Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Saga o wiedźminie - quiz

5853 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2006 o 18:13, zbysheck napisał:

Mam pomysł: może dla wprowadzenia trochę dynamiki, jak ktoś odgadnie, to od razu bedzie zadawał?

Ja się zgadzam ,ale co ,jak ktoś źle odgadnie ? Może poprawność odpowiedzi będą sprawdzać wszyscy obecni w wątku forumowicze ,a nie tylko pytający ? Co wy na to ? ;]

Skoro teraz kolej na moje pytanie ,więc się pytam :D:D

Jak się nazywa pierwszy krasnolud ,którego poznajemy w Sadze ( pomijamy "Ostatnie Życzenie " i "Miecz Przeznaczenia " ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 19:53, tread71 napisał:

> Mam pomysł: może dla wprowadzenia trochę dynamiki, jak ktoś odgadnie, to od razu bedzie
zadawał?
Ja się zgadzam ,ale co ,jak ktoś źle odgadnie ? Może poprawność odpowiedzi będą sprawdzać wszyscy
obecni w wątku forumowicze ,a nie tylko pytający ? Co wy na to ? ;]

Skoro teraz kolej na moje pytanie ,więc się pytam :D:D

Jak się nazywa pierwszy krasnolud ,którego poznajemy w Sadze ( pomijamy "Ostatnie Życzenie
" i "Miecz Przeznaczenia " ) ?


to było na tej wielkiej fecie z Jaskrem... ino jak sie on zwał?
może Dennis Cranmer? Pamiętam że był w opowiadaniach, ale nie jestem pewien czy to on był pieerwszy w sadze(i czy w ogóle był), ale może sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dennis Cranmer ,owszem ,jest w Sadze ,ale pojawia się dopiero w ostatnim tomie - funduje Jarre posiłek i pokazuje drogę do komisji poborowej . Kombinujesz dobrze - pierwszego krasnoluda w Sadze spotykamy w czasie koncertu Jaskra pod dębem Bleobherisem na samym początku "Krwi Elfów " ,ale to nie Dennis Cranmer .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 18:09, tread71 napisał:

Dennis Cranmer ,owszem ,jest w Sadze ,ale pojawia się dopiero w ostatnim tomie - funduje Jarre
posiłek i pokazuje drogę do komisji poborowej . Kombinujesz dobrze - pierwszego krasnoluda
w Sadze spotykamy w czasie koncertu Jaskra pod dębem Bleobherisem na samym początku "Krwi Elfów
" ,ale to nie Dennis Cranmer .


może coś podopowiesz, bo jak jaki moderator zobaczy, że topic niepopularny to nam zamknie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem zbytnio ,jak podpowiedzieć ,bo nie pamiętam w jakim miejscu Sagi oprócz tym o które pytam występuje ten osobnik :P . Powiem ,że ma rudą brodę i brał udział w bitwie pod Sodden .

Aha ! :D I to jego autorstwa jest tekst o trzech lwach na tarczy pewnego rycerza " Dwa s**ją a jeden warczy " a także prawda życiowa "każdy szermierz d***a kiedy wrogów kupa " :D

Jeżeli dalej nie będziecie mogli odgadnąć ( Szczerze powiedziawszy zupełnie niespodziewałem się ,że ta zagadka sprawi Wam tyle trudności . Najśmieszniejsze jest to ,że wybrałem tą ,bo inna którą wymyśliłem wydała mi się zbyt trudna :D ) wtedy podam inicjały krasnoluda .

A później to już chyba zmienię zagadkę ,bo nie ma sensu męczyć się ciągle nad tym samym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o te inicjały mi głównie chodziło, bo całą sytuację pamiętam (jak można zapomnieć), tylko właśnie mi wypadło z głowy nazwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 01:13, toolek napisał:

Yarpen Zigrin? (chyba tak się pisze xD)


nie, już było wyżej że to nie on (kurde, żebym miał teraz książkę pod ręką :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 01:22, zbysheck napisał:

to ja na początek cuś prostego:
Jak się nazywał "Konik"?

Nie wiem czy o to chodzi ;D
Wiedźmina- Płotka
Jaskra- Pegaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 01:25, toolek napisał:

> to ja na początek cuś prostego:
> Jak się nazywał "Konik"?
Nie wiem czy o to chodzi ;D
Wiedźmina- Płotka
Jaskra- Pegaz


nie, nie- chodzi o jednorożca Ciri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować