Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Planescape: Torment

3582 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2005 o 18:54, Łowca Gier napisał:

Oficjalnie otwieram :) tu temat o jednej z najlepszych gier czyli (famfary) Planescape Torment!!!


O tak. P:T to zdecydowanie jedna z najlepszych gier RPG. Wie ktoś coś może o części drugiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że część druga kiedykolwiek powstanie. Jedynka chyba nie przyniosła jakichś kokosów twórcom. Pewnie za ambitna i zamiast dopracowanej grafiki serwowała graczom opis, poetycki wręcz, ale nadal opis.

Druga część musiałaby poza tym opowiadać inną historię w świecie Planescape, bo ta jest już zakończona. I to u każdego w inny sposób. Jak tworzyć kontynuację, jak się nie wie od czego zaczyna... W sumie...

SPOILER:


Bezimienny móg już przestać istnieć, jeśli ktoś tak chciał :)


A poza tym gra musiałaby być w pełnym 3d i ze wszystkimi shaderami, żeby zdołała konkurować z innymi tytułami. To akurat wyszłoby jej na dobre. Niestety, musiałyby być znacznie uproszczone dialogi i zmniejszyć ilość możliwych dróg postępowania. Wyszłoby z tego w końcu Baldur''s Gate (rzecz jasna w 3d). To, za co cenimi P:T to dialogi i jej rozbudowany świat. Aby gra odniosła sukces musiałaby z tego zrezygnować. Czy tego byśmy chcieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz, że za bardzo demonizujesz rozwój technologiczny? Gry wcale nie muszą mieć prostych dialogów, aby grafika była ładna (popatrz na ten przykład na KotORa, szczególnie jego drugą część - dialogów w nim mrowie, wiele z nich jest bardzo rozbudowanych). Planescape 2 wcale nie musiałby być crapem. Wystarczy, że do jego produkcji zaprosi się wirtuozów w kreowaniu niesamowitych i miodnych gier RPG - co byś powiedział np. na sojusz Bioware i Obsidiana. Przecież Chris Avellore, producent KotORa 2 to ojciec Tormenta. Naprawdę sądzisz, że nie umiałby zadbać o jakość dialogów nowego Planescape''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2005 o 21:23, Vel Grozny napisał:

Druga część musiałaby poza tym opowiadać
inną historię w świecie Planescape, bo ta jest już zakończona. I to u każdego w inny sposób. Jak tworzyć kontynuację, jak
się nie wie od czego zaczyna... W sumie...


a może prequel zamiast sequela? i tak z pamięcią marnie, wiec można by przeżyć jakąś przygodę zanim zaczęliśmy sie uganiać za ravelą po raz drugi. Szukając jej żeby uczyniła nas nieśmiertelnym, bylibyśmy zabijani na śmierć ;) , a to już nie byłby planescape: torment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy druga część była by dobrym posunięciem...
jedynka była i jest genijalna... żaden inny rpg nie dorast P:T do pięt jeśli chodzi o klimat, muzykę i grafike (jak na tamte czasy) czarów...
P:T ahh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 22:13, SaaHaa napisał:

nie wiem czy druga część była by dobrym posunięciem...
jedynka była i jest genijalna... żaden inny rpg nie dorast P:T do
pięt jeśli chodzi o klimat, muzykę i grafike (jak na tamte czasy) czarów...
P:T ahh...

to widziałeś gdzieś lepsze czary? bo ja nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może nie lepsze ale konkurencyje...
czary ładnie wyglądaj w GW, WoW i w NWN... i pwno jeszcze w paru innych tytułach
ale w P:T sąnaprawde boskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czary w P:T określiłbym raczej jako artystyczne, bo choć są genialne zaprojektowane, to jednak tylko 2D. Ale autorzy się nad nimi napracowali. Wielki plus za zrobienie filmików do 9-levelowych czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 22:13, SaaHaa napisał:

nie wiem czy druga część była by dobrym posunięciem...
jedynka była i jest genijalna... żaden inny rpg nie dorast P:T do
pięt jeśli chodzi o klimat, muzykę i grafike (jak na tamte czasy) czarów...
P:T ahh...


Podpisuję się pod tym obydwoma rękami!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam mały komunikat:


Interesujesz się grami cRPG? Lubisz Planescape Torment, Baldur''s Gate lub Icewind
Dale? Chcesz o nich coś napisać? Mamy zamiar stworzyć stronę o tych grach. Poszukujemy od autorów tekstów, po autorów grafiki. Zainteresowany? Jeśli tak wejdź na
http://members.lycos.co.uk/:P
Przyłącz się- napisz na :P@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co? Dołączył się ktoś do naszego projektu? Ten mail to nie mój, to nie wiem czy dołączyliście się. Mail należy do współtwórcy strony, a ja jestem pomysłodawcą (stronki) i on nic mi nie napisał, czy coś dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raz że nie można reklamować stronek, a dwa że ja bym się stronką "na lycosie" wstydził chwalić ;]
... tymbardziej że nic właściwie tam niema ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 16:09, Łowca Gier napisał:

To co? Dołączył się ktoś do naszego projektu? Ten mail to nie mój, to nie wiem czy dołączyliście się. Mail należy do współtwórcy
strony, a ja jestem pomysłodawcą (stronki) i on nic mi nie napisał, czy coś dostał.

to jest temat o Planscape Torment a nie o stronie, której jesteś pomysłodawcą.
zanim napisałeś cokolwiek na forum, musiałeś zgodzić się na regulamin.
niewątpliwie pamiętasz, że zabronione jest :
Umieszczanie reklam lub ogłoszeń
Umieszczanie wypowiedzi niezwiązanych w żaden sposób z tematem dyskusji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 16:52, TYHE napisał:

to jest temat o Planscape
Torment a nie o stronie, której jesteś pomysłodawcą.
zanim napisałeś cokolwiek na forum, musiałeś zgodzić się na regulamin.
niewątpliwie
pamiętasz, że zabronione jest :
Umieszczanie reklam lub ogłoszeń
Umieszczanie wypowiedzi niezwiązanych w żaden sposób z
tematem dyskusji ...


Przepraszam, następnym razem będę stosował się do regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że P:T jest tak specyficzną i oryginalną grą, że nie powinna powstawać żadna kontynuacja. Nawet gdyby taka powastała to byłaby to marna komercha. Black Isle nie istnieje, więc kto miałby się podjąc zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kontynuacja tormenta jest niemożliwa... O_o znaczy jest, od momentu powrotu na Wojnę Krwii do ostatecznej śmierci Bezimiennego ;)

... ALBO możliwa jest DOWOLNA INNA gra w świecie Placescape :) (a tu możliwości są wielkie, w czasie rozgrywki dałoby się zwiedzić Sigil, różne Sfery, Forgotten Realms i Greyhawk :) to byłoby coś niesamowitego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 14:39, KHRoN napisał:

kontynuacja tormenta jest niemożliwa... O_o znaczy jest, od momentu powrotu na Wojnę Krwii do ostatecznej śmierci Bezimiennego
;)

... ALBO możliwa jest DOWOLNA INNA gra w świecie Placescape :) (a tu możliwości są wielkie, w czasie rozgrywki dałoby
się zwiedzić Sigil, różne Sfery, Forgotten Realms i Greyhawk :) to byłoby coś niesamowitego)


PT został niedoceniony. Ludzie grali w Baldura zamiast w Tormenta. Popatrzcie- Baldurowi przypisują wskrzeszenie RPG choć tak naprawdę zrobił to Fallout. KHRoN, twój pomysł jest dobry, ale bardzo trudno uzyskać prawa do tych swiatów (Zapomniane Krainy, Greyhawk i Planescape naraz )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak z tym nieoficjanym rozszerzeniem???
Idą prace dalej czy już nie???
Sam zagrałbym znowu ale czegoś nowego szukam... Jakiejś zagadki... bo obecnie to już na pamięć niemalże tą grę znam.

Prosiłbym o nie podbijanie wątków => to nie pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować