• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

CDP okrada i oszukuje graczy Heroes V !!! - reaktywacja

Pytanie

Witajcie :)

Oto kolejny moj post odnoszacy sie do podejscia CDP do nas graczy - osob dzieki ktorym ta firma istnieje na rynku. Nigdy nie zrozumiem dlaczego nas graczy traktuje sie jak chomiki ktore beda pedzic przed siebie w koleczku i produkowac zyski.

CDP wygralo przetarg na wydanie gry Heroes V w Polsce. Gra ta jako jedna z najwiekszych i najbardziej oczekiwanych w tym roku zostala wrecz po mistrzowsku zabugowana przez zespol odpowiedzialny za jej wydanie na terenie naszego kraju. Osoby ktore sa odpowiedzialne za wydanie heroes 5 zasluguja na 24 godzinna kuracje swoim produktem w otoczeniujekami potepionych (graczy) wyjacych - Profesjonalna Polska Wersja Jezykowa.

CDP wydalo dodatek do gry Heroes V. Zlamalo konwencje spolszczajac tytul na pudelku (niech im bedzie to ich prawo), nie zrobili pudelka tloczonego (chociaz z tloczeniami mozna sie spotkac nawet na pudelkach z mydlem). to im moge wybaczyc - ich prawo do wizerunku gry

Niestety - BRAK PROFESJONALIZMU ludzi odpowiedzialnych za projekt heroes v pl siega zenitu. Oto w nowym dodatku dostajemy jeszcze wiecej bledow niz w wersji podstawowej, ba poprawione juz bledy (w szczegolnosci teksty angielskie) zostaly po raz kolejny po mistrzowsku popsute a niektore nawet nie przetlumaczone (caly dzial biografia bohaterow). Powrocil nawet slawetny blad z wersji 1.0 "Czy chcesz opuscić grę?"

Rozumiem drogie CDP ze macie nas graczy w nosie odkad wplacilismy wam pieniadze - jednak takie podejscie prowadzi do jednego. Zamiast placic 60 zl za gre ktora jest w polowie po angielsku wiekszosc graczy pojdzie i kupi ta sama gre za 10 zl od pirata badz sciagnie ja z netu. Rozumiem tez ze takim postepowaniem robicie wszystko by zmniejszyc zyski UBI/Nival w Polsce wynikajace ze sprzedazy gry Heroes V i dodatku

CDP - JESTESCIE BEZCZELNI SPRZEDAJAC NAM GRACZOM WERSJE BETA PRODUKTU I ZADACIE ZAPLAtY ZA NIEGO PELNEJ CENY.

Zastanawia mnie fakt dlaczego tak duza firma jak CDP pozwala sobie na zatrudnianie takich osob nieodpowiedzialnych i nie potrafiacych wykonywac swojej pracy i niszczacych reputacje firmy. Jest to dla mnie absolutnie nie zrozumiale - przeciez potraficie wydawac gry bardzo dobrze (vide medival 2, gothic 3 czy kompania braci) a do projektu heroes 5 odeslaliscie najgorszych pracownikow jakich tylko posiadacie.

My gracze wykonalismy za was prace - stworzylismy nieoficjalna poprawke ktora zmienilismy 1762 pliki tekstowe i poprawilismy niezliczone linijki tekstu (ponad pol mega tekstu) - dla nas graczy... by gralo sie przyjemniej... dlaczego Wy drogie CDP musieliscie zniszczyc nasza prace wydajac ten dodatek rekoma osob ktore nigdy nie powinny pracowac w branzy gier komputerowych kiedy ich kwalifikacje nie zadowolilyby nawet osob trudniacych sie rozdawaniem ulotek?

Projekt Heroes V jest sztandarowym przykladem jak NIE NALEZY wydawac gier po polsku. Ten projekt pokazuje jakich ludzi NIE WOLNO zatrudniac w firmie wydajacej gry komputerowe. Ten projekt pokazuje ze wydanie gry Heroes V przeroslo ekipe CDP...

Zapewne nikt z "niebieskich" sie nie wypowie tutaj a mnostwo klakierow bedzie chcialo mnie zjesc... ba :) moze i degrada zalicze... ale to nie wazne... - jak widac degrada juz dostalem :) czekam na "niebieskich"

wazne jest by gracze dowiedzieli sie ze CDP nabilo ich w butelke sprzedajac najpierw gre Heroes V a nastepnie wydajac do tej gry dodatek Kuznia Przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

213 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dla czesci ludu juz jest wrogiem.
Przynajmniej dal rade pojsc po rozum do glowy i usunal nieodpowiednie sformulowania. Pewnie ktos, migem albo Mike, wejdzie zmeczony na forum kolo 23-24 i podyskutuje sobie z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja jestem poprostu zdruzgotany!!!Jestem fanem serii HOMM i oczekiwałem na tłoczone pudełeczko...a tu kicha,ok przezyje gierka 49,99 zł...Otwieram patrze??Co to jest okradli mnie???W pudełku mamy instrukcje(której większą część zajmują skróty klawiszowe i te wszysrkie "ostrzezenie o epilepsji","prawa autorskie"...jeszcze do tego wszystkiego instrukcja jest CZARNO-BIAŁA!!!!!!!Nie no co to jest Extra klasyka za 19,99 zeby instrukcje robić czarno-białą???Jedziemy dalej..oczywiście oczekiwałem na kartę pomocy(no bo jak inaczej??Nowa rasa i specjalne jednostki neutralne)ale oczywiście brak!!!!No bo jak inaczej:)Po co???
Przejdźmy do gry...nie wiedząc czemu gierka sie długo ładuje :/

Ehhh najbardziej zawiodłem sie na pudełku i instrukcji(a bardziej paru stronach)
Uboga ta wersja oj uboga

Mam nadziejeje że przemówiłem co do niektórych z was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najpierw Cenega przyzwyczaiła nas do kiepskich spolszczeń, a teraz CDP chce wyjść na pozycję lidera, szkoda że starają się dążyć w dół zamiast w górę.
Co do samego spolszczenia to hańba to nazywać spolszczeniem jeśli opisy i biografie są po angielsku, co do zawartości pudełka to no comment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hmm, cos w tym jest - nawet jezeli texty do gry i łat wysylali do ubi i to ubi cos psulo, to mogli by poswiecic kilka dni dzialu lokalizacji na poprawki lokalizacyjne - przeciez w nieoficjalnych poprawkach wszystko bylo podane jak na tacy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

juz nie takie rzeczy pisalem o pracownikach cdp i jakos zaden moderator sie nie czepial... ale jeszcze zaden moderator nie byl klakierem cdp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

Zamiast placic 60 zl za gre ktora jest w polowie po angielsku wiekszosc graczy pojdzie i kupi ta sama gre za 10 zl od pirata badz sciagnie ja z netu.




Czy ma byto jakas aluzja ? Czy mam przez to rozumiec ze Ty, ktory niegdys napierales na mnie z powodu mojego nieszczesnego pulpitu, teraz sam mowisz ze piractwo jest dobre bo nie trzeba placic pelnej ceny za wersje "beta" ?

Nie pojmuje twojego sposobu myslenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Osoby ktore sa odpowiedzialne za wydanie heroes

Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

5 zasluguja na 24 godzinna kuracje swoim produktem w otoczeniujekami potepionych (graczy) wyjacych
- Profesjonalna Polska Wersja Jezykowa.


Z tym się zgodzę - do tej pory nie rozumiem, jak niektóre pisma branżowe i portale internetowe mogły napisać, iż polonizacja HoMM V stoi na wysokim poziomie. Przecież nagrania do filmików są tragiczne (raz burzliwe i groźne, tylko po to aby za chwilę zmienić się w łagodny i spokojny ton), pomijając już fakt nieoficjalnych patchy, o których morthi wspominał.

Dlaczego, skoro większość tytułów z oferty CDP jest wydawana na naprawdę wysokim poziomie, przy tej jednej, ale jak ważnej pozycji firma dała taką plamę? Przecież to był jeden z najważniejszych tytułów tego roku. Zresztą to się dalej ciągnie (vide sprawa dodatku).

Co do tej degradacji - proszę bardzo, niech degradują ale wszystkich po kolei, którzy mają podobny pogląd na sprawę - takie działanie zresztą potwierdzi tylko jedno: że konstruktywną krytykę nie każdy jest w stanie znieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widzę,że nie tylko społeczność Total War ma problemy z ostatnimi wydaniamii swoich ulubionych pozycji.Proszę zapoznać się z problemami dotyczącymi wydanai PL Medieval 2:Total War.Podejście CDP jest bardzo podobne.Spolszczenie także pozostawia wiele do życzenia,chociaż aż tak fatalnie jak w przypadku Heroes 5 nie jest.Współczuje szczerze.Może CDP powinno zająć się czymś innym,bo pozycja giganta chyba ich rozleniwiła i przestało im już zależeć na dobrym wizerunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 22:25, morthi napisał:

ale jeszcze zaden moderator nie byl klakierem cdp :P


Wyjasnij zwrot "klakier" forumowiczom, a dopiero potem go uzywaj, bo inaczej twe wypowiedzi zawierajace to slowo staja sie dosc dwuznaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie popieram piractwa i nigdy go nie bede popierac - po prostu mowie wprost do czego moze dopirowadzic podejscie CDP. Polski gracz nie bedzie chcial kupic gry tak spolszczonej a dla wielu gra sciagana zza granicy jest po prostu za droga... a skoro chca grac... sami wiemy jak jest w naszym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 22:23, spectralheaven napisał:

Najpierw Cenega przyzwyczaiła nas do kiepskich spolszczeń, a teraz CDP chce wyjść na pozycję
lidera, szkoda że starają się dążyć w dół zamiast w górę.
Co do samego spolszczenia to hańba to nazywać spolszczeniem jeśli opisy i biografie są po angielsku,
co do zawartości pudełka to no comment.


Ostatnio Cenega szczerze mówiąc przyzwyczaja nas do lepszego wydawania gier niż CDP. Rolę się zamieniły ;).

Co do Medievala II, wydanie jest super, niestety w samej grze są bugi (np. zamiast Zmęczony jako stan fizyczny oddziału jest Wystraszony), czy literówki, ale nie przeszkadzają one w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

Witajcie :)


Witam, i pozwolę sobie włączyć się do twojej dyskusji. Choć zakładanie ciągle takich samych tematów wróży szybki koniec tej "pogawędki" :)

Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

Rozumiem drogie CDP ze macie nas graczy w nosie odkad wplacilismy wam pieniadze - jednak takie
podejscie prowadzi do jednego. Zamiast placic 60 zl za gre ktora jest w polowie po angielsku
wiekszosc graczy pojdzie i kupi ta sama gre za 10 zl od pirata badz sciagnie ja z netu.


No proszę, czyżby wspaniały morthi - poszukiwacz pirackich plików na pulpitach forumowiczów sam zniżyłby siędo poziomu kupowania pirata? A czyżby piraci mieli lepsze spolszczenie? To może wypadałoby podać do CDP namiar na nich, w celach zatrudnienia w dziale lokalizacji?

Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

CDP - JESTESCIE BEZCZELNI SPRZEDAJAC NAM GRACZOM WERSJE BETA PRODUKTU I ZADACIE ZAPLAtY
ZA NIEGO PELNEJ CENY.


Wersje beta? Wiesz ilu graczy dałoby wielkie pieniądze za wersje beta swoich wyczekiwanych tytułów? Poza tym masz jakiś dowód na to żę jest to wersja beta? Nie no, trudno oczekiwać tego od ciebie, ale byłbyś łaskaw nie wkładać ludziom kitu?

Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

Zastanawia mnie fakt dlaczego tak duza firma jak CDP pozwala sobie na zatrudnianie takich osob
nieodpowiedzialnych i nie potrafiacych wykonywac swojej pracy (...) a do projektu heroes 5 odeslaliscie najgorszych
pracownikow jakich tylko posiadacie.


Wiesz że to bardzo nieładnie oceniać ludzi których w życiu nie widziałeś? Założe się że każdy z pracowników CDP ma wielokrotnie wyższe kwalifikacje od twoich, więc takie teksty są bardzo nie na miejscu, i świadczą tylko o tobie.

Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

My gracze wykonalismy za was prace - stworzylismy nieoficjalna poprawke ktora zmienilismy 1762
pliki tekstowe i poprawilismy niezliczone linijki tekstu (ponad pol mega tekstu) - dla nas
graczy... by gralo sie przyjemniej... dlaczego Wy drogie CDP musieliscie zniszczyc nasza


Hmm, nikt tu niczego nie niszczył, nie przypominam sobie żadnych bombowych przesyłek o których byłaby mowa w wiadomościach :P

Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

prace wydajac ten dodatek rekoma osob ktore nigdy nie powinny pracowac w branzy gier komputerowych
kiedy ich kwalifikacje nie zadowolilyby nawet osob trudniacych sie rozdawaniem ulotek?


Wracamy znowu do kwalifikacjii ludzi których nie znasz? Równie dobrze mogę o tobie powiedzieć że jesteś studentem informatyki na SGGW i wydaje ci się że z ciebie hackier i mega informatyk. Nie wiem jak jest, więc się nie odzywam, wiem tylko tyle co mogę wyczytać w twoich postach, a niestety raczej nie jest to dla ciebie korzystne.

Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

Projekt Heroes V jest sztandarowym przykladem jak NIE NALEZY wydawac gier po polsku.
Ten projekt pokazuje jakich ludzi NIE WOLNO zatrudniac w firmie wydajacej gry komputerowe.


Twój post pokazuje, kogo nie powinno się nigdzie zatrudniać... :D

Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

Zapewne nikt z "niebieskich" sie nie wypowie tutaj a mnostwo klakierow bedzie chcialo mnie
zjesc... ba :) moze i degrada zalicze... ale to nie wazne... - jak widac degrada juz dostalem
:) czekam na "niebieskich"


Myśle że niebiescy nie będą chcieli tu wchodzić - w końcu twoje kwalifikacje przerastają ich, no bo przecież oni się nie nadają. (Jakbyś się nie zorientował - to twoje słowa)

Dnia 07.12.2006 o 22:14, morthi napisał:

wazne jest by gracze dowiedzieli sie ze CDP nabilo ich w butelke sprzedajac najpierw gre Heroes
V a nastepnie wydajac do tej gry dodatek Kuznia Przeznaczenia.


Czyżby najpierw powinno się wydać dodatek, a potem dopiero podstawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Klakier to osoba wynajęta do bicia braw.. mysle ze wiecej nie musze juz wyjasniac

@uchal
ja na tym forum nie jestem dla stopni... zakladam temat bo gracze maja prawo zapoznac sie z pozycja ktora zamierzaja kupic - czyli z fatalnie spolszczonym dodatkiem do heroes v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować