tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2012 o 23:17, Albii napisał:

> a naprężenie gryfu zmieniłeś? powinieneś lekko go poluzować, no chyba że masz strata
on z deski może brzęczeć :)
Dziekuje mistrzu, struny juz prawie leza na gryfie(podstrunnicy*) i zero brzeczenia.

no spoko, ale nie mistrzu bo źle mi się to kojarzy :D, jednak należy pamiętać o zmianie naprężenia gryfu przy zmianie rozmiaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>jednak należy pamiętać o zmianie naprężenia gryfu przy zmianie rozmiaru :)
Kompletnie o tym nie pomyslalem. Wczesniejsze zmiany rozmiarow strun byly na tyle malo drastyczne, ze nie wymagaly zmiany naprezenia, by gralo mi sie na nich przyjemnie. :) Najwazniejsze, ze teraz wszystko jest super. Jeszcze jutro, a wlasciwie dzisiaj, sprobuje znalezc optymalne ustawienie, bo cos czuje, ze jednak moze byc jeszcze lepiej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 20:32, gogiell napisał:

> http://tablica.pl/oferta/sprzedam-jackson-js32-rhoads-bk-stan-idealny-IDY1Xx.html

>
Masz jeszcze jakąś inną, nieelektryczną gitarę? V-ki są fajne, ale jeżeli to ma być twoje
jedyne wiosło to bym się zastanowił, bo ciężko się na tym gra na siedząco.

akurat RR są wygodniejsze od tradycyjnych V :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Potrzebna mi porada w sprawie wzmacniacza.

Przymierzam się do grania palcowanych utworów na ulicy w celach zarobkowych. Przyda się do tego wzmacniacz. Powinien być stosunkowo mobilny (niewielki, przenośny), umożliwiający zasilanie bateryjne (i przy tym raczej niezbyt prądożerny) i oczywiście zdolny do skromnego nagłośnienia ulicy.

Nie jest wymagana duża głośność. Chciałbym po prostu być na ulicy słyszalny nieco lepiej, niż jakbym grał bez użycia żadnej elektroniki.
Nie jest potrzebna pierwszorzędna jakość dźwięku. Oczywiście, w granicach rozsądku. Wypadałoby, żeby moja gitara nie brzmiała jak megafon obcinający dolne pasmo i drażniący uszy.
Efekty typu wah-wah, overdrive, reverb i inne podobne także są zbyteczne.

Co jesteście w stanie mi polecić/doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/roland-micro-cube-i2269440785.html albo nowy polowe drozej

Moja siostra uzywa go do cwiczenia spiewu, wiec troche mialem okazje sie pobawic i tez gralem nim na ulicy (ale nie dla zarobku tylko przelamywania niesmialosci do grania przed innymi ludzmi :P), 6 baterii AA starcza na dlugo, mysle ze nawet z tydzien jesli bedziesz grac 2-3h/dziennie i nie za glosno.

Inna kwestia to oczywiscie mozliwosci funkcyjno-brzmieniowe. Jak na swoja cene sa moim zdaniem bardzo dobre :D
Ale wlasnie jest pare niepotrzebnych efektow, brzmienie do rocka/metalu moze byc, clean bez rewelacji, ale duzo nie testowalem, bo rzadko gram na cleanie (ostatnio w zasadzie tylko improwizuje ze znajomymi blues/rock i heavy/doom rytmicznie w D i do tego mam inny sprzet).

Nie ma wielu przenosnych piecow, wiec przejdz sie do sklepu z wioslem i przetestoj.
Pamietaj tylko, ze w sklepie bedzie inaczej brzmialo niz na zewnatrz :)

W ostatecznosci moglbys wziac ze soba jakis duzy drewniany mebel, przylozyc gitare i grac. Nie jest glosno, ale gitara jest duzo glosniejsza, gralem tak jak pradu nie mialem pare razy (tylko nie wiem ile wytrzymasz, bo nie jest wygodnie :d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 23:08, kuba9876543210 napisał:

Dobra rzecz. Jest to na pewno jakiś konkret, jeżeli faktycznie miałeś z nim do czynienia i możesz powiedzieć, co i jak.

Sęk w tym, że drogie to. :/

Na allegro.pl wypatrzyłem wcześniej coś takiego:
http://allegro.pl/wzmacniacz-gitarowy-dimavery-ma-30-podreczny-nowy-i2282274249.html

Aczkolwiek nie wiem, czego mogę się po tym spodziewać. Informacje zawarte na stronie są dosyć obiecujące: cena niewygórowana, niewielka moc, małe wymiary i waga, zasilanie baterią 9V. A jednak ostateczną decyzję wypadałoby podjąć po przesłuchaniu wiosła.

Nie podałem jeszcze tej informacji, nie wiem czy istotnej: gram na akustyku z przystawianym singlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2012 o 23:08, kuba9876543210 napisał:

W ostatecznosci moglbys wziac ze soba jakis duzy drewniany mebel, przylozyc gitare i
grac.

Myślałem, że tylko ja gram w domu biurkiem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 23:38, gogiell napisał:

Myślałem, że tylko ja gram w domu biurkiem :D.


Jakoś ostatnio grałem sobie na sucho, bez wzmaka - cisza nocna, nie chciałem się narażać. W pewnym momencie obróciłem się tak, że korpus dotknął biurka.
Od tamtej chwili nie zastanawiam się nawet nad kupnem nowego sprzętu.

Tylko że wiecie, moje biurko to takie brzmienie raczej w stylu vintage Voxa, do szatanów nie polecam.

Takie o mam - http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59903709/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 23:08, kuba9876543210 napisał:

W ostatecznosci moglbys wziac ze soba jakis duzy drewniany mebel, przylozyc gitare i
grac. Nie jest glosno, ale gitara jest duzo glosniejsza, gralem tak jak pradu nie mialem
pare razy (tylko nie wiem ile wytrzymasz, bo nie jest wygodnie :d)


Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? :P Nigdy nie słyszałem o takiej metodzie i nie wiem "co i jak", a przyznaję, że mnie zaciekawiłeś ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak nabędę tego Jacksona, ale tu mnie naszła myśl, że może polecicie jakieś piece bądź nawet gitary. Wiecie, może są tańsze a lepsze, a zaoszczędzić zawsze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 11:55, konio1073 napisał:

Pewnie i tak nabędę tego Jacksona, ale tu mnie naszła myśl, że może polecicie jakieś
piece bądź nawet gitary. Wiecie, może są tańsze a lepsze, a zaoszczędzić zawsze lepiej.

Ty nam lepiej powiedz co chcesz grać i za ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 01:15, Gumisiek2 napisał:

Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? :P Nigdy nie słyszałem o takiej metodzie i nie wiem
"co i jak", a przyznaję, że mnie zaciekawiłeś ;-)


Przykladasz korpus albo glowke do jakiegos mebla i delektujesz sie rezonowanym (?) dzwiekiem przekazywanym z pudla do masy drewna, poeksperymentuj z roznymi meblami w roznych pozycjach, ktore najbardziej wzmacniaja dzwiek, nizsze dzwieki sa mocniej wzmacniane. Jak nie masz wzmacniacza i uda Ci sie jakos wygodnie ustawic (i najlepiej usiasc) to mozna cwiczyc bez wzmacniacza, oczywiscie nie spodziewaj, ze bedziesz brzmiec deathmetalowo czy ze bedzie glosno (u mnie najlepiej brzmi pierwsza polowa gryfu liczac od glowki), ale do lzejszych rzeczy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 11:55, konio1073 napisał:

Pewnie i tak nabędę tego Jacksona, ale tu mnie naszła myśl, że może polecicie jakieś
piece bądź nawet gitary. Wiecie, może są tańsze a lepsze, a zaoszczędzić zawsze lepiej.

Jak Ci wpadła w oko to najlepiej brać [ew. wcześniej ograć].

Harrolfo
"Polecam" + "Cort"? :]

20120508144943

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jarek, ścisz kanapę, jak grasz!" :P
O takim sposobie nigdy nie słyszałem, ale z chęcią dziś wypróbuję :)
Tu dopiero pasuje "każdy orze jak może" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 15:25, nazgul47 napisał:

"Jarek, ścisz kanapę, jak grasz!" :P
O takim sposobie nigdy nie słyszałem, ale z chęcią dziś wypróbuję :)
Tu dopiero pasuje "każdy orze jak może" :P

Duża wadą mojego biurka jest niekompatybilność z efektami i trochę takie suche, "sklejkowe" brzmienie.

Zosia:
Gorzej, jak chłopak chce grać coś lżejszego i nie chce zostać mhrocznym ghitarzystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się