Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52586 postów w tym temacie

Jak widać, PIS owi nie wystarczy zawłaszczenie i uziemienie Trybunału konstytucyjnego i idzie o krok dalej i gra o całą stawkę: Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny złożył do TK skargę na wybór trzech sędziów TK z 2010 roku (Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika). "Nowy" TK na pewno to klepnie i w ten sposób PIS zyska kolejnych trzech sędziów i zablokuje TK na lata.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-spor-wokol-tk/newsy/news-prokurator-generalny-zaskarzyl-do-tk-wybor-trzech-sedziow-tk,nId,2336744#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

• Upvote 1

Dnia 12.01.2017 o 18:46, lis_23 napisał:

Nie no, dobre: wg Konstytucji RP wybór sędziów musi być dokonany indywidualnie (po kiego grzyba, nie dociekam, pewnie jakieś bzdury prawnicze), a w zaskarżonej uchwale Sejmu RP niejako podsumowującej wyniki serii głosowań (a więc wybór indywidualny), choć upchniętych do jednego punktu obrad "Z żadnego z [przywołanych wyżej] paragrafów [uchwały] nie wynika indywidualny charakter dokonanego wyboru. Nie jest wiadome, na które zwalniane miejsca po sędziach kończących kadencję zostały wybrane poszczególne osoby.

Ciekawostka: oto jedna z uchwał Sejmu PiS-owskiego ws wyboru jednego z ichnich sędziów na stołek w TK, na miejsce ustępującego sędziego.

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WMP20160000393&type=2

O co można by się tu czepiać, hmm.

Uchwałodawca nie podzielił jednostek redakcyjnych aktu w taki sposób, by zaznaczyć indywidualność wyboru. Innymi słowy - dokonał wyboru grupowego.". Czyli: niech będzie co i jak chce, ale jeśli się to źle opisze, to to jest nielegalne. Żelazna logika.

Jakoś o nieprawidłowości podczas "głosowań PiS" praworządny Zbyszek się nie martwi. BTW PG Z. Ziobro w sprawie "grupowego" wyboru sędziów TK uderzył cytatem wprost z ustawy zasadniczej: zapisany w tym samym zdaniu limit 15 sędziów TK (tak, jak najbardziej zacytował go we wniosku) już nie burzy jego spokoju...

Swoją drogą: jak szybko PiS-owcy zmieniają zdanie - gdy zaskarżono ich wybór ich sędziów TK do TK, to tłumaczyli, że TK nie ma nic do sprawy.

Osobna sprawa to krótki okres na wystawienie cenzurki kandydatom z 2010 przez sejmową komisję, do czego Ziobro się nie odniósł - to pewnie tak samo mało istotny detal, jak 15 osobowy skład TK ;)

Edytowano przez zadymek

TK, przejęty, TVP i polskie radio, także, sądy i prokuratora już niebawem, "dobra zmiana" w szkole od września, likwidacja NFZ w tym roku, podobnie zmiana ordynacji wyborczej na wiosnę. Teraz naczelnikowi państwa zostały już tylko prywatne media:

http://biznes.interia.pl/media/news/teraz-prezes-wezmie-prywatne-media-ekspert-francuskie,2463223,5058

Czyli koniec TVNu i Polsatu?

21 godzin temu, zadymek napisał:

Nie no, dobre: wg Konstytucji RP wybór sędziów musi być dokonany indywidualnie (po kiego grzyba, nie dociekam, pewnie jakieś bzdury prawnicze)

Przypuszczam, że chodzi tutaj o to, aby w razie jakiś nieprawidłowości móc ewentualnie odwołać jednego, a nie wszystkich wybranych w danej uchwale.

Witam mam małe pytanie...chodzi o urlop wypoczynkowy normalna umowa pelny etat. W poprzedniej pracy wykorzystalem urlop 10 dni a przysługiwalo mi 7(wykorzystalem 10 bo Pani z kadr powiedziala ze od 1 stycznia od razu przysluguje mi caly urlop) bylem w Niemczech itp potem wrocilem i zaczalem w czerwcu prace u znajomego na poczatek nie bylo umowy bo zalatwil przez urzad pracy itp,umowe dostalem od 1 wrzesnia i w zwiazku z tym wykorzystalem 10 dni urlopu i przysluguje mi jeszcze 10 czy od wrzesnia do grudnia po 2 dni za miesiac? Ps pisalem o tym w temacie prawo ale nie wiem czy takie pytanie tu czy tam a potrzebuje szybkiej odp bo dopadla mnie choroba i nie wiem czy brac chorobowe czy urlop.

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się