Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

Telewizja i Stacje Telewizyjne - Temat Ogólny

175 postów w tym temacie

Nie wiem jak jest z tymi modulatorami, bo ogólnie się nie znam, ale normalnie, mając tylko 1 dekoder, na wszystkich TV będzie grało to samo, bo wszystko przełączasz w dekoderze (zmieniasz kanały, etc), także na 4TV będziesz mieć to samo ? :P

I przez zwykłego koncentryka nie przejdzie Ci sygnał HD, to znaczy z tego ci kiedyś czytałem kanały będą działać, ale będą w jakości SD.


Swoją drogą mieszkam za granica, i chciałbym sam wziąć jakąś Polską telewizje. Co możecie polecić ? N/C+/CP ?
Instalacja takiego zestawu jest trudna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 12:18, Mafioso_PL napisał:

Nie wiem jak jest z tymi modulatorami, bo ogólnie się nie znam, ale normalnie, mając
tylko 1 dekoder, na wszystkich TV będzie grało to samo, bo wszystko przełączasz w dekoderze
(zmieniasz kanały, etc), także na 4TV będziesz mieć to samo ? :P

To wiem.

Dnia 21.01.2011 o 12:18, Mafioso_PL napisał:

I przez zwykłego koncentryka nie przejdzie Ci sygnał HD, to znaczy z tego ci kiedyś czytałem
kanały będą działać, ale będą w jakości SD.

A tutaj każdy mi mówi co innego. Raz, że poleci sygnał w HD raz, że nie...

Dnia 21.01.2011 o 12:18, Mafioso_PL napisał:

Swoją drogą mieszkam za granica, i chciałbym sam wziąć jakąś Polską telewizje. Co możecie
polecić ? N/C+/CP ?
Instalacja takiego zestawu jest trudna ?

Jeśli o instalacje chodzi, to problemu jakiegoś większego nie ma, chyba, że tak jak u nas masz mongolsko zaspamione kablami, antenami, konwerterami rozdzielaczami, tak, że diabli z tego wiesz..

btw. miałem taki problem, że nijak bym nie przepuścił sygnału (przez rozdzielacze) z anteny satelitarnej, to go nie było. Normalnie z anteny naziemnej wszystko idzie bez problemu, a z tej satelitarnej, jeśli nie podepnę bezpośrednio od razu pod dekoder, to sygnał się gubi;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam programu, może pomożecie. ;)

Leciało to chyba na Discovery. Był sobie koleś i składał od zera bodajże samochód i samolot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba to:

Discovery World - Program TV na Dziś
Wejdź i zobacz co ciekawego można obejrzeć w programie Discovery World! ... Trwa budowa samochodu Westfield. Mark zastanawia się czy pojazd spełni wszelkie ... Wyrusza do Gdańska samolotem i następnie jedzie nad jezioro Unichowo, aby łowić tam ryby. ... 0:00, Maszyny śmierci: Starożytne maszyny. serial dokumentalny ...
www.teleman.pl/station.html?id=28 - Kopia - Podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 19:10, kerkas napisał:

to chyba to:

Discovery World - Program TV na Dziś
Wejdź i zobacz co ciekawego można obejrzeć w programie Discovery World! ... Trwa budowa
samochodu Westfield. Mark zastanawia się czy pojazd spełni wszelkie ... Wyrusza do Gdańska
samolotem i następnie jedzie nad jezioro Unichowo, aby łowić tam ryby. ... 0:00, Maszyny
śmierci: Starożytne maszyny. serial dokumentalny ...
www.teleman.pl/station.html?id=28 - Kopia - Podobne

Tak jest, to to ;) Dzięki bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
proszę o rzeczowe odpowiedzi do mojego pytania

Moi dziadkowie posiadają TV LCD 32, 1920x1080 i teraz moje pytanie co, gdzie iść po telewizje cyfrową i od kogo i jakie koszty ?! , ( na razie mają analogową z kablówki) i jak się domyślacie obraz jest nie najlepszy...
dziadkowi zależy na oglądaniu sportu.

dziękuje za odpowieedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakiejś porady odnośnie zakupu telewizji. Zależy mi tylko na kilku kanałach: tvp1, tvp2, polsat oraz sportowe: tvp sport, eurosport, polsat sport. Czy jakaś telewizja posiada w dobrej cenie sam pakiet sportowy? Prosiłbym o ogólne porady, aktualne miejsce zamieszkania to Kraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heloł, posiadam telewizor z odbiornikiem/dekoderem dvb-t ale mieszkając na brzegu Warszawy nie widzę TVP2 HD (jedynie wersję SD). Z tego co widzę, to na MUXie 3 na którym jest TVP2 HD są stacje które odbieram (historia, kultura, polonia) czyli MUX 3 niby widzę.
Ma ktoś jakiś pomysły ew. namiary rf na ten kanał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem pytanie.
Wynajmuję piętro domu i do tej pory kabel antenowy wychodzący z gniazdka miałem podłączony bezpośrednio do TV i jak ustawiłem na początku programy to mam 1,2,3,4,tvn i polsat z tym, że 1 śnieży na tyle, że nie daje się na dłuższą metę oglądać.
Podłączyłem więc dekoder do tv cyfrowej, wpiąłem w niego ten kabel antenowy i niestety ale łapie (idealnie, prawie 100%) tylko MUX 1 (kanał 33) na którym są tylko 1,2,3, atm, eska, polo i ttv.
Nie łapie za to sygnału na kanale 21 MUX 2 mimo, że MUX 1 i MUX 2 pochodzą z tego samego nadajnika spod Lublina.
Wiecie jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już w innym miejscu, ale mod mnie tutaj skierował.

Posiadam tuner satelitarny ariva s 300. W chwili obecnej podłączony jest do niego jeden telewizor. Ile można w sumie legalnie podłączyć odbiorników do funkcji multiroom? Czy jest jakieś ogranicznie pod tym względem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje legalnie można mieć dwa odbiorniki [główny i dodatkowy] na zasadzie multiroomu.
Chyba, że ktoś podpisze specyficznie umowę na konkretną liczbę odbiorników tudzież jego umowa nie ma żadnego limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy jakość konwertera ma znaczenie? Bo musze kupić quad i z tego co widzę, są po 100 PLN, ale i są dwa razy tańsze. Czy wydając mniej ryzykuje nabawienia się nerwicy z powodu przerywawnia sygnału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować