Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

DoW 2 będzie tak samo taktyczny jak CoH. Sam DoW pokazał swoją wyższość nad innymi RTSami, gdzie szło się na mase pojedynczych jednostek. Tutaj wymagało się microwania całymi oddziałami.

Cztery rasy wstarczyły by w zupełności. Tylko dla Relica balans jest pojęciem abstrakcyjnym i tu Blizzard wygrywa. Po za tym ludzie grajcy w SC nie wiedzą,że mają w cholere styczności z wh40k. Space Marines, Tyranidzi...A teraz nowe jednostki terrana to już kalka Smów (Reapers, Drop Pody) a Thor to nic innego jak Tytan Imperialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 19:44, General Sturnn napisał:

DoW 2 będzie tak samo taktyczny jak CoH. Sam DoW pokazał swoją wyższość nad innymi RTSami,
gdzie szło się na mase pojedynczych jednostek. Tutaj wymagało się microwania całymi oddziałami.

Cztery rasy wstarczyły by w zupełności. Tylko dla Relica balans jest pojęciem abstrakcyjnym
i tu Blizzard wygrywa. Po za tym ludzie grajcy w SC nie wiedzą,że mają w cholere styczności
z wh40k. Space Marines, Tyranidzi...A teraz nowe jednostki terrana to już kalka Smów
(Reapers, Drop Pody) a Thor to nic innego jak Tytan Imperialny.


Z tą kalką to przesadzasz. Po prostu taka moda, że obcy są "bio" i przypominają insekty, ludzie lubują się w mechach i pancerzach wspomaganych, a do tego dorzuca się jeszcze szczyptę Psi... Żaden plagiat. Na dobrą sprawę można by zarzucić komuś, że "ściąga", bo w grze są czołgi, albo wojownicy, którzy to pojawiali się już w milionach różnych gier...


Co do balansu - nigdy nie zrobisz dobrze każdemu, nawet gdybyś był najbardziej wprawną dziwką świata. I dlatego ciągłe wałkowanie Relica nie ma sensu. Wszyscy psioczą i wszyscy grają. Od kilku lat... Fakt - są bugi, które trzeba naprawić, ale pomijając niedociągnięcia, które podpadają pod patcha, cała reszta to widzimisię graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 11:32, Lord Avatar napisał:

Z tą kalką to przesadzasz. Po prostu taka moda, że obcy są "bio" i przypominają insekty,
ludzie lubują się w mechach i pancerzach wspomaganych, a do tego dorzuca się jeszcze
szczyptę Psi... Żaden plagiat. Na dobrą sprawę można by zarzucić komuś, że "ściąga",
bo w grze są czołgi, albo wojownicy, którzy to pojawiali się już w milionach różnych
gier...


Fakt jest taki,że Warhammer 40k jako swiat jest starszy niż StarCraft który pojawił się,w 1998 roku,wiec nie mow mi o tym,że teraz jest na to moda. Nie czepiam sie samych marines bo założenia są inne,ale oddziały szturmowe(Reapers) oraz Drop Pody to już żywa kalka...

Dnia 11.06.2008 o 11:32, Lord Avatar napisał:

Co do balansu - nigdy nie zrobisz dobrze każdemu, nawet gdybyś był najbardziej wprawną
dziwką świata. I dlatego ciągłe wałkowanie Relica nie ma sensu. Wszyscy psioczą i wszyscy
grają. Od kilku lat... Fakt - są bugi, które trzeba naprawić, ale pomijając niedociągnięcia,
które podpadają pod patcha, cała reszta to widzimisię graczy.


Widzimisię graczy? To jak wytłumaczysz to,że obecnie Elf/DE/Ork/IG i Kau biją bez problemu pozostałe cztery? Czy to są tylko urojone fantazje graczy? Za najlepszy przykład masz X Conflict niedawny. Ani ludze z fz ani z ToT, ani reszta: IMS, w4ap, SIN itd nie grała rasami takimi jak kejoz,SM,sob i Cron. Dlaczego? BO BALANS RELICA ZROBIŁ Z TYCH RAS NORMALNE OFIARY, które przegrywają z Wielką Piątką.
A ludzie grają,bo DoW i CoH to wg. najfajniejsze rtsy jakie wyszły. Oddzielny typ. Relic zrobił wielka rzecz tworząc obie te gry,ale dobił sam siebie tym,że leje na graczy i nie balasuje tego. Testerzy wzieli kase, zapewne za sprawdzenie czy w kampani nie ma jakis trudnych momentów...Najlepszym przykłądem jest lista rzeczy jakie nadchodzacy patch ma poprawic w samej kampani. O multi zapomnieli,poniważ normalni ludzie po DC wyciagnęli by wnioski że jedna rasa nie moze ownować wszystkich innych (Tau).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2008 o 15:50, General Sturnn napisał:

Fakt jest taki,że Warhammer 40k jako swiat jest starszy niż StarCraft który pojawił się,w
1998 roku,wiec nie mow mi o tym,że teraz jest na to moda. Nie czepiam sie samych marines
bo założenia są inne,ale oddziały szturmowe(Reapers) oraz Drop Pody to już żywa kalka...


Bzdura. To, że uniwersum Warhammera jest starsze niż SC niczego nie dowodzi. Może jeszcze zarzucisz Blizzardowi to, że jego marines (tak tak, MARINES...kalka, nie?) strzelają zamiast rzucać się na wroga z pięściami. Obejrzyj kilka filmów, i sprawdź kilka innych tytułów. Jak wyglądają obcy? To insektopodobne istoty posługujące się żywą bronią. Widzisz to WSZĘDZIE: Wojna Światów, C&C3, Universe at War i jakoś nikt nie wrzeszczy - plagiat! I słusznie. Bo to nie jest plagiat. WH40K nie ma monopolu na facetów w pancerzach bojowych, którzy korzystają z jetpacków i noszą dwie giwery... Zrozum.

Dnia 11.06.2008 o 15:50, General Sturnn napisał:

Widzimisię graczy? To jak wytłumaczysz to,że obecnie Elf/DE/Ork/IG i Kau biją bez problemu
pozostałe cztery? Czy to są tylko urojone fantazje graczy? Za najlepszy przykład masz
X Conflict niedawny. Ani ludze z fz ani z ToT, ani reszta: IMS, w4ap, SIN itd nie grała
rasami takimi jak kejoz,SM,sob i Cron. Dlaczego? BO BALANS RELICA ZROBIŁ Z TYCH RAS NORMALNE
OFIARY, które przegrywają z Wielką Piątką.


Ano. Tyle, że do niedawna wszyscy DARLI MORDĘ, że SoB są IMBA (i wogóle każdy, kto ma HB), a Tau jest znerfiony i ogólnie do bani. Poza tym, Chaos rządził jak zwykle, a Ork zawsze był silny. Eldar faktycznie dostał buffa i mogliby go ciut sprowadzić na ziemię. I tyle. Relic nie wprowadził żadnego patcha (jak doskonale wiemy), a opinie zmieniły się diametralnie. Nie pierwszy raz i zapewne nie ostatni. Tak, jak mówiłem - o ile nie mamy do czynienia z kuriozalną sytuacją, to ów wymarzony balans zależy od humorów graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 11:47, Lord Avatar napisał:

Bzdura. To, że uniwersum Warhammera jest starsze niż SC niczego nie dowodzi. Może jeszcze
zarzucisz Blizzardowi to, że jego marines (tak tak, MARINES...kalka, nie?) strzelają
zamiast rzucać się na wroga z pięściami. Obejrzyj kilka filmów, i sprawdź kilka innych
tytułów. Jak wyglądają obcy? To insektopodobne istoty posługujące się żywą bronią. Widzisz
to WSZĘDZIE: Wojna Światów, C&C3, Universe at War i jakoś nikt nie wrzeszczy - plagiat!
I słusznie. Bo to nie jest plagiat. WH40K nie ma monopolu na facetów w pancerzach bojowych,
którzy korzystają z jetpacków i noszą dwie giwery... Zrozum.


Lol,do samych marines nic nie mam...Konwencja jest inna. W SC są to głowne siły Terran, podstawowa piechota, zwykły nabór i stymulowanie neuronów. W wh40k sa to nadludzie itd.
A jesli chodzi o Tyrniadów to owszem, wszyscy korzystaja z tego ale na Boga, ktoś to musiał wymyśleć...W niemal każdym świecie fantasy są orkowie,ale nikt nie mowi,że Tolkien ich nie wmyslił...

Dnia 12.06.2008 o 11:47, Lord Avatar napisał:

Ano. Tyle, że do niedawna wszyscy DARLI MORDĘ, że SoB są IMBA (i wogóle każdy, kto ma
HB), a Tau jest znerfiony i ogólnie do bani. Poza tym, Chaos rządził jak zwykle, a Ork
zawsze był silny. Eldar faktycznie dostał buffa i mogliby go ciut sprowadzić na ziemię.
I tyle. Relic nie wprowadził żadnego patcha (jak doskonale wiemy), a opinie zmieniły
się diametralnie. Nie pierwszy raz i zapewne nie ostatni. Tak, jak mówiłem - o ile nie
mamy do czynienia z kuriozalną sytuacją, to ów wymarzony balans zależy od humorów graczy.



To ja nie wiem, w jakim ty tłume stałes żeś takie teksty usłyszał...SoB od poczatku było słabe. Mogłes nimi wygrać tylko,jeśli używałes Buga albo twoj skill i micro >> skill i micro przeciwnika. Chaos wcale nie rządzi bo SM składa go w t 1,5 a Tau od poczatku było imba a jeszcze dali im Barracudę xD Wiec nie wiem,ale chyba gramy w dwie rozne gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzies wyczytalem, ze Blizz chcial zrobic RTS w swiecie w40k, ale nie dogadali sie z Games Workshop, wiec zrobili Starcrafta, ktory bardzo duzo czerpie ze swiata 40stki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz. Ja zamiast stać w jakimbądź tłumie, po prostu grałem, i dlatego pamiętam jakie były najpowszechniejsze opinie. Co do SoB - mass flamerów, a potem HB w połączeniu z dobrze microwanymi Seraphami potrafi zdziałać cuda. Chaos jak rządził, tak rządzi nadal. Mass HB z supportem granatników gniecie wszystko równie skutecznie co wcześniej.

Co do Tyranidów tudzież Zergów. Fakt, ktoś to musiał wymyślić, i wcale nie było to GW :]
Co do Orków - otóż to. Wymyślił ich Tolkien, a nikt nie przyczepia się do Warcrafta i setek innych produkcji, w których takowi się pojawiają. A są też w uniwersum Warhammera. Może by tak pozwać GW...? LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 17:50, Lord Avatar napisał:

Co do Orków - otóż to. Wymyślił ich Tolkien, a nikt nie przyczepia się do Warcrafta i
setek innych produkcji, w których takowi się pojawiają. A są też w uniwersum Warhammera.
Może by tak pozwać GW...? LOL


Tylko popatrz na to co GW zrobił z Orkami. W wh40k to są grzyby :) Lubujące się w walce, na swój sposób głupie tudzież błyskotliwe, lubiące się trzaskać grzyby. Tego nikt wcześniej nie wymyślił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odmawiam im kreatywności :D Ale wykorzystali nieco zmieniony image "śródziemnego" Orka i doprawili go szczyptą własnych (niezłych) pomysłów. Zachowali nawet nazwę (gdyby w SC byli Tyranidzi, to co poniektórym gacie stanęłyby w ogniu...).

Ergo - nie ma w tym nic złego w czerpaniu z dobrych wzorców. Bez ogromnego wkładu z własnej strony, dobrej gry i tak się nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 15:04, General Sturnn napisał:

Tak z offtopicu...na dawnofwar.pl po jakim nickiem jesteś Panie Lord Avatar?


Praktycznie na każdym forum/czacie/gacie/po/tacie występuję pod tym nickiem. Podobnie jak we wszelkich grach online. Innym możliwym aliasem jest Baron Veyer i tutaj w zasadzie możliwości się kończą.

Ale jak narazie próżno na dawnofwar.pl szukać moich esejów czy choćby wierszyka, bo zaglądam tam bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 23:01, Lord Avatar napisał:

Praktycznie na każdym forum/czacie/gacie/po/tacie występuję pod tym nickiem. Podobnie
jak we wszelkich grach online. Innym możliwym aliasem jest Baron Veyer i tutaj w zasadzie
możliwości się kończą.

Ale jak narazie próżno na dawnofwar.pl szukać moich esejów czy choćby wierszyka, bo zaglądam
tam bardzo rzadko.



Nie no, bo chciałbym zebyś mi pokazał repa jak rozwaliłes SoB albo Chaosem jakiegoś dobrego DE albo Elfa :> I myślałem,że może zamieściłeś coś na forum dowa...ale jak nie to raczej utnę temat :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sturnn - ale wiesz... "dobry" to pojęcie względne :D Bo dla niektórych "dobry" jest servant, a dla innych np. Ty :D
A tak wrcając do offtopu, to Eld i Tau>all :D Oczywiście DOBRY ELD i DOBRY TAU. Bo to nie są rasy samograjki :P W przeciwieństwie do DE :P
A wracając do tematu - Relic o GW dużo ściągnęli od "starszych", ale też dużo dodali od siebie... Już chyba to co w świecie fantasy było do wymyślenia to zostało wymyślone :) Teraz można to już chyba tylko modyfikować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 21:12, Kubacube90 napisał:

Sturnn - ale wiesz... "dobry" to pojęcie względne :D Bo dla niektórych "dobry" jest servant,
a dla innych np. Ty :D
A tak wrcając do offtopu, to Eld i Tau>all :D Oczywiście DOBRY ELD i DOBRY TAU. Bo
to nie są rasy samograjki :P W przeciwieństwie do DE :P
A wracając do tematu - Relic o GW dużo ściągnęli od "starszych", ale też dużo dodali
od siebie... Już chyba to co w świecie fantasy było do wymyślenia to zostało wymyślone
:) Teraz można to już chyba tylko modyfikować ;)


No ja mowie dobry w pojeciu Santiago albo Darkiego bo Servant szmaci sie teraz jak mało kto xD Nie no, poprostu nie widze sensu dyskusji nad tym czy SoB i Kejoz są imba jeśli nie dostane repa do tego człowieka w którym on udowodni,że rozwala graczy pokroju Phynixxa, Inoactiva czy Santiago własnie... :p Bo grając SoB to ja i ,,imba" Chaos pobiłem,ale to nie jest uzasadnienie,że jest to rasa mogąca konkurować z IG/Elf/De/Ork/Tau ;p Poczytaj sobie jego argumenty to sam zobaczysz;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> DoW 2 będzie tak samo taktyczny jak CoH. Sam DoW pokazał swoją wyższość nad innymi RTSami,
> gdzie szło się na mase pojedynczych jednostek. Tutaj wymagało się microwania całymi oddziałami.
>
> Cztery rasy wstarczyły by w zupełności. Tylko dla Relica balans jest pojęciem abstrakcyjnym
> i tu Blizzard wygrywa. Po za tym ludzie grajcy w SC nie wiedzą,że mają w cholere styczności
> z wh40k. Space Marines, Tyranidzi...A teraz nowe jednostki terrana to już kalka Smów
> (Reapers, Drop Pody) a Thor to nic innego jak Tytan Imperialny.

Znaczy sie sugerujesz plagiat? Bo jak tak, to musze ci przyznac racje. Tylko z jednym sie nie zgodze. 4 rasy w DoW to za malo. W aktualnych wydarzeniach w uniwersum 40K, jesli dobrze policzyc, jest 11 armii:

- Space Marines
- The Inquisition (w calym pierwszym DoW jest tylko Sisters Of Battle)
- Imperial Guard
- Chaos Space Marines
- Chaos Deamonica (nieoficjalnie, oficjalna nazwa to Deamons, ale Deamonica jest bardziej kul :))
- Eldar
- Dark Eldar
- Necrons
- Orks
- Tyranids
- Tau

Tak wiec w DoW2 powinny byc przynajmniej te najbardziej sie liczace czyli Space Marines, Imperial Guard, CSM, Deamons, Tyranids i Necrons, a reszte moze dodac w jakims dodatku? A propos DoW2...to mam nadzieje ze postawia na fabule. Przeciez jest wiele mozliwosci...od Horus Heresy, przez ostatnie "Waaaagh!" Orkow oraz inwazji Tyranidow, do niedawnego przybycia Demonow. A w dodatkach moglyby byc kampanie np. Tau, w ktorym robia swoje mini-imperium, a tu bach - demony wyskakuja z nikad, chwila nieuwagi, i pol imperium diabli wzieli. Albo starania Ghazghkull Thraka. Tak nawiasem, to pierwszy DoW byl totalnie niemozliwy - tyle armii na JEDNEJ PLANECIE? Nie rozsmieszajcie mnie, oni nie byliby w pokoju przez wiecej niz 5 sekund nawet gdyby byli w tym samym ukladzie slonecznym...tfu, co ja pieprze - oni od kilkudziesiecu tysiecy lat nie moga utrzymac ZADNEGO pokoju bedac w tej samej galaktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości, armie wchodzące w skład Inkwizycji są dwie, i w żadnym wypadku nie można łączyć ich w całość. Sisterki to co innego, i DH to co innego. No i co do najważniejszych ras - dla każdego inna armia jest pupilkiem, i jest tą "najważniejszą". Jedynym obiektywnym źródłem, pokazującym jak dana armia jest ważna i niezbędna dla młotka, jest raport GW ze sprzedaży figurek, należących do poszczególnych ras. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gwoli ścisłości, armie wchodzące w skład Inkwizycji są dwie, i w żadnym wypadku nie można
> łączyć ich w całość. Sisterki to co innego, i DH to co innego. No i co do najważniejszych
> ras - dla każdego inna armia jest pupilkiem, i jest tą "najważniejszą". Jedynym obiektywnym
> źródłem, pokazującym jak dana armia jest ważna i niezbędna dla młotka, jest raport GW
> ze sprzedaży figurek, należących do poszczególnych ras. ;d
>

Blad. W sklad Iquisiton wchodza 2 grupy: Deamon Hunters oraz Witch Hunters, ktore z kolei dziela sie na wewnetrzne armie, takie jak Sisters czy Grey Knights. A DH i WH jak najbardziej mozna ugrupowac razem w Inkiwizycje. Co do "waznosci" armii...to w pewnym sensie masz racje, ale jesli chodzi o waznosc w "lore" 40k, to i te sie zmieniaja, w zaleznosci od tego ktora armia ma w danej chwili najwieksze szanse na dokopanie Imperium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primo - nay, iie, nope, NIE. NIE MA czegoś takiego jak armia - Inkwizycja. Nie ma i kropka. Nie baw się pliz tutaj w pisanie fluffu od nowa, zawsze sobie było Ordo Xenos i Ordo Malleus, potem doszło jeszcze Ordo Hereticus. To są trzy odmienne frakcje, a to że zusammen do kupy dają inkwizycję to nie jest ŻADEN argument. Bo w ten sposób to może w ogóle wymyślimy sobie frakcję "Ludzie", hę?? No bo w teorii to wszyscy, Guardsi, SM, DH, WH, Custodes, wszyscy podlegają temu dziadziusiowi w złotej puszce...więc, zgodnie z Twoim rozumowaniem, robimy jedną frakcję Terranie, Ludzie, wutever.

Secundo - Deamonsów jeszcze nie ma, będą za miesąc. :> Tzn. Codex już mają, ale nowa edycja dopiero w drodze. I jestem baaardzooo ciekaw jak wytłumaczą pojawienie się nowej armijki. Choć mam nadzieję że jakieś trzęsienie ziemi albo chirurgiczny ostrzał jonówek floty Tau zniszczy wszystkie projekty, arty, codexy i zapasy figurek, bo... kurczę, nie lubię jak ocenia się coś po pozorach, ale teraz nie wy3muję i muszę zrobić wyjątek... mówiąc młodzieżowo, tak "żalowej" armii jeszcze nie było w całym Młotku. Okazuje się że emo dotarło także do GW i wymyśliło różowe sukubki, błękitne latające trąbeczki i czerwone demon-pony... Why''oh''why zapomnieli oni o Demiurgiach...?!?

Tertio wreszcie - jak to już Dyzio Diablo zauważył, zechciej mniej patrzeć przez pryzmat własnego widzimisię i ukochanej armii, jeśli już starasz się wymyślić jakiś niezły wykaz armijek do DoWa2. Najbardziej kanoniczne są SM, CSM, Eldarsi, Orkz i ew. Tyranidzi z IG. Kpinę w żywe oczy odwalasz, kiedy nie wymieniasz zielonych chopaków (tak tak, wiem wiem Lordzie, Orkowie do gazu) i uszatych, za to ładujesz Necronsów nie wiem z jakiej paki oraz Demonetki. Zwłaszcza że Orkowie już są na 200% w grze, więc spoko. Skład zaproponowany przez pierwszego DoWa był chyba najbardziej optymalny, choć jak podejrzewam, marketing zmieni go na potrzeby rynku - i polecą Tyrki. Mam nadzieję, że Relic postawi się okoniem i nie wrzuci do gry EmoDemonów, bo wtedy...eech, sam już nie wiem co wtedy pocznę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 00:40, Dexter McAaron napisał:

Bo w ten sposób
to może w ogóle wymyślimy sobie frakcję "Ludzie", hę??

Space Marines tak naprawdę mało mają wspólnego z ludźmi. Są tak przerobieni mentalnie i fizycznie, że trudno ich uznać za ludzi. O Custodes nie wspominając. Tak, to obrońcy ludzkości, ale sami ludźmi nie są. A co do możliwości wprowadzenia Inkwizycji jako mixa...cóż, kto tam Relica wie. Były w końcu same Siostry, no nie? Ale to pewnie dopiero w jakimś dodatku. Na wstępie było by fajnie gdyby pojawiły się te same rasy co w DoW 1, podstawka. Chociaż, z drugiej strony nie zdziwiłbym się, jeżeli ujrzymy w grze robale :D. I Dexter McAaron, bardzo wątpliwe żeby Relic wprowadził taką denną rasę jak Demony. Chociaż z drugiej strony...jak się nad tym zastanowić ;PP. To możliwe! GW prosi Relica o pomoc w promocji nowej rasy i mamy Demony w grze :P. Brrry! Odpukać :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować