Zaloguj się, aby obserwować  
WolfClub

Ból zęba = POMOCY / Dobry sposob by go zabic i spokojnie spac HELP

62 postów w tym temacie

Dziś zakończyłam leczenie kanałowe. Dwa dni temu, poszłam do dentystki z dolną siódemką, która jakiś czas temu strasznie mnie bolała, potem tylko już od czasu do czasu, ząb był wrażliwy na ciepło i zimno, nawet na powetrze i dotyk, więc już z założenia sprawa wydawała się poważna. Dentystka zaczęła od znieczulenia, takie wkucie igiełką, żaden ból, tylko zwykłe ukłucie, zaczeła borować itd, próbowała się próchnicy pozbyć ale w pewnym momencie stwierdziła że nie da rady, że to już tylko na kanałowo, więc powierciła trochę głębiej i włożyła tzw. lekarstwo lub truciznę, potem to zakleiła i na koniec powiedziała, że teraz te kanałowe za minimum 2-3 dni, maksymalnie za 2 tygodnie, bo wtedy trucizna przestanie działać, więc miałam na piątek (trzeci dzień od włożenia trucizny) iść na kanałowe. Doktor powiedziała również, że aby zakończyć to leczenie będę potrzebowała co najmniej dwóch 1,5 godzinnych wizyt. Wizyta - pół godziny. Z racji tego, że za kilka dni wyjeżdzam za granicę a ona nie miała wolnych terminów zapisałam się do innej dentystki na zakończenie leczenia. Ta najwyraźniej leczy kanałowo inaczej, bo gdy się wczoraj do niej zapisywałam i powiedziałam, że mam truciznę w zębie ta odpowiedziała, że to jej nie przeszkadza. I tak oto dziś z samego rana udałam się na leczenie, bałam się strasznie, bałam się myśląć, że skoro nie minęły nawet te 2 dni to, że bedzie okropnie bolało, bo ząb nie został dobrze struty. Doktor zaczęła od prześwietlenia rentgenoweskiego, które ukazało kanały itp. i które wyświetlało się na ekranie obok lekarki, następnie znieczulenie, którego też nic specjalnie nie czułam, było wstrzykiwane z dwóch stron i głęboko. po kilku minutach gdy znieczulenie zaczęło działać pani doktor wzięła się do pracy, wyjęła truciznę, wiercenie, usuwanie i oczyszcanie zawartości kanałów, potem ich lekkie powiększanie, wypełnianie, zaklejanie dziury i plomba. Całość trwała 1 godzinę!! wszyściutko zakończone, bez żądnego bólu.
Także stwierdzam, że po pierwsze: liczy się chyba doświadczenie lekarki, sprzęt i osobiste uwarunkowanie danego pacjenta. Jedni lekarze chcą leczyć trując zęba i czasem każąc pacjentowi przychodzić po 2 tygodniach lub troszkę wcześniej i może się nawet okazać, że ząb nie został dobrze struty i trzeba zatruć ponownie a ząb zatruty podobno może okropnie boleć (choć mnie przez te półtora dnia nic nie bolało). Inni lekarze jak moja dzisiejsza doktor, leczą na znieczulenie, które w moim wypadku okazało się bardzo skuteczne. Wszystko pięknie sprawnie i szybko, jestem naprawdę bardzo zadowolona, a tak się bałam, ale od tej pory to o ząbki będę już dbać porządnie, nie chcę powtórzyć sytuacji, że tylko leczenie kanałowe mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co robić na ból zębów?
Wyjąć ząb kretowi żywemu, puścić go, tym zębem ból zębów leczyć będziesz, mówi Cornelius Agrippa. Albo też kość wyjąć z uda bufona, alias ziemnej żaby, tą kością zębów się dotykać, przestaną boleć, gdyż jakaś jest w tym antypatia,
mówi Cardanus Medyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować