Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Takich smaczków jest dużo więcej, min. zgniatarka śmieci / zsyp. Twórcy nie ukrywają też, że to trochę kalka z poprzednich filmów; C3-PO mówi o Starkiller " nowa Gwiazda Śmierci ", czyli oni to wiedzą ;)

Swoją drogą, Ring5, czy Tobie także podobało się pierwsze pojawienie się eskadry X-Wingów?

Spoiler

Han, Chewie i Finn są pokonani, nagle, pojawia się mgła na jeziorze i zza mgły wyłaniają się X-Wingi w rytm nowego marszu dla Ruchu Oporu. Dla mnie najlepsza scena w filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą przypomniało mi się co kiedyś Mark Hamill powiedział w filmie zza kulis "Nothing changed. Everything changed but nothing changed". No pasuje jak ulał odnośnie filmu.

P.S. Niech ktoś wywali tego dubla ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą przypomniało mi się co kiedyś Mark Hamill powiedział w filmie zza kulis "Nothing changed. Everything changed but nothing changed". No pasuje jak ulał odnośnie filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj miałem okazję obejrzeć nowe Star Wars - ufff w końcu mogę co nieco poczytać w tym temacie, ale to powoli, bo sporo się tego nazbierało ;)

Nie będę się rozpisywał, bo zapewne wiele zostało już powiedziane. Ogólnie film mi się podobał, ale jak chyba większość osób nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że to wszystko już wcześniej było. Tylko teraz każdy musi sam zadać sobie pytanie czy to plus czy minus. Autorzy ewidentnie bali się świeżych pomysłów, w obawie przed krytycznymi reakcjami fanów, więc woleli powielić stare sprawdzone motywy. Tak ja to widzę.

Poza tym, jestem chyba jednym z nielicznych którzy uniknęli wszelkich spoilerów na temat filmu. Nie wiedziałem nawet, że

Spoiler

Han Solo zginie

i był to dla mnie najlepszy moment w filmie - wiem, że mi teraz zazdrościcie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit (...)

Dnia 21.12.2015 o 19:21, lis_23 napisał:

C3-PO mówi o Starkiller " nowa Gwiazda Śmierci ", czyli oni to wiedzą ;)


A skoro mowa o Starkiller Base, cały czas się zastanawiam, do czego tak naprawdę nawiązywali twórcy. Tak, wiem, że pierwotnie tak miał się nazywać Luke, ale nie mogę się też pozbyć wrażenia, że w jakimś stopniu jest to nawiązanie do The Force Unleashed. Co ten Expanded Universe robi z człowieka...

Dnia 21.12.2015 o 19:21, lis_23 napisał:

Swoją drogą, Ring5, czy Tobie także podobało się pierwsze pojawienie się eskadry
X-Wingów?


Może zacznę od tego, że Daisy Ridley jest śliczna. Nie ma to nic wspólnego z tematem, ale należało to powiedzieć. Ponownie. :P

Spoiler

Początkowo miałem lekko mieszane uczucia. Nie dlatego, że się nagle pojawiają i jest to taki trochę deus ex machina, ale dlatego, że byłem lekko rozczarowany skalą samej misji "ratunkowej". Obie strony dostają cynk, że coś, czego bardzo intensywnie poszukują, znajduje się tu i tu. Zamiast wysłać przytłaczające siły by zagwarantować sobie zwycięstwo, zarówno First Order, jak i Resistance wysyłają stosunkowo niewielkie oddziały. O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć to w przypadku Resistance (bo nie wiemy, jakimi siłami tak naprawdę dysponują, a patrząc na to, co wysłali podczas szturmu na Starkiller Base, raczej nie są zbyt mocni), o tyle First Order mógł się trochę bardziej postarać. Kylo Ren, dorwawszy Rey, mówi, że można już wycofać dywizję, ale chyba coś się komuś tu pomerdało. Albo struktura sił zbrojnych First Order i naszych bardzo się różni, albo gdzieś zgubili kupę wojska, bo o ile się nie mylę, dywizja to kilka do kilkunastu tysięcy ludzi (w zależności od armii), a my widzimy może kilka plutonów. W każdym razie jak na tak ważną sprawę, trochę to biednie wyglądało. Wyobrażacie sobie, jakie siły rzucił by tam Imperator? Prawdopodobnie cały Death Squadron by się znalazł nad Takodaną.

Ale scena rzeczywiście niezła, natomiast późniejsza walka (myśliwców) jest po prostu świetna, choć lekko przegięta ze względu na mocno przesadzoną skuteczność Damerona.



@ McFlash

Genialny filmik, dzięki. Będzie co dołączyć do tradycyjnych życzeń na fejsie :P

@ Wszystkozajete

Dnia 21.12.2015 o 19:21, lis_23 napisał:

Poza tym, jestem chyba jednym z nielicznych którzy uniknęli wszelkich spoilerów na temat filmu.


Spoiler

Ja również uniknąłem większości spoilerów, ale, niestety, chyba kilka osób rzuciło tu otwartym tekstem o swoich domysłach (opartych właśnie na przeciekach), i miałem bardzo poważne obawy co do jego losów. Miałem nadzieję, że jednak okaże się to tylko plotką, ale gdy wszedł na pomost za Kylo Renem, wiedziałem już, że z niego nie zejdzie :( To, niestety, dla mnie najsłabszy moment w całym filmie i nadal twierdzę, że ta śmierć jest po prostu głupia i nie służy absolutnie niczemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2015 o 21:51, Ring5 napisał:

(...)


Znaczy nie do końca chodziło mi, że to najlepszy moment w pozytywnym znaczeniu (czyli, że cieszę się z takiego obrotu spraw itp.), tylko najlepszy moment w sensie największego zaskoczenia, emocji. To uniwersum przyzwyczaiło mnie, iż główni bohaterowie są raczej nieśmiertelni i wychodzą cało z każdej opresji (nawet w przypadku

Spoiler

tego pilota, który niby zginął czułem, że w pewnym momencie "wróci do żywych"

), więc tu pojawiła się ciekawa magia kontrastu. I choć uniknąłem wszelkich spoilerów, to widziałem teksty o jakimś głównym twiście, który dużo ludzi znała. Jednak oglądając film spodziewałem się raczej czegoś podobnego do poprzednich części, tylko z odwrotnym skutkiem, czyli
Spoiler

przejście Kylo Rena na jasną stronę - skłaniały mnie do tego te jego trochę głupie rozterki emocjonalne pokazane w filmie

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit (...)

Dnia 22.12.2015 o 11:43, Wszystkozajete napisał:

Spoiler

To uniwersum przyzwyczaiło mnie, iż główni bohaterowie są raczej nieśmiertelni i wychodzą cało z każdej opresji



Spoiler

Ano właśnie. Oki, w Ep IV ginie Kenobi, ale jego wtedy tak naprawdę nie znaliśmy za bardzo, więc jego śmierć nie była aż tak wielkim problemem. Na dodatek od razu słyszymy jego głos, więc wiemy, że tak naprawdę Kenobiego nie straciliśmy na dobre. Przez prawie ćwierć wieku żaden z autorów EU nie odważył się podnieść ręki na jakąkolwiek postać filmową, choćby drugoplanową (Antilles wychodził cało z takich opresji, że w pewnym momencie było to już trochę śmieszne), a tu od razu młotem kowalskim w łeb... Nieźle. Kto następny? Luke? Leia? Rey?

PS. Ubieraj takie teksty, mogące w teorii sugerować pewne elementy fabuły i przez to być spoilerami, w tagi spoilerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omijałem internet przez ostatnie 3 dni, bo swoje bilety miałem zaklepane dopiero na 21 =P [bo stety lub niestety 18-19-20 ktoś sobie u mnie w pracy ubzdurał, że bez mojej osoby świat się zawali =.=]

Ale do rzeczy - temat przejrzałem i na sam start, jeśli nie byłeś na wersji 3D, to cudów niewidów nie straciłeś.
Owszem - efekty są zrobione dobrze, nie ma jakiś wpadek czy sztucznego "ściemniania" z efekciarstwem, ale życi to tam nic nie urwie. Widzieliśmy to wcześniej, jakiś nieziemksich scen, milowych kroków czy rewolucji kinematograficznej tam nie ma. Osoby które były na wersji 2D nie tracą bóg wie czego.

Co do samego filmu - nie widzę sensu w rozwodzeniu się tutaj nad jego oceną. Moje mocne 8/10, przejrzałem sobie ostatnie kilka stron

Spoiler

i min twoja "mini-recenzję", w gruncie rzeczy zgadzam się w 90%, szkoda marnować miejsce :)
Poza faktem, że dla mnie uśmiercenie Solo to krok w dobrym kierunku. Skończyły się czasy nietykalnych postaci, zrobienie z tych filmów bardziej nieprzewidywalnych produkcji wyjdzie im na dobre. No i uśmiercili go w całkiem przyzwoitym stylu. Kolejny podejrzewam na tapetę wejdzie Luke lub Leia - być może śmierć któregoś z nich przerzuci Kylo znów na jasną stronę, bo pewnikiem jest, że jego wewnętrzna bitwa się jeszcze nie skończyła =)


Czekam na kolejne odsłony i znów jaram się na nie jak stos pod heretykiem ^^

P.S.
Masz konto na FW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2015 o 12:27, Zekzt napisał:

Ale do rzeczy - temat przejrzałem i na sam start, jeśli nie byłeś na wersji 3D, to cudów
niewidów nie straciłeś.


Nie jestem fanem wersji 3D, szczególnie w kinie. Jestem zepsutym snobem i uważam, że filmy zdecydowanie lepiej wyglądają na moim ślicznym, 55 calowym telewizorku UHD (rok temu podarowałem sobie odrobinę luksusu po raz pierwszy od kupna mieszkania 6 lat temu :D ), niż w kinie, więc z wersją 3D wstrzymam się do wyjścia filmu na Blu-Ray. Ale na 2D zdecydowanie jeszcze się przejdę.

Dnia 22.12.2015 o 12:27, Zekzt napisał:

Spoiler

Poza faktem, że dla mnie uśmiercenie Solo to krok w dobrym kierunku. Skończyły się czasy
nietykalnych postaci, zrobienie z tych filmów bardziej nieprzewidywalnych produkcji wyjdzie
im na dobre.



Spoiler

Mnie rozpuściło EU, które przyzwyczaiło mnie do ich nietykalności. Może gdyby Ford grał tak, jak w IV części Indiany Jonesa (czyli jakby wcale nie chciał tam być), to pewnie bym się tym aż tak bardzo nie przejął, ale tu nie było Forda. Tu był Solo. Starszy, bardziej doświadczony przez życie, ale zdecydowanie Solo. Naprawdę wolałbym, by uśmiercili kogokolwiek innego (poza Rey; Rey nie wolno ruszać), chociażby Leię, która wiele nie wniosła do tego filmu.


Dnia 22.12.2015 o 12:27, Zekzt napisał:

Spoiler

być może śmierć któregoś z nich przerzuci Kylo znów na jasną
stronę, bo pewnikiem jest, że jego wewnętrzna bitwa się jeszcze nie skończyła =)



Spoiler

Hmm... szczerze? Wolałbym, by jednak nie wracał na jasną stronę. Niech sobie zostanie po tej ciemnej, niech będzie głównym antagonistą i niech Jasną Stronę zostawi Rey i Luke''owi (swoją drogą, Hamill wyglądał genialnie w tej roli). Próby przeciągnięcia go na Jasną Stronę byłyby już zbyt oczywistym nawiązywaniem do Ep IV-VI, za dużo by tego kopiowania było.

A tak przy okazji, o ile teoretycznie byłem w stanie przynajmniej częściowo "utożsamiać się" z Imperium (bo Republika pokazała, że jest zbyt słaba, by utrzymać ład i porządek w galaktyce, natomiast Imperium by Yuuzhan Vong wciągnęło nosem), o tyle tu, chyba po raz pierwszy w całej sadze, jestem zdecydowanie po stronie Resistance i tych "dobrych".


Dnia 22.12.2015 o 12:27, Zekzt napisał:

Masz konto na FW?


FilmWeb? Nie. FaceWook? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2015 o 13:12, Ring5 napisał:

FilmWeb? Nie


Szkoda.
Taka główna ekipa z tematu o filmach na gramie ma prawie w całości konta na FW i tam tez się trzymamy za rączki w kółku wzajemnej adoracji =P
Łapię więc kontakty na FW od ludzi z gramu tak na zapas, gdyby sam gram szlak trafił [a po ostatnich zmianach idzie to właśnie w takim kierunku]

Ja w teorii FB mam w praktyce - wisi tam XXX zaproszeń do odebrania, XXXXX powiadomień i XXXXXXX bóg wie czego jeszcze, bo zaglądam tam z częstotliwością 5 razy do roku =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, że nie kupiłem klockowego

Spoiler

Kylo Ren's Command Shuttle

. LEGO skopało ten model zarówno pod względem kolorystyki, jak i funkcji. :o

Takie tam małe poseansowe marudzenie, samego filmu jeszcze wszystkie moje dwie komórki mózgowe nie przetworzyły. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2015 o 13:47, Zekzt napisał:

Taka główna ekipa z tematu o filmach na gramie ma prawie w całości konta na FW i tam
tez się trzymamy za rączki w kółku wzajemnej adoracji =P


Ja ostatnio trochę mało filmowy jestem :( Przed Ep VII w kinie byłem na Karbali (m.in. z poczucia obowiązku), a wcześniej... Już nawet nie pamiętam :( Ale kto wie, jak sytuacja na gramie pogorszy się jeszcze bardziej, może ucieknę na FW :)

@ Kadaj

Widziałem dziś ten zestaw. Albo mi się wydaje, albo mocno za jasny im wyszedł. W filmie prom był prawie czarny, a zestaw jest szary (jak Tydirium). Swoją drogą, w sklepach LEGO wybrano prawie do ostatniego zestawu. Zostały badziewia w rodzaju Elves, z GW widziałem dziś właśnie prom Rena i dwa ostatnie pudełka Dartha Vadera za prawie 150 złociszy (w necie w okolicach 100 a nawet mniej kosztuje). Obłęd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Piaseczyńskim Auchanie na magazynie zabrakło ponad połowy zestawów z SW z oferowanego pierwotnie asortymentu =P
Hype idzie dalej nieziemski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2015 o 13:12, Ring5 napisał:


Spoiler

Mnie rozpuściło EU, które przyzwyczaiło mnie do ich nietykalności. Może gdyby Ford
grał tak, jak w IV części Indiany Jonesa (czyli jakby wcale nie chciał tam być), to pewnie
bym się tym aż tak bardzo nie przejął, ale tu nie było Forda. Tu był Solo. Starszy, bardziej
doświadczony przez życie, ale zdecydowanie Solo. Naprawdę wolałbym, by uśmiercili kogokolwiek
innego (poza Rey; Rey nie wolno ruszać), chociażby Leię, która wiele nie wniosła do tego
filmu.



Widzę, że też to Zauważyłeś? Mianowicie, że Ford w " Królestwie Kryształowej Czaszki '' grał tak, jakby mu się nie chciało? Nie było czuć też żadnej chemii pomiędzy nim a Marion, ale zwalam to wszystko na karby Lucasa i jego historii a nie Spielberga i Forda. Myślę, że oboje nie byli przekonani co do tego skryptu.
Tutaj od razu czuć Hana Solo i nie ma się wrażenia, że to staruszek, który coś udaje, to po prostu jest Han Solo

Spoiler

i dlatego tak ciężko przyjąć jego śmierć ... Gdy się o tym dowiedziałem w formie plotki chciałem nawet zbojkotować ten film, bo dla mnie nie ma SW bez Hana Solo.


Dnia 22.12.2015 o 13:12, Ring5 napisał:

Spoiler

Hmm... szczerze? Wolałbym, by jednak nie wracał na jasną stronę. Niech sobie zostanie
po tej ciemnej, niech będzie głównym antagonistą i niech Jasną Stronę zostawi Rey i Luke''owi
(swoją drogą, Hamill wyglądał genialnie w tej roli). Próby przeciągnięcia go na Jasną
Stronę byłyby już zbyt oczywistym nawiązywaniem do Ep IV-VI, za dużo by tego kopiowania
było.


Spoiler

Co do Hamilla się nie zgodzę, wypadł najgorzej z całej starej obsady - jak przygruby lump z pod monopolowego ...

Dnia 22.12.2015 o 13:12, Ring5 napisał:


A tak przy okazji, o ile teoretycznie byłem w stanie przynajmniej częściowo "utożsamiać
się" z Imperium (bo Republika pokazała, że jest zbyt słaba, by utrzymać ład i porządek
w galaktyce, natomiast Imperium by Yuuzhan Vong wciągnęło nosem), o tyle tu, chyba po
raz pierwszy w całej sadze, jestem zdecydowanie po stronie Resistance i tych "dobrych".



Spoiler

Niestety, ale wszyscy przedstawiciele Ciemnej Strony to jakieś cieniasy ... fajne jest tylko to, że First Oeder tak otwarcie nawiązuje do nazizmu.



P.S: Tutaj można sobie przejrzeć albumy towarzyszące premierze filmu:

http://www.parkablogs.com/

Do mnie już jedzie / leci / art book.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

> być może śmierć któregoś z nich przerzuci Kylo znów na jasną
stronę, bo pewnikiem jest, że jego wewnętrzna bitwa się jeszcze nie skończyła =)
Czekam na kolejne odsłony i znów jaram się na nie jak stos pod heretykiem ^^


Spoiler

Zostawić go tam gdzie jest, gościu prócz twarzy to ma potencjał na ciekawego Sitha. Niech go jeszcze oszpecą jak na porządnego Sitha przystało i będzie gitara. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Filmwebie jest teraz wysyp niezadowolonych z ocenami od 1/10 do 3 i 6/10. Najlepsze są opinie, typu: " gwałt na widzu / kimie ", " plagiat EIV ", " najgorszy film świata ", itp.
Cóż, hejterzy mają teraz używanie ale ja nadal jestem trochę zmieszany tym filmem ... Z jednej strony jest to na prawdę fajne kino przygodowo - fantastyczne, z fajnymi bohaterami, postaciami, praktycznymi efektami specjalnymi, scenografią, itp. Powracają znajome twarze a i nowe są niczego sobie.
Z drugiej strony, brakuje mi tu trochę magii Gwiezdnych Wojen bo czasami film ogląda się jak dobry film SF, ale nie jak GW ... Czasami miałem też wrażenie, że to fanfilm, niektóre rozwiązania są wręcz komiczne

Spoiler

( zachowanie Kylo Rena )

, czasami czegoś brakuje, itp. Mi przede wszystkim brak wizualnego rozmachu priqueli oraz znajomych miejsc, już " Rebeliantów " lepiej mi się ogląda i chętnie obejrzałbym pełnoprawny film fabularny z tymi postaciami.
Swoją droga, film jest nieźle pocięty - tutaj można sobie poczytać o tym, czego nie ma:

http://www.filmweb.pl/film/Gwiezdne+wojny%3A+Przebudzenie+Mocy-2015-671051/discussion/Wszystkie+sceny+uj%C4%99cia+wyci%C4%99te+na+etapie+monta%C5%BCu+i+scenariusza-zbi%C3%B3r,2719333

Tutaj możecie zobaczyć, jak aktorzy z serii wyglądali wczoraj a jak wyglądają dziś:

http://stopklatka.pl/news/aktorzy-z-gwiezdnych-wojen-kiedys-i-dzis-galeria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2015 o 12:17, lis_23 napisał:


Kasa misiu, kasa, na 100% wyjdzie edycja specjalna/reżyserska z tymi scenami a wtedy hordy fanów się na nią rzucą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2015 o 12:22, NeroNarmeril napisał:


Kasa misiu, kasa, na 100% wyjdzie edycja specjalna/reżyserska z tymi scenami a wtedy
hordy fanów się na nią rzucą...


Abrams, podobnie jak Nolan, nie robi takich wersji swoich filmów. Choć z drugiej strony jakiś czas temu zapowiedział, że na BD będzie od 10 do 20 minut nowych scen ( ciekawe, czy w filmie, czy luzem? ) ale to i tak byłoby za mało w porównaniu z powyższym opisem.

Spoiler

Będąc w kinie cały czas myślałem, że będzie jakaś refleksja na temat bitwy o Jakku. Niestety, film nie porusza tej kwestii i widz tak na prawdę nie wie, skąd na tej planecie jest tyle wraków.
Druga sprawa to los Poe po rozbiciu się TIE wraz z Finnem - szkoda, że nie pokazano jego przygód, a jego tłumaczenie się jak przeżył jest takie se ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2015 o 12:17, lis_23 napisał:

Swoją droga, film jest nieźle pocięty - tutaj można sobie poczytać o tym, czego nie ma:


Przeczytałem, ciekawy temat. Szkoda, że film nie jest dłuższy choćby o te 15-20 minut, a ten czas mógłby być przeznaczony na lepsze nakreślenie bohaterów, sytuacji politycznej itp. Niestety ale dla większości osób (w tym mnie), którzy nie mają kontaktu z książkami czy albumami związanymi z filmem, sporo rzeczy pozostanie niejasnych i niedopowiedzianych. A z tego co tam wyczytałem wynika, że na wersję rozszerzoną raczej szans nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować