tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2012 o 18:20, kindziukxxx napisał:

takie porażenie jest przez różnicę potencjałów która dąży do równowagi a jak człowiek
łapie to jest idealnym zwarciem i uziemieniem.

w SG są montowane pasywne. Aktywne inaczej przetwarzają dźwięk, najprościej w aktywnym
jest mniej zwojów,ma wbudowany wzmacniacz i jest zasilany prądem stałym z baterii, a
sygnał wyjściowy jest czysty i bezpieczniejszy.

OK, czyli aktywne mają czystszy i jakby "ładniejszy" sygnał. Będę musiał się zastanowić nad ewentualną wymianą, w każdym razie dzięki wielkie za wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 18:45, juke napisał:

OK, czyli aktywne mają czystszy i jakby "ładniejszy" sygnał.

Czy ja wiem, czy ładniejszy. Zazwyczaj aktywne znajdują głównie uznanie fanów ''szatanienia'' i to zazwyczaj takiego naprawdę konkretnego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2012 o 18:45, juke napisał:

OK, czyli aktywne mają czystszy i jakby "ładniejszy" sygnał. Będę musiał się zastanowić
nad ewentualną wymianą, w każdym razie dzięki wielkie za wyjaśnienie.


no właśnie problem w tym że mają specyficzny sygnał i sam osobiście mam wsadzone przetworniki pasywne, bo dają brzmienie takie jakiego oczekiwałem,
bo takie EMG to z gitary hello kitty robią coś takiego - http://www.youtube.com/watch?v=aeEgMgRpYCM&feature=related :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 20:01, kindziukxxx napisał:

no właśnie problem w tym że mają specyficzny sygnał i sam osobiście mam wsadzone przetworniki
pasywne, bo dają brzmienie takie jakiego oczekiwałem,
bo takie EMG to z gitary hello kitty robią coś takiego - http://www.youtube.com/watch?v=aeEgMgRpYCM&feature=related
:)

Podoba mi się charakterystyczne, gibsonowskie brzmienie, ale jak widać coś za coś, bo takiego brzmienia jak na tym filmiku za Chiny bym nie chciał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka ludzie!

Zwracam się do doświadczonych i ogarniętych playerów, bo mam pytanie dość teoretyczne.

Mianowicie, co trzeba wiedzieć, by tworzyć takie solówki like this: Oczywiście nie mam na myśli techniki.

http://www.youtube.com/watch?v=O8yhIqBGbF4#

1:48

Według mnie to jest naprawdę syte solo, treściwe. Co trzeba znać i ogarniać, by móc takie coś stworzyć? Bo samą praktyką to raczej trudno byłoby owy twór sklecić.

Pytam, bo nie chodzi mi to tutaj o coverowanie, bo to w większym sensie aż tak dużo nie daje, ale o tworzenie.

PS: Kto mówił, że w punku nie ma dobrych solówek? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tworzenia dobrych partii solowych wystarczy znajomość pentatoniki i skali durowej, czasami można połączyć ze skalą półton- cały ton, tak mi się przynajmniej zdaje.
I co trzeba w tym umieć?
Improwizacja to granie różnych lików które wymyśla się samemu, bądź uczy słuchając improwizacji innych i nie tylko, bo można też znaleźć materiały oraz oglądać cudze improwizacje.
Trzeba też wiedzieć, że do danej tonacji nie pasuje bend na każdym progu, nawet jeśli zakres dźwięków skali takowy obejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2012 o 23:59, Bezi_113 napisał:

Do tworzenia dobrych partii solowych wystarczy znajomość pentatoniki i skali durowej,
czasami można połączyć ze skalą półton- cały ton, tak mi się przynajmniej zdaje.
I co trzeba w tym umieć?
Improwizacja to granie różnych lików które wymyśla się samemu, bądź uczy słuchając improwizacji
innych i nie tylko, bo można też znaleźć materiały oraz oglądać cudze improwizacje.
Trzeba też wiedzieć, że do danej tonacji nie pasuje bend na każdym progu, nawet jeśli
zakres dźwięków skali takowy obejmuje.


Ta solówka zmotywowała mnie, by się uczyć w końcu na poważnie pentatoniki durowej, dzięki za odpowiedź :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 17:22, Bezi_113 napisał:

Pentatonika to pentatonika, skala durowa to inaczej skala jońska, jakoś tak weszło mi
w nawyk używanie tego określenia.


Ale przecież jest pentatonika durowa i molowa.

W ogóle... czy ta http://guitarplayer.republika.pl/spentadur.html pentatonika jest dobra? Bo mam jedną książkę i w niej jest pentatonika durowa od dźwięku G i pozycje są inne. Zatem... które to jest dobre, bo nie ogarniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pentatonika durowa od molowej różni się tylko przesunięciem schematu wyjściowego o trzy progi w dół, więc ucząc się molowej uczysz się durowej i vice versa.
Rację masz oczywiście Ty, to ja po prostu pomieszałem, pardon.
Ja osobiście używam tylko pentatoniki molowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 20:47, Bezi_113 napisał:

Tak, ale pentatonika durowa od molowej różni się tylko przesunięciem schematu wyjściowego
o trzy progi w dół, więc ucząc się molowej uczysz się durowej i vice versa.
Rację masz oczywiście Ty, to ja po prostu pomieszałem, pardon.
Ja osobiście używam tylko pentatoniki molowej.

Eeeeeeeh, nevermind :P
Chciałem tylko zaznaczyć, że istnieje to przesunięcie i niekoniecznie trzeba uczyć się wszystkich schematów od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, męczę się ponad pół roku na akustyku skywaya, przedtem przez cztery miechy miałem klasyka everplay (piszcie co chciecie, a ja to wiem co o nich napiszecie:). Chciałbym kupić gitarę elektryczną, trochę się naczytałem, a i tak wolałbym spytać o radę, bo nie chciałbym żałować zakupu gitary, a w dwóch poprzednich nie miałem wyboru. Lubie słuchać Rocka, Pop-Rocka zagrać też bym bardzo chciał. Teraz nakręcony jestem na Perfect i Wilki, troche Dżemu, ale czasem jak usłyszę pasujacą memu uchu melodię to próbuję ją zagrać, żałuje tylko tych efektów które towarzyszą elektrykom. Dobra, do rzeczy.
1) Chciałbym wydać ok 800zł na gitarę elektryczną
2) Kiedyś ktos dał mi pograć na Squierze Stratocaster, bardzo mi pasował, ale to jedyna gitara elektryczna którą miałem w ręku, mam nadzieję że inne leżą w dłoniach podobnie dobrze. Czy taki Squier byłby dobry na Rock itepe?
3) Oczywiście czasem niewielkie solówki, część grana ze słuchu. Prawie żadnego wymiatania, moze za kilka lat:)
4) Narazie gra bez wzmacniacza, o i czy słyszałbym coś ze słuchawek gdybym je podłączył pod gitarę? Czy potrzebna jest gitara na baterię?
5) Na elektryku gra sie łatwiej niz na akustycznej?
6) Jak coś mi się przypomni to dam znać. No moze niewielkie akcesoria, pas itepe. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2012 o 20:53, Langier napisał:

1) Chciałbym wydać ok 800zł na gitarę elektryczną

powinno wystarczyć,

Dnia 25.02.2012 o 20:53, Langier napisał:

2) Kiedyś ktos dał mi pograć na Squierze Stratocaster, bardzo mi pasował, ale to jedyna
gitara elektryczna którą miałem w ręku, mam nadzieję że inne leżą w dłoniach podobnie
dobrze. Czy taki Squier byłby dobry na Rock itepe?

Squier nada się na Rock

Dnia 25.02.2012 o 20:53, Langier napisał:

3) Oczywiście czasem niewielkie solówki, część grana ze słuchu. Prawie żadnego wymiatania,
moze za kilka lat:)

kwestia ćwiczeń

Dnia 25.02.2012 o 20:53, Langier napisał:

4) Narazie gra bez wzmacniacza, o i czy słyszałbym coś ze słuchawek gdybym je podłączył
pod gitarę? Czy potrzebna jest gitara na baterię?

gitara - wieża, ew. gitara kompter, z słuchawkami nie dasz rady bez wzmocnienia sygnału.

Dnia 25.02.2012 o 20:53, Langier napisał:

5) Na elektryku gra sie łatwiej niz na akustycznej?

wygodniej, cieńszy gryf itp, od razu dodam że squiery są mega wygodne, i jest to jeden z tych pozytywów który pozwala zamaskować wady :)

Dnia 25.02.2012 o 20:53, Langier napisał:

6) Jak coś mi się przypomni to dam znać. No moze niewielkie akcesoria, pas itepe. Dzięki.

pisz :)

znalazłem coś takiego :
http://allegro.pl/vintage-v99-nowa-super-cena-wietrzenie-magazynu-i2166975468.html
powinna być lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 21:33, kindziukxxx napisał:



Od razu pisz czemu lepsza?:) O fajowa ma 22 progi, przydadzą się. Raczej nie będę kupował przez internet ale zapamietam model tej gitary i w jakimś sklepie będę wybierał to koniecznie tej poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się