Zaloguj się, aby obserwować  
MARCOS

RACE: THE WTCC GAME - temat ogólny !

13 postów w tym temacie

Jeszcze dwa miesiące temu (+1 dzień) założyłem temat o grze GTR 2: FIA GT RACING GAME - http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11363&u=22 - a większość stwierdziła, że to tylko dla hardcorowców. Ta się składa, ze średnia ocena na serwisie gamerankings.com (jest to średnia ocena wszystkich wystawionych poprzez poszczególne serwisy internetowe) to aż 89.98 % (!!)!!:P Wiele serwisów dawało ponad 90 %, lecz ocena została obniżona poprzez ocenę gamesTM, gdzie dostała 80%:/ Mało? Warto wspomnieć, że ToCa Race driver 2 dostała tam zaledwie 85,1 %, a trzecia część 85,3 %. Od razu widać, ze GTR 2 jest grą wspaniałą i od wielu usłyszałem, że GTR 2 będzie hitem. Zdziwiło mnie tylko jedno, ''będzie''? Chyba jest....

No, ale przejdźmy do rzeczy, a jest nią nowa propozycja na zabawę programistów SimBin - RACE: The WTCC Game.
Na początek standardowe wiadomości, czyli ''statystyki'' gry na dzień dzisiejszy:


*RACE: THE WTCC GAME*
Producent: SimBin Development Team
Wydawca: SCi / Eidos
Kategoria: wyścigi / samochodowe
Dystrybutor PL: Cenega
Data Premiery:
- Świat: listopad / grudzień 2006 ( 24 listopada wg. danych SimBin)
- Polska: data nieujawniona
Tryb gry: single / multiplayer
Tryb multiplayer: LAN / Internet
Wymagania wiekowe: 3+
Nośnik: 1 DVD-ROM
Partnerzy: Eurosport
Oficjalna strona WWW gry: www.race-game.org

A czemu pisze takie rzeczy jak partnerzy??, Bo chcę wam pokazać, z jaka grą mamy doczynienia. Za chwilę po ''krótkim'' opisie zobaczycie, o co mi chodzi:)

Opis gry:

Jak juz wspomniałem jest to gra szwedzkich twórców GTR FIA GT RACING GAME 1 i 2 oraz GT Legends. Wszystkie z wymienionych dostawały wysokie oceny wśród portali internetowych, lecz nie oznaczało to powodzenia u graczy. Gry tej firmy są rzadko kupowane. Czemu? A no, jest to mało znana firma, która bardzo szybko zdobywa doświadczenie. O ile robi genialne gry brakuje nam czegoś nowego, tej grywalności czy pomysłów. Wszystko było dosyć standardowe, aż do grudnia tego roku, kiedy to odbędzie się premiera tejże gry. Zaprezentuje ona cos nowego, czym jest klasa WTCC...

Omawiany gra jak to zawsze w ''''tasiemcach'''' wyścigówek będzie połączeniem wszystkich zaprezentowanych przez tą grę. Programiści postawili szczególny uwagę położono na wysokim realiźmie rozgrywki. Wszystko w grze będzie błyszczeć licencjami. Samochody i tory wyścigowe będą wiernie odwzorowane przez fotografie, a bierzemy udział w tytułowych wyścigach pojazdów turystycznych - World Touring Car Championship. Zostały one nadzorowane oczywiście przez Car international organization (FIA). Licencja obejmuje sezon roku bieżącego, co jest naprawdę ciekawe.

Jak juz wspomniałem licencje obejmuje nie tylko sezon, ale i wszystkie samochody i tory, jakie zobaczyliśmy w tym roku na Eurosport klasie WTCC. Są nawet wszyscy kierowcy oraz teamy, do których należeli, a będzie ich aż 27 co znacznie robi grę ciekawszą. Niestety jak to przystało na realistyczne i licencjonowane wyścigi musimy się również liczyć z wyborem samochodów, bo jest ich 9 z sześciu marek: - Alfa Romeo 156, 156 GTA, - BMW 320SI E90, 320I 346, - Chevrolet Lacetti, - Seat Toledo Cupra i Leon i - Peugeot 407 oraz -Honda Accord Euro R. Każdy samochód ma zachowywać się jak w rzeczywistości, będzie miał własne osiągi i zachowanie na torze. Marki również będą się między sobą różniły cechami, np: BMW najbardziej zwrotne a Honda najszybsza, zaś Chevrolet najlepsze przyśpieszenie. Wyścigi rozgrywane są na prawdziwych i szczegółowo odwzorowanych torach wyścigowych, a jednym z ważniejszych jest Monza we Włoszech, Magny Cours we Francji oraz Brands Hatch w Wielka Brytania doskonale znany miłośnikom ToCa Race driver, gdzie możemy się na nim ścigać w pierwszej, drugiej i trzeciej części cyklu.

Do dyspozycji gracza oddano kilka zróżnicowanych trybów zabawy:
- Open Practice: Pozwala graczowi próbować jego zdolności w stosunku do zegara albo po prostu poznawać różne tory i styl jazdy bez ograniczeń, gdzie możemy jeździć dowolnie.
- Quick Race: szybkie wyścigi, w których bierzemy udział po wyborze toru i samochodu.
- Race Weekend: Pozwala graczowi uczestniczyć w całych sesjach podczas wyścigów weekendu. W finale będą dwa wyścigi.
- Championship - daje graczowi możliwość udziału w pełnym kalendarzu 2006 mistrzostw WTCC, gdzie obowiązują nas przepisy FIA, czyli kary za nadmierną wagę pojazdu oraz całej reszty.
- Driver Duel: gracz ma wypróbować swoje możliowści ścigając się ze sobą o najlepszy czas, aby zostać kierocą światowym.
- Time Attack: tutaj jak nazwa mówi, atakujemy swój najlepszy czas w celu go pobicia. Szukamy optymalnego toru jazdy, aby skrócić czas nawet o częśći setne sekundy !!

Zawodnicy gromadzą tu punkty, które podliczane są do ogólnej klasyfikacji. Nie zabrakło też oczywiście pełnoprawnego multiplayera, w którym do wyścigu może przystąpić nawet 26 graczy.

Model jazdy w dalszym ciągu prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. A teraz, co nas urzekło w poprzednich częściach szwedzkiego ''biura'' :P Oczywiście na pierwszy rzut oka, bo większość wypadła na pierwszym zakręcie. Chodzi mi o model uszkodzeń, który jest bardzo symboliczny. Mimo screenów, gdzie prezentował się on całkiem dobrze, gorzej spisało się to w grze. Tym razem mamy doczynienia z profesjonalnym modelem uszkodzeń. Przygotowano także realistyczne kokpity poszczególnych maszyn. Licznych usprawnień doczekała się także oprawa wizualna. Zadbano między innymi o lepiej odwzorowane efekty pogodowe. Gracz musi też niejednokrotnie korzystać z wycieraczek, gdyż deszcz w wyraźny sposób potrafi ograniczyć widoczność.

Tą gra zadowolą się tylko posiadacze PC jak to przystało na SimBin:)

Właśnie ściągnąłem demo i jutro zdam z niego relację. Zajmuje ono 338 mb, a można je pobrać z oficjalnej strony gry. Bardzo polecam, gdyż znajdziecie tam wiele różnych informacji, oczywiście ciekawych :P
A na koniec nie dam kilka screenów (Internet zawodzi), a jutro zrobię kilka swoich. Co dziwne już jest zaprezentowana okładka gry oraz demo prawie dwa miesiące przed premierą. Nie tak jak Electronic Arts :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem wczoraj w demo i jestem pod wrażeniem. Coć demo nie prezentuje modelu zniszczeń, gdyż za dużo nei możan oczekiwać ponad półtora miesiaca od premiery. Bardzo ciekawie się prezentuje i wciąga co było moim zwątpieniem, bo GTR''y były sosyć nudne i ''szare''. Teraz jest więcej barw. Tak jak w poprzednich grach szwedzkiego studia, mamy opcje włączenia przycisku, który ogranicza prędkość w boksie. Ciekawą funkcją jest także przyśpieszenie czasu, gdzie 100 metrów przejezdżamy w ciagu niecałej sekundy. Oczywiscie powoduje to także przyśpieszenei czasu licznika okrążeń. Polecam wam zagrać w nia, gdyż jest to ciekawa propozycja dla fanów wyścigów gier komputerowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... myślę, że gry nie opłaca się kupować ze względu na cenę patrząc się na GTR2 ;/ Gra posiada ten sam silnik graficzny, jest tej samej produkcji, ma ten sam silnik fizyczny a cena to 99,90 zł gdzie GTR 2 FIA GT Racing Game kosztuje 29,90zł a mało tego jest w niej o 130 samcohodów więcej, a na tym się nie kończy bo jest o 24 więc tras co łamie RACE podwójnie :( Ostatecznei nie mam zamiaru wydać an tą grę tyle kasy zważając na tańszego i lepszego ''''gieteera''''. No może okładak jest fajna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po grze w demo jeśli miałbym wybierać to kupiłbym sobie jednak WTCC. Grafika jest ładniejsza niż w GTR2, prowadzenie samochodów turystycznych z mocą około 280 KM na jednej osi daje większą frajdę niż poruszanie się dużo mocniejszymi samochodami w GTR. Może sprawię sobie WTCC na gwiazdkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 18:58, DFF-MayA napisał:

witam
a wie ktos moze kiedy ma byc oficjalna premiera WTCC a polsce ????


Witamy ;]

Grudzień 2006 - taka data widnieje na stronie Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 18:58, DFF-MayA napisał:

witam
a wie ktos moze kiedy ma byc oficjalna premiera WTCC a polsce ????

Również witam :)
Niestety nei ogłoszono oficjalnej daty, lecz wiadomo, ze premiera nastąpi pod koniec grudnia tego roku . Narazei czekamy na datę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj widziałem zwiastun najnowszej części i nieźle się uśmiałem. Gra wygląda jak jakaś darmowa produkcja, jakiegoś nieznanego studia, które chcę zaistnieć :P
Biedne i to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy ktokolwiek bawi się jeszcze w tą grę, ale ja ją odkryłem na nowo i daje mi ona sporo frajdy, więc przedstawiam mój problem.

Jak w trakcie treningów, kwalifikacji, rozgrzewek zjechać do boksu tak by być automatycznie przyjętym do garażu?

W tej chwili jadę kilka okrążeń, chcę zjechać do boksu na zmianę ustawień, wciskam przycisk "Pit In Request", zjeżdżam i... nic. Muszę wciskać ESC i z menu wybierać "Back to garage". W sumie nie wiem nawet czy jest taka możliwość, ale skoro była ona w GT Legends to czemu nie miałoby jej być i w nowszym dziele ludzie z SimBin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować