22:59, RobeN napisał:

Jeśli mi podasz nazwę i producenta płyty => i jeśli będę w stanie
znaleźć instrukcję w necie, to podam Ci opcje które powinieneś zaznaczyć.


dokładnej nazwy nie pamiętam w tej chwili, bo siedzę teraz na całkiem innym kompie a mój jest w innym mieście, pamiętam tylko, że to płyta Gigabyte z nFoce4, PCI-E, socket 939 a nazwa modelu zaczynała się chyba K8N... czy jakoś tak, pełnej nazwy nie pamiętam, może będziesz wiedział o jaką chodzi, a jak nie to w przyszły weekend podam dokładne dane, bo wcześniej raczej nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

====> Cinus''

Czyli jak rozumiem masz w Standard CMOS rozpoznany CD-ROM a w Advanced BIOS Features wybrane First BOOT Device => CD-ROM
I w to nie działa prawidłowo???
A czy płyta którą posiadasz jest oryginałem??? Czy był system już z niej instalowany???
Autostart płyty w Windowsie nie oznacza iż jest ona BOOTowalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się