Zaloguj się, aby obserwować  
Saref

Wiggles - temat ogólny

61 postów w tym temacie

Jeśli ktoś założył taki temat to serdecznie przepraszam ;)

Chciałbym pomówić o grze Wiggles. Jest to gra chyba mało znana. Grafika może nie jest najlepsza ,ale gra daje mnóstwo zabawy. W grze sterujemy małymi krasnoldkami którzy są górnikami. Każemy im co mają zrobić itp. Grałem w nią dawno u kolegi więc za wiele fabuły nie pamientam. Z gry można się pośmiać i pobawić w wolne dni. Moja oceny gry jest bardzo dobra bo lubie takie gry jak Wiggles. Czekam na wasze posty co śadzicie o tej grze.Daje zdjęcia z gry żeby ktoś zobaczył jak gra wygląda ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tą gre z gazety komputer Świat gry miła gierka tyle że trzeba miec do niej duzo cierpliwosci i to chyba wystarczylo zeby sie zniechecic(nie przechodzilem kampani wolalem skirmish)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KODY DO GRY
To niesą kody tylko triki :


Większość tricków jest poświęcona edytowaniu plików i zmianach we wpisach.
Tricki nie były sprawdzane, bawiłem się tylko z paroma.
Pamiętaj że robisz wszystko na własną odpowiedzialność!
Przed edycją polecam skopiowanie pliku.

Wszystkie pliki edytuje się jakimś edytorem tekstu, Np Notatnikiem.

1) W pliku "GENATTRIBIS.TCL" który znajduje się w katalogu: „Wiggles / data / Scripts / Misc" Gdy wigglesy długo się uczą jakiejś czynności, można zmieniać w tym pliku wartość liczbową.

Nahrung- jedzenie
Holz- drewno
Steine- kamienie
Metalle- metale
Transport- transport
Alchemie- alchemia
Service- serwis
Kampfkunst- walka
Schwertkampf- walka na miecze
Zweihandkampf- ???
Verteidigung- obrona
Schusswaffen- strzał
Kungfu- kungfu :-)
Gesundheit- zdrowie
Ernährung- odżywianie się
Aufmerksamkeit- uwaga
Stimmung- nastrój

Resztę rozgryźcie sami :-)

2) W pliku "SPARETIMETUNES.TCL" który znajduje się w katalogu: „Wiggles / data / Scripts / Misc"
Tu można manipulować wszystkim co jest związane z czasem, np. wiggles śpiąc w namiocie będzie regenerował siły w takim samym czasie jak by spał w sypialni.

W dziale // Störungen jest czas ile wigglesy będą przeznaczały na czynności np:
work- praca
bett- sen
sex- seks
talk- rozmowa
w dziale // Schlafgewinne jest określony "zysk snu"

Resztę znów rozgryźcie samemu.

3) Pliki "SPARETIMETUNES.TCL" i "TECHTREETUNES.TCL" w katalogu "Wiggles / data / Scripts / misc" zawierają wartości nad zdolnościami pojedynczych charakterów, które można edytować.

4) Nie jest to Cheat, lecz rozwiązanie problemu

Problem przy startowaniu gry z DVD
Usuń plik "WINSPI32.DLL" z katalogu "Windows / system" (PRZEDTEM SKOPIUJ GO DO INNEGO KATALOGU!!!), gra instalując się utworzy go samemu (prawdopodobnie), uruchom grę i powinno być wszystko dobrze. Jeżeli nie będzie działać skopiuj ponownie plik "WINSPI32.DLL" do katalogu "Windows / system" żeby przypadkiem czegoś nie popsuć :-)

5) Kiedy stawiasz budynek obok takiego który jest jeszcze w budowie możesz, przeważnie, budynki bliżej siebie stawiać (czasami nawet pół jedno w drugie!) !!!
Ważne: kiedy drugi budynek postawiony jest, nie może pierwszy być jeszcze gotowy. A więc najlepiej dwa Wigglesy budynki stawiają, pierwszy zaczyna robić i stawiasz drugi i przerywasz robienia pierwszemu, jak zostanie skończony drugi budynek kontynuujesz ronienie pierwszego. Jak nie będzie wam wychodzić to pokombinujcie samemu.

6) W pliku "FIGHT.TCL" w katalogu "Scripts / init" możesz edytować w ostatniej trzeciej części pliku bronie i ich skutek. Wszystkie bronie są tam uporządkowane według rodzaju. Przy początku pierwszego wyliczenia stoją włączenia obecnych wartości broni. Ostatni wpis w szeregu kończy np. minimalnie wymagania punktów doświadczenia by posługiwać się bronią np. miecz kryształu wartość 0.12 na 0.0 zastąpią możesz to bezpośrednio używać, bez pozyskania punktów doświadczenia.

7) Prawie wszystkie czynności, wartości tego są w pliku "TECHTREETUNES.TCL", zarówno, które materiały i doświadczenia dla produktów potrzebne są, jak także, przez co karły doświadczenie dostają.

Jeśli ktoś zna Niemiecki ma wszystko wytłumaczone na początku pliku, zarówno w tym jak i w "SPARETIMETUNES.TCL"

8) Z innych informacji dowiedziałem się że w pliku "GENATTRIBIS.TCL" zamieszczone są startowe (tzn. jak zaczynasz grę o nowa) wartości punktów doświadczenia

Jak to nastawić, żeby uczyli się wszystkiego jak najszybciej i żeby było wszystko najlepiej jak się da???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to dosc stary temat ale musze poruszyc pare kwestii gdyz mam ta gre jush od ladnych paru lat i zastanawiam sie czemu CdProject nie przyznaje sie do tej gry w serwisie gram.pl?? Zadnych patchow nic nawet wpisu nie ma w liscie gier. Raczej za szybko nikt mi na to nie odpowie ale tak tylko zagadalem.
P.S. Przeszedl ktos kiedys kampanie do konca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przeszłam kampanię do końca, ale to było już dość dawno…
Ostatnio miałam ochotę znów pograć w tę grę, ale pojawiły się następujące problemy:
Nie działa film na początku gry (co nie jest dużym utrudnieniem, tylko denerwującym) słychać tylko dźwięki, obraz w ogóle się nie odtwarza.
W trakcie gry nie słychać głosów postaci: Odyna oraz elfa we wprowadzeniu i Wigglesów podczas dalszej rozgrywki. Poza tym wszystkie inne dźwięki się odtwarzają, słychać nawet kroki Wigglesów.
Jak już wspomniałam grałam kiedyś w tę grą i nie występowały powyższe problemy. Mój komputer spełnia wszystkie wymagania gry. Jestem w kropce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 20:30, pingwinekbuli napisał:

siemka czy można jakoś zapobiec starzeniu sie wigglesów ??
jak tak to powiedzcie jak


Mogą wypić fontannę młodości.
Możesz w plikach jakoś pozmieniać, żeby byli nieśmiertelni, ale wrogowie też będą, więc nikogo nie pokonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 19:20, Paweł10 napisał:

Dlaczego nie mogę nacisnąć "ok"???


Bo jak masz w opcjach zaznaczoną rozdzielczość 1024x768 (4:3) to zaznacz opcję full screen (pełny ekran) wówczas powinno chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tragedia mam zabardzo porysowana płyte i niemoge jej odpalić
można skąś ściągnąć gre możę ??
albo mógłby mi ktoś przesłać pliki z płyty wigles na hpierzga@wp.pl lub zgadać sie na gg 8108678

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 19:45, Arti 101 napisał:

A u mnie nic nie mówią są dzwięki jak np.:chpdzą albo jest muzyczka ale nie mówią prosze o
pomoc co sie stało???


Też tak kiedyś miałem, ale ja miałem tak: włączyłem grę-było wszystko słychać, pograłem trochę-przestało słychać jak mówią. Teraz usunąłem grę to nie wiem czy działa, ale mi może nie działać przez to, ze mam bardzo brzydką płytę(ma już kilka lat, jest z czasów, gdy Wiggles było po 99zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 09:36, grand10pelu napisał:

A ja nie przeszedłem nawet pierwszej misji. Nie mogłem znaleźć bramy do podziemnego świata,
czy jakoś tak:) Poza tym gra mocno jajcarska:)


Ja byłem w drugim świecie i trochę tam pograłem, ale później już mi się nie chciało w to grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 09:26, Paweł10 napisał:

Też tak kiedyś miałem, ale ja miałem tak: włączyłem grę-było wszystko słychać, pograłem trochę-przestało
słychać jak mówią. Teraz usunąłem grę to nie wiem czy działa, ale mi może nie działać przez
to, ze mam bardzo brzydką płytę(ma już kilka lat, jest z czasów, gdy Wiggles było po 99zł)

Ja kupiłem w Fajnej Cenie. Ale fakt, gra ma swoje lata (nie za dużo ale jednak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2007 o 09:52, grand10pelu napisał:

Ja kupiłem w Fajnej Cenie. Ale fakt, gra ma swoje lata (nie za dużo ale jednak).


No bo po tylu latach, to już płyta mi się zniszczyła, dobrze że mogę jeszcze zainstalować tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 09:57, Paweł10 napisał:

No bo po tylu latach, to już płyta mi się zniszczyła, dobrze że mogę jeszcze zainstalować tą
grę.

Jeżeli się płytę prawidłowo przechowuje to i się ona nie niszczy/rysuje itp. Takie problemy mam bardzo rzadko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 10:03, grand10pelu napisał:

> No bo po tylu latach, to już płyta mi się zniszczyła, dobrze że mogę jeszcze zainstalować

> grę.
Jeżeli się płytę prawidłowo przechowuje to i się ona nie niszczy/rysuje itp. Takie problemy
mam bardzo rzadko:)


Cały czas leży w pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować