Zaloguj się, aby obserwować  
Lenino

The Guild 2 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

406 postów w tym temacie

Witam...

No cóż, gra fajna, tylko coś się nie klei. Mam polski oryginał, wersja 1.2. Do Windowsa wychodzi, chociaż rzadko. Znalazłem jednak coś bardzo niesympatycznego. Otóż w Diariuszu, tam gdzie jest Terminarz, opisy spotkań w ratuszu i rozpraw sądowych są całkowicie schrzanione. Czy ktoś z Was też spotkał się z tym błędem?

Nie wiem, czy to błąd gry jako takiej, czy pozostałość po lokalizacji. Poniżej screeny:

20070520202318

20070520202351

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 20:24, Gambit napisał:

Witam...

są dwa wyjścia. 1.Kolego czy to jest napewno orginał bo coś mi się wydaje że kolega ma piracką płyte. a 2. to takie że mogło coś się źle zainstalować jeżeli problem będzie się powtarzał i to jest orginał skontaktuj się ze Sprzedawcą. Jeżeli kupiłeś to na gram.pl to masz dożywotnią gwarance na płyte i możesz ją za darmo wymienić na nową ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 16:33, Galon10 napisał:

> Witam...
są dwa wyjścia. 1.Kolego czy to jest napewno orginał bo coś mi się wydaje że kolega ma piracką
płyte. a 2. to takie że mogło coś się źle zainstalować jeżeli problem będzie się powtarzał
i to jest orginał skontaktuj się ze Sprzedawcą. Jeżeli kupiłeś to na gram.pl to masz dożywotnią
gwarance na płyte i możesz ją za darmo wymienić na nową ;-)



Ehhh...Dlaczego jak człowiek ma nietypowy problem, to od razu pirat :( Gra jest jak najbardziej oryginalna. Co do możliwości numer 2, to ciężko uwierzyć, w winę nośnika. Bardziej mi tu pachnie jakimś krzakiem w polskiej wersji, choć jak widzę nikt inny się z tym nie spotkał. A może to kwestia tego, że jadę na Windows Vista...Z ewentualną wymianą poczekam, aż kupię sobie dodatek, moze coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 13:44, Gambit napisał:

... Bardziej mi tu pachnie
jakimś krzakiem w polskiej wersji, choć jak widzę nikt inny się z tym nie spotkał. A może to
kwestia tego, że jadę na Windows Vista...Z ewentualną wymianą poczekam, aż kupię sobie dodatek,
moze coś się zmieni.



Ja też tak mam na XP, tu nie jest winny system tylko raczej wydawca się nie spisał z polonizacją. Może dodatek coś na to zaradzi, nie wiem nie zamierzam w niego inwestować. W sumie buraczek raczej mało uciążliwy.

Ps. Mam zrejesrrowany Guild 2 więc wszystkie insynuacje co do piractwa w przypadku tego błędu są bezzasadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 10:56, Pluszak napisał:

> ... Bardziej mi tu pachnie
> jakimś krzakiem w polskiej wersji, choć jak widzę nikt inny się z tym nie spotkał. A może
to
> kwestia tego, że jadę na Windows Vista...Z ewentualną wymianą poczekam, aż kupię sobie
dodatek,
> moze coś się zmieni.


Ja też tak mam na XP, tu nie jest winny system tylko raczej wydawca się nie spisał z polonizacją.
Może dodatek coś na to zaradzi, nie wiem nie zamierzam w niego inwestować. W sumie buraczek
raczej mało uciążliwy.

Ps. Mam zrejesrrowany Guild 2 więc wszystkie insynuacje co do piractwa w przypadku tego błędu
są bezzasadne.


Ja na pewno w dodatek zainwestuję. Jak będę miał, to sprawdzę, czy byk jest poprawiony i dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 02:33, robakbs napisał:

Mam pytanie. Czy cał arade można obsadzić rodziną?


Możesz w prawdzie kontrolować na raz tylko 3 osoby ale jak dobrze zaplanujesz całą akcję (dochowasz się odpowiedniej liczby potomków + taktyka awansowania) to w radzię może zasiąść cała twoja rodzinka 3 kontrolowanych a reszta biernych. Bierni członkowie rodziny w radzie wprawdzie głosują jak ty ale wszystkie bonusy jakie są związane z zajmowanym przez nich stanowiskiem są dla ciebie niedostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pluszak. Miałem taki problem że dwóch w radzie już miałem, zwolniło się miejsce władcy ichciałem tam ustawić młodego ale nie mogłem ,chyba każdy mósi awansować od samego dołu. Chyba że się myle popraw mnie jak wiesz. DZięki z góry, i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 09:21, robakbs napisał:

... chyba każdy mósi awansować od samego dołu. Chyba
że się myle popraw mnie jak wiesz. DZięki z góry, i pozdrawiam.


Nie nie mylisz się każdy musi awansować od samego dołu, dlatego ważne jest tak zaplanować awanse aby ci których postanowiłeś umieścić na niższych stanowiskach a następnie "zdeaktywować" nie blokowali awansu członkom rodziny których kontrolujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie. Kupiłem zagrody ze świniami, owcami i jedną pustą, chcę kupić bydło a nigdzie niema. Czy jeżeli się kupi zagrodę pustą to już niemożna nic zrobić. Potrzebuje skór a na rynkach jest go bardzo mało. Może ktoś zna sposób na te krowy. Pluszak tak po cich licze na ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 12:25, robakbs napisał:

... Czy jeżeli się kupi zagrodę pustą to już niemożna nic zrobić. Potrzebuje skór
a na rynkach jest go bardzo mało. Może ktoś zna sposób na te krowy. Pluszak tak po cich licze
na ciebie.


Nigdy w hodowle zwierzątek się nie bawiłem, ale tak sobie myśle że może podobnie to się ustawia jak poletka do obsiania, czyli podejdz do zagrody (lub wyślij tam pracownika nie jestem pewien) i wtedy powinna ci się pojawić ikonka do ustawiania produkcji (albo na dolnej listwie albo na samej zagrodzie po kliknięciu na nią, nie pamiętam dokładnie). Oprócz tego pewnie krówkę też by należało kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Trzeba było wybrać pracownika kliknąć na pole i wybrać co się chce hodować. Dobrze że krowy nie trzeba było kupować, bo na żadnym rynku jej nie było. Dzięki Pluszak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji:
Ten dodatek wymaga posiadania zainstalowanej gry The Guild II!

Na pudełku czy w sklepie CDP nie sprecyzowane tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam niezbyt trudne pytanie dla osoby która chociaż zetknęła się z grą The Guild. Jak wygląda tryb Multi ? Czy w tej grze jest możliwość takiej swobodnej rozgrywki między dwoma graczami, nie koniecznie skupiająca się wokół interesu (oczywiście nie pomijając go całkowicie), a raczej odgrywając postacie/klimacąc ? (jak ktoś grał w cokolwiek na serwerach RPG to wie co mam na myśli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Wojman:
>Temat o grze znajdziesz pod tym adresem:
>
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15943&u=157
>
Tytuł tego tematu jest bardzo mylący.

>Brygadzista powinien umiec korzystac z wyszukiwarki...
>Temat zamykam
Wyobraź sobie, że potrafię. Nadgorliwość bywa gorsza od cenzury.

Ale wracając do sedna sprawy (mam nadzieję, że ktoś z gram.pl odpowie):
W związku z tym, iż nabyłem The Guild 2 w Złotej Kolekcji i po przejrzeniu internetu, w tym serwisu gram.pl mam pytanie:

Czy kiedykolwiek ujrzy światło dzienne patch 1.30 w wersji polskiej? Ponieważ gra dostępna w ZK jest w wersji 1.20, natomiast w internecie można znaleźć wersję 1.30 dla np. angielskiej czy niemieckiej wersji gry.

Pozdrawiam,
RakuPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cze mam grę the guild 2 pl i instalacja przebiega w porządku ale gdy włanczam grę włancza się jest reklama joowod i potem czarny ekran nic nie ma ani dzwięku stery do grafy najnowsze mam pomóżcie mi.
P.S jeżeli był taki temat prosiłbym o link dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować