PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2005 o 23:26, RobeN napisał:

Czyli jak rozumiem masz w Standard CMOS rozpoznany CD-ROM a w Advanced BIOS Features wybrane First
BOOT Device => CD-ROM


zawsze staram się ustawiać tą opcje w biosie w ten sposób z tego względu, że często zdarza mi się formatować dysk

Dnia 15.10.2005 o 23:26, RobeN napisał:

A czy płyta którą posiadasz jest oryginałem???


jasne

Dnia 15.10.2005 o 23:26, RobeN napisał:

Czy był system już z niej instalowany???


jak narazie, raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... windowsa sie nie formatuje. Formatujesz dysk lub partycje na ktorym jest on zainstalowany. Czy da sie to zrobic z dyskietki rozruchowej win98? Tak i nie. Tak w przypadku partycji w systemie fat32, nie ,kiedy partycja jest w systemie NTFS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 16:14, buras napisał:

Hmm ... windowsa sie nie formatuje. Formatujesz dysk lub partycje na ktorym jest on zainstalowany. Czy da sie to zrobic
z dyskietki rozruchowej win98? Tak i nie. Tak w przypadku partycji w systemie fat32, nie ,kiedy partycja jest w systemie
NTFS.


nawet jezeli partycja jest w NTFS to tez da sie ja sformatowac, ale trzeba najpierw uzyc fdisk''a (usunac partycje NTFS''owa i zalozyc w to samo miejsce partycje FAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze tak. Ale nie polecam tak czy inaczej w tym wypadku uzywania win98 i jego fdiska. Przy duzych dyskach nie potrafi poprawnie rozpoznac jego wielkosci i przydzielic przestrzeni dyskowej. Z HDD 80 GB zrobi 11GB z malym groszem. Zeby tego uniknac trza zassac poprawke ze strony MS, ew uzyc fdiska z WinME. Lub sposob najkulturalniejszy... z plytki bootowalnej winXP (ale nie wiem czy taka Seqiu posiada...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 16:28, buras napisał:

Jasne ze tak. Ale nie polecam tak czy inaczej w tym wypadku uzywania win98 i jego fdiska. Przy duzych dyskach nie potrafi
poprawnie rozpoznac jego wielkosci i przydzielic przestrzeni dyskowej. Z HDD 80 GB zrobi 11GB z malym groszem. Zeby tego
uniknac trza zassac poprawke ze strony MS, ew uzyc fdiska z WinME. Lub sposob najkulturalniejszy... z plytki bootowalnej
winXP (ale nie wiem czy taka Seqiu posiada...)

Podiadam płytkę windowsa xp i 98... tylko problem tkwi w tym, że jak ustawaim w biosie, żeby ten czytał najpierw płytę to niedziała! płyta niejest czytana, jedynie czyta dyskietkę, jednak niemogę sformatować z dyskietki partycji z windowsem... polecenie format c: niedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 16:32, Ledoke napisał:

Czy da sie zmienic system plikow z fat32 an NTFS bez formatowani go. Jezeli tak to jak?

tak, pod xp służy do tego program convert (albo jakoś tak, poszukan napewno znajdziesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qurcze, dawno sie nie bawilem win98 i jego dyskietka. Ale wyglada na to ze masz dyskietke startowa, nie rozruchowa. Jesli tworzy ci ona ramdysk to jest to startowka i na ramdysku wlasnie masz wiekszosc narzedzi wypakowanych z pliku ebd.cab. Musisz sprawdzic czy nie utworzyl ci sie wirtualny dysk B: i czy tam nie ma fdiska lub format-a.
Jak tego nie przeskoczysz to zmajstruj sobie taka plytke: http://www.9down.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2979 - na pewno bedzie bootowalna i jest tam kupe ciekawych narzedzi.

@RobeN dzieki za linka ... zasysa sie strasznie wolno ale jeszcze troszke zostalo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh .. ciezko bedzie mi teraz poprowadzic cie krok po kroku, bo mi sie jeszcze sciaga (jakies 12 mb zostalo) i sciaga sie piekielnie wolno...
Podejrzewam ze musisz rozpakowac to archiwum rar-em. W srodku powinien byc obraz plyty w jakims formacie (iso, bin, nrg, albo jakis inny) Odpalasz nero, wybierasz opcje nagraj obraz na dysk, pokazujesz ten plik obrazu i wio :D
Szczegoly i pewniaki bede mogl podac dopiero jak sam zassam do konca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 17:10, sig. napisał:

tak, pod xp służy do tego
program convert (albo jakoś tak, poszukan napewno znajdziesz)


Mozna to zrobic z poziomu wintows, czy trzeba z plyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 09:12, Hegemon napisał:

> po prostu DHL zmieniło mi procka....

Wierzyc sie nie chce... Jesli rzeczywiscie tak bylo, to to jest skandal i domagaj
sie odszkodowania.


No nie chce się wierzyć tym bardziej że korzystałem z ich usług przez 5 lat i nie mogłem narzekać. Po prostu jestem zszokowany tym... reklamacje oczywiście złożyłem. Zobaczymy co będzie dalej. Jeśli oni ją odrzucą to zgłoszę to na policje bo to jest rozbój w biały dzień - po prostu kradzież.

Jeśli nic z tych rzeczy nie da efektu to po prostu kupię nowy procek i na forach jakie znam założę odpowiedni temat i wystawią im odpowiednią opinię... nie od dziś wiadomo, że internet ptrafi wiele zdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2005 o 17:25, buras napisał:

sobie taka plytke: http://www.9down.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2979 - na pewno bedzie bootowalna i jest tam
kupe ciekawych narzedzi.


Niejestem expertem w tych dziedzinach, ale te windowsy którek posiadam, czyli xp pro i 98 były normalnie czytane przez oprogramowanie windows 98 które wcześniej miałem na kompie, a teraz niewiem dlaczego windows xp niechce czytac ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sledzenie postow na tym forum to koszmar ... ale jesli dobrze wyszukalem to wedlug numerow proca ktore byly podane kilka postow wczesniej (DHD1800DLV1) to jest na 100% duron 1800MHz ... To ze jest wyswietlany jako 1300 cos to wynika raczej z tego ze jest to proc ktory powinien pracowac na magistrali 266 (133), a pracuje na 100 (200). Po prostu wejdz do bios-u i ustaw sobie fsb.

Moze byc taki manewr jak komp zmarzl troche na magazynie. Niektore baterie do podtrzymywania CMOS wtedy traca napiecie i gubia sie ustawienia (a wlasciwie wracaja do domyslnych). Wtedy moze wystapic tez komunikat "CMOS checksum error" lub "CPU is unworkable..."

@Seqiu - jak tylko sciagne ten dysk to zobaczymy co sie da zrobic ... ale dzisiaj juz raczej z tego nic nie bedzie... wlecze sie 0,5 kb/s...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2005 o 18:00, Ledoke napisał:

Oczywiecie chodzilo mi o windows ;)

można z poziomu windows. ale nie wiem czy nie trzeba będzie wiersza poleceń użyć (sprawdz zarządzanie dyskami. może tam będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy na komputerze w nieokreślonych sytuacjach (np.: podczas pracy w internecie, podczas grania w gry też nieokreślone) pokazuje mi się błąd: zrzucanie pamięci fizycznej na dysk (jest to napisane na niebieskim tle białymi literami (chyba pod Biosem)). Błąd zaczął pojawiać się jakiś tydzień po dokupieniu kostki RAM-u (256Mb). Wirus to na pewno nie jest gdyż komputer sprawdzałem kilkakrotnie programem mks_vir (który jest na bieżąco aktualizowany). Jeśli ktoś wie co to może być i co z tym zrobić niech mi odpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Po jakims czasie używania kompa wyłanczają mi się urządzenia audio. Nie moge słuchać muzy, uzywać mikrofonu ani używać MIDI itp. Nie można ich wlączyć, dopiero restart systemu pomaga. Dodać też trzeba, że to się dzieje tylko gdy nie urzywam żadnych urządzeń audio tzn. że gdybym miał cały czas wlączonego Winampa i by muzyka leciała to by się nic nie wylączyło, to się dzieje dopiero po kilku minutach bezczynnośći urządzeń audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 21:01, Ciej napisał:

Podczas pracy na komputerze w nieokreślonych sytuacjach (np.: podczas pracy w internecie, podczas grania w gry też nieokreślone)
pokazuje mi się błąd: zrzucanie pamięci fizycznej na dysk (jest to napisane na niebieskim tle białymi literami (chyba pod
Biosem)). Błąd zaczął pojawiać się jakiś tydzień po dokupieniu kostki RAM-u (256Mb). Wirus to na pewno nie jest gdyż komputer
sprawdzałem kilkakrotnie programem mks_vir (który jest na bieżąco aktualizowany). Jeśli ktoś wie co to może być i co z tym
zrobić niech mi odpisze.


sciagnij i uruchom "Windows Memory Diagnostics"

http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp

dzieki temu dowiesz sie ze winna jest pamiec :) (albo upewnisz sie ze to nie ona:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się