Zaloguj się, aby obserwować  
earendil61

Władca Pierścieni pytania, gry, książka, film

400 postów w tym temacie

Odkopuje temat.
Nikt nie czeka na Hobbita? Premiera tuż, tuż. Premiera będzie chyba 28 grudnia.
I co najważniejsze będzie Gandalf i Smeagol, a film jest reżyserowany przez Petera Jacksona więc już wiadomo że to będzie hit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszyscy fani LotR czekają na Hobbita. Szkoda tylko, że to będzie trylogia, a sama premiera w Polsce przypada na bardzo niefortunną datę. Kto wymyślił premierę najbardziej oczekiwanego filmu na okres pomiędzy świętami a sylwestrem?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 12:53, Kraju napisał:

Myślę, że wszyscy fani LotR czekają na Hobbita. Szkoda tylko, że to będzie trylogia, (...)


I tym sposobem, film będzie się cieszył większą popularnością wśród osób, które nie czytały książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 12:53, Kraju napisał:

Myślę, że wszyscy fani LotR czekają na Hobbita. Szkoda tylko, że to będzie trylogia,
a sama premiera w Polsce przypada na bardzo niefortunną datę. Kto wymyślił premierę najbardziej
oczekiwanego filmu na okres pomiędzy świętami a sylwestrem?!


Sądze że data premiery nie będzie żadną przeszkodą dla prawdziwych fanów :)
A ja się bardzo cieszę z tego powodu że to trylogia.
no i muzyka w trailerze i odrazu czuje ten klimat władców pierścieni

http://www.youtube.com/watch?v=y3FbVC0wvEw <-- trailer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla prawdziwych nie, ale film jest również nakierowany na ludzi którzy nie mieli do czynienia z książką, tak jak napisał to K_ard. Ludzie zazwyczaj tuż przed samymi świętami i po świętach nie mają kasy. Dlatego obawiam się, że film nie zarobi u nas ogromnych sum, chociaż popyta na film na pewno będzie ogromny, nawet do końca stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 12:53, Kraju napisał:

Myślę, że wszyscy fani LotR czekają na Hobbita. Szkoda tylko, że to będzie trylogia,
a sama premiera w Polsce przypada na bardzo niefortunną datę. Kto wymyślił premierę najbardziej
oczekiwanego filmu na okres pomiędzy świętami a sylwestrem?!


Dystrybutor uznał, że w grudniu przed świętami Polacy nie chodzą do kina, więc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste. Ale powstaje pytanie czy Polacy chodzą do kin w okresie pomiędzy świętami i sylwestrem. W styczniu też nigdy nie ma oszałamiających wyników. W przyszłym roku to się na pewno zmieni, ale nadal twierdzę, że data jest bardzo niefortunna. Chociaż z drugiej strony, kiedy ta premiera powinna mieć miejsce, aby było to opłacalne na polskim rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj to jest bardzo niefortunna data. Obstawiam 5 sal kinowych z Hobbitem i wszystkie pełne non-stop przez calutki dzień, od otwarcia kina do zamknięcia. I uwierzcie mi ludzie. Polacy chodzą do kin w święta - 1 listopada kino otwarte od 14, a od 13 już z 20 osób przed kinem stało. W święta Wielkanocne to samo. Dobrze, że niektóre kina są zamknięte 24 grudnia, chociaż mimo tego i tak telefon dzwoni cały czas przez tydzień lub dwa i pada pytanie czy kino będzie otwarte tego dnia.

PS. 1 stycznia niektóre kina pewnie będą otwarte od 14 a i tak ludzie przyjdą koło 10 sprawdzić czy może jednak nie otworzyli wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu to Hobbit, więc popyt będzie ogromny, to pewne. Nie chodzi tu o święta, ani o datę, a o to, że bardzo duży odsetek ludzi, nie będzie mogła wydać tych 15-30 zł na bilet w okresie przed i po świątecznym. Hobbita zapewne będą grali do połowy lutego, i dopiero wtedy będzie można ocenić ile w Polsce zarobił film. Pierwsze dwa tygodnie, wyniki nie będą zbytnio miarodajne, właśnie przez święta, bo ogrom ludzi pójdzie do kin dopiero w połowie stycznia. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia i hipotetyczne założenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem lepszego tematu, aby zadac moje pytanie.
Po Hobbicie wróciła mi ochota na pogranie w coś z uniwersum Tolkiena. Ostatniego War in the North zamierzam kupic w promocji jako klucz steam(niedawno po dyche były, kupię ich kilka aby móc że znajomymi pograć). Jednak mam jeszcze inna grę - pierwsza część Bitwa o Srodziemie. Moj problem polega na tym, że nie chce mi sie wozić z płytami i najlepiej jakby dało się przypisać gdzies. Pomyślałem wnet o Origin. Przecież to ich gra. Tak więc takie stare klucze działają na ta platformę? Jeżeli tak to zlapalaby mnie motywacja do zgarniecia dwójki z dodatkiem, starego "Powrotu Króla" i conquesta.
Nie mam jak sprawdzić, laptop najwczesniej w piątek będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 11:05, CreateYourself napisał:

Matura zbliża się nieubłaganie, dlatego chciałbym prosić Was o kilka rad. Moglibyście
wyrazić co Waszym zdaniem wpłynęło na fenomen Władcy Pierścieni?


Jaki fenomen? To jest cholernie dobra książka, ot cała filozofia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 18:31, rob006 napisał:

> /.../


A tam, to matura, tu trzeba tworzyc nikomu nie potrzebne analizy, dobre co najwyżej do obgadania w pociagu 14 godzinnym z Wawy do Zakopanego, choć już lepiej policzyć jakąś całkę :P

Poniekąd istnieje jednak pewnego rodzaju fenomen ale to już w innym temacie opisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 18:31, rob006 napisał:

Jaki fenomen?


Władcy Pierścieni

Dnia 16.03.2014 o 18:31, rob006 napisał:

To jest cholernie dobra książka, ot cała filozofia...


Jakkolwiek również nie lubię komplikować sobie życia zbędnym i niepraktycznym myśleniem, tak komisji raczej nie zadowoli filozofia prostoty. Aczkolwiek skomponowałem już tezę i argumenty, opierając się na bogactwie świata przedstawionego i wartościach uniwersalnych zawartych w dziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 17:12, CreateYourself napisał:

> Jaki fenomen?
Władcy Pierścieni


A tak z ciekawości: czym objawia się ten fenomen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 13:06, zerohunter napisał:

Jakie gry o LotR polecacie?


Grałem w kilka i polecić mogę dwie. Bitwa o Śródziemie - bardzo przyjemny RTS. A druga... cóż... LEGO LotR. Największym minusem obu jest to, że bazują nie na książce, a na filmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 13:06, zerohunter napisał:

Jakie gry o LotR polecacie?


Hmmm... Bitwa o Śródziemie (1 i 2), Dwie wieże i Powrót Króla ( na PS2, Powrót Króla jest także na PC), The Third Age (na PS2), War of the Ring (przyjemny rts oparty o licencje książkową), War in the North i od biedy także Conquest :)
W te przynajmniej grałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować