Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2014 o 17:38, Isildur napisał:

> A może podczas instalacji masz do wyboru języki to zamiast wybrać Polski wybierz
Niemiecki
> i może o to ci chodzi

W polskiej wersji językowej nie ma wyboru języka, jest tylko wersja PL...


Po zainstalowaniu patcha 1.75.14 możemy wybrać język gry już z poziomu opcji gry.
Tekstowo dostępne są wszystkie języki, w których gra się ukazała.
Jeśli mowa o audio, dostępna jest tylko ta wersja, w której gra była instalowana (w tym wypadku PL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 22:39, RobeN napisał:

Po zainstalowaniu patcha 1.75.14 możemy wybrać język gry już z poziomu opcji gry.
Tekstowo dostępne są wszystkie języki, w których gra się ukazała.
Jeśli mowa o audio, dostępna jest tylko ta wersja, w której gra była instalowana (w tym
wypadku PL).


A tego to nie wiedziałem :)
Dzięki za wyjaśnienie, szczerze nigdy nie chciałem zmieniać języka tej gry dlatego w tym przypadku moja niewiedza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy opłaca się ściągać Quest Pack 4 i Contest Mod ? Czytałem o nich wiele dobrego, choć nadal nie jestem przekonany. Wprowadzają one jakieś istotnie zmiany w rozgrywce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2014 o 21:50, Gumisiek2 napisał:

> Wprowadzają one jakieś istotnie zmiany w rozgrywce ?

No tak jakoś od cholery jest tych zmian. Miałem przyjemność tłumaczyć changelog do Quest
Packa. Znajdziesz go tutaj.

http://www.gothic.phx.pl/gothic3/infopage.php?id=34

Wielkie dzięki, jak i wielkie uznanie za tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wgrać Content Mod na już działającą grę? Chodzi o to, czy stare sejwy nie będą krzaczyć, czy będę musiał zacząć grę od początku.
Chciałem w sumie od początku Content Mod wypróbować, ale łatka polonizująca nie działa... najbardziej to mi zależy na pancerzach. :P Jeśli są w Quest Packu no to spoko, ale chyba raczej nie. No i jeszcze błędy i stabilność: jak mocno ten mod wpływa na nią? :P (i czy zbroje są dostępne?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quest Pack dodaje nowe zbroje, ale znacznie więcej dodaje ich Content Mod. Aby rozgrywka po zainstalowaniu CM przebiegała prawidłowo, należy rozpocząć rozgrywkę od początku. Możesz też spróbować zrobić kopię zapasową zapisanych stanów gry i zaryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2014 o 01:17, Gumisiek2 napisał:

Quest Pack dodaje nowe zbroje, ale znacznie więcej dodaje ich Content Mod. Aby rozgrywka
po zainstalowaniu CM przebiegała prawidłowo, należy rozpocząć rozgrywkę od początku.
Możesz też spróbować zrobić kopię zapasową zapisanych stanów gry i zaryzykować.

A co z tym spolszceniem?? Co zrobić, żeby działało? Jak chcę zainstalować to pokazuje, że nie wykryło Content Moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2014 o 22:13, LubieWafle napisał:

A co z tym spolszceniem?? Co zrobić, żeby działało? Jak chcę zainstalować to pokazuje,
że nie wykryło Content Moda.

Jeszcze jedno pytanie: czy na wersję z CD-Action muszę instalować patch 1.75?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... udało się zainstalować, jednak przy próbie włączenia gry pojawia się Where is the Guru? (błąd, który nawet w 2009 mi się nie pojawiał)... odinstalowałem wszystko i jeszcze raz zainstalowałem. ER działa bez zarzutu, jednak jak zainstaluję Quest Pack to na nowo jest ten błąd Where is the Guru, a na dodatek pojawia się (przed uruchomieniem gry) taki komunikat, jak na załączonej ilustracji.

Dodam, że przed instalacją Content Moda i patcha 1.75 Gothic 3 1.74 działa z QP bez zarzutów. Teraz ten sam Gothic 3 1.74 z QP nie daje się uruchomić, mimo że po odinstalowaniu QP działa normalnie.

Sejwy zostały, mimo że nakazałem je usunąć. Czy jest możliwe, że jednak gra się nie cała usunęła i pewne elementy z CM zostały i to powoduje problem? Czemu jednak ER działa bez QP, a z QP już teraz nie chce w ogóle się włączyć?

(w ogóle... Where is the Guru to błąd dot. RAM i nie wpływa na późniejsze działanie kompa, tak? to dotyczy tylko gry?)

20140312000913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że po instalacji patcha 1.75.14 (lub 1.74) pozostają Ci w katalogu gry pewne pliki, których tam nie powinno być.

Poniższe katalogi powinny być PUSTE:

Gothic III\Data\_compiledImage\_Intern\
Gothic III\Data\_compiledImage\
Gothic III\Data\_Intern\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości przeprowadziłem test na 2 wersjach gry:

1. Edycja premierowa (1.08) zabezpieczona Tages
2. Edycja późniejsza (1.60) odbezpieczona

Obydwie instalowałem na systemie Windows 8.1 - przy żadnej nie wystąpił problem z instalacją ani DirectX ani VC++ Redist 2005.
Obydwie instalowałem do katalogu systemowego "Program Files (x86)"
Na obydwie instalowałem aktualizację 1.75.14.

Ani w jednym, ani w drugim przypadku nie wystąpił problem z dodatkowymi, nieprawidłowymi plikami.
W obu wypadkach gra działa prawidłowo.

Zatem fakt powstawania/pozostawania nieprawidłowych plików po instalacji oraz występowania błędu podczas instalacji pakietu VC++ Redist 2005 musi być związany z konfiguracją programową danego komputera - sprawa może być związana z uprawnieniami użytkownika lub z funkcjonowaniem programu antywirusowego.

Przeprowadziłem też test z jednym graczem. Gra nieprawidłowo mu się aktualizowała, jednak gdy otrzymał gotową wersję instalacyjną gry w wersji 1.75.14 dostępną na CDP.pl, gra zainstalowała się i działała prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadziałało! I to z tym nowym patchem! :)) Dzięki. A gra... no cóż, szybko działa, aż jestem zdziwiony. Czy za szybko to nie wiem, bo nie mam procesora AMD, jednak nie widzę jakby wszystko było przyspieszone. Czy ta łatka poprawia też płynność animacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2014 o 00:52, LubieWafle napisał:

Zadziałało! I to z tym nowym patchem! :)) Dzięki. A gra... no cóż, szybko działa, aż
jestem zdziwiony. Czy za szybko to nie wiem, bo nie mam procesora AMD, jednak nie widzę
jakby wszystko było przyspieszone. Czy ta łatka poprawia też płynność animacji?


Łatka 1.75.14 poprawia ponad 1000 błędów względem edycji premierowej 1.08. Długo można byłoby o tym pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gre z zainstolowanym Quest Packiem 4.2 i Content Modem 2.6.2 (btw. dzięki, za spolszczenie). Kupiłem sobie lekką zbroję bandyty z nadzieją, że będą np. jakieś questy od bandytów jak Ortega. Mimo to, na mój widok bandyci chcą ze mną walczyć. Czy w innych zbrojach bandytów jest tak samo? Jeśli można współpracować z bandytami to może mnie ktoś nakierować od których zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Gothiku 3 nie jest możliwa współpraca z bandytami. Nie należy ich traktować jak prawie osobny obóz, jak tych z pierwszego Gothika, lecz jako jednego z wielu przeciwników, jak wilki czy dziki.

EDIT: Obok grafiki przedstawiającej wygląd danego pancerza powinieneś mieć małą ikonkę, która informuje Cię, jak dana frakcja na niego zareaguje. Nie pamiętam opisów ani wyglądu wszystkich ikonek, ale zdaje się, że dwa skrzyżowane miecze oznaczają, że każda postać w grze będzie do Ciebie wrogo nastawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 12:02, Eternal101 napisał:

Mam pytanko jaki jest obecnie najnowszy patch do tej gry, chciałbym do niej wrócić ale
z takimi dropami grać nie będę ? ;>


Jest to 1.75.14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się